ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze podlahové myčky Tesla AquaStar AQ500

27. 8. 2022 aktualizováno

Recenze Tesla AquaStar AQ500 – nejlepší levná bateriová podlahová myčka

Třetí příčku v našem srovnávacím testu myček podlah pro domácnost obsadila Tesla AquaStar AQ500. Tento přístroj s pohonem na aku baterii nabízí uklizení skvrn a nečistot, vytření, vysátí a vysušení podlahy. Menší nedostatky jsou kompenzovány poměrně příjemnou cenou.

Hodnocení podlahové myčky Tesla AquaStar AQ500

8

Skvělá

Podlahová myčka Tesla AquaStar AQ500 vyniká funkcí 3v1: podlahu vysává, vytírá i vysouší. Tím se liší od většiny myček podlah na trhu. Nízká hmotnost potěší především ženy, ale počítejte s tím, že při maximálním naplnění obou nádržek na vodu bude přístroj skoro o 1 kg těžší.

Kvalita a všestrannost úklidu
7
Ovládání a manipulace
8
Válce
8
Velikost nádržek na vodu
9
Klady
  • Velké nádržky na vodu
  • Nízká hmotnost
  • Inteligentní funkce samočištění rotačního kartáče
Zápory
  • Pouze jeden válec
  • Kvůli konstrukci nevytře až k okrajům

Kvalita a všestrannost úklidu – 7/10

Myčku na podlahu Tesla AquaStar AQ500 tvoří krom jiných součástí jeden válec z mikrovlákna. Na ten je 8 tryskami vstřikována čistá voda. Tou rotující válec podlahu umyje, zároveň sesbírá nečistoty (dokonce i chlupy domácích mazlíčků!) a vyčistí zaschlé skvrny. Pokud najdete nějaké obzvláště znečištěné místo, jednoduše zvolíte režim TURBO, při kterém se zvýší otáčky válce, výkon trysek i sací výkon. Tato podlahová myčka pro domácnost navíc vysaje vodu z podlahy, takže bude v podstatě okamžitě téměř suchá.

Je ale na čase poukázat na největší nevýhodu Tesla AquaStar AQ500. Tou je konstrukce čistící/sací hlavy, která zakrývá obě strany válce, a dokonce i přední část. Ať už pojedete ke stěně, k liště nebo k nábytku jakýmkoliv směrem, nikdy nevytřete až u okraje. U vysavače se dá tato konstrukce pochopit, jelikož sací výkon je dostatečný na to, aby sebral i nečistoty a prach z okrajů.

Ale i kraje podél stěn potřebují vytřít, špína se zázračně neusazuje pouze uprostřed místností… Nezbývá pak nic jiného než si vzít klasický mop nebo hadr s vodou a uklidit tato místa ručně. To člověka po investování skoro 7 tisíc nemusí nadchnout. Na druhou stranu na trhu se najdou i jiné myčky na podlahu se stejným problémem, které jsou téměř dvojnásobně dražší…

Ovládání a manipulace – 8/10

Díky nízké váze se tato podlahová aku myčka ovládá snadno a lehce, to podporuje i otočný kloub. Poháněna je aku baterií, která se nabíjí 3-4 hodiny a vydrží v provozu až 25 minut, což je pro většinu bytů dostatečná doba. U domů si někteří budou muset na uklizení druhého patra počkat do dalšího nabití.

Před začátkem úklidu musíte vyjmout a naplnit větší z nádržek teplou vodou. Chcete-li dosáhnout lepšího čisticího efektu, použijte nepěnivý čisticí přípravek. Následně nádobku zacvakněte zpět. Rotující válec pohybuje celým přístrojem směrem dopředu. Pohyb zpátky je díky lehkému odporu o něco náročnější.

Až AquaStar AQ500 dokončí svou práci, stačí zapnout funkci samočištění, která trvá přibližně 40 sekund. Ta vyčistí válec od největší špíny a špinavá voda opět skončí v patřičné nádobce, kterou stačí pouze vycvaknout a vylít. Na důkladnější čištění nádobky, vysavače i dalších komponentů je součástí balení čisticí nástroj 3v1.

Recenze Tesla AquaStar AQ500 - nejlepší podlahová myčka

Válce – 8/10

Válec pro podlahovou myčku Tesla AquaStar AQ500 je vyroben z mikrovlákna s krátkým vlasem. Skvělou zprávou je, že je na trhu k dostání náhradní rotační válec, tou trochu horší zprávou, že pouze jeden typ. Válec vyčistíte funkcí samočištění, případně v pračce. Můžete ho bez aviváže vyprat až na 60 °C.

Velikost nádržek na vodu – 9/10

Bydlení ve velkém domě nebo bytě s sebou přináší i větší spotřebu vody na vytírání. Velké nádržky proto ocení především obyvatelé takovýchto domácností. Nádobka na čistou vodu pojme maximálně 550 ml vody. Druhá, menší nádržka dokáže díky funkci vysávání posbírat až 400 ml vody.

Recenze Tesla AquaStar AQ500 – nejlepší levná bateriová podlahová myčka

Parametry podlahové myčky Tesla AquaStar AQ500

Vlastnost Parametr
Možnosti napájení aku baterie
Výdrž baterie cca 25 minut
Doba nabíjení 3-4 hodiny
Objem nádržky na čistou vodu 550 ml
Objem nádržky na špinavou vodu 400 ml
Hmotnost 3,4 kg
Cena 6989 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (11 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář