ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Sport

Trekové brusle

Barevný bonbónek, který není jen vzpomínkou na minulost. Takové jsou retro kolečkové brusle, které nyní zažívají svůj návrat ve velkém stylu. Můžete si je vzít na rekreační projížďku, bavit se tanečními kreacemi i triky nebo si dát do těla při Roller Derby nebo Roller Hockey. Zaměřili jsme se na výběr trekových bruslí pro začátečníky. Nás okouzlily Rio Roller Script svým nepřeberným množstvím barev a skvělými jízdními vlastnostmi.

Nejlepší pánské trekové brusle

Trekové brusle pro jezdce všech dovednostních kategorií.

Nejlepší dámské trekové brusle

Pohodlné retro brusle vhodné pro začátečnice.

Nejlepší dětské trekové brusle

Celoroční dětské brusle, které rostou s dětskou nohou.

Nejlepší trekové brusle

Recenze Riedell Crew Ocean – Unisex trekové brusle v kontrastních barvách

Unisex retro brusle Pro náročné

Typ: krasobruslařská bota | Provedení boty: kůže | Kolečka: Sonar Zen 62 × 32 mm | Tvrdost koleček: středně tvrdá (85A) | Ložiska: ABEC-5 | Deska: PowerDyne Thrust Nylon | Přibližná cena: 6 190 Kč

Klady
 • Kožená bota
 • Pro všechny dovednostní úrovně
 • Unisex
Zápory
 • Vyšší cena

Jízda na trekových bruslích zdaleka není pouze ženskou záležitostí. Svůj sportovní um o tenhle styl na kolečkách mohou rozšířit i muži. Vyrazte na cyklostezku, naučte se nějaký taneční trik podle videa z youtube nebo si jeďte zablbnout do skateparku. Budete k tomu potřebovat všestranné unisex Riedell Crew, například v nádherné barvě Ocean. S kolečky a tkaničkami v kontrastních barvách se jedná o moderní kousek s kapkou retra.

Pohodlí vám zajistí vysoká krasobruslařská bota. Chodidlo, včetně kotníku, tak bude v naprostém bezpečí. Kolečka Sonar Zen 62 mm si pohodlně sedí na Nylon Thrust podvozku, který poskytuje skvělý kompromis mezi tlumením otřesů a přenosem energie do odrazu. Pro hladkou a plynulou jízdu komplet doplňují ložiska ABEC-5.

Pokud překonáte pohled na vyšší cenovku, otevře se vám nová možnost pohybu. Varujeme, jízda na trekových bruslích je srdcovka a tyhle všestranné retro brusle vám zajistí zábavu na mnoho hodin.

Recenze Rio Roller Script Peach/Green – Pohodlná retro brusle pro všechny začátečnice

Dámská retro brusle Zlatý střed

Typ: krasobruslařská bota | Provedení boty: Umělá kůže | Kolečka: 58 × 33 mm; 62 × 36 mm dle velikosti boty | Tvrdost koleček: měkká (82A) | Ložiska: ABEC-7 | Deska: hliník | Přibližná cena: 2 390 Kč

Klady
 • Nádherné barvy
 • Měkká bota
 • Vegan friendly
Zápory
 • Spíše jen pro začátečníky

Nejsou nádherné? Mrkněte na ty barvy. My jsme z nich unešení, budete taky? Rio Roller Script v barvě Peach/Green jsou trekové brusle s vysokou měkkou botou. Tohle pohodlíčko ocení každá začínající bruslařka, která má ambice sebevědomě kroužit v parku nebo na cyklostezce. Rio Roller brusle podtrhne vaši osobnost i váš styl. A ten nemusí nutně znamenat retro, ale trend.

Filozofií značky Rio je vegan friendly přístup, proto jsou boty vyrobené z PVC kůže. Kvalitní hliníková deska je osazena měkkými kolečky, které výborně absorbují nárazy a nerovnosti. Velikost koleček, které budou zdobit vaše brusle, záleží na vaší velikosti boty. Do velikosti 38 výrobce osazuje brusle kolečky 58 × 33 mm. Nad tuto velikost si to pofrčíte na měkkých kolečkách 62 × 36 mm.

Jízda na těchto dvouřadých bruslích je určena všem, kteří na své osobní váze vídají číslo menší než 100 kg. Celý koncept těchto trekových bruslí je vhodný spíše pro začátečnice. Sportovněji laděné dámy se budou muset podívat po jiném modelu.

Recenze Worker Denel – Dětské brusle na celý rok

Dětské trekové brusle 2v1 Levný základ

Typ: sportovní bota | Provedení boty: polyamid, nylon | Kolečka: 54 mm | Tvrdost koleček: měkká (82A) | Ložiska: ABEC-5 | Deska: polypropylen | Přibližná cena: 1 390 Kč

Klady
 • Rostoucí bota
 • 2v1 – trekové brusle i lední brusle
 • Pohodlné polstrování
Zápory
 • Nenašli jsme

Sportovně laděné trekové brusle, které děti využijí celý rok. Nejednomu rodiči způsobuje vrásky neustále rostoucí dětská noha a kolotoč nákupu bot, bruslí, lyžáků. Určitě víte, o čem píšeme. Co takhle ale pořídit takové brusle, na kterých bude dítě jezdit celý rok, vlastně spíše několik celých let? Vybrali jsme pro vás sympatické, úsměv na tváři vyvolávající, trekové brusle Worker Denel 2v1.

Od jara do podzimu může vaše dítě brázdit chodníky, cyklostezky a hřiště na trekových bruslích se čtyřmi kolečky. Od podzimu do jara vymění kolečka za nůž a hřiště za zimní stadion. Díky systému AdjusTouch, což je vlastně tlačítko na boku bruslí, lze upravit velikost boty rostoucímu chodidlu. Výrobce nabízí dvě velikosti XS 29-32 a S 33-36. Vydrží dítěti opravdu dlouho. Měkká pohodlná bota zajistí dětským nohám takové pohodlí, že ji nebudou chtít vyzout.

Treková brusle je osazena měkkými kolečky, které lépe tlumí nerovnosti terénu. Klasické šněrování je doplněno přezkou na suchý zip a bezpečnostní přezkou MicroLock.

Nejprodávanější trekové brusle

Jak vybrat trekové brusle

Trekové brusle nejsou pouze stylovkou z Instagramu. Dostávají se do popředí zájmu pro svou vizuální atraktivnost i pro pestrý požitek z jízdy. Nabízí možnosti kreativního bruslení, tanečního bruslení i triků, které jiné kolečkové brusle nemohou nabídnout. Příjemnou výhodou čtyřkolečkových bruslí je nekonečné množství lákavých barev a vzorů, což z nich dělá i módní doplněk. Lze je také personalizovat, můžete měnit tkaničky, brzdy a kolečka dle barev i velikostí.

Jak je ale vybrat? V prvé řadě se musíte rozhodnout, zda chcete bruslit jen rekreačně na cyklostezce nebo vás lákají taneční kreace nebo třeba Roller Derby. Pro tanec se hodí více brusle s krasobruslařskou botou, která má patu zvýšenou podpatkem. Ten výrazně pomáhá třeba při otočkách.

Další možností, která se hodí pro venkovní podmínky a do skate parku, je volba boty s nízkou podrážkou. Taková bota vypadá spíše jako teniska na podvozku s kolečky. Poslední možností, pro všechny, kteří potřebují vypustit přebytečnou energii a mají bojovného ducha, jsou tu boty na Roller Derby, které jsou nižší a sportovnější.

Náš tip

Retro brusle jsou na vás přece jen moc retro? Ty nejlepší in-line brusle pro rekreační jízdu naleznete v našem chytrém výběru.

Trekové brusle pro začátečníky

Pro první nejisté začátky na trekových bruslích doporučujeme vybrat ty s měkkou pohodlnou botou. Obecně bývají doporučovány Rio Roller, které jsou součástí našeho chytrého výběru. Navíc, u těchto bruslí nemusíte přemýšlet nad kolečky, ložisky či podvozky. Výrobce parametry bruslí Rio Roller koncipuje tak, aby vaše první vyjížďky v parku nebo v hale byly maximálně uspokojující.

Zajímavostí je, že většina trikových bruslí je unisex. Můžete vybírat kombinaci barev a vzorů, která je vám blízká. Stejně jako u jakýchkoliv jiných bruslí, kupujte i trekové brusle o půl čísla větší. Při sportu noha nateče a bude potřebovat prostor.
Pokročilejší bruslaři si mohou s jednotlivými parametry více pohrát, například podle tohoto návodu.

Žena na trekových bruslích

Chytrý tip před nákupem

Brusle si před nákupem řádně vyzkoušejte. Řádně ovšem neznamená tak, že je obujete, zapnete, řeknete „dobrý“ a odejdete k pokladně nebo je dáte doma do skříně. Řádně vyzkoušet znamená zkusit se v nich aspoň na pár metrech projet, čapnout, sednout, zabrzdit.

Neodhalíte samozřejmě veškeré vlastnosti brusle, jako ve venkovních podmínkách. Minimálně ale zjistíte, jestli vám brusle sedí velikostně, jestli vás někde nedře nebo netlačí.

Trekové vs. In-line brusle

Brusle jsou skvělá volba pro posílení těla. Dobře to vypadá. Není to drahé jako kolo. Není to pouze pro mladší, jako longboard. Jo, to by šlo. Brusle. Podíváte se na pár videí a je jasno, vždyť to vypadá tak jednoduše. Jenže, jaké vybrat? In-line klasiky nebo barevné stylovky? Rozdíl není pouze v umístění koleček.

Boty pro trekové bruslení se zpravidla více podobají botám na lední bruslení. In-line brusle bývají více polstrované a s přezkami odpadává nutnost šněrování. Styl jízdy je rovněž jiný. Na in-line brusli dosáhnete daleko vyšší rychlosti. Pokud hledáte nový způsob kardia, bude to varianta vhodná pro vás. Díky užším kolečkům jsou rychlejší a lépe překonávají překážky, kamínky a nerovnosti.

ChytrýVýběr radí

Do trekových bruslí si zvolte vhodné vysoké ponožky, které vám minimalizují odřeniny.

Naopak pro požitek z barev, z pohodové jízdy nebo z třeba z tanečních kreací se vám vyplatí sáhnout po stabilnějších čtyřkolečkových bruslích. Nejsou určeny pro extra rychlou jízdu a podstatně hůře zvládají překážky, kamínky nebo větvičky na cestě. Rozhodně vás ale nechceme od trekových bruslí odrazovat. Pouze poukazujeme na to, že nejsou pro každého. Jsou pro ty, kteří se chtějí odlišit. Pro srdcaře, kteří mají styl. Pro všechny, kteří spíše než sportovní výkon hledají pohodovou a vizuálně zajímavou zábavu.

Trekové retro brusle

Roller Dance: Tanec na trekových bruslích

Dobrá zpráva pro všechny, kteří mají rádi kolektivní aktivity, ale nemají žádného parťáka-bruslaře. Větší města, jako Praha, Brno nebo Olomouc, nabízí kurzy Roller Dance! Určitě správně hádáte, že se jedná o tanec na trekových bruslích. Pohyby vychází částečně z technických prvků freestylu na bruslích. Při Roller Dance je kladen důraz na styl. Tanečnice-bruslařky se pohybují do rytmu hudby, koordinují pohyb rukou i nohou. Nejen, že zlepšujete svou stabilitu na bruslích, ale zároveň nenásilnou zábavnou formou zpevňujete stehna, zadek a břicho. Kdo miluje brusle, tanec nebo obojí, z Roller Dance se stane koníček, který jen tak někdo nemá.

Náš tip

Preferujete na nohou radši boty bez koleček nebo jen s jedním kolečkem? A co třeba pořídit „přibližovadlo“ jménem skateboard?

Roller Derby: Trekové brusle jako sport

Tohle naopak není žádný taneček. Je to sport pro tvrdý holky. Roller Derby je kontaktní sport původem z Ameriky. V tuto chvíli ho v Česku provozují dva týmy hráček v Praze a jeden tým v Brně. Na oválné dráze proti sobě nastupují dva týmy o pěti hráčkách.

Velmi zjednodušeně popsáno – v rámci zápasu se týmy vzájemně blokují, aby znesnadnily pohyb jedné z hráček z každého týmu. Ta má za úkol projet mezi hráčkami, za každou předjetou hráčku má bod. Vyhrává samozřejmě tým s větším počtem bodů. Představte si to asi tak, jako když při ragby vidíte hromadu chlápků na sobě a jeden se snaží dostat s balónem pryč. Přetransformováno na ženy na trekových bruslích, s helmami, chrániči kloubů a zubů. Jak to probíhá, můžete vidět na videu níže. Je to sport a zábava, ale ne pro každého.

Výčet sportů, které se pojí s čtyřkolečkovými bruslemi zdaleka nekončí. Dvouřadé kolečkové brusle můžete potřebovat k Roller Hockey (hokej na bruslích), Jam skating (breakdance na bruslích), High nebo Free jumps (skoky do výšky s nebo bez nájezdové rampy) anebo, především z amerických filmů známé, Roller disco.

ChytrýVýběr radí

Pořiďte si praktický obal na brusle. Zajistí vám pohodlí při transportu i ochranu proti prachu a nečistotám při jejich uskladnění.

Kde koupit?

V našem chytrém výběru jsme navštívili e-shop honzovy-longboardy.cz, ve kterém jsme nalezli nejen trekové brusle pro začátečníky, ale i retro brusle nebo sportovní modely vhodné pro dravější jízdu. Pro rostoucí dětskou nohu jsme našli praktickou variantu trekových bruslí 2v1 na inSPORTline.cz.

Nejoblíbenější značky

Trekové brusle Riedell

Více jak 70 let zkušeností s vývojem a výrobou ledních a trekových bruslí má americký Riedell. Orientuje se převážně na pokročilé bruslaře a na brusle pro sportovní účely.

Čtyřkolečkové brusle Rio

Britský výrobce dvouřadých kolečkových bruslí nejen v retro designu. Jejich výrobky jsou výjimečné barevností a rozhodně s nimi nezapadnete v davu. Rio vyrábí trekové brusle pro začátečníky a rekreační jezdce, ale i pro ty, kteří jízdu na trekových kolečkových bruslích chtějí povýšit na sportovní úroveň.

Trekové brusle Worker

Výrobce Worker se orientuje na produkty, které využijete při aktivním odpočinku, trekové brusle nevyjímaje. V portfoliu naleznete výrobky s výbornými užitnými vlastnostmi i chytrá řešení, jako například dětské trekové brusle 2v1.

Kolik stojí trekové kolečkové brusle

Do 2 000 Kč

Do dvou tisícovek seženete trekové kolečkové brusle v dětských velikostech. Pro rostoucí dětské nohy je to skvělý základ. Pokud vybíráte dvouřadé brusle pro dospělé, mrkněte se raději do vyšších cenových kategorií, ať z nadšení není mrzení z nekvalitních bruslí, které nejedou.

Do 5 000 Kč

Ve střední cenové hladině si můžete pořídit skvělé brusle pro začátečníky ale i rekreační bruslaře. Zde už najdete kvalitní ložiska, rychlá kolečka i boty vyrobené z kůže nebo pestrobarevné stylovky.

Nad 5 000 Kč

Pro opravdové fajnšmekry, sportovní bruslaře a všechny, kteří si potrpí na top produkty. Nejen retro brusle z této cenové hladiny jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů pro komfortní jízdu a sportovní zážitky.

Jak se jezdí na trekových bruslích?

Paty k sobě, špičky od sebe, střídat pravou a levou a „ono to půjde“. Začněte nejprve pomalou chůzí jako kačer. Postupně se odrážejte, prodlužujte kroky. Tlačte na kolečka silněji a zvyšujte rychlost. Naučte se klouzat. Postupným protahováním kroku a zvyšováním rychlosti dosáhnete plynulé jízdy. Nezapomeňte na helmu, chrániče zápěstí, loktů a kolen.

Jak se brzdí na trekových bruslích?

Možností pro bezpečné zastavení je několik. Základní technikou pro kontrolu rychlosti nebo úplné zastavení je „téčko“, kdy zadní nohu otočíte kolmo k té přední, lehce kolečky „dřete“ o povrch vozovky. Chodidly vlastně vytvoříte písmeno T. Další možností je „pluh“, kdy střídavě dáváte špičky bruslí směrem k sobě, jako při pluhu na lyžích a od sebe, děláte vlastně takové bubliny. Nejrychlejší možností, jak okamžitě zastavit, je za jízdy se otočit o 180° a zabrzdit přední brzdou. To už je ale technika pro pokročilé borce.

Jaké trekové brusle pro začátečníka?

Každý začátečník ocení brusli s měkkou pohodlnou botou. Pro všechny začátečníky i začátečnice je skvělou volbou značka Rio Roller, která poskytne komfort nohám, ale zároveň má slušné jízdní vlastnosti.

Jakou helmu zvolit ke trekovým bruslím?

Sáhněte po speciální bruslařské nebo skateboardové helmě. Tyto helmy jsou přizpůsobeny na možný pád ze všech stran, mají výrazně lepší polstrování než například cyklistické helmy.

Nejoblíbenější trekové brusle

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.3 (11 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář