ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Zahrada

Kotce pro psy

Klidné zázemí a útočiště na zahradě poskytne vašemu pejskovi psí kotec. Ochrání ho před nepřízní počasí nebo před úrazem při neplánovaném výletu mimo vaši zahradu. Zároveň ochrání váš majetek před znuděnými tlapkami i zuby, ale také zajistí bezpečí návštěvě, třeba v podobě pobíhajících dětí. Kotec pro psa nemusí být ze zlata, abychom ho mohli označit za luxusní. Přesně takový je ale náš tip, Psí kotec pro velká plemena.

Nejlepší celkově

Bytelný kotec pro velkého psa s odolnou konstrukcí i s mnoha příplatkovými vychytávkami.

Nejlepší poměr cena/výkon

Cenově dostupný kotec pro dva psy z pozinkovaného plechu a s drátěnou přepážkou.

Nejlepší levný

Venkovní kotec pro psa s pevnou stěnou i výřezem pro psí boudu.

Nejlepší kotce pro psy

Recenze Psí kotec pro velká plemena – Bytelná konstrukce odolá zubům i drápkům

Psí kotec pro velká plemena železný Pro náročné

Materiál: Pozinkované profily, plech | Rozměr (Š × H × V): 3,5 × 3 × 1,7 m | Hmotnost: – | Pro velká plemena | Přibližná cena: 39 990 Kč

Klady
 • Bytelná konstrukce
 • Výřez na boudu
 • Montáž přímo u vás doma
Zápory
 • Vysoká cena
 • Vychytávky za příplatek

Pořádný venkovní kotec pro pořádného psa. Označením „pořádný“ ovšem nemyslíme psa se smyslem pro úklid, ale skutečně velkého chlupáče. Konstrukce Psího kotce pro velká plemena totiž odolá těm největším tlapám i tlamě s pořádnými zuby. Navíc nabídne dostatečný vnitřní prostor pro pohodlný pohyb.

Bytelnou konstrukci zajišťují pozinkované profily. Ochranu před sluncem a deštěm zase plechová střecha. Vybrali jsme tento model, protože nás oslovila jeho variabilita. Jedná se o zakázkovou výrobu, tudíž si můžete kotec nechat vylepšit například o dřevěnou podlahu, pevné stěny nebo otočný systém pro pohodlné plnění misek. Dovolujeme si však upozornit, že za příplatek.

Výřez na venkovní boudu, stejně jako montáž přímo u vás na zahradě, je ale v ceně produktu. Můžete mít pocit, že slovo luxusní se ke kovové konstrukci jako je psí kotec, nehodí. Pokud ale využijete všechny doplňkové vychytávky, které výrobce nabízí, budou komfort vašemu psovi závidět všichni chlupáči z okolí.

Recenze G21 KEN 886 – Dvojkotec pro malá a střední plemena

Plechový kotec pro dva psy Zlatý střed

Materiál: Kov, pozinkovaný plech | Rozměr (Š × H × V): 3,2 × 2,75 × 1,86 m | Pro malá a střední plemena | Hmotnost: 113 Kg | Přibližná cena: 25 990 Kč

Klady
 • Pro dva psy
 • Příznivá cena
 • Střecha s přesahem
Zápory
 • Nedostatečná ventilace v létě

Pokud vaši domácnost obývají 2 × 4 psí nohy, pravděpodobně jste na honbě za kotcem pro dva psy. Dobrá zpráva je, že nemusíte kupovat dva předchozí modely v ceně ojetého automobilu. Synchronizovaný pobyt vašim psům zajistí Dvojkotec pro psy G21 KEN 886.

Kovovou konstrukci doplňuje pozinkovaný plech. Ten tvoří tři strany. Dveřní část a vnitřní přepážka je tvořena konstrukcí s pletivem. Dvířka kotce jednoduše zavřete západkovým systémem. Líbí se nám velký přesah plechové střechy. Díky němu nebude před kotcem po dešti bláto.

Oplechování stěn u tohoto kotce považujeme za výhodu i nevýhodu. Psy ochrání dobře před větrem či prudkým bočním deštěm. Na druhou stranu si dokážeme představit, že horkém létě pobyt mezi plechovými stěnami nemusí být nic příjemného. Variantu dvojkotce doporučujeme pro menší plemena. Od velikosti vašeho psa se bude odvíjet i rozhodnutí, zda do kotce pro dva psy umístit i boudu.

Recenze Malý levný kotec pro psy – Venkovní kotec pro malá plemena

Kovový kotec pro malá plemena Levný základ

Materiál: Pozinkované profily, plech | Rozměr (Š × H × V): 2 × 2 × 1,7 m | Hmotnost: – | Pro malá plemena | Přibližná cena: 18 900 Kč

Klady
 • Plná stěna
 • Bytelná konstrukce
 • Příznivá cena
Zápory
 • Pouze pro menší plemena

Prosíme o pozornost všechny páníčky pejsků do 20 kg. Naše poslední volba totiž padla na malý, levný, ale zároveň opravdu vychytaný kotec pro psa. Najdete ho pod výstižným názvem Malý, levný kotec pro psy. Konstrukci z pozinkovaných profilů doplňuje plechová střecha. V ceně kotce je zahrnuta jedna plná pozinkovaná stěna jako ochrana pejska před povětrnostními podmínkami.

Tento model venkovního kotce pro psa je vyráběn na zakázku. Můžete si jeho objednávku přizpůsobit dle psích i lidských preferencí. Máte možnost si například zvolit umístění plné stěny, dokoupit si druhou plnou stěnu, prkennou podlahu nebo třeba otočný držák na misky. V ceně produktu je výřez pro vstup do boudy na míru. Doporučujeme proto zvenku doplnit kotec pro psa zateplenou boudou.

V kotci bude mít více prostoru k pohybu a zároveň se z něj pohodlně dostane do svého příbytku k odpočinku. Skvělým benefitem je montáž kotce v ceně přímo na vašem pozemku.

Nejlepší kotce pro psy

Jak vybrat ideální kotec pro psa

Při výběru venkovního kotce pro psa zvažte kromě pevné konstrukce i zastínění, ideálně dvou stěn, přítomnost podlahy pro snadnou údržbu ale i otočné držáky pro misky s granulemi a vodou. Zcela jinou kategorií jsou kotce pro psa do bytu, které mohou mít podobu prostorné klece nebo kovové ohrádky.

Účel psího kotce

Mnozí lidé vnímají kotec pro psa jako klec, kde je její obyvatel zavřený celodenně. Jeho účel rozhodně takový není. Ve skutečnosti mu psí kotec slouží jako bezpečné útočiště, jako zázemí. Poskytuje pejskovi prostor, který je pouze jeho, kam se může uchýlit v případě pocitu ohrožení nebo nepříznivého počasí. Je efektivním řešením, pokud máte psa útěkáře nebo se nesnese s jinými psi nebo lidmi. Je způsobem, jak udržet pejska i jeho okolí v bezpečí.

Oceníte ho, když potřebujete posekat trávu, vyjet s autem, když máte návštěvu, která se bojí psů. Mít kotec na zahradě neznamená mít v něm dlouhodobě zavřeného psa, ale spíše slouží jako možnost řešit situace, které mohou ohrozit zdraví pejska a jeho okolí. Pro přehlednost jsme sepsali 6 důvodů, proč je pořízení kotce pro pejska dobrý nápad.

Pes v kotci

6 dobrých důvodů, proč pořídit venkovní kotec pro psa

 1. Bezpečnost a ochrana psa – psí kotec ochrání psa před nebezpečnými situacemi jako je jeho útěk nebo útok jiného zvířete.
 2. Bezpečnost ostatních – v přítomnosti návštěv či pobíhajících dětí kotec pro psa zajišťuje jejich bezpečí. Zabraňuje potenciálním konfliktům nebo nechtěným interakcím mezi psem a ostatními.
 3. Útočiště – kotec psovi poskytuje jeho vlastní bezpečný prostor, kde si může lehnout, spát a relaxovat. Nezapomeňte doplnit kotec pro psa zateplenou boudou, kam může složit hlavu za jakéhokoliv počasí.
 4. Prevence škod na majetku – pokud zůstává pes venku bez dozoru, může způsobit škody na domě, zahradě, zahradním nábytku nebo jiných věcech. Kotec zamezí poškrábaným dveřím, rozhrabaným záhonům nebo rozkousanému nábytku.
 5. Zdraví – venkovní klec umožňuje pejskovi se schovat před deštěm nebo horkým sluncem.
 6. Péče o psa ve vaší nepřítomnosti – kotec pro psa oceníte v případě vaší nepřítomnosti, když musí (např. problematického) pejska krátkodobě nakrmit někdo cizí. Pokud máte kotec s otočnými držáky na misky, lze vašemu psímu parťákovi poskytnout veškerou péči, aniž by byl kdokoliv ohrožen.

Všechny důvody jsou ale řešením pro krátkodobé umístění pejska v kotci. Běžnou praxí je, že lidé ponechávají kotce otevřené dokořán a pejsek má absolutní svobodu pohybu na dobře zabezpečené zahradě. Při užívání kotce je důležité vzít v úvahu individuální potřeby psa i jeho povahu. Je podstatné psovi zajistit dostatek pohybu, stimulace a sociální interakce s lidmi nebo dalšími zvířaty.

Náš tip

Je skvělé odpočívat ve stínu psího kotce, ale ještě lepší je pořádně se osvěžit v tom nejlepším psím bazénu.

Co by měl psí kotec splňovat

Stejně jako ideální boudu pro psa i ideální psí kotec vybírejte s ohledem na velikost vašeho chlupatého přítele. Malým plemenům (asi do 20 kg) bude stačit prostor o minimálním rozměru 2 × 2 metry, pro střední a velká plemena odborníci doporučují minimální rozměr 2 × 4 metry. Pokud umisťujete do kotce pro pejska i boudu, rozměry kotce samozřejmě přizpůsobte. Zkušení chovatelé umisťují boudu zvenčí s integrovaným vstupem z kotce. Díky tomu může pes využívat celou užitnou plochu a vytvoří se mu prostorné komfortní bydlení. Taková psí 1+1.

Střecha by měla být u venkovního kotce pro psa samozřejmostí. Zvýšení komfortu i jednodušší údržbu zajišťuje integrovaná a snadno omývatelná podlaha. Před větrem, ale i horkým sluncem, ochrání psa lépe zastínění dvou stran plnými stěnami. Skvělou vychytávkou je otočný držák na misky, do kterých pejskovi doplníte granule i vodu aniž byste museli kotec otevírat.

Vybírejte vždy železné kotce. Plechové kotce jsou sice výrazně levnější, ale také z výrazně nižší životností a se snížením bezpečnosti pro psa. Velký pes navíc plechový kotec snadno vezme do zubů a roztrhá. Dřevěné kotce pro psy mají také nevýhodu nižší trvanlivosti i horší údržby.

Pokud máte prostor pro zděný kotec, jeho výhodou je nejen dlouhá životnost, ale i tepelná stálost prostředí. Je potřeba zvážit dobrou izolaci, aby se v kotci nedržela vlhkost. Většina chovatelů sahá po kovových konstrukcích s omyvatelnou podlahou mírně nad zemí a stíněním dvěma pevnými stěnami. Zpravidla také doplňují kotec pro psa zateplenou boudou.

Velký bílý pes v kovovém kotci

Kam umístit psí kotec

Při celoročním pobytu pejska venku kotec umístěte tam, kde nebude foukat příliš studený vítr a kde se nebude držet voda. Myslete také na nutnost údržby i potřebě socializace pejska se zbytkem vaší lidské i zvířecí smečky.

Náš tip

Když se venku žení všichni čerti, je lepší zalézt do té nejpohodlnější psí boudy a dát svým tlapkám odpočinek.

Izolace a zateplení kotce pro psa

Venkovní kotec pro psa nezatepluje. Tepelný komfort by mu měla poskytnout jeho zateplená psí bouda. Myslete ale na dostatečné zastínění kotce. Kotec se dvěmi plnými stranami lépe plní komfortní funkci při nepřízni počasí. Zároveň stále dostatečně větrá. Venkovní plnou stěnu psího kotce můžete barevně sladit s okolím. Kotec pro psa nemusí nutně hyzdit vaši vyšperkovanou zahradu.

Vlastnoruční výroba psího kotce

Současná nabídka hotových psích kotců vás svými širokými možnostmi, druhy i zpracováním na míru nezklame. Určitě se ale najde někdo odhodlaný se chopit vercajku a kotec pro psího parťáka vyrobit sám. Počítejte s tím, že na rozdíl od snadnější výroby dřevěné psí boudy, bude potřeba při výrobě kotce svářečské umění. Při výrobě se držte pravidel stran velikosti kotce. V ideálním případě umístěte psí boudu zevně. Pro lepší povětrností podmínky umístěte do kotce dvě pevné strany, ať je pes v závětří i ve stínu. Dbejte na spád střechy, ať před kotcem nemá pes bahenní lázně. Našli jsme pro váš videonávod, který vám napoví více než tisíc slov.

Kde koupit kvalitní psí kotec

Kvalitní kotce na míru s mnoha příplatkovými vychytávkami najdete na e-shopu caskrmeni.cz. Širokou nabídku různých modelů, včetně kotce pro psa do bytu nebo i dvojkotce jako tradičně najdete na Alza.cz.

Náš tip

Po řádně prožitém psím dni se hodí do břicha granule, které nejen doplní energii, ale udrží psa v kondici, Prozkoumali jsme ty nejlepší psí granule.

Nejoblíbenější značky

Caskrmeni.cz

E-shop je unikátní v rukodělných chovatelských potřebách, ať už hledáte psí kotec, psí boudu, nebo třeba kurník pro slepice. Skvělá je možnost příplatkových doplňků nebo nátěrů, které prodlouží životnost výrobků i zefektivní péči o zvířata.

G21

Populární český výrobce domácích potřeb i potřeb pro zahradu. Filozofií značky G21 je „kvalita za rozumnou cenu“. Stěžejními produkty výrobce jsou především kuchyňské potřeby, své portfolio ale rozšiřuje o výrobky pro dům a zahradu.

Kolik stojí kvalitní venkovní kotec pro psa

Kotec pro psa do 20 000 Kč

I levné kotce mohou být vyrobeny z kvalitních dlouhotrvajících materiálů. Jsou však určeny spíše pro malá plemena.

Psí kotec do 35 000 Kč

Zlatý střed je zastoupen většími kotci z pozinkovaného plechu i bytelnými kovovými kotci pro střední plemena. Při nákupu vždy zvažte vhodnost kotce nejen na zimní, ale i horké letní období.

Kotec pro velkého psa nad 35 000 Kč

V nejvyšší cenové hladině najdete venkovní kotce pro psy s mnoha užitečnými vychytávkami a s použitím těch nejodolnějších materiálu, které jim zaručují dlouhou životnost.

Oblíbené kotce pro malá i velká plemena

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.2 (20 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář