ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze sady signalizátorů záběru Fox Micron RX+

7. 10. 2022 aktualizováno

Recenze Fox sada hlásičů Micron RX+ 2 Rod Set – nejlepší sada signalizátorů s mnoha funkcemi

Sada hlásičů a přijímače Fox Micron RX+ je u rybářů velmi oblíbená, a to z několika důvodů. V této recenzi vám všechny představíme a podíváme se na to, co tyto přístroje opravdu umí. Koupit je můžete ve 3 sadách: přijímač + 2 hlásiče, přijímač + 3 hlásiče, přijímač + 4 hlásiče. Srovnání s dalšími rybářskými sadami signalizátorů záběru jsme se věnovali v tomto článku.

Hodnocení sady signalizátorů záběru Fox Micron RX+

9.6

Perfektní

Sada signalizátorů záběru a příposlechu Fox Micron RX+ nabízí TOP funkce, které potěší každého rybáře. Obzvlášť se pyšní mnoha možnostmi nastavení citlivosti, akustické i vizuální signalizace. Kvalita produktů na rybolov této značky je proslulá. Ne každému ale udělá radost cena, která se pohybuje v řádech desetitisíců.

Citlivost
10
Dosah
8
Akustická signalizace
10
Vizuální signalizace
10
Ovládání a párování
10
Klady
  • 8 možností nastavení pro citlivost, hlasitost, tóny
  • 6 možností nastavení barvy a jasu LED diod
  • Signalizace vybití baterií
  • Alarm proti krádeži
Zápory
  • Vysoká cena

Citlivost – 10/10

O citlivost signalizátorů Fox Micron RX+ se stará D-Tec Plus Sensing System (DTSS) se strojově obráběným kolečkem Tru-Run. Inteligentní nastavení citlivosti zároveň eliminuje falešné záběry a ovládá se dolním (posledním) kolečkem na straně signalizátoru. Zvolit lze z 8 nastavení citlivosti s opravdu velkým spektrem. Citlivost je 3× větší než u modelu NTX-R. Nastavit se dá od 2,8 mm až do 90 mm.

Dosah – 8/10

Výrobce udává dosah i více než 500 m, záleží ale na podmínkách. Jedná se sice jen o lehce nadprůměrnou hodnotu, ale dosah je možno kontrolovat díky speciální funkci testu dosahu. Ta umožňuje uživateli ověřovat, zda příposlech RX+ stále dosahuje signálu signalizátoru a jestli je vzájemná komunikace dostatečná. O velký dosah radiového vysílání se stará funkce Ultra-Long Range.

Recenze Fox sada hlásičů Micron RX+ 2 Rod Set

Akustická signalizace – 10/10

Akustická signalizace záběru se pyšní bohatým nastavením. Slouží k tomu ergonomická kolečka na boku přístroje. Prvním ovládáte stupně hlasitosti, kterých je celkem 8. Nejnižším stupněm je tichý režim, který můžete nastavit například v noci, kdy nechcete rušit své okolí. Druhým kolečkem ovládáte tón, který si opět můžete vybrat ze 7 úrovní od příjemného nízkého po nepříjemný pisklavý.

Každý z těchto hlásičů i přijímač jsou vybaveny kvalitním kuželovým reproduktorem. I na příposlechu si můžete regulovat hlasitost a nejnižší nastavení vyjadřuje tichý režim. K dispozici je také funkce vibrace. Set RX+ disponuje velmi praktickou ochranou proti krádeži – alarmem. Nemusíte se tak o své drahé rybářské vybavení bát.

Vizuální signalizace – 10/10

Tyto hlásiče a přijímač Fox jsou vybaveny LED diodami, které při záběru začnou blikat. Vybrat si můžete ze 6 barev – červená, zelená, modrá, oranžová, purpurová a bílá – a to pomocí tlačítka umístěného na zadní straně signalizátoru. Změnit si můžete i jas těchto diod. K tomu slouží pravé tlačítko na zadní straně signalizátoru a k dispozici se nabízí 3 stupně nastavení jasu v denním režimu a 3 v nočním režimu.

LED diody jsou díky funkci Colour Sync stejných barev u hlásičů, tak u přijímače. Příposlech se chlubí velkým LED oknem, které je viditelné ze dvou stran (zepředu a shora). Dále tyto pípáky na ryby disponují dvěma režimy, denním a nočním. Při nočním režimu se svit diod sníží, svítí ale konstantně. Zvolená barva zůstane stejná.

Na vybité baterie u signalizátoru vás LED diody upozorní svícením v azurové (světle modré) barvě. Přijímač indikuje stav baterií pomocí LED diod následovně:

LED diody Stav baterií
4× zelené diody plně nabité
3× zelené diody používané, není potřeba měnit
2× oranžové diody brzy budou vybité
1× červená dioda slabé, potřeba vyměnit

V noci můžete použít funkci světla v bivaku. To se automaticky rozsvítí, pokud přijdou v rychlém sledu 3 pípnutí záběru. Nemusíte tak hledat a rozsvěcet baterku.

Fox Micron RX2+ Set – recenze

Ovládání a párování – 10/10

Ovládání pípáků i příposlechu je velmi snadné. Nikde nenajdete velké množství tlačítek. Nastavení citlivosti, hlasitosti a tónu se ovládá pomocí 3 koleček, barva diody pomocí tlačítka na zadní straně hlásiče. Příposlech díky jeho tvaru můžete postavit třeba na stůl. Ani párování se bát nemusíte. Stačí vzít špičatou pomůcku, zmáčknout červené tlačítko na zadní straně přijímače a počkat, až zabliká LED dioda na přední straně. Následně přepnete páčku na levé horní straně signalizátoru směrem dolů, oba přístroje zablikají, ozve se pípnutí a máte hotovo! Takto spárujete všechny své hlásiče, kterých může být až 8.

Parametry sady signalizátorů záběru Fox Micron RX+

Vlastnost Parametr
Citlivost 8 nastavení, 2,8 mm až 90 mm
Dosah i více než 500 m
Počet barev diody 6
Baterie 2× AA, 3× AA

Video recenze

Zde se můžete podívat na video přímo od značky Fox s českými popisky. Ukáže vám, jak hlásiče i přijímač vypadají, jak se s nimi zachází a jak které funkce fungují.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.4 (8 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář