ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Péče o tělo

Vonné svíčky Yankee Candle

Vyzkoušejte třeba klasickou svíčku Yankee Candle v ikonické skleničce s neutrální vůní Yankee Candle Classic Soft Blanket, nebo si užijte tropickou noc s jedinečnou votivní Yankee Candle svíčkou Black Coconut.

Nejlepší klasická

Klasická velká válcová Yankee Candle svíčka s jemnou a příjemnou vůní.

Nejlepší čajové

Sada dvanácti čajových svíček v čirém plastu s dobou hoření minimálně 4 hodiny.

Nejlepší votivní

Malá votivní svíčka z parafínu s vůni tropického západu slunce.

Nejlepší vonné svíčky Yankee Candle

Recenze vonné svíčky Yankee Candle Classic Soft Blanket – nejlepší klasická Yankee svíčka

Recenze Yankee Candle Classic Soft Blanket Pro náročné

Typ: Classic | Velikost: velká | Vůně: Soft Blanket (Jemná přikrývka) | Doba hoření: 110 – 150 hodin | Hmotnost: 623 g | Barva: bílá | Materiál svíčky: parafín | Orientační cena: 655 Kč

Klady
 • Dlouhá doba hoření
 • Již ve skleničce
 • Příjemná a jemná vůně
 • Knot ze 100 % přírodních vláken
 • Nejznámější typ svíčky Yankee Candle
Zápory
 • Najít vhodnou vůni

Pokud pořizujete svou první svíčku od Yankee Candle a hledáte ověřenou klasiku, určitě se nezklamete v této krásné svíčce z řady Classic. Vybrali jsme pro vás velkou svíčku s vůní Soft Blanket, která je velmi jemná a určitě nikoho neurazí. Svíčka má válcový tvar a je zasazena v ikonické Yankee Candle skleničce. Svíčku můžete zapalovat rovnou uvnitř skleničky, takže už s ní nebudete mít žádné další starosti.

Tato velká svíčka Classic vydrží hořet mezi 110 a 150 hodinami a po celou dobu hoření se uvolňuje příjemná vůně Jemné peřinky. Knot je vyroben ze 100% přírodních vláken a samotná svíčka je vytvořena z prémiového parafínu. Díky neutrálním odstínům se bude svíčka navíc skvěle vyjímat v každé místnosti vašeho domova.

Recenze čajové svíčky Yankee Candle Sunny Daydream – nejlepší čajové svíčky Yankee Candle

Čajové svíčky Yankee Candle – recenze a testy Zlatý střed

Typ: čajové svíčky | Velikost: malá | Vůně: Sunny Daydream (Snění za slunečného dne) | Doba hoření: 4 – 6 hodin | Hmotnost: 12 × 9,8 g | Barva: růžová | Materiál svíčky: parafín | Orientační cena: 200 Kč

Klady
 • 12 kusů menších svíček
 • Kalíšky z čirého plastu
 • Přírodní bavlněný knot
 • Osvěžující vůně
Zápory
 • Nic zásadního

Od Yankee Candle rozhodně nemusíte pořizovat jen jednu velkou svíčku. Například toto balení 12 kusů menších čajových svíček je opravdu praktické. Najdete v něm dvanáct svíček, z nichž každá vydrží hořet 4 až 6 hodin. Po celou dobu hoření si budete moci užívat originální vůni Snění za slunečného dne, jež v sobě kombinuje příjemné aroma jasmínu, bergamotu a ylang ylang.

Jednotlivé svíčky jsou umístěny v kalíšcích z čirého plastu, abyste mohli sledovat svíčku během hoření. Čajové svíčky můžete vložit do svícnu, nebo je používat jen tak samotně. Každá čajová svíčka má speciální bavlněný knot, jehož délka je určena přesně tak, aby svíčka přestala hořet, jakmile je všechen vosk použitý. Jejich použití je tak výjimečně bezpečné a sami uvidíte, že si brzy budete chtít do domácnosti koupit další.

Recenze votivní svíčky Yankee Candle Black Coconut – nejlepší votivní svíčka Yankee Candle

Votivní svíčka Yankee Candle Levný základ

Typ: votivní svíčka | Velikost: malá | Vůně: Black Coconut (Západ slunce v ráji) | Doba hoření: 15 hodin | Hmotnost: 49 g | Barva: černá | Materiál svíčky: parafín | Orientační cena: 70 Kč

Klady
 • Celá svíčka provoněná
 • Hoření až 15 hodin
 • Nízká cena
Zápory
 • Malá velikost svíčky

Ten, kdo chce vyzkoušet mnoho různých vůní, si může pořídit malou votivní svíčku, která je poměrně levná. Na provonění celé místnosti sice potřebujete alespoň tři votivní svíčky, ale na vyzkoušení jsou naprosto ideální. My jsme pro vás vybrali votivní svíčku s exotickými vůněmi Západ slunce v ráji. Spojuje v sobě vůně exotického ovoce jako je kokos nebo ananas s tropickými květinami a zemitou dřevitou vůni. Tuto svíčku si zamiluje každý, kdo snívá o dovolené na tropické pláži.

Jedna votivní svíčka vydrží hořet až 15 hodin, a přitom je celá provoněná, takže bude neustále produkovat skvělou vůni. Svíčka je vyrobena z kvalitního parafínu a doplněná o bavlněný knot. Navíc ji pořídíte za opravdu příznivou cenu.

Srovnání nejoblíbenějších svíček Yankee Candle

Název Popis
Svíčky Yankee Candle
1. Recenze Yankee Candle Elevation Sea Salt Yankee Candle Elevation Sea Salt
Lavender
Velká hranatá svíčka z vosku ze sójových bobů se dvěma knoty. Zjistit cenu
2. Recenze Yankee Candle Christmas Collection Votive Candles Yankee Candle Christmas Collection Votive Candles Sada tří vánočních votivních svíček, které provoní váš domov během svátků. Zjistit cenu
3. Recenze Yankee Candle Classic The Last Paradise Yankee Candle Classic The Last Paradise Jedna klasická svíčka ve skle a tři malé votivní svíčky s vůní tropů. Zjistit cenu
4. Recenze Yankee Candle Hranatá Elevation Sunlight Sands Yankee Candle Hranatá Elevation Sunlight Sands Malá hranatá Yankee Candle svíčka s praktickým víčkem. Zjistit cenu
5. Recenze Yankee Candle Sakura Blossom Festival Yankee Candle Sakura Blossom Festival Sada tří svíček ze sójového vosku s vůněmi Japonska. Zjistit cenu
6. Recenze Yankee Candle Classic Christmas Eve Yankee Candle Classic Christmas Eve Středně velká svíčka řady Classic s vůněmi vánočních dnů. Zjistit cenu
7. Recenze Yankee Candle adventní kalendář Yankee Candle adventní kalendář Krásný adventní kalendář s 24 čajovými svíčkami různých vůní. Zjistit cenu

Nejprodávanější svíčky Yankee Candle

Proč si vybrat svíčku od Yankee Candle

Svíčky jsou krásnou součástí většiny domácností. V poslední době navíc začínají být opravdu známé a oblíbené svíčky od Yankee Candle, které nabízejí unikátní vůně a další zajímavé produkty. Proč byste si ale měli vybrat právě svíčku Yankee? Níže vám představíme příběh svíček Yankee Candle, podíváme se na jednotlivé produkty od této značky a předáme vám veškeré informace, které by vás o těchto svíčkách mohly zajímat.

Proč používat vonné svíčky?

Vonné svíčky jsou skvělou dekorací do interiéru, a to i v případě, že je vlastně nepálíme. Jakmile se je navíc rozhodneme zapálit, místností se začne linout příjemná vůně. Díky obrovskému výběru různých vůní si navíc můžete vybrat tak, abyste naladili tu správnou atmosféru. O Vánocích se hodí perník nebo skořice, zatímco na jaře uvítáte spíše svěžejší vůně. Dejte si ale pozor, časté používání svíček nemusí být zrovna prospěšné pro naše zdraví. Zejména u parafínových svíček. Při spalování se totiž uvolňuje celá řada nebezpečných látek jako například benzen nebo toluen. Při použití parafínových svíček tak raději často větrejte. Možností mohou být také svíčky z včelího vosku a dalších alternativních zdrojů.

Náš tip

K provonění svého domova nemusíte využívat jen vonné svíčky. Výbornou volbou je také katalytická lampa, jež se postará o to, že ve vašem domově už bude vždy příjemná vůně.

Příběh Yankee Candle

Příběh značky Yankee Candle začíná už v roce 1969, kdy její zakladatel Mike Kittredge vyrobil svou první opravdovou svíčku. Tehdy to sice bylo doma na koleni ze starých dětských voskovek pro maminku jako vánoční dárek, ale již brzy si od něj začali svíčky kupovat známí a sousedé. Časem Mike svou firmu rozšířil a začal zakládat i specializované pobočky se svíčkami. V dnešní době Yankee Candle patří mezi nejpopulárnější značky svíček a každý den se jich po celém světě prodá obrovské množství. Jen v USA najdete 18 000 obchodů, které prodávají tyto vonné svíčky a postupně Yankee Candle pronikají do celého světa. V Česku dokonce najdete jeden ze dvou outletů Yankee Candle v celé Evropě. Většina sortimentu této americké značky se navíc vyrábí právě u nás v České republice.

Yankee Candle

Typy produktů od Yankee Candle

Značka Yankee Candle toho časem začala prodávat mnohem více než jen vonné svíčky. Všechny jejich produkty ale spojují unikátní vůně, které provoní vaše interiéry. Jaké produkty tedy Yankee Candle nabízí a v čem se od sebe liší?

Vonné svíčky

Vůbec prvním produktem značky Yankee Candle byly právě voňavé svíčky. I dodnes tvoří jejich hlavní produkt. Dodávají velké množství velikostí a tvarů, ze kterých si můžete vybrat přesně tak, aby se vám hodily domů. Vybrat si můžete z obrovského množství vůní, takže každý najde takovou, jež mu bude doopravdy vyhovovat.

Vonné vosky

Alternativou ke klasickým svíčkám mohou být vonné vosky, které se vkládají nad čajovou svíčku nebo do aromalampy. Tyto vosky se postupně rozpouští a poskytují až 8 hodin intenzivní vůně. Yankee Candle vyrábí své vonné vosky s nejoblíbenějšími vůněmi vonných svíček.

Vůně do zásuvky

Pro nepřetržitou vůni využijte vůně do zásuvky. Jsou skvělou alternativou pro všechny, kteří nechtějí mít doma hořící svíčku, ale zároveň touží po intenzivní a příjemné vůni. U vůní do zásuvek opět můžete najít obdobné vůně jako u svíček Yankee Candle. Jedna vůně do zásuvky navíc vydrží vytvářet ve vašem domově krásnou vůni až třicet dnů.

Vonné tyčinky a stébla

Další možnosti pro ty, kdo doma nechtějí hořící svíčku, mohou být aroma difuzéry s vonnými tyčinkami nebo stébly. Tyčinky navíc můžete koupit v kombinaci s vázičkou, ve které budou skvěle držet a vy si budete moci užívat příjemnou vůni. Yankee Candle vyrábí celkem deset vůní vonných tyčinek a dvanáct vůní vonných stébel.

Vonné perly

Vonné perličky se skvěle hodí do malých místností jako například na záchod nebo do šatny. Po stržení ochranné fólie provoní celou místnost a vůni uvolňují až po dobu 45 dní. Mezi tím nemusíte vonné perly nijak řešit, stačí je zkrátka umístit na jejich místo a je to.

Vůně do auta

I v autě určitě oceníte příjemnou vůni Yankee Candle. Umístění vonné svíčky není z pochopitelných důvodů možné, a tak určitě budete mít radost z toho, že Yankee Candle myslí i na řidiče. Dodávají na náš trh vonné visačky, kolíčky, a dokonce i difuzér do zapalovače od auta.

Svíčky Yankee Candle

Typy svíček Yankee Candle

Protože tento článek se má věnovat především vonným svíčkám od Yankee Candle představíme si nyní i jednotlivé typy svíček. Většinou jsou od jedné vůně vyráběny všechny typy svíček, takže si můžete vybrat tu správnou velikost a typ bez ohledu na preferovanou vůni.

Nejběžnější jsou svíčky ve tvaru válce ve skleničce s názvem Classic. I u řady Classic si následně můžete vybrat ze tří velikostí svíček podle vaší preference. Nejdéle ze všech nabízených svíček vydrží hořet právě velká svíčka Classic s dobou hoření maximálně 150 hodin. Malá svíčka Classic naopak hoří maximálně 30 hodin.

Yankee Candle vyrábí i hranaté svíčky, opět ve třech velikostech. Hranaté svíčky mají unikátní víčko, které lze po otevření používat jako podstavec pod svíčku, abyste ochránili nábytek, na němž svíčka stojí. Hranaté svíčky jsou vyrobené ze sójového vosku.

Pokud hledáte menší svíčku, může být dobrou volbou vyšší votivní svíčka. Tu si sami umístíte na podstavec nebo do vaší skleničky a vydrží hořet až 15 hodin. Alternativou může být také votivní svíčka ve skleničce, abyste nemuseli složitě vymýšlet, kam svíčku umístíte.

Posledním typem svíček Yankee Candle jsou čajové svíčky, jež jsou dodávány v baleních po dvanácti kusech. Každá svíčka poté vydrží hořet přibližně pět hodin. Tyto svíčky jsou parafínové a můžete je umístit do svícnu, nebo jen jednotlivě na nějaký podstavec.

Náš tip

Pod značku Yankee Candle spadají také svíčky WoodWick, které mají dřevěný knot. Díky tomu přináší krásný zážitek ze zvuku praskání dřeva.

Vůně svíček Yankee Candle

Yankee Candle proslulo zejména svými originálními vůněmi, které ze svíček po několika hodinách hoření nevyprchají. Naopak vůně se do vzduchu uvolňují po celou dobu hoření svíčky. Vybrat si můžete z 90 vůní, takže není možné, aby se vám žádná z nich nelíbila. Pořídit můžete i některé vůně v limitovaných edicích, nebo kombinacích několika různých vůni v balení několika svíček.

Mezi nejoblíbenější vůně svíček Yankee Candle patří Clean Cotton (Čistá bavlna), Black Cherry (Černá třešeň), Warm Cashmere (Teplý kašmír) a Red Rasberry (Červená malina). Ze sběratelské edice v tuto chvíli určitě stojí za zmínku také North Pole (Severní pól) nebo Chocolate Eggs (Čokoládová vajíčka).

Nic vás ale nenutí jít s davem, a tak můžete vyzkoušet i méně známé vůně. Za nás určitě stojí za to Bora Bora Shares (Pobřeží Bora Bora), Passion Fruit Martini (Tropický koktejl s Martini) nebo Farm Fresh Peach (Čerstvá farmářská broskev). Preferujete-li spíše vůní lesa a přírody určitě vás osloví svíčky Seaside Woods (Přímořská dřeva), Crisp Campfire Apples (Jablka pečená na ohni) a Woodland Road Trip (Výlet do lesů). Pro milovníky květin má Yankee Candle připravené například vůně Fresh Cut Roses (Čerstvě nařezané růže), Majestic Mountain Fuji (Majestátní hora Fuji) nebo Tranquil Garden (Tichá zahrada).

Jak na vonné svíčky

Příslušenství ke svíčkám Yankee Candle

Svíčky nejen krásně voní, ale také skvěle vypadají. Pořídit k nim tak můžete různé doplňky, díky kterým se budou skvěle vyjímat ve všech interiérech. Nejvíce příslušenství patří mezi různé stojánky na svíčky a svícny. Vyberte si tak, aby byl váš nábytek v bezpečí, ale zároveň, ať se skvěle hodí k ostatním dekoracím v místnosti.

Mezi zajímavé příslušenství patří také nůžky na knoty, jež umožňují zastřihování knotu před každým novým zapálením svíčky. Zároveň ale knot můžete zastřihnout jen o velmi málo, takže vám vydrží opravdu dlouho. Ten, komu vadí kouř po zhasnutí svíčky, si může pořídit takzvané zhašedlo. To dokáže svíčku zhasnout, aniž by se z ní vyvalila hromada kouře.

Kde koupit svíčky Yankee Candle?

Yankee Candle se v Česku stalo velmi populární značkou, a tak mnohé jejich svíčky můžeme koupit na spoustě míst. V České republice se dokonce část svíček od této značky vyrábí a jsme také druhou zemí v Evropě, kde najdete outlet těchto svíček. Pokud se rozhodnete pro koupi svíček na internetu, širokou nabídku svíček má Notino. Řadu svíček pořídíte také na eshopu El nino. Rychlý dovoz po celé České republice slibuje Alza.

O značce Yankee Candle

Značka Yankee Candle je jednou z největších na trhu se svíčkami. Vyrábí velmi kvalitní, luxusní svíčky, jež se vyznačují zejména výraznými vůněmi, které proniknou do každého koutu místnosti. Nabízejí celkem 90 různých vůní a bezpočet druhů svíček. Základním druhem jsou klasické parafínové svíčky, ale v nabídce mají i svíčky ze sójového vosku. V poslední době se začali zabývat i dalšími voňavými výrobky, a tak si u nich můžete koupit například vůně do auta, vonné perly nebo různé aroma difuzéry.

Vonné svíčky Yankee Candle

Cena svíček Yankee Candle

Svíčky Yankee do 100 Kč

Mezi nejlevnější Yankee Candle svíčky patří malé votivní svíčky mnoha různých vůní. Jsou ideální volbou, pokud chcete nějaké vůně vyzkoušet a zatím nevíte jistě, jestli vám budou vyhovovat. Budete potřebovat několik těchto svíček na provonění celé místnosti.

Yankee Candle od 100 do 400 Kč

Většina Yankee Candle svíček se cenou pohybuje v tomto rozmezí. Koupíte v ní klasické svíčky ve skleničce menších rozměrů, sady čajových svíček i votivní svíčky ve sklenicích.

Yankee Candle svíčky nad 400 Kč

Nejdražší jsou u Yankee Candle velké svíčky, které vydrží mnoho hodin hoření. Drahé jsou také různé sady několika druhů svíček, případně svíčky v sadě se svícny a stojánky. Připlatíte si také za vánoční adventní kalendář a různé dárkové balíčky.

Nejoblíbenější svíčky Yankee Candle

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (23 hlasů)

Autor článku

Lucie Šajnarová
Lucie Šajnarová

Lucie je vášnivá čtenářka a redaktorka, která se snaží přinášet zajímavosti a novinky prostřednictvím svých článků. Její práce zahrnuje širokou škálu témat, od elektroniky a beauty až po zdravý životní styl. Ve svých článcích se snaží nejen informovat, ale také inspirovat a povzbuzovat své čtenáře. Zkoumá nejnovější trendy ve světě a zároveň hledá inspiraci v každodenním životě. Protože vlastní zkušenost je vždy cennější. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář