ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší zvlhčovače vzduchu 2019 – Test a návod jak vybrat

Děsíte se v zimních měsících přesušeného vzduchu v místnostech? Trápí vás nepříjemné alergie a jste náchylní k nachlazení? Bývaly časy, kdy byly tyto problémy považovány za běžné průvodní jevy vytápění. Moderní doba však zná recept na všechno a suchý vzduch není žádnou výjimkou. Na pultech obchodů již pěknou řádku let naleznete praktické zvlhčovače vzduchu.

Nabídka se neustále rozšiřuje a dochází k jejich zkvalitňování. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli porovnat zvlhčovače vzduchu na trhu a vybrat ty nejlepší. Také vás seznámíme se základními kritérii jejich správného výběru.

  Nejlepší zvlhčovače vzduchu

  Sencor SHF 900Airbi TwinStylies HERA
  Sencor SHF 900Airbi TwinStylies HERA
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Tichý chod
  Malá spotřeba
  Snadné ovládání
  Povedený design
  Jednoduché ovládání
  Automatická regulace
  Vysoký výkon
  Příjemné osvětlení
  Čištění vzduchu
  Obrovský výkon
  Velká nádržka na vodu
  Pevná konstrukce
  Snadné ovládání
  Samostatné hlídání vlhkosti
  ZÁPORYNevydrží proklamovaných 10 hodin
  Složitý způsob plnění
  Nestabilní tvar
  Měřič zobrazuje zkreslené hodnoty
  Obtížnější doplnění vody
  Nepamatuje si nastavení
  Vysoká cena
  Fixní nastavení hodnot nočního režimu
  Nízká teplota páry
  SHRNUTÍVhodný doplněk do nejmenších místností a komor, který ani nezaregistrujete. Pokud tedy zrovna nebude potřebovat doplnit vodu, což se vlivem malé nádoby stane opravdu častoZlatá střední cesta se vším všudy. Díky vysokému výkonu se hodí i do středně velkých místností a vestavěná čistička vzduchu vás zbaví nepříjemných baterií. Snad jen pozor na fakt, že naměřené hodnoty nejsou úplně správněObrovský výkon a velká nádobka dovolují užití modelu v největších obývacích pokojích a chodbách. Díky snadnému automatickému hlídání a senzorům se nemusíte starat o nic jiného než je doplňování vody. Pozor jen na nízkou teplotu produkované páry
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: Sencor SHF 900

  Test Sencor SHF 900

  Typ: ultrazvukový | Způsob ovládání: manuální | Doporučený prostor: 8 m2Objem nádoby: 0,8 l | Příkon: 12 W | Hlučnost: 25 dB | Přibližná cena: 600 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Tichý chod
  • Malá spotřeba
  • Snadné ovládání
  • Povedený design
  Zápory
  • Nevydrží proklamovaných 10 hodin
  • Složitý způsob plnění
  • Nestabilní tvar

  První modelem, jenž to dotáhl až do našeho přehledu, je Sencor SHF 900. Za jeho největší devízu považujeme velmi nízkou cenu. Nemusíte se ovšem obávat, že byste za něj dostali nějakým způsobem ošizený přístroj.

  Díky tichému chodu lze zvlhčovač umístit i do ložnice. Se spotřebou dosahující pouhých 12 W se účtů za elektřinu bát nemusíte. Ovládání prostřednictvím jediného velkého tlačítka pohodlně zvládnou i laici moderními technologiemi nepolíbeni. Fajnšmekry jistě potěší moderní zelenobílý design.

  Proklamace výrobce o 10 hodinách nepřetržitého provozu však berte s rezervou. Při troše štěstí budete rádi za zhruba 8 hodin. Nádobka na 0,8 litrů je sice dobře přístupná, ale samotný systém plnění je krkolomný. Designové provedení působí zajímavě, přístroj sám je ale vcelku nestabilní. I proto věnujte pozornost jeho umístění na dokonale rovnou podložku.

  Sencor SHF 900 doporučujeme všem, kteří se orientují hlavně podle nízké ceny. Dostanou za ni více než uspokojivé množství muziky.

  Recenze: Airbi Twin

  Recenze Airbi Twin

  Typ: ultrazvukový | Způsob ovládání: automatické | Doporučený prostor: 45 m2Objem nádoby: 5 l | Příkon: 30 W | Hlučnost: 35 dB | Přibližná cena: 2 300 Kč

  Klady
  • Jednoduché ovládání
  • Automatická regulace
  • Vysoký výkon
  • Příjemné osvětlení
  • Čištění vzduchu
  Zápory
  • Měřič zobrazuje zkreslené hodnoty
  • Obtížnější doplnění vody
  • Nepamatuje si nastavení

  Potřebujete osvěžit a zároveň vyčistit ovzduší ve své domácnosti? Zajímavou volbu představuje model Airbi Twin, jenž považujeme za jakousi zlatou střední cestu.

  Největší pozitivum spatřujeme ve vysokém výkonu, jenž stačí na více než 45 m2. Díky tomu máte jistotu, že i ve větších místnostech bude váš vzduch dostatečně zvlhčen. Jednoduché ovládání a automatická regulace provozu se postarají o to, že nebudete muset neustále myslet na zapínání a vypínání. Za zmínku stojí i příjemné osvětlení, díky němuž zařízení dobře zapadne do stylu domácnosti. Jakousi třešničkou na dortu je potom funkce čištění vzduchu, jež vás současně zbavuje nepříjemných bakterií a roztočů.

  Pozor si dávejte na vestavěný měřič, ukazuje totiž poněkud zkreslené hodnoty. Nádobka na vodu je umístěna tak nešikovně, že se doplňuje jen obtížně. Vytáhnete-li přístroj ze zdroje napájení, nepamatuje si předcházející nastavení. Vše tedy musíte nacvakat znovu.

  I přes výše uvedená negative je Airbi Twin jedním z nejlepších zvlhčovačů vzduchu, které na trhu naleznete. Radost udělá zejména naprosto exkluzivní poměr cena/výkon, jimž se pyšní.

  Recenze: Stylies HERA

  Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA

  Typ: ultrazvukový | Způsob ovládání: automatické | Doporučený prostor: 65 m2Objem nádoby: 8 l | Příkon: 33 W | Hlučnost: 32 dB | Přibližná cena: 4 300 Kč

  Klady
  • Obrovský výkon
  • Velká nádržka na vodu
  • Pevná konstrukce
  • Snadné ovládání
  • Samostatné hlídání vlhkosti
  Zápory
  • Vysoká cena
  • Fixní nastavení hodnot nočního režimu
  • Nízká teplota páry

  Hledáte za všech okolností jen to nejlepší? V obchodech vyhledejte Stylies HERA a postavte jej, kam potřebujete. Zvlhčovač se o všechno postará bez větších problémů sám. A díky rozměrné nádobě nebude ani vyžadovat časté doplnění vody.

  Obrovský výkon vidíme jako největší klad tohoto modelu. Konstrukce je vyrobena z vysoce odolného plastu a skvěle těsní, takže se nemusíte bát protékající vody. Ovládání bez větších obtíží zvládnou i naprostí laici, přičemž počítat můžete s automatickým provozem.

  Podstatným negativem zařízení je výrazný finanční obnos, který za jeho pořízení zaplatíte. Noční režim je sice velmi užitečný, bohužel se vyznačuje fixním nastavením hodnot. Zpočátku vás možná zaskočí nízká teplota produkované páry, jež však v horkých letních měsících nemusí být zcela na škodu.

  Stylies HERA představuje vynikající model určený nejnáročnějším zákazníkům. Pokud kladete důraz na vysoký komfort a zcela dostačující výkon, jste na správném místě.

  Nejprodávanější čističky a zvlhčovače vzduchu

  Jak správně vybrat zvlhčovače vzduchu?

  Fakt, že prvním kritériem pro výběr jakéhokoliv pomocníka je jeho typ, se již stal tak nějak pravidlem. Ohled určitě berte i na zvlhčovací výkon, způsob ovládání a objem nádoby. Neopomíjejte ani míru vydávaného hluku, spotřebu elektrické energie a různorodé dodatečné funkce.

  Kritéria výběru

  Typ

  Ještě předtím, než se začnete doslova brodit v početné nabídce různých přístrojů, zvolte vhodný typ. Na trhu se v současné době prosazují tři různá technologická řešení a o každém z nich lze směle prohlásit, že skutečně funguje. Pravdou ovšem je, že každé má své výhody a nevýhody, jež je víceméně předurčují pro uplatnění v určitém druhu místnosti. Více informací obsahuje následující tabulka:

  Typ zvlhčovačePrincip fungováníVýhodyNevýhody
  Studené zvlhčovačeBuď s rotujícími plastovými disky nebo filtračními válci vytvářejícími proud vodyPřirozené vlhkost
  Neexistuje riziko převlhčení vzduchu
  Nízká spotřeba elektřiny
  Vyšší cena
  Výkon klesající se stoupající vlhkostí
  Teplé zvlhčovačeTopné těleso ohřívá vodu na bod varu a vytváří horkou páru, čímž ničí bakterieZcela hygienický provozVysoká spotřeba energie
  Vyšší hlučnost
  Náročnější údržba
  Ultrazvukové zvlhčovačeUltrazvuk rozbijí vodu na mikroskopické kapky a rozprašuje je do vzduchuOkamžité vlhčení místnosti
  Schopnost dosáhnout značné vlhkosti
  Nízká hlučnost
  Okolí může při dlouhodobém provozu zvlhnout
  Rozprašování vodního kamene

  Způsob ovládání

  Ať zvolíte kterýkoliv druh, zaměřte se též na to, zda je ovládán manuálně nebo automaticky. Zatímco ručně řízené modely musíte uvést do chodu stisknutím příslušného tlačítka sami,automatika neustále monitoruje stav vzduchu. V momentě, kdy dojde k překročení stanovené hranice vlhkosti, dojde k jeho samostatnému spuštění a po poskytnutí dostatečné vlhkosti se zase vypne.

  Zvlhčovací výkon

  Potřebujete řádně zvlhčit vzduch ve své rozměrné domácnosti? Zvolte optimální výši zvlhčovacího výkonu, udávaného v milimetrech nebo gramech vodní páry za hodinu. Nezapomeňte zohlednit i kvality izolace domáckosti. Kupříkladu špatně mohou snížit vzdušnou vlhkost až o 30 %.

  V následující tabulce naleznete ideální hodnoty výkonu podle rozměrů místnosti:

  Velikost místnostiZvlhčovací výkon
  Do 15 m2100–200 ml/h
  15–30 m2200–300 ml/h
  25–45 m2300–400 ml/h
  40–70 m2400–700 ml/h

  Objem nádoby

  Doporučujeme zohlednit také objem nádoby, kterou musíte před spuštěním přístroje naplnit vodou. Kapacita má přímý vliv na váš komfort, neboť nepřímo určuje, jak často budete muset kapalinu doplňovat. Současné nabídka se pohybuje na široké škály od zhruba 1 do 8 litrů. Záleží na výkonu a vaší ochotě vodu průběžně doplňovat.

  Hlučnost

  Zapnuli jste v ložnici zvlhčovač vzduchu, ale jeho provoz ruší vaše usínání? Patrně jste si před nákupem nepřečetli údaje o hlučnosti. Vzhledem k tomu, že právě v noci probíhá velká porce práce těchto zařízení, berte míru produkovaného hluku v potaz.

  Jestliže plánujete zvlhčovač umístit v ložnici, hledejte hladinu rušivých zvuků pod 30 dB, naproti tomu v rušnějších částech domácnosti postačují i modely nepřesahující 60 dB.

  Spotřeba energie

  Podobně jako lednice, i zvlhčovače vzduchu jsou v provozu prakticky nepřetržitě, i když v přerušovaných intervalech. I z toho důvodu dobře sledujte údaje o spotřebě energie, jež se odvíjí od příkonu udávaného ve Wattech.

  V současné době se nabízené modely pohybují v intervalu od 30 do 300 W. Záleží na konkrétním typu a míře zvlhčovacího výkonu. Obecně platí, že čím silnější přístroj zvolíte, tím vyšší účty za elektřinu zaplatíte.

  Dodatečné příslušenství

  V posledních letech se doslova roztrhl pytel s nejrůznějšími doplňky, jimiž se snaží výrobci zatraktivnit své produkty pro zákazníky. A ani zvlhčovače vzduchu nejsou žádnou výjimkou z tohoto pravidla. Velké lákadlo představuje provedení 2v1, kdy kromě zvlhčovače dostanete i čističku vzduchu zbavující místnost škodlivých bakterií a roztočů.

  Mezi další podstatné funkce řadíme i časovač a automatické vypnutí. Dražší produkty bývají vybaveny displeji s dotykovým ovládáním zobrazujícím všechno potřebné. Za zmínku rozhodně stojí i praktické osvětlení, které je v mnohdy provedeno v mírném diskotékovém stylu.

  Nejprodávanější zvlhčovače vzduchu dle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Autor článku

  Odborná redakce
  Odborná redakce

  Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

  Podobné články