ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze Minus Age Omega 3

Produktový obrázek Minus Age Omega 3 - recenze

Omega 3 mastné kyseliny působí na celkovou rovnováhu imunitního systému. Kapsle Minus Age Omega 3 vašemu tělu dodají potřebný rybí olej, jehož nedostatkem trpí zejména ti z vás, kteří příliš neholdují konzumaci ryb a mořských plodů. Já jsem tyto kapsle otestovala a své zkušenosti vám přináším ve své recenzi uvedené níže.

1. Hodnocení kapslí Minus Age Omega 3

9.2

Kapsle s Omegou 3 pro rovnováhu imunitního systému a udržení normální činnosti srdce, mozku, zraku a krevního tlaku. Kapsle s vysokou dávkou rybího oleje a přírodním složením v balení až na 45 dní užívání. Nemají nepříjemný zápach, nezanechávají pachuť v ústech a dobře se polykají.

Balení, obal, popis
8
Chuť a vůně
10
Užívání a účinky
10
Složení
10
Velikost balení a cena
8
Klady
 • Vysoká dávka rybího oleje
 • Kapsle nejsou cítit rybinou
 • Kapsle nezanechávají pachuť v ústech
 • Dobře polykatelné kapsle
 • Obsahuje i vitamín E
 • Podporuje rovnováhu imunitního systému
 • Udržuje normální hladinu krevního tlaku
 • Zpomaluje stárnutí
 • Přírodní složení
Zápory
 • Při užití více kapslí najednou může tížit v žaludku
 • Vyšší cena
 • Balení pouze na 30-45 dní

2. Balení, obal, popis – 8/10

Balíček s produkty Minus Age přišel zabalený v lepenkové krabičce, která svým rozměrem téměř přesně seděla. Pro vycpání prázdného místa postačila trocha dlouhých dřevěných hoblin. Nebylo tak nutné zbytečně používat igelitový či polystyrenový vycpávkový materiál. Přiložen byl ještě papírový leták s přehledem produktů Minus Age a jejich stručným popisem.

Samotný produkt Omega 3 je balen v papírové krabičce a plastové lahvičce. Papírová krabička zaujme atraktivním vzhledem v bílé barvě s horním a dolním víčkem ve svítivě oranžovorůžové barvě s lesklým reliéfem. Černé písmo je dobře viditelné, ale některé části jsou psané velmi malými písmeny, takže se některým osobám můžou špatně číst.

Plastová lahvička s 90 kapslemi má jednoduchý bílý design s bílou etiketou a černým názvem produktu, pod kterým se nalézá stručný anglický popis jednou větou v růžové barvě. Více informací se z etikety lahvičky nedozvíte. Pod plastovým víčkem se nalézá ochranné aluminiové víčko chránící obsah lahvičky před jejím prvním otevřením.

Popis produktu Minus Age Omega 3 se nachází pouze na papírové krabičce. Na lahvičce se nachází jen název produktu na etiketě a informace o výrobní šarži a datu spotřeby na spodní straně. Pro pozdější nahlédnutí do popisu či dávkování tak musíte uchovávat i krabičku. Na jejích bočních stranách se nachází informace o doporučeném dávkování, skladování, složení a výrobci. Dozvíte se také informace o několika účincích, ale pouze v angličtině.

Níže uvádím tabulku s parametry kapslí Minus Age Omega 3:

Parametr
Forma Kapsle
Užívání 2-3 denně
Obsah balení 90 kapslí
Počet dávek 30-45 dávek
Účinná složka Rybí olej (DHA, EPA), vitamín E
Přibližná cena 590 Kč

3. Chuť a vůně – 10/10

Chuť a vůně jsou u kapslí s Omegou 3 jedním z hodně sledovaných parametrů, protože často velmi nepříjemně chutnají a zapáchají po rybině. U kapslí Minus Age Omega 3 jsem byla velice mile překvapena. Po otevření je z lahvičky cítit lehký zápach, ale samotné kapsle jsou po vysypání z lahvičky zcela bez zápachu. Jejich chuť je také zcela bez příchutě. Rybina z kapslí není vůbec cítit a po požití nezanechávají žádnou pachuť v ústech, což je jednoznačně obrovskou výhodou tohoto doplňku stravy s Omegou 3.

Balení kapslí Minus Age Omega 3 - recenze

4. Užívání a účinky – 10/10

Doporučené dávkování výrobce uvádí, že se mají užívat 2-3 kapsle denně, přičemž nejsou vhodné pro děti do 3 let. Kapsle se zapijí dostatečným množstvím vody a mohou se užít kdykoli během dne. Množství si tedy můžete zvolit sami podle své aktuální potřeby. Já jsem užívala 2 kapsle denně. Doporučuji polykat kapsle po jedné s delším časovým rozestupem od sebe, například jednu dopoledne a jednu odpoledne. Při užití obou kapslí najednou jsem měla občas pocit těžkosti v žaludku, což je jednou z mála mínusů, které mohu doplňku stravy s Omegou 3 vytknout.

Na první pohled může užívání Omegy 3 vypadat obtížně, protože jsou kapsle hodně velké. Jejich délka dosahuje 2,5 cm a šířka 9 mm. Jejich konzistence je měkčí a povrch velmi hladký. Kapsle se mi i přes větší velikost polykaly s dostatečným množstvím vody moc dobře, čímž mě překvapily stejně mile jako tím, že nezanechávají pachuť v ústech. Jejich užívání mi nedělalo žádné obtíže a nezpůsobovaly mi pocit těžkosti v žaludku, pokud jsem je užívala ve dvou denních dávkách po jedné kapsli.

Velikost kapslí Minus Age Omega 3 - recenze

Omega 3 mastné kyseliny slouží ke stavbě buněčných membrán. Pozitivně působí na udržení normálního krevního tlaku a normální hladiny triglyceridů v krvi. Ovlivňuje správnou činnost srdce, mozku, metabolismu tuků a zrak. Zabraňuje chronickému zánětu a má pozitivní vliv na základní příčiny stárnutí. Celkově přispívá Omega 3 k rovnováze imunitního systému.

Během užívání produktu Minus Age Omega 3 jsem se cítila dobře a vitálně a nepociťovala jsem tak velkou únavu jako dříve. Během užívání kapslí s Omegou 3 jsem byla několikrát u lékaře a krevní tlak, který jsem měla vždy nízký, jsem měla tentokrát při každém měření v ukázkových hodnotách.

Lahvička s kapslemi Minus Age Omega 3 - recenze

5. Složení – 10/10

Ve složení kapslí Minus Age Omega 3 naleznete rybí olej, želatinu, glycerin a D-alfa-tokoferol neboli vitamín E. V jedné kapsli se nachází 1 000 mg rybího oleje, z toho 330 mg EPA a 220 mg DHA. Už dvě kapsle denně vám tak dodají velmi vysokou denní dávku těchto mastných kyselin.

Jedna kapsle obsahuje také 5 mg vitamínu E, který zpomaluje stárnutí buněk a chrání je před oxidačním stresem a volnými radikály. Obsažené množství tvoří necelou polovinu doporučené denní dávky. Ve dvou kapslích tak získáte téměř celou denní dávku. Součástí kapslí je také želatina a glycerin, které se získávají z přírodních a živočišných tuků. Vzhledem k deklarovanému složení jsou kapsle Minus Age Omega 3 přírodní. Veganům a vegetariánům by ale mohl vadit obsah želatiny, která je nejčastěji získávána z vepřových kůží.

Kapsle s Omegou 3 od Minus Age - recenze

6. Velikost balení a cena – 8/10

Balení obsahuje 90 kapslí. Při dávce 2 kapslí denně vystačí na 45 dní užívání. Pokud budete denně polykat 3 kapsle, tak vám vydrží na pouhých 30 dní. Cena dosahující téměř 600 Kč je i v přepočtu na 45 denní kúru vyšší než je u jiných kapslí s Omegou 3, jejíž obsah je v těchto produktech ale často mnohem nižší. V kapslích Minus Age Omega 3 získáte velmi vysokou denní dávku a přírodní složení, takže se vyplatí si připlatit.

Minus Age Omega 3 mastné kyseliny - recenze

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (61 hlasů)

Autor recenze

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář