ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test a recenze nejlepších topinkovačů 2019

Toužíte po čerstvě upečených topinkách bez zbytečné námahy? Pořiďte si skladný přístroj jménem topinkovač. Snadná obsluha, bezpečnost, zdraví – to je jen několik důvodů, proč vyměnit klasickou pánvičku za tohoto pomocníka.

  Nejlepší topinkovače

  Hyundai TO 602Electrolux EAT 3300DeLonghi CTO 2103
  Hyundai TO 602Electrolux EAT 3300DeLonghi CTO 2103
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Jednoduchá obsluha
  Velké množství opékacích stupňů
  Protipachový kryt
  Automatické centrování
  Nástavec na pečivo
  Rozmrazování
  Úchvatný design
  Velké množství funkcí
  Kvalitní provedení
  ZÁPORYLaciné zpracování konstrukce
  Obyčejný vzhled
  Chybějící rozmrazování a držák na pečivo
  Černá neosloví každéhoAbsence centrování
  SHRNUTÍZákladní topinkovač za velmi přijatelnou cenu.Skvělý poměr ceny a dostupných funkcí.Chytrý topinkovač v zajímavém retro stylu.
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: Hyundai TO 602

  Příkon: 750 W | Počet opékacích stupňů: 7 | Hmotnost: 1,2 kg | Počet otvorů: 2 | Přibližná cena: 300 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Jednoduchá obsluha
  • Velké množství opékacích stupňů
  Zápory
  • Laciné zpracování konstrukce
  • Obyčejný vzhled
  • Chybějící rozmrazování a držák na pečivo

  Populární model Hyundai TO 602 je důkazem toho, že už za pár stovek lze sehnat spolehlivý topinkovač. Provedení jednoduché, hmotnost nízká. Povrch je vyroben z hladkého, bílého plastu. Udržuje se jednoduše, i když bílý povrch může být o něco málo náchylnější k zašpinění.

  Výkon 750 W je dostačující, uživatele potěší i 7 opékacích stupňů. V dolní části neschází zásobník na drobky, samozřejmostí je i časovač. Zde ale výčet funkcí končí. Ve vybavení nenaleznete horní nástavec. Proto tento topinkovač nezvládá rozpékání starších kousků pečiva. Uživatelé se musí obejít i bez funkce rozmrazování. Použitý plast je bohužel na první pohled laciný, což má kromě slabší odolnosti za následek i nepříliš uspokojivý vzhled.

  Tento produkt seženete za cenu kolem třech stovek. Nečekejte žádné zázraky, ale pouze základní funkce. Nicméně pokud hledáte přístroj pouze na opékání topinek, vyšší investice je zbytečná.

  Recenze: Electrolux EAT 3300 

  Příkon: 870 W | Počet opékacích stupňů: 7 | Hmotnost: 2 kg | Počet otvorů: 2 | Přibližná cena: 700 Kč

  Klady
  • Protipachový kryt
  • Automatické centrování
  • Nástavec na pečivo
  • Rozmrazování
  Zápory
  • Černá neosloví každého

  Topinkovač Electrolux EAT 3300 patří mezi nejlepší především díky skvělému poměru ceny a výkonu. Uživatelé si mohou vybrat ze sedmi opékacích stupňů. Proces ulehčí automatické centrování.

  K dispozici jsou i další zajímavé funkce, jako například stop, která okamžitě zastaví proces opékání. Díky integrovanému nástavci můžete také rozmrazovat nebo rozpékat různé pečivo.

  Další zajímavou vychytávkou je protipachový kryt. Pokud topinkovač dlouho nepoužíváte, dochází k usazování prachu v otvorech a po dalším spuštění se může vyskytnout nepříjemný zápach. Tento kryt nedostatek eliminuje.

  Některým uživatelům by mohl vadit design. Černá barva každému nevyhovuje. Celkové provedení ale zaslouží pochvalu. Ovládání je přehledné, povrch jednoduchý na údržbu. Na spodní straně se nachází užitečný zásobník na drobky a držák na kabel.

  Recenze: DeLonghi CTO 2103

  Příkon: 900 W | Počet opékacích stupňů: 6 | Hmotnost: 1 kg | Počet otvorů: 2 | Přibližná cena: 1 500 Kč

  Klady
  • Úchvatný design
  • Velké množství funkcí
  • Kvalitní provedení
  Zápory
  • Absence centrování

  Máte rádi elegantní přístroje v retro stylu? I mezi topinkovači si přijdete na své. Povrch DeLonghi CTO 2103 je zhotoven z lakovaného kovu. Ten je oproti plastu odolnější a zároveň snadný na údržbu.

  Uživatelé mohou využít čtyř funkcí opékání, opékání z jedné strany, rozmrazování a funkce stop. Všechny jsou neonově podsvícené. Vyndavání menších kousků usnadní pozice pro extra zdvih. Nemusíte ušpinit další nádobí a nehrozí ani spálení.

  Celkové provedení je na velmi vysoké úrovni, a to se netýká jen vzhledu a povrchové úpravy. Ve spodní části se nachází hluboký tácek na drobky, který je vybaven vychytávkou otevírání stiskem. Například při opékání baget můžete využít speciální mřížku, která je součástí balení.

  Ani tento topinkovač není úplně dokonalý. Větším nedostatkem je absence funkce centrování. Z uživatelského hlediska by mohl zamrzet chybějící displej. Vzhledem k retro provedení ale tento malý nedostatek plně akceptujeme.

  Nejprodávanější topinkovače podle Heureky

  Jak vybrat nejlepší topinkovač?

  Klasické opečení topinky v dnešní době zvládne vesměs každý topinkovač. Přesto se ceny liší. Záleží na vybavení, funkcích a samozřejmě také provedení a vzhledu. Položte si otázku, co vlastně od tohoto přístroje vyžadujete, a tomu přizpůsobte výběr.

  Vybavení

  Otvory pro topinky

  Udávají v podstatě maximální počet topinek, které můžete najednou opékat. Nejběžnější jsou dva otvory, některé modely disponují i čtyřmi nebo šesti.

  Jak vybrat topinkovač

  Všímejte si také jejich šířky. Do většiny jde umístit jen úzký toast. U dražších modelů můžete objevit i široký otvor například pro bagetu.

  Nástavec na rozpékání pečiva

  Praktická pomůcka, která je umístěna v horní části topinkovače. Skládá se ze dvou částí (většinou nerezových). Zde se pečivo položí a působí na něj teplo z topinkovače. Teplota je ale samozřejmě nižší než přímo uvnitř. Tuto vychytávku využijete například pro starší pečivo, které ztratilo svoji křupavost.

  Vyjímatelná miska na drobky

  Nachází se na dně topinkovače. Při opékání z pečiva odpadávají kousky, které se shromáždí právě zde. Po dokončení přípravy tak stačí tuto misku vyndat a drobky jednoduše vysypat. Žádné další čištění většinou není třeba.

  Displej

  Displej vám zacházení s topinkovačem ještě ulehčí. Například je zde znázorněn čas, který zbývá do dokončení opečení.

  Funkce

  • Rozmrazování – jedna ze základních funkcí. Rozšiřuje možnosti obyčejného opékání čerstvého pečiva.
  • Automatické vycentrování – tato funkce se postará o rovnoměrné propečení pečiva.
  • Počet stupňů opečení – regulujte si snadno teplotu a tím pádem i výsledné propečení. Máte raději světlé, nebo tmavší topinky? Čím více stupňů, tím lépe.
  • Opakovaný ohřev – popisu netřeba. Většinou se spouští samostatným tlačítkem.
  • Zdvih pečiva – umožňuje v průběhu opékání pečivo zdvihnout a zkontrolovat stupeň jeho opečení. Není tak nutné přerušovat provoz.
  • Zvuková signalizace – upozornění na hotový toast.
  • Jednostranné opékání (funkce Crumpet) – pečivo bude více opečené jen z jedné strany.
  • Manuální a automatické vysunutí – proces opékání topinky lze ukončit ručně nebo automaticky po uplynutí určitého času.

  Černý topinkovač

  Obsluha

  Obsluha je z velké části ovlivněna vybavením a množstvím dostupných funkcí. Čím více, tím pro náročné uživatele lépe. Pokud vám jde jen o klasické opečené toasty, žádné velké vybavení nevyhledávejte. Můžete ušetřit několik stovek korun.

  Rozhodně věnujte pozornost zásobníku na drobky. Pro vaše pohodlí by tato část měla jít vyndat co nejjednodušeji, ale zároveň ne samovolně vyklouzávat. Ideální je otestovat přímo na prodejně.

  Bezpečnost

  Pokud topinkovač zakoupíte v klasické prodejně nebo v ověřeném e-shopu, žádného nebezpečí se nemusíte bát. Přístroje jsou opatřeny celou řadou pojistek. Snad jen tělo některých přístrojů se může více zahřívat, ale poranění nehrozí. Tedy pokud prsty udržíte dále od horkých štěrbin.

  Zpracování

  Samozřejmě i zpracování má svůj podíl na kvalitě. Nevzhledný, rozměrný a těžký přístroj nebudete používat s radostí. Povrchové zpracování je moderní například z hliníku. Ten je ale náchylnější k poškrábání. Po stránce údržby bývá doporučován nějaký lesklý povrch, například i obyčejný plast.

  Řada výrobců si je vědoma faktu, že zákazník nakupuje i očima. Proto na trhu lze objevit i opravdové designové perly. Pokud víte, že topinkovač budete po každém použití uklízet, na vzhledu zas tolik nezáleží.

  Věnujte pozornost i délce přívodního kabelu. Vybírejte podle konstrukčního řešení vaší domácnosti. Praktickou vychytávkou je i úložný prostor pro kabel.

  Příkon a čas opékání

  Tyto dva parametry mají mnoho společného. Od výšky příkonu se odvíjí i rychlost opékání. Na trhu jsou k dispozici výrobky začínající na 500 W a končící až na 2500 W.

  Čím vyšší číslo, tím je opečení rychlejší. Pokud je topinka hotová do dvou minut, jedná se o slibný výsledek. Chytřejší přístroje zvládají i automatickou regulaci. Po rozehřátí při pečení první topinky dojde k automatické úpravě hodnot. Druhá, třetí a další topinky budou upečené rychleji. Dojde tak ke snížení spotřeby a schodnému propečení všech kousků.

  Cena

  Kvalitní topinkovač pořídíte už za několik stovek korun. Hodnota špičkových produktů se ale lehce přehoupne přes 5 tisíc korun. Nejdražší model dosahuje i hranice 10 tisíc. Svoji roli přirozeně hraje i značka.

  Topnikovač kitchenaid

  Nejprodávanější topinkovače podle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Podobné články