ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze multiplikátoru Penn International Gold 50VISW

multiplikátor na moře penn international gold 50visw

Pokud rádi rybaříte v moři, neobejdete se bez kvalitního multiplikátoru, kterému neublíží slaná voda. Jedním takovým je Penn International Gold 50VISW. Kromě odolných materiálů se chlubí také obrovskou kapacitou vlasce přes 1 km! Jak si vedl v našem testu?
Pokud s rybařením začínáte, přečtěte si napřed článek o multiplikátorech, který vám poskytne informace, podle jakých kritérií multiplikátor vybírat.

Hodnocení multiplikátoru Penn International Gold 50VISW

8.8

Velmi dobrý

Multiplikátor Penn International Gold 50VISW získal kladné hodnocení. Díky použití kvalitního nerezového materiálu vydrží dlouho i při působení mořské vody. Multiplikátor poskytuje hladký start a účinný antireverzní systém. Na moři rozhodně využijete obrovskou kapacitu vlasce přes jeden kilometr. Vybrat si můžete mezi rychlým a pomalým převodem, mezi kterými se přepíná zcela hladce. Kvůli použití kvalitních materiálů musíte počítat s vyšší hmotností a cenou. Multiplikátor nabízí brzdnou sílu 15 kg, a proto se hodí pro lov menších a středních ryb. K lovení velkých ryb budete potřebovat použít větší sílu.

Výkon motoru a maximální rychlost
9
Kapacita baterie a maximální dojezd
9
Průměr kola a hmotnost jednokolky
8
Další příslušenství
9
Klady
  • Skvělý na moře
  • Kapacita vlasce přes 1 km
  • Dva převody
  • Odolné materiály
  • Lze přepínat mezi rychlostmi navíjení
Zápory
  • Mohla by být vyšší brzdná síla
  • Hmotnost
  • Pomalejší návin

Převod a kapacita cívky – 10/10

Multiplikátor Penn International Gold je vybaven dvěma hladkými převody o rychlostech 3,5:1 a 1,3:1. Zatímco rychlejší převod navíjí cca 40 cm na jedno otočení kličky a využijete jej především pro chytání malých a středních ryb, pomalejší převod o návinu 15 cm za otočení se používá pro lov větších ryb.

Kapacita modelu 50VISW dosahuje ohromného čísla 1 080 m/0,61 mm vlasce. To využijete především na moři při lovení ve velkých hloubkách. Kroužky kapacity vlasce ukazují, kolik ho ještě zbývá na cívce.

Použité materiály – 10/10

U tak kvalitního modelu, jako je Penn International Gold 50VISW, je použití těch nejkvalitnější materiálů samozřejmostí. Převody jsou vyrobeny z nerezové ocely, která je vysoce odolná i proti soli obsažené v mořské vodě. Samotné tělo multiplikátoru chrání vysoce pevný obráběný a zlatem eloxovaný letecký hliník, který zároveň chrání před nepříznivými vlivy i snižuje hmotnost.

Šest nerezových kuličkových ložisek odolných proti korozi zajišťuje hladký chod při velkém zatížení. Multiplikátor je vybaven nastavitelným dorazem úderu Versa-Strike, který vám umožňuje přizpůsobit pozici úderu navijáku podle vašich preferencí.

Brzdný systém – 7/10

Brzdný systém multiplikátoru Penn International Gold nabízí tichý chod, takže ho skoro neuslyšíte, a hladký dvourychlostní naviják. Ten je vybavený dvojitou ráčnou proti zpětnému chodu z velice odolných materiálů, které zajišťují bezchybný chod i při těžkých úlovcích.

Systém Duda-Drag zajišťuje hladký start a eliminuje zaváhání i při extrémním nastavení odporu. Brzdná síla však dosahuje pouze 15 kg, takže pro lov velkých ryb budete muset vynaložit větší sílu.

penn international gold 50visw detail

Hmotnost – 8/10

Použití kvalitních materiálů se samozřejmě odrazí na ceně i hmotnosti. Penn International Gold 50VISW konkrétně dosahuje hmotnosti 1 900 g, což na prutu ucítíte. Vyšší hmotnost je ovšem to, co jej činí schopným k lovu větších a bojovnějších ryb.

Cena – 9/10

S cenou kolem 18 000 Kč si nákup multiplikátoru pořádně rozmyslíte, zvlášť když se jedná pouze o jedno z mnoha vybavení pro rybáře. Pokud se ovšem chystáte na pořádně živé ryby nebo na moře, věřte, že se vám investice do kvalitního modelu vyplatí. Multiplikátory z řady Penn International Gold jsou mezi rybáři vysoce ceněné pro svou výdrž, a několikrát tak přežijí mnohem levnější modely, které mohou být také určeny na moře.

Parametry multiplikátoru Penn International Gold 50VISW

Vlastnost Parametr
Převod 3,5:1 a 1,3:1
Kapacita vlasce 1 080 m/0,61 mm
Návin na 1 otočení kličky 40 a 15 cm
Orientace kličky Pravoruký
Brzdná síla 15 kg
Hmotnost 1 900 g

Video ukázka multiplkátoru Penn International Gold 50VISW

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (10 hlasů)

Autor recenze

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář