ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze Minus Age Melatonin

Produktový obrázek Minus Age Melatonin - recenze

Melatonin je nazýván jako hormon spánku, protože působí zejména na náš spánek. Zlepšuje usínání, náš spánek je hlubší a pomáhá i k vyrovnání spánkového rytmu během přesunu mezi časovými pásmy. Melatonin se v našem těle vyskytuje přirozeně. Pokud ho máte nedostatek, můžete ho doplnit vhodným doplňkem stravy. Já jsem měla možnost otestovat kapsle Minus Age Melatonin a své zkušenosti popisuji v recenzi uvedené níže.

1. Hodnocení kapslí Minus Age Melatonin

8.5

Doplněk stravy s melatoninem na zlepšení kvality spánku, zlepšení imunity a zpomalení stárnutí. Kapsle s veganským složením v balení až na 3 měsíce užívání. Dobře se polykají, jsou bez zápachu a nezanechávají pachuť v ústech. Na kvalitu spánku působí už od začátku používání.

Balení, obal, popis
8
Užívání a účinky
9
Složení
9
Velikost balení a cena
8
Klady
 • Balení až na 3 měsíce užívání
 • Veganské složení
 • Certifikovaný a testovaný produkt
 • Zlepšuje usínání
 • Zlepšuje kvalitu spánku
 • Upravuje spánkový cyklus
 • Zpomaluje stárnutí
 • Posiluje imunitu
 • Bez příchutě a zápachu
Zápory
 • Nižší dávka melatoninu v 1 kapsli
 • Užívání může způsobit vedlejší účinky

2. Balení, obal, popis – 8/10

Balíček s produkty Minus Age byl zabalený v lepenkové krabičce, která svým rozměrem téměř přesně odpovídala velikosti obsahu. Nepříliš velký volný prostor byl vycpán dlouhými dřevěnými hoblinami. Nebyl tak použit žádný neekologický vycpávkový materiál z igelitu či polystyrenu. V balíčku byl ještě přiložen papírový leták s přehledem produktů Minus Age a jejich stručným popisem.

Balíček Minus Age Melatonin - recenze

Samotný produkt Minus Age Melatonin je balen v bílé papírové krabičce s černým písmem a modrými bočními stranami s lesklým reliéfem. V krabičce se nachází šest kusů platíček s kapslemi, z nichž každé obsahuje 15 kapslí. Černé písmo je dobře čitelné, ale na zadní straně velmi malé, takže se bude hůře číst osobám nosícím brýle na čtení. Plata s kapslemi jsou klasická plastová s překrytím hliníkovou folií.

Popis doplňku stravy Minus Age Melatonin se nachází na zadní straně papírové krabičky. Obsahuje informaci o doporučeném dávkování, složení, hmotnosti, skladování, výrobci a také upozornění na to, pro koho není produkt vhodný. Součástí je také datum expirace, číslo šarže a QR kód na webové stránky výrobce. Levá část zadní strany krabičky obsahuje přehled účinků melatoninu v anglickém jazyce, což příliš neocení ti, kteří tento jazyk neovládají. Příbalový leták, který by rozšiřoval informace uvedené v popisu, v krabičce přiložen není. Zadní strana plata obsahuje natištěný název doplňku stravy, datum expirace a číslo šarže.

Níže uvádím tabulku s parametry kapslí Minus Age Melatonin:

Parametr
Forma Kapsle
Užívání 1-2 denně, hodinu před spaním
Obsah balení 90 kapslí
Počet dávek 45-90 dávek
Účinná složka Melatonin
Přibližná cena 490 Kč

3. Užívání a účinky – 9/10

Doporučená dávka je 1 až 2 kapsle denně. Užívají se hodinu před spaním a zapíjí se sklenicí vody. Kapsle nejsou vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Pro zvolení velikosti dávky doporučuji nejprve několik dní užívat jednu kapsli denně, a pokud by se neprojevily výrazné účinky, tak pokračovat v užívání dvou kapslí s tím, že budete pozorovat, zda se u vás neobjeví nežádoucí vedlejší účinky.

Kapsle jsou dlouhé 2 cm a široké 6 mm. Kapsle jsou průhledné, takže je dobře viditelné množství a vzhled prášku, který obsahují. Obal kapslí připomíná plast, který je hladký a lze zmáčknout. I když na první pohled kapsle působí, že jsou velké, tak se s dostatkem vody dobře polykají. Jsou bez zápachu, nezanechávají žádnou pachuť v ústech a netíží v žaludku.

Hlavním účinkem melatoninu je zlepšení usínání a kvality spánku. Díky zkvalitnění spánku následně působí na posílení imunitního systému, ochraňuje buňky v našem těle před oxidačním stresem, snižuje cholesterol a krevní tlak a zpomaluje stárnutí. Melatonin dokáže také srovnat spánkový cyklus narušený tzv. Pásmovou nemocí, která vzniká při leteckém přesunu přes několik časových pásem.

Užívání melatoninu má i své negativní stránky, kterými mohou být vedlejší účinky projevující se nevolností a příznaky připomínajícími nachlazení. Při dlouhodobém užívání může tělo potlačit tvorbu vlastního melatoninu, takže se pak bez doplňku stravy neobejdete. Je tedy vhodné se o délce užívání poradit s odborníkem.

Při užívání jedné kapsle Minus Age Melatonin denně se mi lépe usínalo, ale během noci jsem se budila. Zvýšila jsem proto dávku na dvě kapsle denně. Usínalo se mi dobře, během noci jsem se nebudila a můj spánek byl hlubší. Srovnal se mi také krevní tlak, který jsem měla při měření v běžných hodnotách. Žádné vedlejší účinky se během užívání neprojevily.

Produkt Minus Age Melatonin - recenze

4. Složení – 9/10

Výrobce na balení doplňku Minus Age Melatonin uvádí, že ve složení se nachází melatonin, mikrokrystalická celulóza a kapsle z hydroxypropylmethylcelulózy. Melatonin je v jedné kapsli obsažen v množství 0,25 mg. Doporučená denní dávka bývá doporučována přibližně od 0,5 mg do 5 mg, takže jedna kapsle tvoří polovinu minimální doporučené denní dávky.

Mikrokrystalická celulóza označovaná také jako E460 je přírodní látka získávaná z dřevitých vláken bavlníku, jehličnatých a listnatých stromů. Využívána je pro svou vysokou absorbci vlhkosti a odolnosti proti vysokým teplotám. Zabraňuje spékání sypkých surovin, což je v tomto případě melatoninový prášek obsažený v kapsli. Jedná se o zcela bezpečnou látku bez nežádoucích účinků.

Hydroxypropylmethylcelulóza je rostlinná látka používaná jako stabilizátor emulze, regulátor viskozity a filmotvorná látka. Často je používána jako náhražka želatiny a lepku v produktech pro vegany, protože želatina je živočišného původu, takže ji vegani nekonzumují. U doplňků stravy se z této formy celulózy vyrábějí obaly kapslí.

Složení kapslí Minus Age Melatonin je dle deklarovaného složení přírodního původu a veganské, tudíž je mohou bez obav užívat vegani a vegetariáni. Podle informací na krabičce kapsle neobsahují geneticky modifikované organismy tzv. GMO, jsou testované a certifikované. Jejich užívání je tak zcela bezpečné.

5. Velikost balení a cena – 8/10

Balení obsahuje 90 kapslí, takže v závislosti na zvolené denní dávce vystačí na 1,5 až 3 měsíce užívání. Jedná se o poměrně dlouhou dobu užívání, i když některé doplňky stravy s melatoninem nabízí balení i na delší dobu. V případě, že by vám tyto kapsle s melatoninem nevyhovovaly, chcete je jen vyzkoušet nebo využít na krátkodobé potíže se spánkem například při výskytu Pásmové nemoci, je toto balení naprosto dostačující a optimální.

Cena balení Minus Age Melatonin s 90 kapslemi je téměř 500 Kč, což je v přepočtu na dobu užívání vyšší cena než u jiných produktů s melatoninem. Tyto kapsle jsou ale na rozdíl od některých jiných kapslí testované a certifikované a mají přírodní veganské složení, což je pro spoustu uživatelů důvodem k tomu si připlatit.

Doplněk stravy Minus Age Melatonin - recenze

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (66 hlasů)

Autor recenze

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář