ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Boty na kolečkách, koloboty

Z obyčejného dítěte vám dítě jako z pohádky, obuté-neobuté, jezdící-nejezdící, udělají koloboty – boty na kolečkách. Hybrid mezi botami a bruslemi. Mezi dětmi velmi oblíbený módní trend. Podle nejoblíbenější značky, Heelys, se pomalu vžívá termín heelovat, tedy jezdit na botách s kolečky. Tak se podívejme na to, se kterými kolobotami se bude heelovat nejlépe. Pro milovníky Spongeboba jsme našli model, co má styl.

Pro náročné

Kotníčkové koloboty s oblíbeným animovaným motivem.

Výhodný poměr ceny a kvality

Svítící boty s kolečky pro ještě lepší zážitky z jízdy.

Základ pro malé děti

Vzhled klasických tenisek, přitom však stabilní jezdící boty pro děti.

Nejlepší boty s kolečky

Recenze Heelys SpongeBob Hustle Blue/Yellow – Koloboty s oblíbeným motivem

Koloboty se SpongeBobem Pro náročné

Počet koleček: jedno | Materiál boty: plátěné | Podrážka: guma | Přibližná cena: 2 125 Kč

Klady
 • Oblíbený dětský motiv
 • Kotníčková bota pro větší stabilitu kotníku
 • Rychlá ložiska pro plynulou jízdu
Zápory
 • Vyšší cena
 • Nutnost dokoupení nářadí pro vyjmutí koleček

Boty na kolečkách jsou teď trendy. SpongeBob je trendy stále. Spojme to a máme z toho super trendy boty s kolečky. To si zcela určitě řekli v Heelys a vytvořili model kolobot SpongeBob Hustle. Heelys boty jsou navržené i pro letní ježdění. Díky plátěnému svršku jsou prodyšné pro optimální pohodlí.

Model Heelys Hustle má vysoce odolnou gumovou podrážku a brzdovou vložku proti obroušení. Dítě může brzdit jak divé a tyto botky to vydrží! Zvlášť plynulou jízdu zajišťují rychlá ložiska ABEC – 5. V případě, že po každodenním nadšeném používání budou mít kolečka své nejlepší chvíle za sebou, není problém. Náhradních dílů je k dispozici hromada, takže kolečka jednoduše vyměníte.

Co však nevyměníte, je vaše dítě. Důrazně doporučujeme při jízdě na kolečkových botách používat helmu a chrániče na zápěstí, lokty a kolena. K demontáži koleček potřebujete speciální nářadí, které není součástí balení, stejně, jako záslepky. Tohle považujeme za jedno mínus. Tím dalším je cenovka, u které se může mnohým rodičům, zvláště při pohledu na neustále rostoucí dětskou nohu, zatočit hlava.

Recenze Breezy Rollers 2195700 – Svítící koloboty pro lepší zážitek z jízdy

Breezy Rollers 2195700 – Svítící koloboty pro lepší zážitek z jízdy Zlatý střed

Počet koleček: jedno | Materiál boty: syntetika/kůže | Podrážka: guma | Přibližná cena: 1 699 Kč

Klady
 • Atraktivní blikající design pro děti
 • Demontáž bez nutnosti nářadí
 • V balení kolečka i záslepky
Zápory
 • Nenašli jsme

Pokud vám k údivu nestačí boty s kolečky, tyto svítící kolečkové boty vám už obočí nadzvednou. Teď ale vážně – Breezy Rollers jsou svítící koloboty. Reagují na tlak blikáním led světýlek umístěných v podrážce. Jízdu na kolečkových botách tak vaše dítě pozvedne o úroveň výš a bude za frajera. Cíleně píšeme za frajera, protože barevná kombinace těchto bot cílí hlavně na kluky. Pro holčičky-frajerky jsou blikající boty na kolečkách dostupné také v několika líbivých designech.

U značky Breezy nás nadchla naprosto jednoduchá demontáž koleček. Dítě nemusí mít s sebou speciální vercajk, aby kolečka z bot v případě potřeby sundalo. Systém upnutí kolečka do boty je jednoduchý. Přes zadní stranu podrážky dítě jednoduše vycvakne kolečka, hodí je do batohu a může běžet. A blikat. I tyto tenisky jsou k nerozeznání od běžných tenisek.

Velmi kladně hodnotíme nejen systém uchycení koleček, ale také to, že součástí balení jsou kolečka i záslepky. O náhradní díly se nemusíte bát, i Breezy Rollers nabízí náhradní sadu koleček. Vložka bot je z měkké EVA pěny, takže během jízdy, chůze i blikání, bude mít dítě v botě potřebný komfort.

Recenze Heelys Classic X2 Black/White – Obyčejně neobyčejné kecky

Kolečkové boty se dvěma kolečky Levný základ

Počet koleček: dvě | Materiál boty: textil/plátěné | Podrážka: guma + EVA pěna | Přibližná cena: 1 625 Kč

Klady
 • Dvě kolečka pro lepší stabilitu
 • Klasický vzhled
 • Textil zajišťuje prodyšnost pro letní nošení/ježdění
Zápory
 • Absence záslepky a nářadí na vyjmutí koleček v balení

Vzhled klasické kecky vylepšený dvěma kolečky. Menším dětem zajistí lepší stabilitu systém dvou koleček u modelu Heelys Classic X2. Tyhle kolečkové boty padnou klukům i holčičkám a zajistí jim optimální pohodlí při nošení. Model od Heelys má odolnou gumovou podrážku s brzdovou vložkou. Je dostatečně odolná proti obroušení, takže i při testovacích prvních jízdách plných nezdaru, boty vydrží.

Kolečka jezdících bot mají rychlá ložiska ABEC-3 pro plynulou jízdu. Jestli se vám zdá černobílá kombinace pro dítě příliš nudná, v nabídce najdete i mnoho barevnějších variant. Pokud bude dítě jízdu na kolečkových botách milovat až – ne snad do roztrhání těla – ale do ošoupání koleček, není problém dokoupit náhradní díly. Vždy se ale orientujte dle parametrů kolečka z bot dítěte. Existuje několik rozměrů, a i když na fotce vypadají kolečka stejně, nejsou stejná. Obzvlášť se liší jejich profil u bot se dvěma kolečky a s jedním.

Nezapomeňte dítěti nasadit helmu a chrániče. K botám si zvlášť budete muset koupit ještě nářadí na vyjmutí koleček a záslepku, pokud chcete, aby boty dítě nosilo i běžně, bez koleček.

Nejprodávanější boty na kolečkách podle Heuréky

Jak vybrat jezdící boty

Boty s kolečky jsou takovým hybridem mezi botami a bruslemi. Jsou zajímavým řešením zejména pro děti. Taková cesta ze školy uteče daleko rychleji a zábavněji, pokud dítě pojede na kolobotách. Zároveň rodiči odpadne strach z krádeže kola nebo koloběžky. Dítě nemusí myslet na to, že si má odněkud vyzvednout svůj dopravní prostředek a jednoduše jen nazuje boty a jede.

Proč koupit dětem boty s kolečky

Upřímně – v zimě, když vidíte led, sklouznete se? Pokud ano, je ve vás stále kus dětské duše, kus hravosti. A přesně to je skvělé v dětech podporovat – být hravé a v pohybu. Klouzání je zábavná věc a boty s kolečky tohle zkrátka umožňují. Popojet si, sklouznout se.

Pozor

Bezpečnost především! Dohlédněte na to, zda mají děti při používání kolobot nasazenou helmu a chrániče.

Boty s kolečky se vyrábějí v atraktivních designech. Divoké vzory se mísí s populárními seriálovými motivy, ale najdete i umírněné jednobarevné kombinace. Ty na první pohled působí jako běžné boty (tohle je tip pro všechny rodiče, kteří si nákupem nejsou jistí, ale dítě je neodbytné). Touží vaše dítě po botách se Spongebobem, s Minecraftem nebo po tom modelu, který vypadá jako pizza? Žádný problém, nabídka je dost široká. Co se týče stylu, můžete sáhnout po teniskách nebo pevnějších botách, po nízkém nebo kotníčkovém modelu.

Jedno nebo dvě kolečka?

Nejoblíbenějšími jezdícími botami jsou ty s jedním kolečkem. Naleznete s nimi i více modelů. Boty se dvěma kolečky jsou ale vhodnější pro malé děti, protože jsou o něco stabilnější. Víte, že se kolečkové boty dělají i ve velikostech pro dospělé? Výzva pro všechny cool rodiče!

Náš tip

Jedno nebo dvě kolečka jsou pro vás málo? O další kolečka více mají třeba nejlepší inline brusle. https://www.chytryvyber.cz/nejlepsi-koleckove-brusle/

Jak to vlastně funguje?

Jsme si celkem jistí, že většina dětí si na botách nechá kolečka přidělaná permanentně. K botám si ale můžete dokoupit speciální vercajk, kterým kolečka z boty vyloupnete a záslepku, kterou zacpete vzniklou díru. Boty nebudou k rozeznání od normálních tenisek.
Některé značky, například Breezys, mají patent na vyndání koleček bez nářadí.

5 kroků pro úspěšnou jízdu na kolobotách

 1. Vyberte si pro začátek hladký a rovný povrch. Prostornou chodbu doma, hřiště venku, prázdnou cyklostezku. Zkrátka prostředí, které je bezpečné a pro první začátky na kolobotách vhodné.
 2. Nohy nechejte lehce rozkročené na šířku ramen.
 3. Udělejte krok dopředu a přední nohu jemně zvedněte tak, aby se země dotýkalo pouze kolečko.
 4. Přesně to samé nyní udělejte i se zadní nohou. Zvedněte ji tak, aby se země dotýkalo jen kolečko. Nyní byste měli již pomalu jet na kolečkách po zemi.
 5. Ztratili jste balanc? Vraťte se na špičky. Chcete při jízdě zastavit? Zabrzděte patou! Chodidla zvedněte tak, aby se vaše paty dotýkaly podlahy.

Je to podle popisu příliš složité? Nevadí, máme pro vás videonávod:

Péče o boty s kolečky

Kolečkové boty nepatří do pračky. Čistěte je pouze ručně, teplou vodou, jemným mýdlem či pracím gelem pro jemné praní. Po použití zkontrolujte, jestli kolečka nebo prostor, kde jsou uložené, nejsou znečištěné prachem nebo kamínky. Stejně jako například u kolečkových bruslí nebo skateboardu, i tato kolečka kolobotách mají ložiska. O ty je nutno se starat a mazat je.

Výrobce doporučuje občas vyměnit kolečka – kolečko z pravé boty nasadit na levou. Opotřebení by tím mělo být rovnoměrnější. Pokud jsou ložiska nebo kolečka příliš opotřebovaná, vyměňte je za nová. Životnost prodloužíte, pokud budete jezdit jen po rovných plochách. Také doporučujeme se vyhýbat jízdě na mokrém nebo příliš prašném povrchu.

Náš tip

Kolo máte, koloboty taky, co vám ještě chybí? Koloběžka? Máte štěstí, vybrali jsme pro vás i vaše děti ty nejlepší koloběžky.

Výměna koleček na kolobotách

Některé modely mají patentovaný systém jednoduchého vyjmutí koleček bez nářadí a jiné ne. U těch je nejjednodušší si pořídit speciální „udělátko“, nářadí na vyndávání koleček a záslepek. Tím jednoduše kolečko z obou stran vyloupnete.

Koleček existuje celá řada, některé jsou nízkoprofilové, jiné jsou zas širší. Vyberte proto typ přesně pro vaše koloboty, řiďte se pokyny na krabici nebo na botě.

Malé dítě s chrániči a helmou

Bezpečnost především

I přesto, že se jedná „jen o koloboty“, můžou se stát kolobotami nebezpečnými. Dbejte na to, ať děti jezdí jen po hladkém povrchu a používají chrániče na kolena, lokty a zápěstí. Helma na hlavu je nutnost. Pokud boty obouvá dospělý, doporučujeme se řídit stejnými pravidly.

Náš tip

Tak trochu jsme tušili, že někoho boty s kolečkama nepřesvědčí. Proto jsme chytře vybrali také ty nejlepší skateboardy.

Kde koupit?

Všechny boty s kolečky, které na vás vykoukly v dnešním chytrém výběru, pořídíte na honzovy-longboardy.cz, a to spolu s dalšími mnoha skvělými jezdícími botami všech druhů a barev.

Nejoblíbenější značky

Heelys

Americká značka, která vyvíjí a produkuje pouze koloboty. Modely Heelys jsou známé a oblíbené mezi dětmi i teenagery po celém světě. Kdo věčně pospíchá do práce, může sáhnout i po některém z modelů Heelys pro dospělé. Nabízí koloboty až do velikosti 48.

Breezy Rollers

Tato značka je přímým konkurentem Heelys. Přináší patentované řešení demontáže koleček a modely pro děti vylepšuje o svítící prvky. Nabízí jezdící boty do velikosti 39.

Nejoblíbenější koloboty pro děti

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.2 (10 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář