ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze kapslí Blendea Spirulina

Blendea Spirulina - lahvička

Spirulina – sladkovodní řasa s vysokým obsahem živin. Pozitivně ovlivňuje imunitu, kardiovaskulární systém a dokáže také kontrolovat hladinu cukru v těle a snižovat cholesterol. Spirulina se řadí mezi nejznámější superpotraviny a na trhu ji nabízí řada výrobců v různých podobách. Já jsem vyzkoušela kapsle Blendea Spirulina. Jak tyto kapsle obstály v testu? Dočtete se v následující recenzi.

Hodnocení kapslí Blendea Spirulina

8.8

Skvělá

Kapsle Blendea Spirulina se pyšní zcela čistým složením bez přidaných látek, navíc jsou v bio kvalitě a bez lepku. Spirulina má pozitivní účinky na imunitní systém a dokáže také regulovat cholesterol a hladinu cukru v krvi. Pomáhá také bojovat s dlouhodobou únavou.

Balení, obal, popis
10
Složení
10
Užívání a účinky
9
Velikost balení a cena
6
Klady
  • Zlepšení imunity
  • Snížení chuti na sladké
  • Regulace cholesterolu
  • Regulace hladiny cukru v krvi
  • Snížení únavy a vyčerpání
  • Bio kvalita
  • Jednoduché užívání díky kapslím
Zápory
  • Menší balení
  • Vyšší cena

Balení, obal, popis – 10/10

Kapsle s bio práškem ze spiruliny jsou balené v lahvičce, na jakou jsme od Blendea zvyklí. Lahvička působí velmi sympaticky, a to nejen svým tvarem, ale hlavně robustním skleněným zpracováním. Designu etikety vévodí tmavě zelená, přesně taková, jakou má spirulina barvu. Dobře působí také ochranná folie pod víčkem. Na obalu najdeme přehledně veškeré podstatné informace, tj. jaká hlavní pozitiva užívání spiruliny nabízí, jaké jsou vlastnosti produktu, jeho složení, dávkování i skladování. V jedné lahvičce se skrývá 90 tablet s touto tmavě zelenou superpotravinou.

Níže v tabulce přehledně uvádím parametry kapslí Blendea Spirulina:

Parametr
Forma Kapsle
Užívání 3-6 kapslí denně
Obsah balení 90 kapslí
Počet dávek 15-30 dávek
Účinná složka Spirulina
Přibližná cena 300 Kč

Složení – 10/10

Složení je překvapivě jednoduché. Kromě veganských kapslí je to jen a pouze sušená řasa spirulina v bio kvalitě, což mě příjemně překvapilo. Složení je tedy naprosto čisté, bez jakýchkoli přídatných látek. Kapsle jsou bez lepku a vhodné i pro vegany. Při užívání 3 kapslí denně do těla dostanete 1260 mg spiruliny, při užívání 6 kapslí pak 2520 mg. Pokud budete užívat kapsle 3, pak množství mg není až tak vysoké, ale při 6 tabletách denně už se dostanete přes 2,5 g spiruliny. Obecně se doporučuje, že denní dávka této řasy by neměla přesáhnout 8 g. Na fotografii níže si můžete prohlédnout porovnání kapslí Blendea Supergreens (vlevo) se Blendea Spirulina (vpravo).

Užívání a účinky – 9/10

Podle pokynů výrobce byste měli užívat 3-6 kapslí denně. Vzhledem k tomu, že jsem neměla žádné dřívější zkušenosti s užíváním spiruliny, rozhodla jsem se začít užívat 3 kapsle denně, později jsem dávku navýšila na 4-5 kapslí denně s ohledem na počet gramů řasy v jedné kapsli, které není vysoké. Určitě se nemusíte bát užívat 6 kapslí denně, stále se nejedná o příliš velké množství spiruliny. Musíte pak ale počítat s tím, že vám jedno balení nebude stačit, vydrží vám totiž pouze 15 dní.

Blendea Spirulina - vysypaná kapsle

Účinky spiruliny hodnotím pozitivně, zejména jsem pocítila znatelné zlepšení imunity, kterou jsem neměla nikterak silnou a často jsem se potýkala s nachlazením. Během užívání spiruliny jsem byla v domácnosti s nachlazeným synem i manželem a jako jediná jsem zůstala zdravá. I při dalším kontaktu s nachlazenými osobami, např. při cestování autem, jsem neměla nejmenší problém s tím, že bych se nakazila. Účinek na cholesterol a správnou hladinu cukru v krvi nedokážu posoudit, nicméně jsem zaznamenala menší chuť na sladké. Přestože jsem tedy neužívala příliš velké množství této prospěšné řasy, její pozitivní účinky můžu i tak potvrdit.

Velikost balení a cena – 6/10

V jednom balení Blendea Spirulina se nachází 90 kapslí. Pokud budete chtít užívat 6 tablet denně (cca 2,5 g spiruliny), pak vám balení vystačí pouze na 15 dní. Na obalu se uvádí, že v jedné kapsli je 420 mg spiruliny (0,42 g), tzn., že celé balení obsahuje 37,8 g sušené řasy. To je v porovnání s konkurenčními výrobky skutečně malé množství za ne příliš nízkou cenu, cca 300 Kč za balení. Tuto skutečnost vidím jako jedinou nevýhodu. Složení kapslí je skvělé, v bio kvalitě, nicméně cena je vzhledem k množství poměrně vysoká.

Blendea Spirulina - lahvička a kapsle

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor recenze

Michaela Šumpíková
Michaela Šumpíková

Srovnáváním produktů před samotným nákupem jsem vždy trávila hodně času. Zde mám možnost zálibu v porovnávání zhmotnit do článků a pomoci tak s výběrem i čtenářům. Ve volném čase ráda vařím, věnuji se rodině a kočkám, poslouchám hudbu nebo zajdu na jazzový koncert.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář