ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze multiplikátoru Penn International Gold 80VISW

multiplikátor na moře penn international gold 50visw

Pokud rádi rybaříte v moři, neobejdete se bez kvalitního multiplikátoru, kterému neublíží slaná voda. Jedním takovým je Penn International Gold 80VISW. Kromě odolných materiálů se chlubí také obrovskou kapacitou vlasce téměř 1,5 km! Jak si vedl v našem testu?

Pokud s rybařením začínáte, přečtěte si napřed článek o multiplikátorech, který vám poskytne informace, podle jakých kritérií multiplikátor vybírat.

Hodnocení multiplikátoru Penn International Gold 80VISW

9

Multiplikátor Penn International Gold 80VISW získal kladné hodnocení. Díky použití kvalitního nerezového materiálu vydrží dlouho i při působení mořské vody. Multiplikátor poskytuje hladký start a účinný antireverzní systém. Na moři rozhodně využijete obrovskou kapacitu vlasce téměř 1,5 kilometru. Vybrat si můžete mezi rychlým a pomalým převodem, mezi kterými se přepíná zcela hladce. Kvůli použití kvalitních materiálů musíte počítat s vyšší hmotností a cenou.

Převod a kapacita cívky
10
Použité materiály
10
Brzdný systém
9
Hmotnost
8
Cena
8
Klady
  • Skvělý na moře
  • Kapacita vlasce téměř 1,5 kilometru
  • Dva převody
  • Odolné materiály
  • Lze přepínat mezi rychlostmi navíjení
Zápory
  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší cena

Převod a kapacita cívky – 10/10

Multiplikátor Penn International Gold je vybaven dvěma hladkými převody o rychlostech 3,1:1 a 1,5:1. Zatímco rychlejší převod využijete především pro chytání malých a středních ryb, pomalejší převod se používá pro lov větších ryb.

Kapacita modelu 80VISW dosahuje ohromného čísla 1 435 m/0,76 mm vlasce. To využijete především na moři při lovení ve velkých hloubkách. Kroužky kapacity vlasce ukazují, kolik ho ještě zbývá na cívce.

Použité materiály – 10/10

U tak kvalitního modelu, jako je Penn International Gold 80VISW, je použití těch nejkvalitnější materiálů samozřejmostí. Převody jsou vyrobeny z nerezové ocely, která je vysoce odolná i proti soli obsažené v mořské vodě. Samotné tělo multiplikátoru chrání vysoce pevný obráběný a zlatem eloxovaný letecký hliník, který zároveň chrání před nepříznivými vlivy i snižuje hmotnost.

Šest nerezových kuličkových ložisek odolných proti korozi zajišťuje hladký chod při velkém zatížení. Multiplikátor je vybaven nastavitelným dorazem úderu Versa-Strike, který vám umožňuje přizpůsobit pozici úderu navijáku podle vašich preferencí.

Brzdný systém – 9/10

Brzdný systém multiplikátoru Penn International Gold nabízí tichý chod, takže ho skoro neuslyšíte, a hladký dvourychlostní naviják. Ten je vybavený dvojitou ráčnou proti zpětnému chodu z velice odolných materiálů, které zajišťují bezchybný chod i při těžkých úlovcích.

Systém Duda-Drag zajišťuje hladký start a eliminuje zaváhání i při extrémním nastavení odporu. Maximální odpor při plném zatížení dosahuje velmi slušných 65 lb, tj. cca 29,5 kg.

 

Penn Multiplikátor International Gold 80VISW

Hmotnost – 8/10

Použití kvalitních materiálů se samozřejmě odrazí na ceně i hmotnosti. Penn International Gold 80VISW konkrétně dosahuje hmotnosti 3 205 g, což na prutu ucítíte. Vyšší hmotnost je ovšem to, co jej činí schopným k lovu větších a bojovnějších ryb.

Cena – 8/10

S cenou kolem 25 000 Kč si nákup multiplikátoru pořádně rozmyslíte, zvlášť když se jedná pouze o jedno z mnoha vybavení pro rybáře. Pokud se ovšem chystáte na pořádně živé ryby nebo na moře, věřte, že se vám investice do kvalitního modelu vyplatí. Multiplikátory z řady Penn International Gold jsou mezi rybáři vysoce ceněné pro svou výdrž, a několikrát tak přežijí mnohem levnější modely, které mohou být také určeny na moře.

Parametry multiplikátoru Penn International Gold 80VISW

Vlastnost Parametr
Převod 3,1:1 a 1,5:1
Kapacita vlasce 1 435 m/0,76 mm
Orientace kličky Pravoruký
Brzdná síla 29 kg
Hmotnost 3 205 g

Video ukázka multiplkátoru Penn International Gold 80VISW

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Michaela Šumpíková
Michaela Šumpíková

Srovnáváním produktů před samotným nákupem jsem vždy trávila hodně času. Zde mám možnost zálibu v porovnávání zhmotnit do článků a pomoci tak s výběrem i čtenářům. Ve volném čase ráda vařím, věnuji se rodině a kočkám, poslouchám hudbu nebo zajdu na jazzový koncert.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář