ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Venira vyživující maska na vlasy – recenze s reálnými výsledky

17. 12. 2022 aktualizováno

Venira vyživující maska na vlasy hodnocení

Většina žen si přeje mít krásné, zdravé vlasy, ale jen málokteré se to povede. Odbarvování, sušení, žehlení, kulmování, špatná strava s nedostatkem vitamínů a další jsou příčinou poškozených, lámavých vlasů. Jedním ze způsobů, jak takovým vlasům pomoci, je speciální maska na vlasy. Já jsem měla možnost vyzkoušet vyživující masku na vlasy od společnosti Venira. Pomohla mým odbarveným, často lámavým vlasům se zregenerovat? Prozradím vám to v této reálné recenzi. Porovnat ji s dalšími produkty můžete v našem článku o maskách na vlasy.

Hodnocení Venira vyživující maska na vlasy

8.3

Skvělá

Venira vyživující maska na vlasy váš vlasový porost zregeneruje, je vhodná na poškozené, suché, krepaté vlasy s roztřepenými konečky. Opraví je a udrží krásné. Navíc nádherně voní. Jedinou vadou na kráse je obsah složky Behentrimonium Methosulfate, která do kosmetiky, která se označuje za přírodní a šetrnou k životnímu prostředí, nepatří. Škoda, jinak by to byl super produkt s velmi vysokým hodnocením.

Balení
10
Vůně, konzistence, použití
9
Účinky
9
Složení
5
Klady
  • Úžasná vůně
  • Snadné použití
  • Dobré výsledky
Zápory
  • Označuje se za přírodní a šetrnou k životnímu prostředí, ale obsahuje Behentrimonium Methosulfate!

Balení – 10/10

Vyživující maska na vlasy od Veniry mi přišla v balíčku spolu s dalšími produkty. Zbývající prostor byl vyplněn celulózovou výplní. Tato maska na vlasy se nachází v pěkném kelímku, který je velikostně “tak akorát”. Ani s mokrýma rukama jsem neměla problém s otevřením, ovšem zavření byl s klouzavýma rukama už trochu oříšek. Kelímek je sice průhledný, ale přes nálepky není moc vidět dovnitř. To ale nevadí, není to většinou potřeba. Na etiketě najdeme popisek, složení, použití a datum výroby i spotřeby. Přední strana se chlubí, že je produkt veganský a šetrný k životnímu prostředí.

Venira balíček

Vůně, konzistence a použití – 9/10

Hned od prvního dne jsem se těšila, až budu moci napsat, jak krásně tahle maska na vlasy od Veniry voní. Většinou preferuji spíš jemnější vůně, tato je intenzivní a úžasně exotická. Má se jednat o kombinaci vůní manga a liči. Musím přiznat, že jsem se od té doby vždycky těšila, až si půjdu umýt vlasy. Bohužel ze suchých vlasů už vůně tolik cítit není.

Při prvním použití jsem ale byla také zmatená. Na internetových stránkách Veniry najdete v dolní části informaci, že se má maska nechat působit 5-10 minut, v horní části stránky a na kelímku se ale píše 3 minuty. Nechávala jsem ji tedy působit tak dlouho, jak jsem zrovna měla čas – někdy 3 minuty, někdy i přes 10 minut. Dále mě překvapilo, že se na stránkách doporučuje po opláchnutí nanést kondicionér (na kelímku opět není zmíněno). Maska na vlasy obecně většinou funguje i jako kondicionér. Vyzkoušela jsem obě varianty a následně jsem už kondicionér nedávala, přišlo mi to zbytečné. Navíc se ve vlasech pak lépe udrží vůně.

Konzistenci vyživující masky na vlasy bych označila za ideální. Není ani moc tekutá, ani hustá. Dala se pěkně nabrat na prsty a dobře se roztírala do vlasů. Na první pohled mi přišlo, že je kelímek malý a produkt použiji tak 4krát a bude pryč. Příjemně mě překvapilo, že při používání dvakrát týdně vydržel přes dva měsíce.

Účinky – 9/10

Venira svou vyživující masku na vlasy doporučuje pro suché, poškozené a krepaté vlasy. Slibuje okamžité hydratování, výživu, lesk a hebkost. To znamená, že by vlasy měly být posílené, pružné, mělo by se eliminovat celkové poškození, lámání, třepení a krepatění.

Za dva měsíce, co jsem tuto masku na vlasy od Veniry používala, mi nepřišlo, že by se vlasy drastickým způsobem změnily, ale když se na ně opravdu zaměřím, nějaký efekt vidím. Jsem ráda, že jdou vlasy krásně učesat a nemusí se používat kondicionér. Po umytí jsou vlasy pěkně hebké a lesklé. Dobře se s nimi manipuluje a snadno se upravují. Aniž bych to jakkoliv během těch 2 měsíců kontrolovala, po dnešním prozkoumání můžu říct, že vlasy opravdu nejsou roztřepené, zničené, krepaté nebo lámavé, a to jsou odbarvené. Dřív jsem měla velký problém s lámáním vlasů. Takže s výsledky jsem v podstatě spokojena.

I má kadeřnice si všimla, že vlasy po odbarvení nemám vůbec poškozené a jsou v dobré kvalitě (fotografie byly pořízeny ještě před návštěvou kadeřnice).

Složení – 5/10

Složení vyživující masky na vlasy Venira: Aqua, Coco-Caprylate/ Caprate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Farnesene, Parfum, Stearamidopropyl Dimethylamine, Behentrimonium Methosulfate, Benzyl Alcohol, Butylene Glycol, Geraniol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citronellol, Limonene, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Histidine, Glycerin, Lecithin, Citric Acid, Avena Strigosa Seed Extract

Hned zprvu musím říct, že mám trochu problém s tvrzením na kelímku i internetových stránkách, kde Venira o své vyživující masce na vlasy tvrdí, že je přírodní, veganská a podle obalu i šetrná k životnímu prostředí. Ve složení se ale nalézá složka Behentrimonium Methosulfate, která se vyrábí synteticky a navíc je toxická pro vodní organismy a dlouhodobě neodbouratelná! Rozhodně mi to nepřijde jako látka do produktu s označením “přírodní” a především pak “šetrný k životnímu prostředí”. To mě bohužel velmi zklamalo a body dolů dávám kvůli této skutečnosti.

Venira vyživující maska na vlasy výsledek

Efekt vyživující masky na vlasy Venira

Hlavními účinnými látkami jsou aminokyselinový komplex, Emolid CC, Neossance hemisqualane a Aquarich.

Aminokyselinový komplex proniká hluboko do pokožky hlavy a poskytne jí živiny. Emolid CC zajišťuje hydrataci (zachycuje vodu) a výživu v podobě mnoha vitamínů, opravuje, chrání a posiluje celý vlas. Neossance hemisqualane dokáže zavřít vlasové kutikuly a obnovit strukturu, dodává hydrataci a pomáhá udržet barvu vlasů. Aquarich představuje komplex proteinů, aminokyselin a polysacharidů z černého ovsa. Poskytuje hloubkovou hydrataci, regeneraci a lesk a zlepšuje strukturu vlasových vláken.

Parametry Venira vyživující maska na vlasy

Vlastnost Parametr
Obsah 130 g
Určení vyživující
Působení 3-10 minut
Přibližná cena 400 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (11 hlasů)

Autor recenze

Veronika Suchá
Veronika Suchá

Jsem fanynka nových technologií, světa IT. Ráda se učím nové věci z různých oblastí a (možná netradičně) ráda porovnávám produkty. Proto mě baví tímto prostřednictvím přinášet užitečné informace lidem, kteří si nevědí rady při výběru. Kromě práce se věnuji svým 11 severským psům, své chovatelské stanici, dogscooteringu, mushingu a dogtrekkingu.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář