ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší dětské hřiště na zahradu

Dětské hřiště na zahradu je skvělý způsob, jak využít volné místo na zahradě a dopřát dětem kopec zábavy. Dětské hřiště s domečkem, houpačkou či skluzavkou zaručeně potěší malé i větší neposedy. Kromě velkých modelů s masivní konstrukcí v současné nabídce najdete i prostorově méně náročná dětská hřiště, která se hodí i do menších zahrad. Jak vybrat dětské zahradní hřiště a na co se při výběru zaměřit, se dozvíte na následujících řádcích.

Abychom vám výběr ještě více usnadnili, porovnávali jsme pro vás různé modely. Nás nejvíce zaujalo prostorné dětské hřiště Backyard Discovery Letní den, na kterém se bez problému vyřádí až 9 dětí současně. Kromě skluzavky nabízí také 2 houpačky, hrazdu, lezeckou stěnu či prostorný domeček s obchodem v přízemí. Bytelná konstrukce a kvalitní povrchová úprava zaručuje vysokou odolnost i dlouhou životnost.

Nejlepší celkově

Multifunkční hřiště na zahradu s 3 houpačkami, skluzavkou, dětským domečkem a obchodem. Masivní impregnovaná konstrukce s vysokou nosností.

Nejlepší cena/kvalita

Dětské zahradní hřiště s domečkem, skluzavkou a pískovištěm. Obsahuje lezeckou stěnu, provazový žebřík a další herní prvky.

Levný základ

Prostorově nenáročné zahradní hřiště pro předškolní děti. Obsahuje krátkou skluzavku se schůdky, lezeckou stěnu, síť a prostorný úkryt s látkovými dveřmi.

Nejlepší dětská hřiště na zahradu

Recenze Backyard Discovery Letní den – prostorné dětské hřiště s domečkem

Velké zahradní hřiště pro děti Pro náročné

Rozměry (v × š × d): 270 × 330 × 470 cm | Materiál: Dřevo, plast | Počet dětí: 9 | Nosnost herních prvků: 55/65 kg | Domeček: Ano | Přibližná cena: 32 000 Kč

Klady
 • Prostorné
 • 3 houpačky a klouzačka
 • Robustní konstrukce
 • Velký domeček s obchodem
 • Pro 9 dětí
Zápory
 • Plachtová střecha

Pokud máte prostornou zahradu, pak vám doporučujeme velké dětské hřiště Backyard Discovery Letní denToto multifunkční zahradní hřiště obsahuje spoustu atraktivních herních prvků a může jej užívat až 9 dětí současně.

Dětské hřiště je vyrobeno z kvalitního cedrového dřeva, jež je opatřeno ochrannou, zdravotně nezávadnou impregnací. Jednou z jeho hlavních výhod je velký počet herních prvků, které zaujmou jak malé, tak velké neposedy. Součástí zahradního hřiště je zvlněná skluzavka, 2 houpačky se sedátky a houpací hrazda. Součástí hřiště je také prostorný dětský domeček, ke kterému vede nejen žebřík, ale také lezecká stěna, již si zamilují zejména starší děti. Pod domečkem sice chybí obvyklé pískoviště, místo něj zde najdete malý obchůdek s výdejním okénkem. Před ním se nachází dvoumístná lavička pro malé strávníky.

Zahradní hřiště Letní den nabízí takřka nekonečné možnosti využití. Jednotlivé prvky jsou koncipovány tak, aby vaše dítko nejen zabavily, ale zároveň zlepšovaly jeho fyzickou zdatnost a kondici. Dětské hřiště se pyšní opravdu bytelnou konstrukcí s vysokou nosností. Prvky určené pro 1 dítě mají nosnost až 65 kilogramů, u herních prvků pro více dětí se počítá s maximální váhou jednoho dítě do 55 kilogramů. Jedinou nevýhodou je plachtová střecha domečku, která podle našeho názoru zbytečně kazí jinak velmi povedený vzhled zahradního hřiště.

Recenze Marimex dětské hřiště Play 004 – dětské hřiště se skluzavkou

marimex dětské hřiště Zlatý střed

Rozměry (v × š × d): 460 × 195 × 310 cm | Materiál: Dřevo, plast | Počet dětí: 9 | Nosnost herních prvků: 50 kg | Domeček: Ano | Přibližná cena: 20 000 Kč

Klady
 • Pro malé i velké děti
 • Skluzavka s přípojkou na vodu
 • Lezecké prvky
 • Pískoviště
Zápory
 • Bez houpačky

Hledáte zahradní hřiště pro sourozence s větším věkovým rozdílem? Skvělou volbou je Marimex dětské hřiště Play 004, které je vhodné jak pro menší děti, tak pro akční školáky.

Toto dětské hřiště nás na první pohled zaujalo velmi povedeným designem a kvalitní konstrukcí. Venkovní dětské hřiště je vyrobeno z borovicového dřeva, jež je pečlivě ohoblováno a natřeno ochrannou impregnací. Ta je pochopitelně zdravotně nezávadná a bezpečná. Herní sestava má poměrně malou základu, avšak s ohledem na skluzavku vám přeci jen nějaké to místo na zahradě zabere. Ke klouzačce je navíc možné připojit zahradní hadici a během letních měsíců tak poslouží i jako tobogán.

Kromě skluzavky, která zaujme především předškoláky, domeček nabízí spoustu zábavy i pro starší děti. Ty ocení zejména provazovaný žebřík, lano na šplhání či lezeckou stěnu. Velkou výhodou je i prostorný dětský domeček, v němž se nachází otočné kormidlo. Pod domečkem je volný prostor se dvěma sedátky, které lze využít pro kryté pískoviště. Dětské hřiště na zahradu pojme až 9 dětí naráz, přičemž nosnost jednotlivých herních prvků je maximálně 50 kg. Jediné, co nám u Marimex dětského hřiště chybí, je houpačka. Tu je však možné dokoupit a umístit místo lana na šplhání.

Recenze Plum My First Wooden Playcenter – malé zahradní hřiště

Levný základ

Rozměry (v × š × d): 100 × 143 × 260 cm | Materiál: Dřevo, plast | Počet dětí: 1 | Nosnost herních prvků: 40 kg | Domeček: Ne | Přibližná cena: 9 000 Kč

Klady
 • Skladné provedení
 • Atraktivní design
 • Malý úkryt
 • Lezecká stěna
 • Skluzavka
Zápory
 • Nízká nosnost
 • Pro 1 dítě

Jestliže vám na zahradě nezbývá příliš volného prostoru, můžete jej využít pro malé dětské hřiště Plum My First Wooden Playcenter. Tato herní sestavy je určená spíše pro batolata a děti předškolního věku, které zaujme nejen krátkou skluzavkou, ale i tajným úkrytem s látkovými dveřmi.

I přes své menší rozměry toto dětské hřiště na zahradu nabízí poměrně široké možnosti využití. Na jedné straně konstrukce se nachází malá plastová skluzavka, k níž vede krátký žebřík. Dřevěný žebřík není příliš příkrý a má jen 3 stupně, tudíž po něm hravě vylezou i batolata. Na vršku před skluzavkou najdete prostornou podestu, již vaše dítko může využít pro odpočinek i hru.

Druhou část hřiště tvoří trojúhelníková konstrukce s lanovou prolézačkou na jedné straně a lezeckou stěnou na straně druhé. Volný prostor pod prolézačkami tvoří praktický úkryt, který nahrazuje dětský domeček. Tajný úkryt je navíc opatřen látkovými dveřmi a malým zasíťovaným okénkem. V případě potřeby lze na dno úkrytu pro větší pohodlí umístit deku či koberec. Zahradní hřiště je vyrobeno z borovicového dřeva, jemuž byl ponechán přírodní dekor. S ohledem na poměrně malou nosnost, jež činí pouze 40 kg, dětské hřiště Plum je určeno primárně pro jedno dítě.

Neprodávanější dětská hřiště se skluzavkou

Jak vybrat dětské hřiště na zahradu

Aby venkovní dětské hřiště splnilo všechna vaše očekávání, je potřeba jeho výběru věnovat dostatečnou pozornost. Vybírat pouze podle ceny se rozhodně nevyplácí. Níže vám představíme nejen jednotlivé typy dětských hřišť a jejich výhody, ale dozvíte se také, na co se před koupí zahradního hřiště zaměřit.

Vybavení hřiště na zahradu

Současná nabídka dětských hřišť na zahradu je poměrně široká. Jednotlivé modely se od sebe liší nejen cenou a velikostí, ale také příslušenstvím a výbavou. Jako první si tedy položte otázku, co od venkovního hřiště pro děti vlastně očekáváte. Respektive, jaké hrací prvky udělají vašemu dítku největší radost. Většina dětských hřiští obsahuje houpačku, některé větší modely pak umožňují instalaci i dvou či více houpaček. Dalším častým prvkem je pak skluzavka, ke které mohou vést nejen schůdky, ale také lezecká stěna.

dětské hřiště s domečkem

Nejen prostorově náročné modely často nabízejí také integrovaný dětský domeček. Ten bývá nejčastěji situován v horní části dětského zahradního hřiště, ale pořídíte i modely, kde je domeček součástí základny. Pokud je dětský zahradní domeček vyvýšený, volný prostor pod ním se velmi často využívá pro umístění pískoviště. To je pak díky domečku kryté před deštěm i sluncem. Kromě těchto běžných prvků bývají hřiště pro děti vybavena také lanovými houpačkami či lanovými žebříky. Pokud máte doma malého horolezce, jistě jej potěšíte koupí lanového hřiště. Tyto varianty jsou povětšinou určeny pro starší děti.

Náš tip

Pískoviště na zahradu lze pořídit i samostatně. Objevte ta nejlepší dětská pískoviště, které si vaše dítě bezesporu zamiluje.

K vybraným modelům je možné dokoupit i přídavné prvky, jako je například dětská kuchyňka anebo stříška na pískoviště. Při výběru hřiště na zahradu si však nezapomeňte ověřit, zda jsou dané hrací prvky součástí dodávky. Někteří výrobci prodávají pouze samotnou konstrukci a houpačku či skluzavku je nutné koupit samostatně. V tomto případě vám doporučujeme zvážit koupi dětské skluzavky s vodní přípojkou. Ke klouzačce pak stačí připojit zahradní hadici a vodní radovánky můžou začít.

Rozměry zahradního hřiště

Velikost dětského hřiště na zahradu je dalším důležitým parametrem, který byste při výběru rozhodně měli vzít v potaz. Před koupí se vždy podívejte na rozměry sestaveného hřiště. Nikdy se nespoléhejte pouze na produktové fotografie, jež mohou reálné rozměry hřiště poměrně zkreslit. Až se budete rozhodovat, kam hřiště umístíte, dejte pozor, aby kolem zahradního hřiště bylo dostatek prostoru. Pozor si musíte dát nejen na stromy, ale dětské hřiště není vhodné stavět ani v blízkosti plotů či stěn domů a garáží. Pro bezpečné užívání houpaček a skluzavek je nutné, aby kolem venkovního dětského hřiště bylo dostatečně volného místa.

dětské hřiště na zahradu recenze

I to nejmenší hřiště pro děti vám na zahradě nějaké to místo zabere. Malá certifikovaná dětská hřiště mají nejméně 2 metry na délku a metr na šířku. Většina dostupných modelů má však o poznání větší rozměry. Dětské hřiště se skluzavkou i houpačkou obvykle na délku měří od 2,5 do 3,5 m a jejich šířka bývá od 2 do 3 metrů. Jestliže máte na zahradě více volného prostoru, můžete vybírat i z větších modelů, které kromě skluzavky disponují i zahradním domečkem. Délka takového hřiště může dosahovat až 5 metrů. Pro velmi prostorné pozemky jsou pak skvělou volbou velké sestavy obsahující také opičí dráhy, prolézačky a jiné herní prvky. Na tato dětská hřiště však budete potřebovat prostor o délce od 6 do 10 metrů.

Náš tip

Které dítě nemiluje skákání? Pořiďte si na zahradu trampolínu, na které se zaručeně vyřádí.

Materiál hřiště pro děti

Při výběru se nejčastěji setkáte s dřevěnými modely. Jedná se o kvalitní materiál, díky němuž vám při správné péči bude venkovní dětské hřiště sloužit celou řadu let. Není však dřevo jako dřevo, a proto se před koupí nezapomeňte podívat, z jakého dřeva je konstrukce vyrobena. Doporučujeme vám vsadit spíše na varianty s masivní konstrukcí. Konstrukce z příliš tenkých sloupků by mohla mít horší stabilitu i životnost.

Před koupí se zaměřte také na povrchovou úpravu dřeva. Většina prodejců nabízí dětská zahradní hřiště, jež jsou opatřena ochranným nátěrem. Vždy si však raději ověřte, zda se jedná o zdravotně nezávadný lak či barvu. V případě certifikovaných dětských hřišť máte záruku, že konstrukce i její povrchová úprava je pro vaše dítko bezpečná. V současné nabídce najdete také přírodní zahradní hřiště, která si budete muset natřít sami. Jedná se o práci navíc, na druhou stranu můžete zvolit takový odstín, který vám bude ladit s ostatními prvky vaší zahrady.

dětské hřiště s domečkem recenze

Méně obvyklá jsou zahradní hřiště z kovu či plastu. Kovové konstrukce se stejně jako dřevo pyšní vysokou životností, nicméně čas od času je nutné, tak jako dřevěná dětská hřiště, celou konstrukci obrousit a opatřit novým nátěrem. Plastová hřiště na zahradu jsou v tomto ohledu bezúdržbová, avšak mívají o poznání kratší životnost. Z těchto materiálů jsou vyrobena povětšinou malá dětská hřiště, případně dětské zahradní domečky opatřené skluzavkou.

Počet dětí a nosnost

I přesto, že pořizujete zahradní hřiště pro jedináčka, měla by vás zajímat nosnost konstrukce. Výrobci často uvádějí pro kolik dětí je herní centrum určeno a zároveň je uvedena nosnost jednotlivých prvků. Herní prvky, jako houpačky a klouzačky mívají nejčastěji nosnost od 35 do 50 kilogramů. Herní plošiny či podlahy domečků pak mají nosnost pochopitelně vyšší. Při užívání vždy dbejte na to, aby si na hřiště nehrálo více dětí, než pro jaký počet je daná sestava určena. Přesto, že by se mohlo zdát, že je konstrukce dostatečně robustní, mohlo by dojít k poškození hřiště či dokonce úrazu vašeho dítěte.

Jak vyrobit dětské hřiště

Pro domácí kutily a příznivce DIY projektů může být stavba dětského zahradního hřiště zajímavou výzvou. Přesto, že se nejedná o extra náročný projekt, úplným začátečníkům příliš nedoporučujeme se do něj pouštět. Na internetu sice můžete najít celou řadu typů a návodů, nicméně je potřeba, abyste měli alespoň základní zkušenosti s opracováním dřeva.

Náš tip

Přeplněná koupaliště nejsou nic pro vás? Dopřejte si příjemné osvěžení u vás doma a objevte ty nejlepší zahradní bazény.

Jak ukotvit dětské zahradní hřiště

Ať už hřiště postavíte sami či jej zakoupíte, rozhodně byste neměli zapomenout na ukotvení do země. Někteří výrobci vám kotvy do země dodají spolu s hřištěm, u jiných produktů je nutné je dokoupit dodatečně. Na kotvách do země byste opravdu šetřit neměli. Může se vám zdát, že i neukotvené zahradní hřiště je dostatečně stabilní, mějte však na paměti, že při divokých hrátkách vašich dítek již tak stabilní být nemusí.

Pokud výrobce doporučuje určitý typ či rozměr uzemňovací kotvy, je namístě řídit se těmito pokyny. V opačném případě se řiďte pravidlem: čím větší hřiště, tím větší kotva. Další možností je pak zabetonování konstrukce, což je nejen o poznání náročnější a zdlouhavější proces, navíc se jedná o permamentní zásah do vaší zahrady.

zahradní hřiště hodnocení

Kde koupit venkovní dětské hřiště?

Dětská hřiště na zahradu můžete pořídit v e-shopu Marimex.cz, kde najdete poměrně široký výběr. Kromě kvalitních konstrukcí z borovicového dřeva zde pořídíte také různá rozšíření a přístavby či náhradní hrací prvky, jako jsou houpačky a skluzavky. Nejen prostorné dětské hřiště s domečkem seženete v internetovém obchodě Elisdesign.cz. Venkovní hřiště pro děti pak nabízí také online hračkárny, jako je Pinkorblue.cz, kde kromě prostorově náročných modelů najdete také menší hrací sestavy.

Nejoblíbenější značky dětských zahradní hřiští

Marimex

Mezi nejoblíbenější výrobce certifikovaných dětských hřiští bezesporu patří značka Marimex. V jejich sortimentu najdete převážně větší modely, které nabízí celou řadu atraktivních herních prvků. Valná většina produktů disponuje nejen dětským domečkem, ale také skluzavkou s integrovanou přípojkou na vodu. K zahradnímu hřišti pro děti si pak můžete dokoupit i další rozšíření, jako je dětská kuchyňka či dalekohled do dětského domečku.

Marimex čerpadla

Backyard Discovery

Méně známá, přesto stále velmi žádaná jsou dětská venkovní hřiště značky Backyard Discovery. Tato americká společnost nabízí zejména velké herní sestavy, jež jsou vyrobeny z kvalitního cedrového dřeva, které se pyšní vysokou odolností. Pokud hledáte opravdu prostorné dětské hřiště na zahradu, kde si bez problému vyhraje i početnější skupina dětí, pak vás Backyard Discovery rozhodně nezklame.

Backyard Discovery zahradní hřiště

Karibu

Ačkoliv se do našeho užšího výběru nedostalo žádné dětské hřiště Karibu, na tohoto výrobce nesmíme zapomenout. V nabídce této německé značky najdete výhradně dřevěná venkovní hřiště s kvalitní konstrukcí, jež se pyšní bezpečnostní certifikací. Všechna dětská hřiště značky Karibu, s výjimkou modelů s barevnými dětskými domečky, jsou dodávány bez jakékoliv povrchové úpravy.

dětské zahradní hřiště karibu

Cena dětských hřišť na zahradu

Venkovní dětská hřiště sice nepatří k nejmenším investicím, nicméně i tak je možné je pořídit za rozumnou cenu. Cena dětského hřiště se odvíjí především od jeho velikosti a výbavy. Malá plastová hřiště koupíte již od 2 500 Kč. Cena dřevěných konstrukcí s menším počtem herních prvků se pak pohybuje od 5 do 10 000 Kč. Středně velká a velká zahradní hřiště pak stojí od 20 do 50 000 Kč. V současné nabídce najdete i obří modely, které jsou určeny spíše pro komerční využití, jejichž cena se však může vyšplhat až k částce 800 000 Kč.

Oblíbená dětská hřiště na zahradu s domečkem

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (10 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář