ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Bazény pro psy

10. 3. 2023 aktualizováno

Horké letní dny jsou náročné nejen pro nás, ale také pro domácí mazlíčky. Naši čtyřnozí kamarádi mnohdy zvládají horko ještě hůře než my, protože nejsou vybaveni takovým množstvím potních žláz. Bazén pro psa pomůže překonat toto náročné období. Proto jsme si pro vás připravili průvodce výběrem bazénku pro psy a také tipy na ty nejlepší psí bazény, jež na našem trhu najdete.

Váš chlupatý mazlík určitě nebude zklamaný z tohoto bazénu pro psy od Trixie v světle modré barvě, jež složíte do praktické obalu. Zajímavou alternativou je skládací bazén pro menší a střední psy Marimex 100 cm.

Nejlepší celkově

Velký a odolný bazén pro psy, který jednoduše složíte do praktického obalu.

Nejlepší cena/kvalita

Praktický bazének pro psy ve třech velikostech s rýhovaným protiskluzovým dnem.

Nejlepší levný

Červený skládací bazén pro menší a střední psy za velmi příjemnou cenu.

Nejlepší bazén pro psa 2023

Recenze Trixie 120 × 30 cm světle modrý – nejlepší bazén pro psy pro náročné

Recenze Bazén pro psy 120 × 30 cm světle modrý Pro náročné

Velikost psa: velký | Délka: 120 cm | Výška: 30 cm | Tvar: Kruh | Materiál: plast | Barva: světle modrá | Skládací: Ano | Orientační cena: 2 500 Kč

Klady
 • Velký bazén
 • Skládací
 • Praktický obal
 • Ideální pro letní osvěžení
Zápory
 • Vysoká cena

Máte doma velkého psího mazlíka a chcete mu dopřát příjemné osvěžení? Určitě nebudete zklamaní z tohoto velkého bazénu pro větší psy kruhového tvaru. Psí bazén je vyroben z plastu a je poměrně odolný, přesto byste se před jeho použitím měli ujistit, že váš pes nemá příliš dlouhé drápy. Je tvořen dnem a skládacími zesílenými bočnicemi ve světle modré barvě.

Bazén pro psa můžete bez problémů složit do malého plastového obalu, který je součástí balení. Psí bazének vám tak v zimě zabere jen minimum místa, a přitom si v něm pes přes léto užije velkou spoustu zábavy. Vysoký je přibližně 30 centimetrů a plní se do 60 % výšky. Samozřejmě si za takto kvalitní model trochu připlatíte, uvidíte ale, že se investice vyplatila.

Recenze Dog Pool Keep Cool – nejlepší bazén pro psy v poměru cena/kvalita

Recenze Bazén pro psy Dog Pool Keep Cool Zlatý střed

Velikost psa: velký/střední/malý | Délka: 160/120/80 cm | Výška: 30/30/20 cm | Tvar: Kruh | Materiál: 65 % PVC, 33 % MDF, 1 % ABS, 1% polyester | Barva: vnější světle modrá, vnitřní tmavě modrá | Skládací: Ano | Orientační cena: 1 500/1 000/900 Kč

Klady
 • Tři velikosti
 • Protiskluzový povrch
 • Rychlé složení a rozložení
 • Součástí ochranný kryt
 • Snadné čistění
Zápory
 • Nejsou

Skvělou volbou bude i tento bazén pro psy, jež se vyrábí hned ve třech velikostech. Vybrat si tak můžete přesně podle vašich potřeb a velikosti vašeho psa. Všechny psí bazénky jsou kruhové a sestávají z pevné boční stěny a rýhovaného dna. Právě díky rýhám je dno protiskluzové a vašemu mazlíčkovi se v bazénu bude skotačit jedna báseň.

Psí bazén je dodáván ve složeném stavu v ochranném krytu. Díky jednoduchému a rychlému složení a rozložení ho můžete do krytu ukládat třeba každou noc. Kromě rýhovaného dna jsou všechny ostatní povrchy hladké, což napomůže snadnému čištění. Bazén Dog Pool Keep Cool je vyroben z odolného plastu, takže ho váš mazlíček jen tak nerozbije.

Recenze Marimex 100 cm – nejlepší levný skládací bazén pro psa

Recenze Skládací bazén pro psy 100 cm Levný základ

Velikost psa: střední | Délka: 100 cm | Výška: 30 cm | Tvar: Kruh | Materiál: PVC | Barva: vnější červená, vnitřní tmavě modrá | Skládací: Ano | Orientační cena: 500 Kč

Klady
 • Protiskluzová úprava dna
 • Hezká barva
 • Jednoduché složení
 • Nízká cena
Zápory
 • Základní bazén

Za bazén pro psa nemusíte utratit hotové jmění. Naším tipem na levný bazén pro psy se stal tento skládací psí bazének od značky Marimex. Je vybaven zesíleným odolným dnem z PVC, jež by mělo odolat drápům vašeho psa. To je navíc pokryto protiskluzovou úpravou, aby si váš pejsek při hrátkách ve vodě neublížil. S průměrem 100 centimetrů je tento bazén vhodný spíše pro střední a menší plemena psů.

Určitě oceníte jednoduché a rychlé složení do malého balíčku, jež můžete uložit kamkoliv. Bazének pro psa je navíc vyveden v krásné červené barvě, jež se bude výborně hodit na každou zahradu. Většina uživatelů ale samozřejmě ocení zejména opravdu nízkou cenu, za níž dostanou jen základní, i když kvalitní, bazén pro psy.

Nejprodávanější bazény pro psy

Jak vybrat bazén pro psa

Usoudili jste, že by se vašemu mazlíčkovi hodila možnost příjemného osvěžení? Pořiďte mu bazén pro psa, hlavní otázkou ale samozřejmě zůstává, jak vybrat ten nejlepší, který bude vyhovovat vašemu pejskovi i vám. Níže vám proto přinášíme základní přehled parametrů, na něž se při výběru bazénu pro psa zaměřit. Když si na výběru dáte záležet, určitě potom nebudete z vybraného psího bazénu zklamaní.

Bazén pro psa

Proč pořídit bazén pro psa?

Možná se vám zdá, že bazén pro psa je vlastně úplná zbytečnost. Vždyť můžete svého mazlíka osvěžit pomocí hadice a je to. Bazén pro psa má ale několik skrytých výhod, díky kterým ho ocení většina majitelů chlupatých kamarádů. Především myslete na to, že psům s huňatým kožichem je během léta ještě větší horko než vám a mají velmi omezené množství způsobů, jak se zchladit.

Psí bazén vašeho mazlíčka také zabaví a můžete ho v něm naučit i různé kousky. Psí bazény jsou navíc uzpůsobené právě pro psy, takže se nemusíte bát, že ho pes hned protrhne nebo rozcupuje. Mnoho psů se také snaží koupat v misce na vodu a z tohoto důvodu ji často převrhnou. Když bude mít pes k dispozici bazén, je pravděpodobné, že se této kratochvíle vzdá a voda zůstane v misce.

Velikost a tvar bazénu pro psa

Samozřejmě dává smysl začít od výběru správné velikosti a tvaru bazénu. Následně je možné zjišťovat si další vlastnosti. Velikost bazénu by se měla odvíjet především od velikosti psa. Velký pes bude přirozeně potřebovat také větší bazén, do které se krásně vejde a bude v něm mít dostatek prostoru. Pro malého pejska bude stačit podstatně menší verze bazénu pro psa.

Pokud máte psů více, určitě zvažte koupi většího bazénu, aby si ve vodě mohli hrát společně. Samozřejmě musíte také promyslet, kam bazén umístíte a kolik na něj máte místa. Jiný bazén se vejde na velkou zahradu v podhorské oblasti a jiný budete potřebovat na terasu pražského bytu. I tvar vybírejte podle toho, aby se vám bazén vešel na předem vymyšlené místo a také, aby byl bazén dostatečně stabilní.

Proč pořizovat bazény pro psy

Vlastnosti bazénu pro psa

Už víte, jak velký bazén sháníte a chystáte se ho koupit? Tak ještě vydržte, je pár dalších maličkostí, kterým není při koupi bazénu od věci věnovat pozornost. Jako první se podívejte, z jakého materiálu je bazén pro psa vyroben. Nafukovací bazén rozhodně není pro psy vhodný.

Materiál by totiž měl být velmi odolný a psí drápy by ho neměly být schopné poškrábat, natož protrhnout. Obvykle se tak setkáte s bazény pro psy z polyvinylchloridu (PVC) nebo jiných plastů. Plastový bazén pro psa je obvykle dostatečně odolný na to, aby odolal psímu dovádění.

Náš tip

Možná sháníte i další vybavení pro svého chlupatého mazlíčka. Inspirujte se v našem výběru těch nejlepších granulí.

Zjistěte si dopředu také to, jestli je bazén pevný, nebo skládací. Pevný bazén větších rozměrů se vám totiž přes zimu bude špatně skladovat a pro většinu uživatelů bude jednodušší si pořídit takový bazén, který mohou složit. To samé platí, pokud chcete bazén často převážet, například na chalupu. Některé bazény jsou dokonce již dodávány s transportní taškou nebo pouzdrem, které umožní jejich jednoduchý přenos.

Některé bazény mají také dno bazénu upravené tak, aby bylo protiskluzové. To se může hodit zejména u divočejších psů, kteří do bazénu neustále skáčou a chtějí si v něm hrát. Někteří psi se navíc mohou bazénu bát právě proto, že jim uvnitř tlapky kloužou. Protiskluzovou podlahou tento problém vyřešíte, a navíc se nebudete muset bát, že se váš mazlíček při koupeli zraní.

Jak vybrat bazén pro psa

Jak používat bazén pro psa?

Používání bazénu pro psy je poměrně jednoduché, přesto se určitě vyplatí myslet na několik detailů. Důležitý je především výběr vhodného místa pro bazén pro psy. Podklad by měl být relativně rovný a hladký a neměly by na něm ležet žádné kameny nebo ostré předměty. Každý bazén pro psa u sebe bude mít návod, kde je popsáno, jak přesně bazén postavit a do jaké výšky ho můžete naplnit vodou.

Čas od času je určitě potřeba bazén pro psa důkladně vyčistit. Pes totiž před koupelí určitě nebude myslet na to, aby se osprchoval a snadno tak bazén zanese nečistotami. Většinou stačí vylít původní vodu, povrch bazénu očistit houbou a mýdlem, popřípadě použít nějaký speciální čistící prostředek.

Následně bazén vypláchněte a naplňte novou čistou vodou. Když pes nebude bazén používat, můžete zkusit bazén zakrýt nějakou plachtou, aby se v něm zbytečně nehromadily nečistoty.

Kde koupit bazén pro psa?

Pokud sháníte psí bazének, určitě uvažujete nad tím, kde ho nejvýhodněji koupit. Nejjednodušší bude, pokud ho pořídíte v nějakém internetovém obchodě. Několik bazénu pro psy najdete na eshopu Marimex, který se specializuje na bazénové vybavení. Bazénky pro psy mívají v nabídce také zverimexy jako například SuperZoo nebo ZooHit.

Cena bazénu pro psa

Psí bazénky do 1 000 Kč

Pokud vám stačí jednoduchý, odolný psí bazén, určitě ho zvládnete pořídit i v této cenové kategorii. Nemůžete očekávat žádné zázraky, ale na smočení psa v bazénu během horkých letních dní to určitě stačí.

Bazén pro psa od 1 000 do 2 000 Kč

Přes tisíc korun stojí většina bazénů pro psy, jež je vybavena protiskluzovým povrchem a odolným dnem. Většinou jsou tyto bazény také skládací a je spolu s nimi dodáváno nějaké pouzdro, ve kterém je můžete uchovávat.

Bazény pro psy nad 2 000 Kč

Dražší jsou psí bazény pro opravdu velká plemena psů, nebo z výjimečně kvalitních materiálů. Takto drahý bazén by měl být rozhodně protiskluzový, skládací a dostatečně odolný proti psím drápům.

Oblíbené psí bazény a bazénky pro psy

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (11 hlasů)

Autor článku

Veronika Suchá
Veronika Suchá

Jsem fanynka nových technologií, světa IT. Ráda se učím nové věci z různých oblastí a (možná netradičně) ráda porovnávám produkty. Proto mě baví tímto prostřednictvím přinášet užitečné informace lidem, kteří si nevědí rady při výběru. Kromě práce se věnuji svým 11 severským psům, své chovatelské stanici, dogscooteringu, mushingu a dogtrekkingu.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář