ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší granule pro psy 2023 – Test a návod jak vybrat

1.11.2022 Odborná redakce Odborná redakce

Nevíte, jaké granule pro psa? Dejte šanci našemu výběru, ve kterém jsme vybrali nejlepší granule pro psy roku. Nechybí kvalitní značky a velká balení. Test granulí pro psy vybral jako vítěze výborně stravitelné a kvalitní značky Purina. Skvělé jsou také univerzální granule Brit Premium.

Nejlepší celkově

Nejlepší granule pro psy na trhu. Vysoká kvalita pro citlivá trávicí ústrojí malých štěňat.

Nejlepší cena/kvalita

Kvalitní krmivo pro dospělé psy, které je k dispozici za velmi výhodnou cenu.

Nejlepší levné

Perfektní krmivo pro majitele menších plemen, která skvěle chutná a dobře se tráví.

Nejlepší granule pro psy a jejich test

Recenze Purina Pro Plan Medium Puppy 12 kg – Nejlepší granule pro psy 2023

Recenze Purina Pro Plan Medium Puppy 12 kg – Nejlepší granule pro psy Pro náročné

Plemeno: střední | Věk: štěně | Aktivita: průměrná | Obsah bílkovin: 30 % | Druh masa: kuřecí | Hmotnost: 12 kg | Přibližná cena: 1 150 Kč

Klady
 • Nejlepší granule pro psy 2023
 • Ideální složení pro štěňata
 • Skvěle stravitelné
 • Rozumná cena
Zápory
 • Znatelné množství pšenice
 • Přítomnost některých alergenů

Nejnáročnějšími jedlíky jsou štěňata, kterým je určeno balení Purina Pro Plan Medium Puppy Optistart s kuřetem 12 kg. Právě drobečkům středních plemen poskytne ideální základ pro zdravý a rovnoměrný rozvoj.

„Nejkvalitnější granule pro psy“

Významná je i jejich snadná stravitelnost, jelikož nijak zvlášť nezatěžují stále ještě ne zcela vyvinutý trávicí systém pejsků. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že požadovaná cenovka je vcelku značná, vzhledem k tomu, že se jedná o specificky navržené krmivo s ohledem na potřeby štěňat, opak je pravdou.

Negativem je potom přítomnost vcelku velkého množství pšenice a přítomnost některých alergenů, jež mohou způsobit především jedincům s vrozenou vadou problémy.

Nejlepší psí granule od firmy Purina splňují vše, co by štěňata a jejich páni mohli od granulí očekávat. Za danou cenu totiž nabízejí perfektně namíchaný koktejl, jenž zaručí rychlý růst mladého jedince. Určitě nejlepší krmivo pro psy a nejlepší granule pro štěňata, jaké můžete vašemu zvířeti dopřát.

Recenze Brit Premium by Nature Adult L 15 kg – Oblíbené univerzální granule

Brit Premium by Nature Adult L 15 kg – Oblíbené univerzální granule Zlatý střed

Plemeno: velké | Věk: dospělí | Aktivita: průměrná | Obsah bílkovin: 27 % | Druh masa: kuřecí | Hmotnost: 15 kg | Přibližná cena: 840 Kč

Klady
 • Univerzální granule pro dospělé psy
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Psům chutná
 • Dostatečný obsah bílkovin (27%)
 • Bez GMO
Zápory
 • Větší obsah obilovin

Brit Premium by Nature Adult L v balení 15 kg jsou oblíbenou volbou mnoha majitelů psů velkých plemen. Nabízejí dobrý poměr ceny a kvality. Jak již vám může napovědět název „Premium“, cenové kategorii těchto granulí odpovídá i zařazení do třídy prémiových krmiv (vyšší třída jsou super-prémiové). Brit Premium by Nature Adult L jsou určené pro dospělé psy, nikoliv pro štěňata. Lze s nimi vašeho mazlíčka krmit trvale – spolehlivě pokryjí všechny nároky na výživu.

Jedná se o recepturu s kuřecím masem. Pokud byste chtěli zakoupit jiné příchutě popřípadě stejné granule určené po štěňata či malá plemena, jsou samozřejmě také k dispozici, jen cena se u nich může lišit – většinou bývá trošku vyšší než u těchto základních kuřecích. V řadě Brit Premium najdete pak i výrobky pro speciální potřeby vašich mazlíčků – například pro psy s citlivým trávením, s nadváhou či pro seniory.

V těchto granulích najdete čerstvé i sušené maso, lososový olej pro lesklou srst, kolagen pro zdravé klouby a další důležité složky. Nevýhodou je však velké množství obilovin (oves, pšenice, kukuřice), jež pro psy nemají velkou výživovou hodnotu a slouží spíše jen jako plnivo objemu pro pocit sytosti.

Výhodou je, že Brit Premium by Nature Adult neobsahují žádné geneticky modifikované potraviny ani sóju. Určitě také rádi uslyšíte, že Brit je česká firma, která díky kvalitě svých produktů slaví úspěch po celém světě. Psům jejich granule všeobecně chutnají a tak je lze použít i jako pamlsek. Test granulí pro psy tohle balení vyhodnotil jako nejlepší za super cenu.

Recenze Royal Canin Mini Adult 8 kg – Kvalitní granule pro psy za nízkou cenu

Royal Canin Mini Adult 8 kg – Vysoká kvalita za nízkou cenu Levný základ

Plemeno: malé | Věk: dospělí | Aktivita: průměrná | Obsah bílkovin: 27 % | Druh masa: kuřecí | Hmotnost: 8 kg | Cena: od 690 Kč

Klady
 • Kvalitní krmivo pro psy
 • Dobrá stravitelnost
 • Malý rozměr granule pro drobnější plemena
 • Chuť
Zápory
 • Nemožnost vakuového uzavření

Pro nejmenší miláčky je dobrou volbou krmivo Royal Canin Mini Adult 8 kg. To je určeno všem dospělým zástupcům těch nejdrobnějších druhů pejsků a představuje vyvážený přísun živin a vitamínů.

Největším pozitivem je velmi snadná stravitelnost granulí a jejich drobné rozměry. Drobným čelistím zvířat tak nečiní jejich rozkousání sebemenší problém. Potěší i dobrá chuť, díky čemuž nečiní problém zvíře do jídla přinutit.

Nejvýraznějším problémem je potom nemožnost vakuového uzavření balení po jeho otevření. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně velké množství poživatiny, může být následná manipulace s ním problematická, a rovněž je nutné jej umístit mimo dosah zvířete. Nevýhodou je i poněkud vyšší cena výrobku.

Celkově se však jedná o vynikající produkt, jenž zajistí dokonalou výživu nejdrobnějších plemen. Jejich majitelé se tak nemusí bát, že by jejich domácímu mazlíčkovi něco scházelo.

Nejprodávanější krmivo pro psy

Jak vybrat granule pro psy?

Nejdůležitější volbou, je výběr poživatin s tím správným složením, od něhož se samozřejmě odvíjí i cena produktu. Důležité je při nákupu zvážit i věk zvířete a velikost plemene, jelikož každé zvíře potřebuje odlišné dávkování i rozměry jednotlivých granulek. Podstatnou roli hraje rovněž i aktivita domácího mazlíčka. Důležité je také vybrat si tu správnou značku potravy a neorientovat se příl5iš podle televizních spotů.rady jak vybrat granule pro psy

Složení krmiva

Základním kritériem, podle kterého je potřeba se při nákupu jednotlivých balení řídit, je složení granulí. Pes je masožravec, tudíž by tou nejvýznamnější a nejčetněji zastoupenou položkou na obalu, mělo být maso. Významnou roli hraje ovšem i obsah tuků, sacharidů a vitamínů, hrajících klíčovou roli v celkovém zdravotním stavu čtyřnohého miláčka.

Naproti tomu platí, že čím méně rostlinných složek se v granulích vyskytuje, tím lépe. Kukuřice, sója a pšenice pak mohou jednak způsobovat zvířeti trávicí obtíže, jednak se mohou nepříjemně podepsat na jeho dlouhodobém zdravotním stavu a stát se i zdrojem nejrůznějších alergií.

V následující tabulce je možné se seznámit s ideálním procentuálním zastoupením jednotlivých složek potravy:

Složka potravy Míra zastoupení
Bílkoviny 20 – 30 %
Tuky 9 – 15 %
Sacharidy Minimální množství
Vláknina 2 – 5 %
Vitamíny A, D, E, C, B, vápník, fosfor, sodík, draslík, síra

Ideální míra vlákniny roste s celkovou hmotností zvířete. Pro obézní psy se doporučuje hranice okolo 20 %. Ta zaručí, že postupně dojde k redukci váhy a zajistí dobrou průchodnost střev a vyprazdňování stolice.

Věk zvířete

Zásadním atributem pro výběr té správné stravy, je také věk psa. Specifické jsou především nároky štěňat a naopak starých psů, jež se odráží i ve skladbě krmiv určených pro daný druh.

Štěňata si vyžadují vyšší množství masa. V tomto případě je nutné se zaměřit na to, aby se jednalo o skutečný masový produkt, ne jen masokostní moučku či ostatní výrobky z masa. Obsah bílkovin by se měl pohybovat okolo 27 %. Při přechodu na krmivo pro dospělé je třeba mít na paměti především odlišný věk dospívání jednotlivých druhů. Zatímco malá plemena dosahují dospělosti až okolo 1 roku věku, obří druhy pejsků vyžadují dřívější krmení speciálními typy granulí.

Při vyšším věku zvířete je důležitá i péče o klouby. U větších plemen můžete začít s péčí už v mladším věku zvířete. Stravu a výživu zvířat je třeba během jejich života upravovat a přizpůsobovat jejich potřebám. Proto by měl každý majitel dbát nejen na kvalitní stravu a veterinární péči, ale také o kloubní výživu pejska.

Druhou specifickou kategorií jsou postarší psi. Seniorský věk začíná okolo 7. roku zvířete malých a středních plemen, v případě velkých druhů již v 5. roce věku. Zde je nutno zohlednit především klesající fyzickou aktivitu mazlíčků a volit raději stravu nižších energetických hodnot tak, aby nedošlo k ztloustnutí zvířete. Velkou roli též hrají minerální látky, ovlivňující správné fungování pohybového aparátu.

Velikost plemene a aktivita

Obecně platí, že velikost zvířete nikterak neovlivňuje druh stravy, kterou bude schopné pozřít a zpracovat. Jediným výraznějším problémem může být rozměr jednotlivých granulek. Právě proto není vhodné dávat výrobky určené těm největším plemenům psíkům drobných rozměrů. Jejich čelisti totiž mohou být nedostatečné k tomu, aby je zvládli bez problémů rozkousat.

Aktivita psa stojí a padá právě s jeho velikostí. Zatímco ty nejmenší druhy psů bývají nejaktivnější, obří plemena patří spíše mezi za línější zvířata. I těmto podstatným faktům je třeba výběr té správné stravy přizpůsobit.

Velikost plemene psa a aktivita

Značka

Při nákupu je rovněž dobré nenechat se ovlivnit líbivými televizními reklamami na některé druhy krmiv. Obvykle se jedná o nepříliš kvalitní produkty, které se snaží chybějící složení nahradit líbivou prezentací. Nejlepšími krmiva pro psy a kočky bývají vyrobená ve Velké Británii, Německu či Nizozemí.

Nejlepší krmiva pro psy podle zkušeností

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (7 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články