ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze sady signalizátorů záběru Delphin Optimo 9V

7. 10. 2022 aktualizováno

Recenze Delphin sada signalizátorů Optimo 9V – nejlepší levná sada signalizátorů záběru

Skvělá cena, dostačující funkce a dárky zdarma – tyto 3 věci skvěle specifikují sadu signalizátorů záběru Delphin Optimo 9V. Při koupi máte na výběr ze sad, které se skládají z 1 přijímače a 2, 3 nebo 4 hlásičů. Od toho se samozřejmě odvíjí i cena. Více informací o této levné sadě hlásičů na ryby se dozvíte níže v naší recenzi, o dalších sadách signalizátorů záběru v našem srovnávacím článku.

Hodnocení sady signalizátorů záběru Delphin Optimo 9V

7.6

Velmi dobrá

Sada Delphin Optimo 9V obsahující 2 signalizátory záběru a příposlech patří mezi cenově dostupné rybářské vybavení, které rybářům poskytne základní funkce v dobré kvalitě. Nemůžete tak sice počítat s žádnými funkcemi navíc, ale firma nabízí prodlouženou 3letou záruku a v sadě krom 2 voděodolných hlásičů a 1 přijímače dostanete i řetízkový signalizátor a našroubovatelný snag gear.

Citlivost
9
Dosah
7
Akustická signalizace
8
Vizuální signalizace
5
Ovládání a párování
9
Klady
  • Jednoduché ovládání
  • Prodloužená 3letá záruka
Zápory
  • Možnost připojit jen 4 signalizátory
  • Chybí indikace stavu baterií

Citlivost – 9/10

Citlivost se ovládá tlačítkem vlevo nahoře s písmenem S (sensitivity). Nastavit ji můžete od 1,5 cm do 10,5 cm posunu vlasce. Pro nastavení se nabízí 6 režimů citlivosti. Tato škála citlivosti by měla být pro většinu rybářů dostačující.

Dosah – 7/10

Výrobce udává dosah až 200 metrů, ale samozřejmě záleží na okolních podmínkách. Jestliže budou v cestě překážky (stačí i stromy), může se dosah radikálně snížit, podle zkušeností uživatelů až na pouhých 30-40 metrů, což už může způsobit problémy. Musíte si tak dobře rozmyslet, kde budete rybařit a jak daleko budete chtít odcházet.

Delphin sada signalizátorů Optimo 9V – recenze

Akustická signalizace – 8/10

Tlačítko V (volume), které se nachází na signalizátoru vpravo nahoře, se používá na ovládání hlasitosti. K dispozici je několik režimů, součástí je i tichý režim. Vpravo dole je umístěné tlačítko T, kterým si můžete vybrat jeden ze 7 tónů. Vlevo dole najdete tlačítko s písmenem R, které umlčí signalizátor na 20 sekund, což se hodí na správné nastavení signalizátoru na prut a vlasec. Na přijímači si můžete pootočením tlačítka V doprava nastavit vibrace. Čím víc budete otáčet doprava, tím vyšší hlasitost budete nastavovat. Otáčením tlačítka T se nastaví tón.

Kvůli tomu, že při ovládání hlasitosti na hlásiči neotáčíme kolečkem, ale mačkáme tlačítko, musíme při snížení hlasitosti nejprve projet celou škálu až k nejhlasitější intenzitě, což může být někdy opravdu nevhodné.

Vizuální signalizace – 5/10

V základní sadě dostanete modrý a červený signalizátor. Dokoupit můžete zelený a žlutý. Barva u jednotlivých signalizátorů je tak přesně dopředu určená a nemůžete si ji vybrat. Touto barvou bude signalizátor svítit, když se na háček chytne ryba. Na signalizátoru následně najdete 4 diody ve 4 zmíněných barvách. V nočním režimu (který nastavíte přepnutím páčky k obrázku měsíce) svítí poziční dioda. Jas diod si nastavit nelze a nenajdete tady ani informace o stavu baterie jako u dražších modelů.

Recenze Delphin sada signalizátorů Optimo 9V

Ovládání a párování – 9/10

Ovládání signalizátorů a příposlechu Delphin zvládne každý. Na přední straně hlásiče najdete 4 tlačítka, která jsme zmínili již výše – S, R, V, T. Nic dalšího na něm nenajdete, protože nic víc nepotřebujete. Ani spárování není těžké. Oba přístroje musí být zapnuté. Přijímač má na zadní straně umístěné tlačítko S, pomocí kterého se spáruje s hlásičem. Stiskněte ho na pár sekund, dokud neuslyšíte tón. Od té doby máte 15 sekund na to, abyste kartou nebo papírem provedli u hlásiče záběr (projeďte středem signalizátoru) a pak máte spárováno – na přijímači se rozsvítí dioda příslušné barvy. Spárovat můžete maximálně 4 hlásiče – od každé barvy jeden.

Parametry sady signalizátorů záběru Delphin Optimo 9V

Vlastnost Parametr
Citlivost 6 stupňů, 1,5-10,5 cm
Dosah až 200 m
Počet barev diody 1
Baterie 9V, 3× AAA

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (9 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář