ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze multiplikátoru Penn Rival 20

multiplikátor penn rival 20

Slušné multiplikátory se dají sehnat i za lidovou cenu. Samozřejmě pak nedosahují takových kvalit jako multiplikátory za 20 000 Kč, ale pokud s nimi začínáte a nechystáte se na obrovské ryby, můžete být s levným modelem spokojeni. Jedním takovým je Penn Rival 20 Level Wind Line Counter RH. Jakých dosáhl výsledků a vyplatí se pořídit si levný multiplikátor?

7.8

Dobrý

Multiplikátor Penn Rival 20 získal kladné hodnocení. Je vyroben z kvalitních a odolných materiálů, které jsou vhodné i na moře, což je v nejlevnější cenové kategorii vzácnost. Nabízí poměrně velkou kapacitu vlasce a rychlý převodní stupeň, oceníte jej tedy převážně při lovu menších dravých ryb. Chválíme možnost vybrat si mezi modelem pro praváky nebo pro leváky.

Multiplikátor je velice lehký a slušně provedený, jeho nízká cena však redukuje funkce. Nabízí proto pouze jeden převodní stupeň i slabší brzdnou sílu.

Převod a kapacita cívky – 6/10
6
Použité materiály – 9/10
9
Brzdný systém – 6/10
6
Hmotnost – 10/10
10
Klady
  • Odolné materiály
  • Slušná kapacita navijáku
  • Dostupná varianta i pro leváky
  • Nízká hmotnost
  • Na přívlač i na moře
Zápory
  • Nízká brzdná síla
  • Pouze 1 převodní stupeň

Převod a kapacita cívky – 6/10

Převod určuje rychlost navíjení vlasce. Zatímco dražší modely nabízejí zpravidla dva stupně, jeden pomalý a druhý rychlejší pro lov těžších ryb, jejich levnější alternativy v tomto smyslu strádají.

Multiplikátor Penn Rival 20 nabízí pouze jeden převodní stupeň, a to 5,1:1 s návinem 74 cm na jedno otočení kličky. Tato rychlost je vhodná spíše pro lov dravých menších ryb.

S kapacitou vlasce 435 m/0,38 mm na tom však není vůbec špatně. Velkou kapacitu navijáku oceníte především v našich podmínkách, zatímco při lovu na moři už nemusí plně dostačovat.

Použité materiály – 9/10

Navzdory nízké ceně se Penn Rival drží kvalitních materiálů. Jeho tělo je vyrobeno z lehké grafitové konstrukce a boční panely s dodatečnými hliníkovými kroužky zajišťují lepší pevnost. Hlavní převodovku tvoří bronzová slitina námořní třídy a vlečné podložky z uhlíkových vláken dovolují používat multiplikátor Penn i na moři.

Brzdný systém – 6/10

Brzdný systém Star Drag HT-100 zajišťuje efektivitu i při vysokém zatížení. Díky velké klice a dvěma kvalitním ložiskům vám bude vlasec dobře natáčet. Brzdná síla 6,8 kg je však vhodná pouze pro menší ryby, na větší úlovky jeho použití nedoporučujeme.

multiplikátor penn rival 20 detail

Hmotnost – 10/10

Multiplikátor Penn Rival 20 váží pouhých 540 g, což je na jednu stranu výhoda, na druhou nevýhoda. Nízká hmotnost se rozhodně nehodí pro lov větších ryb. Protože i další vlatnosti činí z tohoto multiplikátoru model určený pro chytání drobnějších ryb, v tomto případě hmotnost nepovažujeme za nevýhodu, nýbrž vítané plus.

Nízká hmotnost je zde dána menší velikostí a použitím lehkých materiálů a díky tomu multiplikátor na prutu skoro neucítíte.

Cena – 9/10

Za cenu kolem 2 000 Kč získáte poměrně kvalitní a odolný stroj s velkou kapacitou vlasce a možností vyrazit s ním na moře. Samozřejmě nedosahuje takové kvality jako mnohem dražší modely. Nenároční rybáři s ním však mohou být spokojeni.

Parametry multiplikátoru Penn Rival 20

Vlastnost Parametr
Převod 5,1:1
Kapacita vlasce 435 m/0,38 mm
Návin na 1 otočení kličky 74 cm
Orientace kličky Pravoruký i levoruký
Brzdná síla 6,8 kg
Hmotnost 540 g

Videorecenze multiplikátoru Penn Rival 20

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor recenze

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář