ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze domácího vermikompostéru Urbalive

Recenze vermikompostéru Urbalive

Zbavte se svého bio odpadu jednoduchou a ekologickou cestou. Díky vermikompostéru Urbalive nezískáte jen unikátní designový kousek do bytu, ale také možnost přetvořit bio zbytky na něco užitečného. Pomocí vzniklého hnojiva poté můžete podpořit své rostliny k dalšímu růstu a to bez použití jakýchkoliv chemikálií.

Láká vás kompostování v bytě, ale vermikompostér není to pravé pro vás? Inspirujte se v našem článku o nejlepších kompostérech do bytu, kde najdete tipy i na další modely.

Hodnocení vermikompostéru Urbalive

9.8

Perfektní

Praktický vermikompostér pro každého, kdo se chce zbavovat bio odpadu ekologicky a jednoduše. S praktickým kohoutkem pro čerpání hnojiva. Díky zajímavému a modernímu provedení vermikompostéru se bude skvěle hodit do každého bytu.

Kompostování
10
Design a vzhled
10
Ekologie
9
Rozměry a praktičnost
10
Klady
  • Efektivní kompostování
  • Vznik žížalí moči
  • Stylový design
  • Rozdělení do tří pater
  • Praktická nádoba i nožičky
Zápory
  • Poměrně těžký

Kompostování – 10/10

Pro domácí kompostování v malých prostorách je vermikompostér jednou z výborných voleb. Tento od značky Urbalive napomáhá lidem, kteří žijí v bytech, zpracovávat jednoduše a ekologicky svůj biologický odpad. K přeměně odpadu na organickou hmotu jsou využívány kalifornské žížaly, které zároveň produkují takzvanou žížalí moč. Ta je velmi účinným hnojivem pro vaše rostliny a můžete ji z vermikompostéru odebírat pomocí praktického kohoutku na spodní straně nádoby. S vermikompostérem od Urbalive je kompostování opravdu jednoduché a nemusíte se téměř s ničím zatěžovat. Kompostér má tři patra, v prvním z nich mohou pracovat žížaly, ve druhém se vytváří kompost a ze třetího lze čerpat žížalí moč. Do vermikompostéru můžete umístit všechny běžně kompostovatelné zbytky jako například odřezky od zeleniny, skořápky od vajec, staré pečivo a další.

Recenze domácího vermikompostéru Urbalive

Design a vzhled – 10/10

Už na první pohled můžeme vidět, že vermikompostér Urbalive je zároveň designovým kouskem, který se skvěle hodí do jakéhokoliv moderního interiéru. My jsme pro vás vybrali vermikompostér v provedení slonové kosti, ale značka vyrábí širokou škálu barev, takže si každý vybere tu pravou do svého bytu. Zatímco nádoba na kompost je plastová, nohy, které drží vermikompostér ve vzduchu, jsou vyrobeny z kvalitního světlého dřeva.

Jednoduchý, ale efektní design navrhl český tvůrce Jiří Pelcl. Díky nadčasovému designu se tak vermikompostér hodí nejen do domácností, ale také kanceláří nebo tříd ve školách. Kompostovat tak můžete naprosto všude.

Ekologie – 9/10

Pokud hledáte různé způsoby, jak žít více ekologicky, určitě nebudete z tohoto vermikompostéru zklamaní. Je sice vyrobený z plastu, ale na druhou stranu vám vydrží opravdu dlouho a ještě díky němu snížíte množství odpadu, jež by běžně skončilo na skládkách. Pokud bydlíte v bytě, je totiž rozhodně škoda házet svůj bio odpad do obyčejných směsných popelnic, kde už nenajde další využití. Díky tomuto vermikompostéru vytvoříte z odpadu něco užitečného a zároveň můžete výsledky své práce použít k pohnojení vlastní zahrádky nebo truhlíků. Dejte ale pozor na kalifornské žížaly. Jsou totiž vedené jako invazní druh a rozhodně by se vám nemělo stát, že se nějakým způsobem dostanou do běžné přírody.

Rozměry a praktičnost – 10/10

Vermikompostér je poměrně velký, takže se vám do něj vejde časem větší množství bio odpadu. Na výšku měří 60,5 centimetrů i s nožičkami, které z toho tvoří necelých 19 centimetrů. Díky nožičkám můžete vermikompostér Urbalive umístit na jakékoliv místo a to jak na podlahu, tak na stůl nebo polici. Skvělá je také možnost sejmout jednotlivá patra vermikompostéru. Tak můžete zkontrolovat množství kompostu a jak se daří žížalám. Speciální kohoutek na spodní straně nádoby vám navíc zajistí opravdu snadný odběr žížalí moči.

Technické parametry

Značka: Urbalive
Typ: vermikompostér
Rozměry: 50,5 × 60,5 × 38 cm
Materiál: plast, dřevo
Hmotnost:  6,65 kg
Barva: slonová kost

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.2 (12 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář