ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Péče o tělo

Bambucké máslo

Bambucké máslo je hotový poklad. Pro vaše tělo bude prospěšné zevnitř i zvenčí. Používá se k péči o pokožku celého těla a v určité formě je i poživatelné. Samozřejmě v případě, že je to u výrobku výslovně řečeno. Kromě vitamínů obsahuje i další látky, které z něj činí hotový zázrak. V tomto článku se jeho vlastnostem věnujeme. A pokud už naše články dobře znáte, pak správně tušíte, že nechybí ani výběr tří nejlepších bambuckých másel na trhu.

Pokud se chystáte používat bambucké máslo ve velkém, sáhněte po štědrém balení produktu Purity Vision o objemu 2,5 l.

Největší objem

Čisté bambucké máslo od české značky. Suroviny pocházejí z východní části Afriky.

Střední objem

Oblíbené bambucké máslo vhodné pro každý typ pokožky. Je vhodné pro děti i dospělé.

Na zkoušku

Bambucké máslo na vlasy i na pleť. Pyšní se 100% přírodním složením bez škodlivin.

Nejlepší bambucké máslo

Recenze Purity Vision 2,5 l – balení pro celou rodinu

Purity Vision 2,5 l - bambucké máslo Pro náročné

Značka: Purity Vision | Objem: 2,5 l | Přírodní produkt: ano | Použití: celé tělo, vaření | Přibližná cena: 1 800 Kč

Klady
 • Všestranné použití
 • Čisté bambucké máslo
 • Český výrobce
 • Fair Trade
Zápory
 • Vyšší cena

Bio bambucké máslo od Purity Vision v objemu 2,5 l je ideální pořídit, pokud se ho chystá používat celá rodina. I tak je příliš velké? Nezapomeňte na jeho široké využití. Mohou ho používat děti i dospělí v péči o pleť, pokožku i vlasy. Je vhodné pro všechny typy pleti i na drobné rány. Skvěle se ovšem osvědčí i jako ingredience při vaření či pečení.

Jedná se o nerafinované a 100% čisté bambucké máslo. Jeho krémová konzistence usnadňuje nanášení, při kterém ucítíte omamnou oříškovou vůni. Purity Vision je česká značka, která ke svým produktům přistupuje zodpovědně, což se projevilo i na tomto másle. Při získávání surovin a jeho výrobě ctí podmínky Fair Trade a podporuje projekty v rozvojových zemích.

Máslo je 100% přírodní, v bio kvalitě, univerzální… přesto ještě dokážeme přidat další kvality. Toto máslo se oproti svým konkurentům, kteří se vyrábějí v západní Africe, vyrábí v té východní. Využívá se plodů méně dostupného druhu máslovníku. Cena je vysoká, je ale dána velkým objemem. Při správném skladování vám tedy vydrží dlouho.

Recenze Saloos Bio Karité 250 ml – jedno z nejprodávanějších bambuckých másel

Saloos Bio Karité 250 ml - bambucké máslo Zlatý střed

Značka: Saloos | Objem: 250 ml | Přírodní produkt: ano | Použití: celé tělo | Přibližná cena: 500 Kč

Klady
 • Přírodní produkt
 • Pro všechny typy pokožky
 • Vhodné na celé tělo
 • Česká značka
Zápory
 • Nevhodné pro vaření

Další čisté bambucké máslo na našem seznamu je Saloos Bio Karité. Vybrali jsme objem 250 ml, dostupné je však i v 50 ml variantě. Jedná se o bambucké máslo na pleť, přičemž vhodné je na všechny typy pokožky. A to jak dětské, tak té dospělé. Pomůže při kožních problémech, popáleninách, lupénce i na popraskanou kůži. Jsme si jistí, že potěší i jako dárek.

Na našem trhu se jedná o jedno z nejoblíbenějších a nejlépe hodnocených bambuckých másel. Svou konzistencí je pro pokožku velice příjemné. Je jemné, i tak ale dokáže předat intenzivní péči. Tuhá konzistence navíc znamená, že ať už ho ponesete kamkoliv, nevylije se. Ale nebojte – po kontaktu s pokožkou se rychle prohřeje a roztaje. Roztírá se jednoduše.

Toto bambucké máslo na obličej a tělo nese jméno české značky, která se zabývá výrobou přírodní kosmetiky. Právě díky tomu je vhodné pro každou pleť, i tu citlivou. Najít na něm nějaký vroubek není nic snadného, a tak zmíníme jen to, že není vhodné pro použití v kuchyni. Alespoň tedy tuto informaci nemá výslovně uvedenou ve svém popisu.

Recenze Curapil Organics 50 ml – 100% bambucké máslo

Curapil Organics 50 ml - bambucké máslo Levný základ

Značka: Curapil | Objem: 50 ml | Přírodní produkt: ano | Použití: celé tělo | Přibližná cena: 200 Kč

Klady
 • Čisté složení
 • Bez obsahu škodlivin
 • Pro všechny typy pleti
 • Použití na celé tělo
Zápory
 • Nevhodné pro vaření

Curapil Organics je se svým objemem 50 ml vhodné pro každého, kdo chce benefity bambuckého másla nejdříve otestovat na malém balení. My jsme si jistí, že budete spokojeni, není ale nad vlastní zkušenost. Vzhledem k tomu, že se jedná o bambucké máslo na vlasy a celé tělo, můžete ho testovat dle libosti. Neobsahuje silikony, parfemace ani barviva.

Jelikož v popisu není uvedeno, že by bylo vhodné pro použití během vaření, raději bychom s touto možností nepočítali. Jinak se ale jedná o opravdu všestranný kosmetický produkt, který využijete, ať už je vaše pokožka jakákoliv. Uleví pokožce se sklony k ekzémům i jinak problematické pleti. Pomůže také vašim suchým vlasům či popraskaným rtům.

Za velkou výhodu považujeme fakt, že praktického využití se nedostane jen obsahu krabičky, ale i jí samotné. Po pečlivém vyčištění ji totiž můžete použít pro úschovu něčeho jiného. Jelikož se jedná o veganský produkt, bez obav ho mohou používat i takto smýšlející osoby. Cena je přímo úměrná kvalitě a vlastnostem tohoto přírodního bambuckého másla.

Nejprodávanější tělová másla

Proč používat bambucké máslo

Bambucké máslo je dar přírody, který zahojí ránu, provoní koupelnu a ještě si na něm pochutnáte. Existuje však mnohem více důvodů, proč používat bambucké máslo. V této části článku se zaměříme na jeho přínosy, a zodpovíme si i další otázky související s používáním.

Z čeho je bambucké máslo?

Jako první se nabízí otázka, co je bambucké máslo a z čeho je? Jedná se v podstatě o extrahovaný tuk. Získává se ze semen máslovníku afrického, setkat se ovšem můžete i s pojmenováním shea nebo karité. Stejného označení si můžete všimnout i na mnohých produktech. Tento strom roste v savanách na území západní a střední Afriky.

Tradice sběru ořechů pro výrobu bambuckého másla je v této části Afriky dlouholetá. Věnují se jí výhradně ženy a údajně smějí sbírat jen ty ořechy, které samy spadly na zem. Po sběru mají na starost i výrobu bambuckého másla, která probíhá ručně podle osvědčených postupů.

S ohledem na dodržení zásad ekologického zemědělství vzniká bio bambucké máslo, které nabízí většina kvalitních značek. Pojem čisté bambucké máslo znamená, že se jedná o 100% přírodní nerafinovaný produkt. Souvisí to s procesem výroby, které se věnujeme dále.

Pozor

Bambucké máslo je jediná správně psaná varianta. Nenechte se výslovností svést ke psaní „bambutské máslo“. Nic takového totiž neexistuje.

Benefity bambuckého másla

Bambucké máslo není jen další obyčejný krém. Je to hotový dar přírody! Samo o sobě totiž obsahuje tyto prospěšné látky:

 • vitamíny A, D, E, F: pomáhají v boji proti vráskám, s tvorbou kolagenu, hydratují pokožku, působí antioxidačně a chrání pokožku před slunečním zářením
 • kyselina skořicová: má protizánětlivé účinky, pomáhá s regenerací buněk a dodává pokožce UV ochranu
 • nenasycené mastné kyseliny: kombinace pěti různých mastných kyselin zanechává pokožku pružnou a hladkou

Jeho přínosy pramení v obsahu výše zmíněných složek. S péčí o pokožku tedy pomáhá hydratací, regenerací, vyživováním, UV ochranou a protizánětlivými účinky. Z těchto výsledků se můžete těšit, ať už použijete bambucké máslo na obličej, tělo nebo vlasy.

Náš tip

Proč používat bambucké máslo na pleť? Obsažený vitamín A zamezuje tvorbě vrásek. Stejného výsledku docílíte také použitím produktů s retinolem či kyselinou hyaluronovou.

Využití bambuckého másla

Bambucké máslo na pleť, pokožku i nehty

V oblasti péče o pokožku má toto přírodní máslo skvělé výsledky. Přináší úlevu osobám trpícím kožními problémy a urychluje hojení popálené pokožky. Doporučuje se používat po opalování. Pozitivní vliv má bambucké máslo na akné, kdy využívá svých antimikrobiálních účinků. Pomůže s nevzhlednými jizvami a urychlí regeneraci vaší pokožky.

Čisté bambucké máslo můžete používat i během zimy, ochrání totiž pokožku před chladem a vlhkostí. Zjemňuje ztvrdlou kůži, bojuje proti lámavosti nehtů a pomůže i namoženým svalům. Neméně důležitý je jeho vliv na revma a bolesti kloubů. Spolehlivě se vsakuje.

Bambucké máslo na vlasy

Nejen na pleť, ale i na vlasy můžete tento přírodní zázrak používat. Jsou vaše vlasy suché? Vyzkoušejte zábaly z bambuckého másla, které vaše vlasy vyživí a hydratuje. Osvědčilo se také v péči o poškozené vlasy, které si z něj vytáhnou všechny potřebné vitamíny.

V kuchyni

Věděli jste, že je vhodné i na vaření? Chutných výsledků dosáhnete ve sladké i slané kuchyni. Vždy se ale v popisu konkrétního výrobku ujistěte, že to dané máslo opravdu umožňuje.

Pro děti i dospělé

Využívejte bambucké máslo pro miminka, školáky i dospělé. Pokud v popisu výrobku není uvedeno jinak, bývá vhodné pro každý typ pokožky včetně té dětské či citlivé.

Využití bambuckého másla - bambucké máslo

Na trhu je k dostání také bambucké máslo pro miminka už od narození.

Jak se vyrábí bambucké máslo?

Už jsme si řekli, z čeho je bambucké máslo. Jak se ale z ořechů získává? Prvním krokem je sejmutí zelené vrstvy, která je na povrchu. Takto připravený plod se poté uvaří a nechá zcela uschnout, nejlépe na slunci. Po usušení se může snadno sejmout další vrstva. Až pak dochází k pražení, mletí a důkladnému proplachování. Výsledkem je čisté bambucké máslo.

Proces výroby rozhoduje o tom, zda se bude jednat o rafinované či nerafinované máslo. Nerafinované bambucké máslo je právě to čisté, vyráběné ručně. Zachovává si všechny vitamíny. Oproti tomu rafinované bambucké máslo při výrobě ztrácí své nutriční hodnoty. Prochází totiž filtrací a při výrobě se používají chemikálie. Může být také běleno.

Jak používat bambucké máslo na vlasy?

Použití másla obecně není nic složitého. Prsty naberete kousek z jeho tuhé konzistence a začnete roztírat po pokožce. Ta jej zahřeje, díky čemuž začne tát a roztírá se velice snadno. Ačkoliv je samo o sobě mastné, rychle se vstřebává do pokožky a nezanechává mastný film. Pokud byste tělu chtěli dopřát péči třeba už během koupele, přidejte trochu másla do vody.

Otázkou spíše je, jak používat bambucké máslo na vlasy. Obecně se doporučuje používat ho podobně jako masku. Nejdříve tedy vlasy dostatečně namočíte a poté do nich vpracujete v dlaních rozetřené máslo. Aplikovat ho můžete na pokožku i do celé délky vlasů, tedy včetně konečků. Nechte ho působit zhruba 20 minut a poté ho z vlasů důkladně vypláchněte.

ChytrýVýběr radí

Masku i bambucké máslo na vlasy použijte vždy dříve než kondicionér. Kondicionér totiž vlas uzavře a vitamíny a další prospěšné látky z másla by do vlasu hůře pronikaly.

Jak dlouho vydrží bambucké máslo?

Koupili jste si bambucké máslo 1 kg a teď máte strach, že se zkazí dříve, než ho stihnete všechno využít? Tak zaprvé – nezapomeňte na jeho univerzálnost. Pokud koupíte kvalitní čisté máslo, obvykle bude možné ho použít ve studené i teplé kuchyni. Zkuste to! A za druhé – při správném skladování má potenciál vydržet až neuvěřitelné dva roky.

Jak skladovat bambucké máslo?

Tipy na skladování bambuckého másla si samozřejmě nenecháme pro sebe. Zkuste se vyvarovat skladování na místech, kde je moc teplo (máslo by se mohlo rozpustit) nebo naopak příliš velká zima (mohlo by ztuhnout až moc). Nejvhodnější je pro máslo stálá teplota.

Obecně se doporučuje skladovat máslo v chladu a mimo dosah slunečních paprsků. Nejlepšími místy jsou lednice a spíž. Pokud ho skladujete např. v nočním stolku, dbejte na to, aby byla v místnosti stálá pokojová teplota. Nemůžete-li to zajistit, zkuste si máslo rozdělit a mít u sebe vždy jen trochu. Používanou část můžete mít např. v uzavíratelné sklenici.

Jak našlehat bambucké máslo?

Šlehané bambucké máslo si zachovává všechny své pozitivní vlastnosti, které má jeho původní podoba. Pro někoho ale může být tato forma přijatelnější, protože se může zdát, že se lépe aplikuje a vstřebává. Našleháním získá pěnovou konzistenci, která je pro roztírání a vstřebávání ještě snadnější. Přidáním oleje během šlehání získáte konzistenci krémovou.

Do šlehaného bambuckého másla se přidávají esenciální oleje, dále olej meruňkový, jojobový, slunečnicový či hroznový. Přidat však můžete třeba také rostlinnou silici z tea tree nebo med. Máslo lze našlehat dvěma způsoby – za studena nebo za tepla.

Jak našlehat bambucké máslo - bambucké máslo

Šlehané bambucké máslo může obsahovat další složky.

Šlehané bambucké máslo za studena

 1. Bambucké máslo se nechá povolit. Poté ho nakrájíte na menší kousky a spolu s oleji ho vložíte do vyšší nádoby. Olejů by mělo být o něco méně než másla.
 2. S použitím mixéru začnete obsah misky šlehat, ideálně na vysoký výkon. Šlehání čas od času pozastavte, setřete okraje misek a poté pokračujte.
 3. V momentě, kdy směs zesvětlá a veškerý obsah se dokonale spojí, máte hotovo. Máslo pak můžete rozdělit například do skleniček.

Šlehané bambucké máslo za tepla

Šlehat bambucké máslo za studena je standardní a nejčastěji používaný postup. Šlehání másla se zahřátím je experimentem, u něhož ale možná zjistíte, že vám bude vyhovovat více. Postup krátce popíšeme, více informací k této cestě za šlehaným máslem si ale můžete přečíst zde.

 1. Bambucké máslo nechte částečně změknout ve vodní lázni a po chvíli odstavte. Nechte ho vychladnout a během chladnutí ho občas promíchejte.
 2. Když je máslo vychladnuté (ale ne ztuhlé) přidejte esenciální či rostlinné oleje a poté ho začněte šlehat.
 3. Po vyšlehání nechte máslo ztuhnout v lednici. Poté ho vyndejte, nechte trochu změknout a opět šlehejte. Po tomto kroku už můžete máslo rozdělit do skleniček.
Náš tip

Učiněným zázrakem je rovněž arganový olej, kterému se přezdívá marocké zlato a těší se podobné všestrannosti jako bambucké máslo.

Kde koupit bambucké máslo na obličej, tělo a vlasy?

Bambucké máslo koupíte téměř v jakékoliv drogerii či lékárně. Ověřte si ale složení, případně způsob zpracování. Pamatujte, že nerafinovaná varianta másla je kvalitnější.

Čisté bambucké máslo a další přírodní kosmetiku se nemusíte bát vybírat na Econea.cz. Bio bambucké máslo je k dostání rovněž na Biooo.cz. Kvalitní produkty i s hodnocením si můžete prohlédnout na Notino.cz. Šlehané bambucké máslo s různými příměsemi nabízí Drmax.cz. Bambucká másla nabízí také e-shop lékárny Benu.cz.

Nejoblíbenější značky

Purity Vision

Historie české značky Purity Vision se začala psát roku 2008. Klade si za cíl pouštět do světa pouze kvalitní a hlavně výhradně přírodní produkty. Jejich výrobou podporuje díky své firemní filosofii rozvojové země, ze kterých získává suroviny. O bambuckém másle platí to samé. I to totiž vyrábí za podmínek Fair Trade a spolupracuje s farmáři z nelehkých poměrů.

Logo Purity Vision - bambucké máslo

Saloos

Harmonie těla a duše, laskavost k přírodě, zodpovědný přístup. To jsou hlavní závazky české společnosti Saloos, která vznikla už v roce 1993. V roce 2007 se stala první firmou v České republice, která dokázala získat certifikaci biokvality CPK BIO. Získání certifikátu se promítá do vznikajících výrobků, které oplývají kvalitou a výjimkou není ani jejich bambucké máslo.

Logo Saloos - bambucké máslo

Curapil

V případě společnosti Curapil se také jedná o českou značku, ze všech tří zmíněných je ale nejmladší. Na trhu je od roku 2016, postupně si ale prošlapává cestu stát se úspěšnou firmou, která je známá pro své kvalitní produkty. Ty mohou bezpečně používat těhotné, kojící ženy i vegani. Platí to rovněž o bambuckém másle, které pochází z dílny této značky.

Logo Curapil - bambucké máslo

Kolik stojí bambucké máslo?

Cena do 300 Kč

V první cenové kategorii obvykle seženete bambucká másla v menších baleních zhruba do 200 ml. Existuje šance narazit na bio bambucké máslo i bambucké máslo pro miminka. Nižší cena nemusí v tomto případě nutně znamenat, že by se jednalo o méně kvalitní produkty.

Cena od 300 Kč do 1 000 Kč

Četné množství balení nad 200 ml naleznete právě v této cenové kategorii. Mnohdy zůstávají stejné značky, které seženete i za nižší cenu, ale liší se jen již zmiňovaným objemem.

Cena nad 1 000 Kč

Drtivou většinu bambuckých másel zakoupíte v předchozích dvou cenových kategoriích. Částku ve výši 1 000 Kč překročíte při zakoupení velkých objemů bambuckého másla.

Nejoblíbenější tělová másla

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (61 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář