ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Recenze nejlepších palačinkovačů

Datum 5.7.2019 Odborná redakce Odborná redakce

Teplé a voňavé palačinky si dá rád asi každý. Každá domácnost je vybavena klasickými pánvemi, na kterých se dobré palačinky dají s klidem připravit. Pokud si však chcete pochutnat na  perfektně  a jednoduše připravené palačince, právě palačinkovač by se měl stát nepostradatelným pomocníkem vaší domácnosti.

  Nejlepší palačinkovače

  Clatronic CM 3372Russell Hobbs 20920-56Gastroback 44005
  Clatronic CM 3372Russell Hobbs 20920-56Gastroback 44005
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Solidní základ
  Dřevěné hladítko a stěrka
  Vysoký výkon
  Dřevěné lopatka a obracečka
  Profesionální design
  Vysoký výkon
  Mnoho příslušenství
  ZÁPORYKratší přívodní kabel
  Nudný design
  Vyšší energetická náročnostVyšší cena
  SHRNUTÍZa pár stokorun získáte oblíbeného a spolehlivého pečícího pomocníka.Zlatou střední cestu zastupuje efektivní pečící náčiní s vysokým výkonem.Za příplatek získáte designový a kuchařský skvost, který vypadá a peče nadmíru dobře.
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: Clatronic CM 3372

  Výrobce: Clatronic | Povrch: teflon | Průměr ohřívací plochy: 29 cm | Regulace teploty: ano | Indikátor teploty: ano | Příkon: 900 Wattů

  Klady
  • Nízká cena
  • Solidní základ
  • Dřevěné hladítko a stěrka
  Zápory
  • Kratší přívodní kabel
  • Nudný design

  Do našeho výběru nejlepších palačinkovačů bezpodmínečně patří model Clatronic CM 3372, který se již druhým rokem stal pomyslným králem tohoto kuchyňského vybavení. Jde totiž o levného a efektivního pomocníka, jenž dokáže bleskurychle připravit výtečnou pochutinu. Není potřeba nic studovat ani se učit, protože model CM 3372 je snadný na pochopení a užívání.

  Přístroj stačí zapnout mechanickým tlačítkem, přidat teplotu pomocí manuálního regulátoru teploty a počkat na indikační diodu. Jakmile se rozsvítí zelené světlo, plocha je nahřáta na žádoucí teplotu a příprava palačinky může začít. Tělo tohoto palačinkovače je sice strohé, ovšem nepostrádá nic z důležitých vlastností.

  Hlavním prvkem je 29 cm teflonový povrch, jehož svrchní vrstva je potažena odolným povlakem proti poškrábání. Samotná kruhová základna je tepelně izolována plastovou základnou, přičemž plastem je potažen i ruční držák. Příkon přístroje vyšplhal na 900 Wattů, což patří mezi nižší energetické jedlíky. Součástí balení je mimo přístroje i dřevěné hladítko a stěrka.

  Recenze: Russell Hobbs 20920-56 Fiesta

  Výrobce: Russel Hobbs | Povrch: teflon | Průměr ohřívací plochy: 30 cm | Regulace teploty: ano | Indikátor teploty: ano | Příkon: 1 200 Wattů

  Klady
  • Vysoký výkon
  • Dřevěné lopatka a obracečka
  Zápory
  • Vyšší energetická náročnost

  Zlatou střední cestou představuje výborný palačinkovač od výrobce Russel Hobbs, který dobře ví, co si milovníci dobrých palačinek žádají. Jejich výrobek je sice o něco energeticky náročnější, nicméně odměnou za to je vysoká efektivita pečení.

  Po zapnutí přístroje stačí vyčkat pár chvil a teplotní indikátor zelenou diodou dá vědět, že se může začít vařit. Připravené těsto lze na teflonovou plochu nanést pomocí dřevěného kuchyňského nástroje, který je součástí balení. Kromě lopatky je k mání i dřevěné hladítko pro upravení a zarovnání těsta.

  Při nanesení chutného těsta až k okrajům plotny dosáhnete vždy skvělých výsledků, neboť je topná plocha vyhotovena v ideální velikosti 30 cm. Každá palačinka tak bude nejen chutná, ale i hezká na pohled. Kromě zelené a červené diody se na přístroji nachází tlačítko pro zapínání přístroje včetně manuálního regulátoru požadované teploty.

  S jeho pomocí dosáhnete ideální teploty pro každé pečení. Ryska je rozdělena do pěti částí, mezi nimiž lze plynule přejíždět. Oproti nejlevnějším palačinkovačům stojí model od Russell Hobbs o nějakou tu stokorunu navíc, ovšem za vyšší cenu získáte vysokou efektivitu a teplotní pečící stabilitu.

  Recenze: Gastroback 44005

  Výrobce: Gastroback | Povrch: teflon | Průměr ohřívací plochy: 33 cm | Regulace teploty: ano | Indikátor teploty: ano | Příkon: 1 250 Wattů

  Klady
  • Profesionální design
  • Vysoký výkon
  • Mnoho příslušenství
  Zápory
  • Vyšší cena

  Pakliže se řadíte mezi náročné zákazníky a labužníky, tohle je palačinkovač určený právě pro vás. Splní vaše potřeby a vaše rozmlsané jazýčky docela jistě uspokojí. Stojí sice čtyři tisíce korun, ovšem věřte, že se vyšší investice skutečně vyplatí.

  Už jenom při prvním pohledu na tohoto kuchařského pomocníka je vidět profesionalita. Na kvalitním a bezpečném zpracování se velkou měrou podílí plast a chrom v podobě designového okruží. Čelní stranu zdobí přehledný regulátor teplot, jehož podobu nenarušila žádná čísla a nehezké prvky.

  Palačinkovač od výrobce Gastroback vypadá hezky na pohled a má co nabídnout i po stránce kuchařské. Pro náročné spotřebitele je připravena plotýnka o průměru 33 cm, jejíž povrch zastupuje nepřilnavý teflonový povrch. Žádná palačinka se vám tak nepřichytí a nepotrhá.

  S palačinkovačem Gastroback 44005 zvládnete péct velmi efektivně. Přístroj totiž oplývá vysokým výkonem 1 250 Wattů a širokou škálou dodatečného vařícího příslušenství. Konkrétně se mimo přístroje dočkáte užitečné naběračky a obracečky, potřebné stěrky a patentovaného rozmetače těsta. Právě díky němu se těsto na zahřátý povrch rozetře zcela snadno a rovnoměrně.

  Nejprodávanější palačinkovače dle Heureky

  Jak vybrat palačinkovač

  K čemu slouží palačinkovač

  Jedná se o speciálního kuchyňského pomocníka, jehož plotna dokáže po svém povrchu efektivně a rychle rozvádět teplo. Obrovskou výhodou je nejenom rychlost, ale také možnost smažení bez olejů a jiných tuků. Palačinkovač je vlastně takovou rychlejší a zdravější náhradou za obyčejné pánve.

  Před samotnou koupí mějte ale na paměti, že se jedná o další rozměrnější kuchyňské náčiní. Po jeho pořízení je tedy nutné vybrat správné umístění nebo vhodný skladovací prostor.

  Jaké pokrmy umí připravit?

  Nejzákladnější pochutinou je samozřejmě sladká palačinka. Klasickou palačinku lze však připravit ve slané verzi (galettes), přičemž palačinkovače dobře zvládnout i přípravu různých lívanců a lívanečků. Teflonový povrch dobře osmaží masa a další pokrmy, nicméně berte v úvahu nízké okraje a omezený pečící prostor.

  Povrch palačinkovačů

  Každý námi doporučovaný produkt vlastní kvalitní teflonový povrch. Jeho hlavními přednostmi je vynikající výhřevnost, efektivnost a absolutní nepřilnavost těsta. V zásadě jiný povrch ani nedoporučujeme, protože právě teflon patří v tomto oboru mezi úplnou špičku.

  Existují i kvalitnější povrchy typu litina, ovšem to se týká profesionálních přístrojů, které se do domácnosti nehodí. Jsou zbytečně drahé a energeticky náročné.

  Výběr ohřívací plochy

  Většina palačinkovačů se nese ve standardním kulatém duchu o průměru kolem 30 centimetrů. Tento rozměr je pro chutné palačinky ideální a podle toho se výrobci také zařídili. Některé palačinkovače ale můžete koupit s několika kruhovými otvory pro menší lívanečky.

  Dobře si tedy rozmyslete, jaké pochoutky máte vy a vaše rodina nejraději a podle toho i vybírejte. Každý palačinkovač má samozřejmě své klady a omezení. Zatímco na velké ploše pohodlně ukuchtíte velkou palačinku tenké výšky, rozdělené plotýnky se hodí spíše pro přípravu menší lívanečků.

  Příkon a úspora

  Příkon všech palačinkovačů se pohybuje kolem 1 000 Wattů. Některým stačí příkon 900, přičemž jiné si zase žádají až 1 250 Wattů. Tato čísla se ale v zásadě od sebe příliš neliší. Obecně to ale znamená, že palačinkovače patří mezi velké žrouty elektrické energie. Není tedy vhodné nechávat palačinkovač zbytečně dlouho zapnutý a v nečinnosti.

  Mnohé stroje ale vlastní regulátor teploty a indikátor teplotní připravenosti, čímž se dá spotřebovaná energie výrazně ušetřit. Jednoduše řečeno dokážete regulovat výkon palačinkovače tak, aby zbytečně netopil, přičemž sledováním indikátoru budete přesně vědět, kdy můžete začít vařit.

  Obsluha a čištění

  Teflon je skutečně velkým kuchařským pomocníkem, ovšem má jedno velké mínus – je extrémně náchylný na kov. Při přípravě palačinek a jiných pokrmů tak nechte všechny kovové vidličky a naběračky stranou, ale sáhněte po dřevu. Některé palačinkovače dodávají dřevěnou roztěrku přímo v základním balení, u jiných chybí. Tak či onak, bez dřevěného náčiní se prostě neobejdete.

  Pokud nebudete těchto rad dbát, velice brzy se svrchní teflonová vrstva poškrábe. Tím palačinkovač ztratí svoji hlavní přednost a palačinky se začnou lepit, trhat a výsledek nebude stát za nic.

  Na vlas stejná obezřetnost je nutná i v případě údržby, tedy čištění teflonového povrchu. Nepoužívejte žádné drátěnky, nýbrž papírové ubrousky. Papír zbylou mastnotu dobře saje a povrch zbaví případných spálenin a černot. Čištění je ideální a žádoucí po vychladnutí plotny.

  Nejprodávanější palačinkovače dle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Celkové hodnocení: 3.0 (1 hlas)

  Autor článku

  Odborná redakce
  Odborná redakce

  Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

  Podobné články