ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze sady signalizátorů záběru Flacarp X7 s příposlechem RX7

7. 10. 2022 aktualizováno

Recenze Flacarp sada signalizátorů X7 s příposlechem RX7 – nejlepší sada signalizátorů s dobrým poměrem cena/kvalita

Sada signalizátorů záběru Flacarp X7 s příposlechem RX7 je sadou, ve které najdete 2, 3 nebo 4 signalizátory X7 se zmíněným příposlechem RX7. Česká firma Flacarp (nová společnost Tomáše Flajzara, bývalého majitele a zakladatele značky Flajzar) vyrobila tyto přístroje v České republice z kvalitního materiálu s dobrou odolností proti vodě. Pokud hledáte vysokou citlivost a obrovský dosah hlásiče záběru, pokračujte ve čtení naší recenze. Láká-li vás spíše něco jiného, přečtěte si náš článek se srovnáním několika dalších sad signalizátorů záběru.

Hodnocení sady signalizátorů záběru Flacarp X7 s příposlechem RX7

8.2

Skvělá

Sada 2 signalizátorů záběru Flacarp X7 s příposlechem RX7 se pyšní kvalitním a voděodolným materiálem s těsněním a vnitřním obvodem zalitým v silikonu. Především vás ale dostane jeho citlivost od 1,5 mm a neskutečný dosah 1 500 metrů. Tento počin české firmy Flacarp trochu pokulhává v přívětivosti ovládání, ale zato se nabízí za cenu, která je za tuto kvalitu velmi přívětivá.

Citlivost
10
Dosah
10
Akustická signalizace
9
Vizuální signalizace
7
Ovládání a párování
5
Klady
  • Vysoká citlivost od 1,5 mm
  • Obrovský dosah 1 500 m
Zápory
  • Ne moc uživatelsky přívětivé ovládání

Citlivost – 10/10

Signalizátory X7 disponují ultracitlivým snímačem, který reaguje už od 1,5 mm potahu vlasce v obou směrech (i padák) s možností nastavení délky potahu vlasce v širokém rozsahu. Lze tak zaznamenat i opravdu ty nejmenší rozdíly v potáhnutí vlasce. To ale nevyužijete například na řece, na které jsou vlny, a pípák by tak hlásil v podstatě neustále.

Dosah – 10/10

Firma Flacarp udává dosah až neuvěřitelných 1 500 metrů, který je u těchto produktů naprosto výjimečný. Upozorňují ale na to, že tak daleký dosah není  k tomu, aby byl rybář takto daleko od svého prutu, ale dokáže zaručit dobrou propustnost přes překážky. Můžeme se setkat například s terénními nerovnostmi, hrázemi nebo kovovými a železobetonovými překážkami, které mohou signál u slabších přístrojů rušit a výrazně zkracovat. U těchto hlásičů Flacarp s příposlechem RX7 se ale nedostatečného dosahu kvůli překážkám bát nemusíte. Citlivost nastavujete pomocí jednoho ze tří otočných koleček.

Flacarp sada signalizátorů X7 s příposlechem RX7 2 – recenze

Akustická signalizace – 9/10

Změnu akustických signálů provádíte pomocí koleček. Jedním kolečkem ovládáte hlasitost, druhým hloubku tónu. Na hlásičích naleznete kromě koleček i multifunkční tlačítko. Když máte nahozeno a stisknete jednou toto tlačítko, přestane hlásič na 30 sekund pípat. Toho využijete především ve chvíli, kdy chcete dopnout nebo doladit vlasec, jinak by vám pořád hlásič pípal. Stisknete-li toto tlačítko 10krát za sebou, zvýrazní táhlý zvuk při jízdě kolísavým tónem. U příposlechu lze nastavit vibrace.

Vizuální signalizace – 7/10

RGB LED diody si můžete barevně nastavit ve třech základních barvách – červená, zelená a modrá. Zároveň je ale můžete také vypnout nebo rozsvítit jako poziční světýlko, u kterého můžete nastavit i jeho jas. Nastavení barvy diody provedete multifunkčním tlačítkem na signalizátoru. Stisknete-li ho na 5 vteřin, pomocí otáčení kolečka pro citlivost si navolíte barvu a kolečkem T zvolíte jas. Stisknutím tohoto multifunkčního tlačítka na 2 sekundy docílíte zapnutí pozičního světýlka, opětovným stisknutím na 2 sekundy ho vypnete. Po jednom stisku tohoto tlačítka, které se nachází kromě hlásiče i na přijímači, při vypnutém přístroji, se dozvíte stav baterií. Zelené světlo znamená nabité baterie, červené světlo značí potřebu výměny baterií. Jas diod na příposlechu se bohužel nedá nastavit a svítí na maximum.

Recenze Flacarp sada signalizátorů X7 s příposlechem RX7

Ovládání a párování – 5/10

Celkové ovládání ani párování není na první pohled nejjednodušší. Není to nic, co byste bez návodu nějakým intuitivním způsobem zvládli sami. S návodem se vám to ale snad povede a časem si na to zvyknete a zapamatujete si, kolikrát která tlačítka zmáčknout, která dohromady nebo kterým kolečkem máte následně otáčet. Přijímač je vybaven středovým tlačítkem, které jde poměrně těžko stisknout a je potřeba ho silně zmáčknout. Je to kvůli tomu, aby se vám přístroj (třeba v kapse) sám nevypnul.

Ke spárování hlásiče s přijímačem musíte najednou zmáčknout tlačítka plus a mínus na přijímači. Rozbliká se bílá dioda a pomocí stejných tlačítek (plus a mínus) si vyberete kanál, který chcete obsadit. Následně u hlásiče projedete např. kartou nebo vlascem přes středový váleček a oba přístroje se spárují. Pokud by se spárování z jakéhokoliv důvodu nepodařilo, uslyšíte “bučivý” zvuk. Jestliže byste potřebovali párování některého hlásiče zrušit, po delším stisknutím tlačítka mínus na příslušném kanále se odpáruje. S příposlechem RX7 můžete spárovat celkem maximálně 12 zařízení, kromě hlásičů dokonce i Flacarp světýlko do bivaku nebo Flacarp alarm na pruty nebo alarm krabičku s otřesovým čidlem na ochranu např. zavážecí loďky.

Parametry sady signalizátorů záběru Flacarp X7 s příposlechem RX7

Vlastnost Parametr
Citlivost od 1,5 mm
Dosah až 1500 m
Počet barev diody 3
Baterie AAA, 2× AAA

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.1 (9 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář