Nejlepší topinkovače – recenze a tipy pro rok 2018

Toužíte po čerstvě upečených topinkách bez zbytečné námahy? Pořiďte si skladný přístroj jménem topinkovač. Snadná obsluha, bezpečnost, zdraví – to je jen několik důvodů, proč vyměnit klasickou pánvičku za tohoto pomocníka.

Nejlepší topinkovače

Hyundai TO 602

Electrolux EAT 3300

DeLonghi CTO 2103

Hyundai TO 602

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Nízká cena

Jednoduchá obsluha

Velké množství opékacích stupňů

Protipachový kryt

Automatické centrování

Nástavec na pečivo

Rozmrazování

Úchvatný design
Velké množství funkcí
Kvalitní provedení

ZÁPORY

Laciné zpracování konstrukce

Obyčejný vzhled

Chybějící rozmrazování a držák na pečivo

Černá neosloví každého

Absence centrování

SHRNUTÍ

Základní topinkovač za velmi přijatelnou cenu.

Skvělý poměr ceny a dostupných funkcí.

Chytrý topinkovač v zajímavém retro stylu.

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: Hyundai TO 602

Příkon: 750 W | Počet opékacích stupňů: 7 | Hmotnost: 1,2 kg | Počet otvorů: 2 | Přibližná cena: 300 Kč

KLADY:
 • Nízká cena
 • Jednoduchá obsluha
 • Velké množství opékacích stupňů

ZÁPORY:
 • Laciné zpracování konstrukce
 • Obyčejný vzhled
 • Chybějící rozmrazování a držák na pečivo

Populární model Hyundai TO 602 je důkazem toho, že už za pár stovek lze sehnat spolehlivý topinkovač. Provedení jednoduché, hmotnost nízká. Povrch je vyroben z hladkého, bílého plastu. Udržuje se jednoduše, i když bílý povrch může být o něco málo náchylnější k zašpinění.

Výkon 750 W je dostačující, uživatele potěší i 7 opékacích stupňů. V dolní části neschází zásobník na drobky, samozřejmostí je i časovač. Zde ale výčet funkcí končí. Ve vybavení nenaleznete horní nástavec. Proto tento topinkovač nezvládá rozpékání starších kousků pečiva. Uživatelé se musí obejít i bez funkce rozmrazování. Použitý plast je bohužel na první pohled laciný, což má kromě slabší odolnosti za následek i nepříliš uspokojivý vzhled.

Tento produkt seženete za cenu kolem třech stovek. Nečekejte žádné zázraky, ale pouze základní funkce. Nicméně pokud hledáte přístroj pouze na opékání topinek, vyšší investice je zbytečná.

Zjistit cenu >>

Recenze: Electrolux EAT 3300 

Příkon: 870 W | Počet opékacích stupňů: 7 | Hmotnost: 2 kg | Počet otvorů: 2 | Přibližná cena: 700 Kč

KLADY:
 • Protipachový kryt
 • Automatické centrování
 • Nástavec na pečivo
 • Rozmrazování

ZÁPORY:
 • Černá neosloví každého

Topinkovač Electrolux EAT 3300 patří mezi nejlepší především díky skvělému poměru ceny a výkonu. Uživatelé si mohou vybrat ze sedmi opékacích stupňů. Proces ulehčí automatické centrování.

K dispozici jsou i další zajímavé funkce, jako například stop, která okamžitě zastaví proces opékání. Díky integrovanému nástavci můžete také rozmrazovat nebo rozpékat různé pečivo.

Další zajímavou vychytávkou je protipachový kryt. Pokud topinkovač dlouho nepoužíváte, dochází k usazování prachu v otvorech a po dalším spuštění se může vyskytnout nepříjemný zápach. Tento kryt nedostatek eliminuje.

Některým uživatelům by mohl vadit design. Černá barva každému nevyhovuje. Celkové provedení ale zaslouží pochvalu. Ovládání je přehledné, povrch jednoduchý na údržbu. Na spodní straně se nachází užitečný zásobník na drobky a držák na kabel.

Zjistit cenu>>

Recenze: DeLonghi CTO 2103

Příkon: 900 W | Počet opékacích stupňů: 6 | Hmotnost: 1 kg | Počet otvorů: 2 | Přibližná cena: 1 500 Kč

KLADY:
 • Úchvatný design
 • Velké množství funkcí
 • Kvalitní provedení

ZÁPORY:
 • Absence centrování

Máte rádi elegantní přístroje v retro stylu? I mezi topinkovači si přijdete na své. Povrch DeLonghi CTO 2103 je zhotoven z lakovaného kovu. Ten je oproti plastu odolnější a zároveň snadný na údržbu.

Uživatelé mohou využít čtyř funkcí opékání, opékání z jedné strany, rozmrazování a funkce stop. Všechny jsou neonově podsvícené. Vyndavání menších kousků usnadní pozice pro extra zdvih. Nemusíte ušpinit další nádobí a nehrozí ani spálení.

Celkové provedení je na velmi vysoké úrovni, a to se netýká jen vzhledu a povrchové úpravy. Ve spodní části se nachází hluboký tácek na drobky, který je vybaven vychytávkou otevírání stiskem. Například při opékání baget můžete využít speciální mřížku, která je součástí balení.

Ani tento topinkovač není úplně dokonalý. Větším nedostatkem je absence funkce centrování. Z uživatelského hlediska by mohl zamrzet chybějící displej. Vzhledem k retro provedení ale tento malý nedostatek plně akceptujeme.

Zjistit cenu>>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější topinkovače podle Heureky

Zpět na obsah ↑

Jak vybrat nejlepší topinkovač?

Klasické opečení topinky v dnešní době zvládne vesměs každý topinkovač. Přesto se ceny liší. Záleží na vybavení, funkcích a samozřejmě také provedení a vzhledu. Položte si otázku, co vlastně od tohoto přístroje vyžadujete, a tomu přizpůsobte výběr.

Vybavení

Otvory pro topinky

Udávají v podstatě maximální počet topinek, které můžete najednou opékat. Nejběžnější jsou dva otvory, některé modely disponují i čtyřmi nebo šesti.

Všímejte si také jejich šířky. Do většiny jde umístit jen úzký toast. U dražších modelů můžete objevit i široký otvor například pro bagetu.

Nástavec na rozpékání pečiva

Praktická pomůcka, která je umístěna v horní části topinkovače. Skládá se ze dvou částí (většinou nerezových). Zde se pečivo položí a působí na něj teplo z topinkovače. Teplota je ale samozřejmě nižší než přímo uvnitř. Tuto vychytávku využijete například pro starší pečivo, které ztratilo svoji křupavost.

Vyjímatelná miska na drobky

Nachází se na dně topinkovače. Při opékání z pečiva odpadávají kousky, které se shromáždí právě zde. Po dokončení přípravy tak stačí tuto misku vyndat a drobky jednoduše vysypat. Žádné další čištění většinou není třeba.

Displej

Displej vám zacházení s topinkovačem ještě ulehčí. Například je zde znázorněn čas, který zbývá do dokončení opečení.

Funkce

 • Rozmrazování – jedna ze základních funkcí. Rozšiřuje možnosti obyčejného opékání čerstvého pečiva.
 • Automatické vycentrování – tato funkce se postará o rovnoměrné propečení pečiva.
 • Počet stupňů opečení – regulujte si snadno teplotu a tím pádem i výsledné propečení. Máte raději světlé, nebo tmavší topinky? Čím více stupňů, tím lépe.
 • Opakovaný ohřev – popisu netřeba. Většinou se spouští samostatným tlačítkem.
 • Zdvih pečiva – umožňuje v průběhu opékání pečivo zdvihnout a zkontrolovat stupeň jeho opečení. Není tak nutné přerušovat provoz.
 • Zvuková signalizace – upozornění na hotový toast.
 • Jednostranné opékání (funkce Crumpet) – pečivo bude více opečené jen z jedné strany.
 • Manuální a automatické vysunutí – proces opékání topinky lze ukončit ručně nebo automaticky po uplynutí určitého času.

Obsluha

Obsluha je z velké části ovlivněna vybavením a množstvím dostupných funkcí. Čím více, tím pro náročné uživatele lépe. Pokud vám jde jen o klasické opečené toasty, žádné velké vybavení nevyhledávejte. Můžete ušetřit několik stovek korun.

Rozhodně věnujte pozornost zásobníku na drobky. Pro vaše pohodlí by tato část měla jít vyndat co nejjednodušeji, ale zároveň ne samovolně vyklouzávat. Ideální je otestovat přímo na prodejně.

Bezpečnost

Pokud topinkovač zakoupíte v klasické prodejně nebo v ověřeném e-shopu, žádného nebezpečí se nemusíte bát. Přístroje jsou opatřeny celou řadou pojistek. Snad jen tělo některých přístrojů se může více zahřívat, ale poranění nehrozí. Tedy pokud prsty udržíte dále od horkých štěrbin.

Zpracování

Samozřejmě i zpracování má svůj podíl na kvalitě. Nevzhledný, rozměrný a těžký přístroj nebudete používat s radostí. Povrchové zpracování je moderní například z hliníku. Ten je ale náchylnější k poškrábání. Po stránce údržby bývá doporučován nějaký lesklý povrch, například i obyčejný plast.

Řada výrobců si je vědoma faktu, že zákazník nakupuje i očima. Proto na trhu lze objevit i opravdové designové perly. Pokud víte, že topinkovač budete po každém použití uklízet, na vzhledu zas tolik nezáleží.

Věnujte pozornost i délce přívodního kabelu. Vybírejte podle konstrukčního řešení vaší domácnosti. Praktickou vychytávkou je i úložný prostor pro kabel.

Příkon a čas opékání

Tyto dva parametry mají mnoho společného. Od výšky příkonu se odvíjí i rychlost opékání. Na trhu jsou k dispozici výrobky začínající na 500 W a končící až na 2500 W.

Čím vyšší číslo, tím je opečení rychlejší. Pokud je topinka hotová do dvou minut, jedná se o slibný výsledek. Chytřejší přístroje zvládají i automatickou regulaci. Po rozehřátí při pečení první topinky dojde k automatické úpravě hodnot. Druhá, třetí a další topinky budou upečené rychleji. Dojde tak ke snížení spotřeby a schodnému propečení všech kousků.

Cena

Kvalitní topinkovač pořídíte už za několik stovek korun. Hodnota špičkových produktů se ale lehce přehoupne přes 5 tisíc korun. Nejdražší model dosahuje i hranice 10 tisíc. Svoji roli přirozeně hraje i značka.

Nejprodávanější topinkovače podle Heureky