ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Bezdrátový čistič podlah Tineco iFloor Breeze

Tineco iFloor Breeze vysavač a mop v jednom recenze chytryvyber

Bezdrátový čistič podlah Tineco iFloor Breeze podlahu nejen dobře vysaje, ale i vytře. Je skvělý pomocník při údržbě tvrdých podlah z materiálu jako například tvrdé dřevo, vinyl, laminát, linoleum, dlažba nebo mramor. Podlahu po úklidu zanechá čistou a téměř suchou.

Hodnocení bezdrátového čističe podlah Tineco iFloor Breeze

9.2

Skvělý

Akumulátorový čistič podlah Tineco iFloor Breeze se během testování osvědčil jako skvělý výrobek usnadňující úklid domácnosti. Je určený na vytírání tvrdých povrchů jako mramor, vinyl, laminát, linoleum a skvěle si poradí i s kachličkami či dlaždicemi. Podlaha po úklidu zůstane čistá a jen mírně vlhká. Pro úklid podlahy v průměrně velké domácnosti ho mohu s čistým svědomím doporučit.

Design a zpracování
9
Funkce a ovládání
9.5
Zkušenosti s používáním
9
Hmotnost: 4.2 kg
Typ vysavače:Tyčový
Napájení:Akumulátorové
Doba provozu:20min
Kapacita baterie:4 000 mAh
Vysávání:mokré, suché
Klady
 • Výborná kvalita vysávání a vytírání
 • Jednoduchá obsluha
 • Funkce samočistění
 • Bezsáčkový provoz
 • Akumulátorový provoz
 • Pěkný design
 • Tichý chod
Zápory
 • Absence ukazatele stavu nabití baterie
 • Malý úhel možnosti sklopení při úklidu pod nízkým nábytkem
 • Rotační mop v sací hubici se na podlaze nedostane až ke zdi (zbyde malý nevytřený pruh)

Obsah balení

Akumulátorový čistič podlah je pečlivě zabalený v pevné kartonové krabici. Uvnitř najdete čistič podlah Tineco iFloor Breeze, rukojeť s ovládacími tlačítky, plastový podstavec čističe, nabíjecí adaptér a nechybí ani návod k použití v českém jazyce. Příjemný bonus je dodaný čistící roztok Tineco DeoClean Solution, který zabraňuje tvorbu usazenin ve vysavači.

Design a zpracování

Čistící stroj Tineco iFloor Breeze na první pohled připomíná běžný tyčový vysavač. Tělo válcového tvaru však kromě vestavěného akumulátoru s kapacitou 4 000 mAh a elektromotoru s příkonem 190 W, ukrývá podstatně složitější techniku a výbavu. Na první pohled zaujmou dvě průhledné nádoby, elegantně vestavěné do bílého válcového těla přístroje.

V horní části je nádoba o objemu 0,6 l, do které se nalévá voda s čistícím roztokem, a dole nad sací hubicí je nádoba na odpad. Ta je na první pohled podstatně větší, ale obsahuje plovák zabraňující jejímu přeplnění, který automaticky uzavře přívod odpadní vody, jakmile hladina vody dosáhne objemu 0,5 l. Čistič Tineco iFloor Breeze do ní vysává nejen smetí, ale i špinavou vodu použitou na vytírání podlahy.

Obě nádoby jdou lehce vyndat po odjištění malé pojistky. Horní nádoba na čistou vodu má napouštěcí otvor, přístupný po odklopení malého víčka. Nádoba je přehledně označena dobře viditelnou ryskou maximální hladiny vody a zároveň varováním, že teplota vody může být maximálně 60 stupňů.

Spodní nádoba na odpad má celkově složitější konstrukci. Do víka nádoby je zabudován plovák zabraňující přetečení nádoby a dále filtr vzduchu odcházejícího zpět do prostoru. Veškeré uzávěry obou nádob jsou osazeny gumovým těsněním a do těla vysavače dobře pasují.

Důležitá součást čističe podlah Tineco iFloor Breeze je sací hubice s rotačním válcem. Ta je propojena s hlavním tělem pomocí kloubu, kterým prochází nejen potrubí na čistou a odpadní vodu, ale i elektrické napájení čistícího válce. Do válce je dávkována voda s čistícím roztokem a špinavá voda včetně smetí je vysávána zpět do sběrné nádoby. Díky velkému sacímu výkonu 12 aW zvládne přístroj vysát až 90 % vody z podlahy. Díky tomu je podlaha po úklidu jen mírně vlhká a rychle uschne.

Veškeré ovládání čističe je zajištěno pomocí dvou tlačítek umístěných na madle držáku přístroje. Rukojeť dobře padne do ruky a nastavuje hlavní tělo přístroje do příjemné délky tak, aby se obsluha při úklidu nemusela zbytečně ohýbat a práce s čističem Tineco byla příjemná. Na konstrukci přístroje jsou použity kvalitní materiály a jeho pěkný design jen umocňuje dobrý dojem z celého výrobku.

Funkce a ovládání

Čistič podlah Tineco iFloor Breeze je určený k čistění podlah s tvrdým povrchem a přesně tuto funkci perfektně vykonává. Nabití akumulátoru do plné kapacity trvá přibližně 4 hodiny a následně vydrží přístroj pracovat až 20 minut. Po zapnutí hlavním tlačítkem na madle rukojeti jej uvedete do pohotovostního režimu. Modrá kontrolka kruhového tvaru se rozbliká a přístroj je připravený k práci. Funkce vysávání a vytírání se aktivuje až po částečném naklopení čističe ze svislé polohy.

Voda z horní nádoby je přivedena do sací hubice a rotační kartáč začne během okamžiku plnit svoji funkci. Svou rotací hodně ulehčuje pohyb čističe po podlaze. Obsluha jej prakticky jen drží a pomalým pohybem vpřed a vzad postupně uklízí podlahu. Hmotnost Tineco iFloor Breeze 4,2 kg je plně dostačující k přítlaku sací hubice na podlahu, aby docházelo ke kvalitnímu úklidu a zároveň je dostatečně malá, aby práci s vysavačem zvládla i drobná osoba. V případě silného znečistění podlahy je možné zvýšit množství vody dodávané do rotačního kartáče. K tomu slouží druhé tlačítko se symbolem kapky, které je umístěné na rukojeti.

Vysátá voda včetně smetí postupně plní odpadní nádobu a v momentě, kdy hladina vody dosáhne horní úrovně, vestavěný plovák uzavře přívod vody. Tento moment je poznat nejen podle cvaknutí plováku, ale i podle změny hluku vydávaného přístrojem. Odpadní nádobu je nutné vyprázdnit a lze okamžitě pokračovat v čistění podlahy.

Po skončení úklidu je vhodné nádobu vyčistit a všechny části nechat vyschnout, aby se zabránilo nežádoucímu zápachu. Molitanový filtr vzduchu lze použít opakovaně, ale aby dobře fungoval, tak musí být úplně suchý. Výrobce však do balení přidal jeden filtr náhradní a tak není nutné s dalším úklidem čekat dlouhou dobu.

Nečistoty a špinavá voda však procházejí přístrojem různými cestami, které tak jednoduše vyčistit nejdou. Tento problém velmi dobře vyřešil výrobce čističe. Testovaný přístroj je vybavený funkcí samočistění. Stejně jako je jednoduché celkové ovládání čističe Tineco iFloor Breeze, tak i tato funkce není nijak zvlášť složitá.

Stačí naplnit horní nádobu vodou minimálně do 40 % jejího objemu a spodní nádobu úplně vyprázdnit. Přístroj je nutné postavit do originálního plastového držáku a připojit k adaptéru do elektrické sítě 230 V. Delším podržením spouštěcího tlačítka se spustí funkce samočistění. Přístroj vypere rotační kartáč v sací hubici a propláchne všechny vnitřní trubice od nečistot. Následně se sám vypne a začne se dobíjet baterie.

Zkušenosti s používáním

Uvedení čističe Tineco iFloor Breeze do provozu po vybalení z krabice je velmi jednoduché. Jediné co je potřeba zkompletovat, je nastrčení rukojeti vysavače s ovládacími tlačítky do těla přístroje. V návodu k obsluze je postup montáže dobře popsaný a k montáži není potřeba žádné nářadí. Dále stačí připojit nabíjecí adaptér do zásuvky a vyčkat než bude baterie o kapacitě 4 000 mAh plně nabitá.

Testovaný čistič mě velmi překvapil skvělou kvalitou úklidu. Po zapnutí přístroje hlavním tlačítkem na rukojeti se rozbliká modrá kontrolka na těle vysavače, ale jinak se nic víc neděje. Teprve po mírném naklopení ze svislé polohy se spustí čerpadlo na vodu, sací motor a roztočí se kartáč v sací hubici.

Testovaný čistič podlah Tineco iFloor Breeze si během chvíle oblíbila má manželka. Při rekonstrukci koupelny jsme si vybrali tmavou dlažbu, která sice vypadá moc hezky, ale není jednoduché ji vytřít tak, aby na ní nezůstaly fleky. Tineco iFloor Breeze v kombinaci s použitím čistícího přípravku Tineco DeoClean Solution dlažbu dokonale vytřel a tím se okamžitě dostal na seznam věcí potřebných do naší domácnosti.

Hlučnost přístroje 78 dB není nijak zvlášť obtěžující. Při úklidu je dobře vidět stav naplnění nádoby na čistou vodu i nádoby na odpad. Plovák v odpadní nádobě včas zastaví přívod vody, aby nedošlo k jejímu přeplnění. Celkově hodnotím práci s testovaným přístrojem jako příjemnou a nenáročnou. Celý čistič má optimální délku, aby obsluha stála ve vzpřímeném postoji a nemusela se nijak ohýbat.

Hmotnost čističe 4,2 kg je zcela dostačující pro přítlak rotačního válce na podlahu a zároveň není namáhavá pro obsluhu. Čistění podlah s Tineco iFloor Breeze zvládne bez velké námahy i drobná osoba. Trochu limitující je při úklidu rozsah naklopení těla čističe od sací hubice. Zajet například pod jídelní stůl není problém. Pokud ale potřebujete sáhnout více do hloubky pod nízkým nábytkem, tak při větším naklopení čističe se sací hubice zvedne do vzduchu.

Rotační smeták v sací hubici zvládá skvěle vytřít znečistěnou podlahu a po úklidu na zemi nezůstane téměř žádná voda. Smeták je sice zabudovaný co nejvíce v přední části hubice, ale i tak se nedostane do úplného rohu podlahy u zdi. Tam tedy zbyde malý pruh podlahy, který není vytřený. Co se týká běžného smetí, tak sací výkon přístroje je dostatečně velký, aby smetí vysál i tam, kde se nedostane rotační smeták.

Po skončení úklidu je vhodné přístroj vyčistit a vysušit. Důležité je to hlavně u spodní nádoby na odpad. Ta jde po odjištění pojistky jednoduše vyndat z čističe a po sundání víka jde dobře vypláchnout a umýt. Ve víku nádoby je zabudovaný vzduchový filtr. Ten lze rovněž vyndat a vyprat ve vodě. Pro další použití však musí být úplně suchý, ale výrobce čističe na to myslel a do balení přidal jeden filtr náhradní.

Špinavá voda ale prochází různými cestami uvnitř čističe, kam se běžně uživatel nedostane. Čistič podlah Tineco iFloor Breeze má však funkci samočistění a umí si tyto prostory vypláchnout sám. Rovněž tato funkce, stejně jako celá obsluha s testovaným přístrojem je velmi jednoduchá a uživatelsky příjemná.

Stačí naplnit horní nádobu vodou minimálně do 40 % jejího objemu, připojit čistič na nabíjecí adaptér a podržet na pár vteřin hlavní spínací tlačítko. Podmínkou je postavení přístroje do originálního plastového podstavce. Čistič začne proplachovat rotační kartáč v sací hubici a špinavá voda je vysávána do sběrné nádoby na odpad. Podstavec je tvarovaný tak, aby voda při samočistění nestříkala okolo přístroje na zem. Po přibližně 30 vteřinách samočistění se přístroj sám vypne a začne se nabíjet.

Rotační čistící válec lze vyndat po odklopení plastového krytu a nechat ho uschnout na předem připraveném místě v podstavci. Tato samočistící funkce je skvělý bonus a využíval jsem ji po každém použití přístroje. Uživateli hodně usnadní práci a přístroj je během chvíle připravený k dalšímu použití.

Výrobce v návodu k obsluze uvádí dobu provozu přístroje až 20minut a dobu nabití do plné kapacity přibližně 4 hodiny. Během testování jsem uklízel plochu přibližně 30 metrů čtverečních a nikdy se mi nestalo, že bych úklid nedokončil z důvodu vybité baterie. Myslím, že kapacita baterie je pro úklid průměrné domácnosti plně dostačující.

Čistič podlah Tineco iFloor Breeze se při testování osvědčil jako kvalitní přístroj usnadňující úklid. Chválím jednoduchou obsluhu a šikovně vyřešený podstavec pro čistič. Při odstavení přístroje zůstanou všechny díly na jednom místě a vzhledem k jeho pěknému designu, bude čistič příjemným doplňkem do každé domácnosti.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (13 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář