ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze podlahové myčky Kärcher FC 5

27. 8. 2022 aktualizováno

Recenze Kärcher podlahová myčka FC 5 – nejlepší myčka podlah cena/kvalita

Podlahová myčka Kärcher FC 5 obsadila v našem srovnávacím testu druhé místo. Tento praktický pomocník na úklid podlahy celé domácnosti můžete zakoupit ve dvou variantách: s kabelem nebo s aku baterií. Liší se pouze cenově a hmotností.

Hodnocení podlahové myčky Kärcher FC 5

8.3

Skvělá

Myčka podlah Kärcher FC 5 představuje skvělou volbu pro všechny, kteří hledají ideální poměr ceny a výkonu. Sice nevysává, ale sbírá prach a drobné nečistoty, odstraňuje i zaschlé skvrny a dostane se až ke krajům stěn. Podle svých preferencí a možností si můžete vybrat mezi verzí napájenou ze sítě a verzí s aku baterií.

Kvalita a všestrannost úklidu
9
Ovládání a manipulace
7
Válce
9
Velikost nádržek na vodu
8
Klady
  • Odstraňuje vlhké i zaschlé nečistoty
  • Dlouhý kabel
  • Funkce samočištění
Zápory
  • Nemá navíjecí kabel
  • Verze s aku baterií se prodraží
  • Malé nádržky na čistou a špinavou vodu

Kvalita a všestrannost úklidu – 9/10

Myčka na podlahy FC 5 od Kärcheru vám usnadní a zrychlí vytírání. Dva válce umístěné vedle sebe začnou rotovat, funkce sání z nich odstraní drobné nečistoty a prach. Válce jsou neustále zvlhčovány, tím se podlaha umývá, a to i od zaschlých skvrn. Poradí si i s rozlitými tekutinami. Špinavá voda z válců a nečistoty na nich zachycené jsou odsáty do nádobky na špinavou vodu. Válce jsou tudíž pořád relativně čisté a vytíráte pouze čistou vodou.

Tato myčka podlah nedisponuje přímo funkcí vysávání, takže chlupy od domácích mazlíčků a větší nečistoty budete muset nejprve vysát vysavačem. Zato s ní ale zajedete až k okrajům zdí a pod většinu nábytku. Nemusíte pak běhat s hadrem v ruce, abyste okraje dodatečně umyli. Chodit po vyčištěné podlaze můžete už za 2 minuty.

Ovládání a manipulace – 7/10

Přístroj se ovládá jednoduše, zvládne to opravdu každý. Do větší nádobky na vodu nalijete čistou vodu po maximální hranici 400 ml. Můžete přidat speciální nepěnivý přípravek na podlahy od firmy Kärcher. Nádobku zacvaknete zpět. Tato myčka Kärcher se kvůli rotujícímu válci samovolně pohybuje vpřed, což vám ulehčí polovinu pohybu. Pohyb k tělu ale bude o to náročnější.

Musíte počítat s tím, že u kabelové verze bude kabel trochu překážet. Tento fakt ještě zhoršuje skutečnost, že kabel není navíjecí. V menších bytech proto doporučujeme spíše verzi s aku baterií. Lidé v domech a velkých bytech ale zase mohou kabel ocenit, vzhledem k tomu, že je 7metrový a mohou uklidit na jeden “zátah” na rozdíl od aku verze. Nabitý přístroj totiž vydrží pouhých 20 minut provozu, takže se velká plocha uklidit nestihne.

Recenze Kärcher FC 5 – nejlepší myčka na podlahu

Válce – 9/10

Myčka na podlahu Kärcher FC 5 je vybavena 2 válci, které jsou umístěné vedle sebe. Jak již bylo zmíněno, nečistoty a špinavá voda jsou sbírány do menší z nádržek. Po úklidu se špinavých válců nemusíte dotýkat, stačí zapnout funkci samočištění a přístroj se o jejich vyčištění postará sám. Pokud vám i tak nebudou připadat dostatečně čisté, můžete je dát vyprat do pračky až na 60 °C. Nesmíte ale použít aviváž.

Až se válečky opotřebují, můžete si snadno koupit náhradní (ve žluté či šedé barvě, na všechny druhy podlah). Máte-li kamennou podlahu nebo velké množství dlaždiček se spárami, neprohloupíte zakoupením speciálních válců na kámen. Ty se kvůli abrazivnímu strukturovanému povrchu hodí pouze na podlahy odolné proti poškrábání. Všechny originální Kärcher válce jsou vyrobené z kvalitního mikrovlákna.

Velikost nádržek na vodu – 8/10

Nádržky na čistou a špinavou vodu vás svým objemem zrovna neohromí. Do větší nádoby můžete nalít maximálně 400 ml vody. Přístroj sesbírá z válců do druhé nádržky maximálně 200 ml vody. Bydlíte-li ve větším bytě nebo domě, znamená to, že budete muset častěji přístroj zastavit a nádržku na čistou vodu doplnit a druhou nádržku vylít.

Recenze Kärcher FC 5 – nejlepší myčka na podlahu

Parametry podlahové myčky Kärcher FC 5

Vlastnost Parametr
Možnosti napájení síťové, nebo aku baterie (za příplatek)
Výdrž baterie cca 20 minut
Doba nabíjení 4 hodiny
Objem nádržky na čistou vodu 400 ml
Objem nádržky na špinavou vodu 200 ml
Hmotnost 4,6 kg (s baterií 4,4 kg)
Cena  4790 Kč bez baterie, s kabelem
9990 s baterií

Video recenze myčka na podlahu Kärcher FC 5

Zajímá vás, jak se doopravdy s podlahovou myčkou Kärcher FC 5 vytírá? V následujícím videu uvidíte jak přípravu, samotné vytírání, tak i následný proces čištění. Proto se na něj neváhejte podívat, může vám velmi usnadnit rozhodování.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (14 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář