Nejlepší zvlhčovače vzduchu – recenze a testy roku 2019

Děsíte se v zimních měsících přesušeného vzduchu v místnostech? Trápí vás nepříjemné alergie a jste náchylní k nachlazení? Bývaly časy, kdy byly tyto problémy považovány za běžné průvodní jevy vytápění. Moderní doba však zná recept na všechno a suchý vzduch není žádnou výjimkou. Na pultech obchodů již pěknou řádku let naleznete praktické zvlhčovače vzduchu.

Nabídka se neustále rozšiřuje a dochází k jejich zkvalitňování. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli porovnat zvlhčovače vzduchu na trhu a vybrat ty nejlepší. Také vás seznámíme se základními kritérii jejich správného výběru.

Nejlepší zvlhčovače vzduchu

Sencor SHF 900

Airbi Twin

Stylies HERA

Sencor SHF 900

Airbi Twin

Stylies HERA

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Nízká cena

Tichý chod

Malá spotřeba

Snadné ovládání

Povedený design

Jednoduché ovládání

Automatická regulace

Vysoký výkon

Příjemné osvětlení

Čištění vzduchu

Obrovský výkon

Velká nádržka na vodu

Pevná konstrukce

Snadné ovládání

Samostatné hlídání vlhkosti

ZÁPORY

Nevydrží proklamovaných 10 hodin

Složitý způsob plnění

Nestabilní tvar

Měřič zobrazuje zkreslené hodnoty

Obtížnější doplnění vody

Nepamatuje si nastavení

Vysoká cena

Fixní nastavení hodnot nočního režimu

Nízká teplota páry

SHRNUTÍ

Vhodný doplněk do nejmenších místností a komor, který ani nezaregistrujete. Pokud tedy zrovna nebude potřebovat doplnit vodu, což se vlivem malé nádoby stane opravdu často

Zlatá střední cesta se vším všudy. Díky vysokému výkonu se hodí i do středně velkých místností a vestavěná čistička vzduchu vás zbaví nepříjemných baterií. Snad jen pozor na fakt, že naměřené hodnoty nejsou úplně správně

Obrovský výkon a velká nádobka dovolují užití modelu v největších obývacích pokojích a chodbách. Díky snadnému automatickému hlídání a senzorům se nemusíte starat o nic jiného než je doplňování vody. Pozor jen na nízkou teplotu produkované páry

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: Sencor SHF 900

Test Sencor SHF 900

Typ: ultrazvukový | Způsob ovládání: manuální | Doporučený prostor: 8 m2Objem nádoby: 0,8 l | Příkon: 12 W | Hlučnost: 25 dB | Přibližná cena: 600 Kč

KLADY:
 • Nízká cena
 • Tichý chod
 • Malá spotřeba
 • Snadné ovládání
 • Povedený design

ZÁPORY:
 • Nevydrží proklamovaných 10 hodin
 • Složitý způsob plnění
 • Nestabilní tvar

První modelem, jenž to dotáhl až do našeho přehledu, je Sencor SHF 900. Za jeho největší devízu považujeme velmi nízkou cenu. Nemusíte se ovšem obávat, že byste za něj dostali nějakým způsobem ošizený přístroj.

Díky tichému chodu lze zvlhčovač umístit i do ložnice. Se spotřebou dosahující pouhých 12 W se účtů za elektřinu bát nemusíte. Ovládání prostřednictvím jediného velkého tlačítka pohodlně zvládnou i laici moderními technologiemi nepolíbeni. Fajnšmekry jistě potěší moderní zelenobílý design.

Proklamace výrobce o 10 hodinách nepřetržitého provozu však berte s rezervou. Při troše štěstí budete rádi za zhruba 8 hodin. Nádobka na 0,8 litrů je sice dobře přístupná, ale samotný systém plnění je krkolomný. Designové provedení působí zajímavě, přístroj sám je ale vcelku nestabilní. I proto věnujte pozornost jeho umístění na dokonale rovnou podložku.

Sencor SHF 900 doporučujeme všem, kteří se orientují hlavně podle nízké ceny. Dostanou za ni více než uspokojivé množství muziky.

Zjistit cenu >>

Recenze: Airbi Twin

Test Airbi Twin

Typ: ultrazvukový | Způsob ovládání: automatické | Doporučený prostor: 45 m2Objem nádoby: 5 l | Příkon: 30 W | Hlučnost: 35 dB | Přibližná cena: 2 300 Kč

KLADY:
 • Jednoduché ovládání
 • Automatická regulace
 • Vysoký výkon
 • Příjemné osvětlení
 • Čištění vzduchu

ZÁPORY:
 • Měřič zobrazuje zkreslené hodnoty
 • Obtížnější doplnění vody
 • Nepamatuje si nastavení

Potřebujete osvěžit a zároveň vyčistit ovzduší ve své domácnosti? Zajímavou volbu představuje model Airbi Twin, jenž považujeme za jakousi zlatou střední cestu.

Největší pozitivum spatřujeme ve vysokém výkonu, jenž stačí na více než 45 m2. Díky tomu máte jistotu, že i ve větších místnostech bude váš vzduch dostatečně zvlhčen. Jednoduché ovládání a automatická regulace provozu se postarají o to, že nebudete muset neustále myslet na zapínání a vypínání. Za zmínku stojí i příjemné osvětlení, díky němuž zařízení dobře zapadne do stylu domácnosti. Jakousi třešničkou na dortu je potom funkce čištění vzduchu, jež vás současně zbavuje nepříjemných bakterií a roztočů.

Pozor si dávejte na vestavěný měřič, ukazuje totiž poněkud zkreslené hodnoty. Nádobka na vodu je umístěna tak nešikovně, že se doplňuje jen obtížně. Vytáhnete-li přístroj ze zdroje napájení, nepamatuje si předcházející nastavení. Vše tedy musíte nacvakat znovu.

I přes výše uvedená negative je Airbi Twin jedním z nejlepších zvlhčovačů vzduchu, které na trhu naleznete. Radost udělá zejména naprosto exkluzivní poměr cena/výkon, jimž se pyšní.

Zjistit cenu >>

Recenze: Stylies HERA

Test Stylies HERA

Typ: ultrazvukový | Způsob ovládání: automatické | Doporučený prostor: 65 m2Objem nádoby: 8 l | Příkon: 33 W | Hlučnost: 32 dB | Přibližná cena: 4 300 Kč

KLADY:
 • Obrovský výkon
 • Velká nádržka na vodu
 • Pevná konstrukce
 • Snadné ovládání
 • Samostatné hlídání vlhkosti

ZÁPORY:
 • Vysoká cena
 • Fixní nastavení hodnot nočního režimu
 • Nízká teplota páry

Hledáte za všech okolností jen to nejlepší? V obchodech vyhledejte Stylies HERA a postavte jej, kam potřebujete. Zvlhčovač se o všechno postará bez větších problémů sám. A díky rozměrné nádobě nebude ani vyžadovat časté doplnění vody.

Obrovský výkon vidíme jako největší klad tohoto modelu. Konstrukce je vyrobena z vysoce odolného plastu a skvěle těsní, takže se nemusíte bát protékající vody. Ovládání bez větších obtíží zvládnou i naprostí laici, přičemž počítat můžete s automatickým provozem.

Podstatným negativem zařízení je výrazný finanční obnos, který za jeho pořízení zaplatíte. Noční režim je sice velmi užitečný, bohužel se vyznačuje fixním nastavením hodnot. Zpočátku vás možná zaskočí nízká teplota produkované páry, jež však v horkých letních měsících nemusí být zcela na škodu.

Stylies HERA představuje vynikající model určený nejnáročnějším zákazníkům. Pokud kladete důraz na vysoký komfort a zcela dostačující výkon, jste na správném místě.

Zjistit cenu >>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější čističky a zvlhčovače vzduchu

Zpět na obsah ↑

Jak správně vybrat zvlhčovače vzduchu?

Fakt, že prvním kritériem pro výběr jakéhokoliv pomocníka je jeho typ, se již stal tak nějak pravidlem. Ohled určitě berte i na zvlhčovací výkon, způsob ovládání a objem nádoby. Neopomíjejte ani míru vydávaného hluku, spotřebu elektrické energie a různorodé dodatečné funkce.

Kritéria výběru

Typ

Ještě předtím, než se začnete doslova brodit v početné nabídce různých přístrojů, zvolte vhodný typ. Na trhu se v současné době prosazují tři různá technologická řešení a o každém z nich lze směle prohlásit, že skutečně funguje. Pravdou ovšem je, že každé má své výhody a nevýhody, jež je víceméně předurčují pro uplatnění v určitém druhu místnosti. Více informací obsahuje následující tabulka:

Typ zvlhčovače Princip fungování Výhody Nevýhody
Studené zvlhčovače Buď s rotujícími plastovými disky nebo filtračními válci vytvářejícími proud vody Přirozené vlhkost

Neexistuje riziko převlhčení vzduchu

Nízká spotřeba elektřiny

 

Vyšší cena

Výkon klesající se stoupající vlhkostí

Teplé zvlhčovače Topné těleso ohřívá vodu na bod varu a vytváří horkou páru, čímž ničí bakterie Zcela hygienický provoz

 

Vysoká spotřeba energie

Vyšší hlučnost

Náročnější údržba

Ultrazvukové zvlhčovače Ultrazvuk rozbijí vodu na mikroskopické kapky a rozprašuje je do vzduchu Okamžité vlhčení místnosti

Schopnost dosáhnout značné vlhkosti

Nízká hlučnost

Okolí může při dlouhodobém provozu zvlhnout

Rozprašování vodního kamene

Způsob ovládání

Ať zvolíte kterýkoliv druh, zaměřte se též na to, zda je ovládán manuálně nebo automaticky. Zatímco ručně řízené modely musíte uvést do chodu stisknutím příslušného tlačítka sami,automatika neustále monitoruje stav vzduchu. V momentě, kdy dojde k překročení stanovené hranice vlhkosti, dojde k jeho samostatnému spuštění a po poskytnutí dostatečné vlhkosti se zase vypne.

Zvlhčovací výkon

Potřebujete řádně zvlhčit vzduch ve své rozměrné domácnosti? Zvolte optimální výši zvlhčovacího výkonu, udávaného v milimetrech nebo gramech vodní páry za hodinu. Nezapomeňte zohlednit i kvality izolace domáckosti. Kupříkladu špatně mohou snížit vzdušnou vlhkost až o 30 %.

V následující tabulce naleznete ideální hodnoty výkonu podle rozměrů místnosti:

Velikost místnosti Zvlhčovací výkon
Do 15 m2 100–200 ml/h
15–30 m2 200–300 ml/h
25–45 m2 300–400 ml/h
40–70 m2 400–700 ml/h

Objem nádoby

Doporučujeme zohlednit také objem nádoby, kterou musíte před spuštěním přístroje naplnit vodou. Kapacita má přímý vliv na váš komfort, neboť nepřímo určuje, jak často budete muset kapalinu doplňovat. Současné nabídka se pohybuje na široké škály od zhruba 1 do 8 litrů. Záleží na výkonu a vaší ochotě vodu průběžně doplňovat.

Hlučnost

Zapnuli jste v ložnici zvlhčovač vzduchu, ale jeho provoz ruší vaše usínání? Patrně jste si před nákupem nepřečetli údaje o hlučnosti. Vzhledem k tomu, že právě v noci probíhá velká porce práce těchto zařízení, berte míru produkovaného hluku v potaz.

Jestliže plánujete zvlhčovač umístit v ložnici, hledejte hladinu rušivých zvuků pod 30 dB, naproti tomu v rušnějších částech domácnosti postačují i modely nepřesahující 60 dB.

Spotřeba energie

Podobně jako lednice, i zvlhčovače vzduchu jsou v provozu prakticky nepřetržitě, i když v přerušovaných intervalech. I z toho důvodu dobře sledujte údaje o spotřebě energie, jež se odvíjí od příkonu udávaného ve Wattech.

V současné době se nabízené modely pohybují v intervalu od 30 do 300 W. Záleží na konkrétním typu a míře zvlhčovacího výkonu. Obecně platí, že čím silnější přístroj zvolíte, tím vyšší účty za elektřinu zaplatíte.

Dodatečné příslušenství

V posledních letech se doslova roztrhl pytel s nejrůznějšími doplňky, jimiž se snaží výrobci zatraktivnit své produkty pro zákazníky. A ani zvlhčovače vzduchu nejsou žádnou výjimkou z tohoto pravidla. Velké lákadlo představuje provedení 2v1, kdy kromě zvlhčovače dostanete i čističku vzduchu zbavující místnost škodlivých bakterií a roztočů.

Mezi další podstatné funkce řadíme i časovač a automatické vypnutí. Dražší produkty bývají vybaveny displeji s dotykovým ovládáním zobrazujícím všechno potřebné. Za zmínku rozhodně stojí i praktické osvětlení, které je v mnohdy provedeno v mírném diskotékovém stylu.

Nejprodávanější zvlhčovače vzduchu dle Heureky