ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu
ChytrýVýběr.cz > Zahrada

Teploměr do udírny

Domácí uzení se stalo trendem posledních let. Udit můžete nejen maso, ale také ryby, sýry nebo zeleninu. Pokud se rozhodnete pro koupi domácí udírny, budete k ní potřebovat i nějaké příslušenství. Tím je i teploměr do udírny, díky němuž můžete měřit teplotu kouře v udírně a lépe kontrolovat celý proces uzení. Za redakci doporučujeme bezdrátový Meater+.

Nejlepší bezdrátový

Bezdrátový digitální teploměr pro sledování teploty masa i okolního vzduchu.

Nejlepší digitální

Kvalitní digitální teploměr do udírny s širokým rozmezím teplot.

Nejlepší bimetalový

Jednoduchý a levný bimetalový teploměr do udírny s klipem pro upevnění.

Nejlepší teploměry do udírny

Recenze Meater+ – nejlepší bezdrátový teploměr do udírny

Teploměr do udírny Meater+ Pro náročné

Typ: bezdrátový | Rozsah teplot: do 100 °C v potravině, do 275 °C mimo | Délka sondy: 130 mm | Průměr sondy: 6 mm | Orientační cena: 2 900 Kč

Klady
  • Lze použít i v grilu
  • Sonda do masa i do okolního vzduchu
  • Dosah Bluetooth 50 m
  • Praktická aplikace
  • Detekce limitních teplot
Zápory
  • Nutnost použití chytrého telefonu

Chcete to nejlepší a zároveň toužíte přesně vědět, co se v udírně právě děje? Potom budete nadšení z teploměru do udírny Meater+, který můžete zároveň využít i jako teploměr do masa například na grilu. Díky tomu budete mít maso uvnitř vždy uvařené přesně tak, jak si přejete. Sonda je oboustranná, takže zatímco jednu stranu zastrčíte do masa, ta druhá bude měřit teplotu okolního vzduchu. Tak získáte opravdu komplexní informace o tom, jak uzení postupuje. Sonda, která se vkládá do potraviny zvládne měřit teploty až do 100 °C, zatímco sonda ve vzduchu si poradí se vším do 275 °C. Pokud by měly být tyto teploty překročeny, je teploměr vybaven systémem, který vás na to upozorní, abyste mohli předejít poškození sondy.

Tento bezdrátový teploměr do udírny funguje přes Bluetooth a má dosah až padesát metrů. Bez problému tak můžete sledovat informace o uzení z tepla domova. Vše si nastavíte pomocí praktické aplikace, která je kompatibilní se systémy Android i iOS. Při připojení na Wi-Fi už navíc ani nebudete muset dodržovat předepsaný dosah a budete se moci vzdálit kamkoliv. Aplikace je celá česky, takže si s ní poradí opravdu každý. Pořídit můžete i 4 teplotní sondy s digitálním panelem.

Recenze Outdoorchef Gourmet Check – kvalitní digitální teploměr do udírny

Recenze Outdoorchef Gourmet Check Zlatý střed

Typ: digitální | Rozsah teplot: 0° – 300 °C | Délka sondy: 130 mm | Průměr sondy: – | Orientační cena: 1 500 Kč

Klady
  • Alarm pro limitní teploty
  • Měří teplotu masa i okolního vzduchu
  • Digitální displej
  • Možnost volby mezi °C a °F
  • Široké rozmezí teplot
Zápory
  • Kabel o délce pouze 1 metr

Digitální teploměr na uzení Outdoorchef Gourmet Check můžete používat v domácích udírnách, troubách nebo na grilu pro kontrolu teploty masa i okolního vzduchu. Teploměr má dvě spojené sondy, jež snímají rozsah teplot do 300° C. Pokud by se blížila tato limitní teplota, má teploměr zabudovaný alarm, abyste byli včas upozorněni. Takto široké rozmezí teplot rozhodně není samozřejmostí v každém teploměru do udírny, takže ho vnímáme jako velkou výhodu tohoto teploměru.

Na digitálním displeji, můžete sledovat naměřené teploty a další údaje. Se sondami je spojen pomocí metr dlouhého kabelu. Vždy si tedy před koupí změřte, jestli vám takto dlouhý kabel stačí, abyste mohli umístit displej na nějaké rozumné místo. Na displeji si můžete také přepnout měření teploty mezi °C a °F. Pro provoz teploměru budete potřebovat dvě AAA baterie, ty první najdete již v balení.

Recenze Orion 33 cm – levný teploměr na uzení masa

Recenze Orion 33 cm Levný základ

Typ: bimetalový | Rozsah teplot: 40° – 260 °C | Délka sondy: 330 mm | Průměr sondy: – | Orientační cena: 230 Kč

Klady
  • Jednoduché ovládání
  • Dlouhá sonda
  • Klip pro upevnění
  • Nízká cena
Zápory
  • Velmi jednoduchý
  • Měří teplotu pouze uvnitř udírny

Stačí-li vám levný základ, vsaďte na tento teploměr do udírny od značky Orion. Je to jednoduchý bimetalový teploměr, který ukazuje teplotu pomocí kulatého ciferníku. Na ovládání je tak opravdu bezproblémový, stačí zkrátka odečíst teplotu z ciferníku a o nic jiného se starat nemusíte. Rozsah teplot je také poměrně dobrý, teploměr ukazuje teploty od 40 °C do 260° C.

Teploměr má poměrně dlouhou sondu, takže se hodí i do větších udíren s tlustšími stěnami. Má na sobě klip pro upevnění, tím pádem stačí vyvrtat malou dírku do udírny a teploměr zafixujete na přesné místo pomocí klipu. Bohužel tento teploměr k udírně měří pouze teplotu kouře, ale není možné ho použít pro měření vzduchu i teploty uvnitř potravin najednou. Na druhou stranu za něj zaplatíte opravdu málo, takže jako základní teploměr do nové domácí udírny je určitě dostačující.

Nejprodávanější teploměry na maso

Jak vybrat teploměr do udírny

Pokud jste se rozhodli pro domácí uzení, bez teploměru budete poměrně bezradní. Kupujete-li si již kompletní udírnu, mnohdy je teploměr již její součástí. V případě, že si ji ale stavíte svépomocí nebo vaše udírna teploměr neměla, musíte si ho pořídit zvlášť. Jak ale vybrat ten správný? S tím vám poradíme na následujících řádcích, není třeba se bát, koupě teploměru do udírny totiž není žádná věda. Pojďme se tedy podívat na to, proč byste měli sami doma udit, podle čeho vybírat teploměr a také na praktické tipy ohledně teploty v udírně.

Proč sám udit?

Proč sám udit?

Možná si říkáte, proč byste se do uzení doma vůbec měli pouštět, když si můžete koupit uzené výrobky v každém hypermarketu. Odpověď je jednoduchá. Kromě toho, že je uzení poměrně jednoduché a je to zajímavý koníček, budete mít především kontrolu nad tím, co jíte. A uzené jídlo z domácí udírny bude téměř ve všech případech zdravější než to z obchodů, které je plné konzervantů a dalších chemických látek, jež rozhodně nejsou výhrou pro naše zdraví. Navíc si v domácí udírně můžete vyudit prakticky cokoliv. Pravděpodobně přemýšlíte nad masem, šunkou nebo párky, ale vyzkoušet můžete i sýr, ořechy, různé druhy zeleniny. Fantazii se meze nekladou a skoro každá potravina, která je připravená jako uzená, chutná skvěle. Samozřejmě také není nad to se pochlubit doma vyuzenou šunkou, když přijdou známí na večeři. S domácími uzeninami totiž budete za hvězdu, skvěle se hodí i jako oblíbené domácí dárky.

Náš tip
Ještě nemáte udírnu, ale už vybíráte teploměr? Více informací o udírnách a tipy na ty nejlepší najdete v článku, nejlepší domácí udírny.

Typy teploměrů do udírny

Pro začátek je určitě na místě si promyslet, jaký typ teploměru do udírny si vlastně chcete koupit. Že zatím nevíte? Nevadí, níže vám přinášíme informace o výhodách a nevýhodách jednotlivých typů teploměrů. Nejspíš s žádným nakonec neuděláte chybu a s měřením teploty si poradí všechny. Jednotlivé typy teploměrů používají různé technologie a ty v teploměrech mohou být zkombinované.

Bezdrátový teploměr do udírny

Pokud se vám nechce vstávat z gauče, abyste šli zkontrolovat, že je v udírně všechno správně, určitě vás zaujme bezdrátový teploměr do udírny. Většinou pomocí Bluetooth (nejnovější modely přes wi-fi) vám bude posílat informace o teplotě v udírně, takže budete mít hned méně starostí. Bezdrátové teploměry do udírny se objevily teprve v posledních letech, a proto patří mezi ty dražší.

Digitální teploměr do udírny

I digitální teploměry do udírny mohou být bezdrátové, ale zároveň také nemusí být. Tyto teploměry jsou většinou vybaveny LCD displejem, kde můžete sledovat teplotu. Některé nabízejí také užitečné funkce jako zvukové upozornění v případě zvýšení teploty nebo odpočet zbývajícího času uzení. Ideální je pořídit si digitální teploměr na maso, který zvládne měřit teplotu uvnitř udírny, ale také přímo v kuse masa.

Bimetalový teploměr do udírny

Jednoduchý teploměr, jež měří teplotu uvnitř udírny. Funguje jednoduše a naměřená teplota se zobrazuje na přehledném ciferníku. Nenabízí sice žádné vychytávky, ale zase je levnější a také se nebudete muset bát, že dojde k nějakým častějším poruchám.

Vpichový teploměr na maso

Vpichový teploměr do udírny funguje stejně jako bimetalový teploměr do udírny, jen s tím rozdílem, že se vpichuje přímo do masa. Slouží tedy k určení teploty v uzeném masu a nepoví vám nic o teplotě v celé udírně. Obvykle bývá kombinován s klasickým teploměrem do udírny.

Teploměr do udírny

Vlastnosti teploměru do udírny

Teploměry jsou většinou velmi jednoduché, a tak u nich není až tak moc různých parametrů, které bychom mohli zvažovat. Důležitý je určitě rozsah teploměru. Některé teploměry zobrazují teplotu do 120 °C, zatímco jiné si poradí i se 160° C. Pozornost věnujte také měřícímu stonku, u nějž si můžete všímat průměru a také délky. Délka by se měla odvíjet od toho, jak hlubokou máte domácí udírnu. Obvykle jsou potřeba delší stonky u zděných udíren. Důležité je zkrátka to, aby stonek teploměru končil někde v prostoru udírny, ideálně co nejdále od stěn.

U digitálních teploměrů můžete zvažovat i různé funkce, které mohou teploměry mít. Za zmínku stojí například zvuková signalizace časovače nebo sledování nečekaných výkyvů teploty uvnitř udírny. Pokud kupujete bezdrátový teploměr, zkontrolujte si také jeho kompatibilitu s vaším telefonem nebo jiným zařízením, na kterém budete chtít sledovat informace o teplotě.

Jak umístit teploměr do udírny

Váháte, kam přesně umístit teploměr do udírny? Není to žádná věda. Stačí vybrat správný teploměr, vyvrtat díru do udírny dostatečně vysoko a tímto prostorem následně prostrčit sondu. Konec stonku by měl být v udírně volně ve vzduchu, ideálně co nejvíce uprostřed. Teploměr nyní bude moci snímat teplotu. Některé teploměry na sobě již mají speciální klip, jež zajistí přichycení teploměru ke stěně udírny, k jiným teploměrům zase budete muset ještě dokoupit speciální držák.

Umístění teploměru

Teplota kouře při uzení

Už máte vybraný teploměr do udírny, ale nejste si jistí, k čemu vám informace ohledně teploty v udírně bude? Teplota kouře při uzení rozlišuje různé typy uzení, které následně mohou mít za následek různě vyuzená masa a další potraviny. Více informací o třech typech uzení podle teploty kouře najdete v našem článku o domácích udírnách. Navíc se v něm dozvíte, co dalšího si k udírně pořídit.

Jak a co správně udit?

Možností, co udit, je neskutečně mnoho. Jak již bylo uvedeno výše, udit můžete maso, ryby, zeleninu, sýry nebo třeba ořechy a semínka. Ještě před samotným uzením je zejména důležité si nastudovat, jak potraviny před uzením naložit a také, jak moc musejí být vyuzené, aby byly nezávadné. Na internetu najdete velké množství návodů, které popisují, jak maso před uzením naložit a jak s ním pracovat. Vy už si potom budete moci užít lahodné domácí uzené.

Náš tip
Na zahradě nemusíte jen udit. Výborné je také grilované maso, ale na grilu připravíte také zeleninu, sýry, brambory a další skvělá a relativně zdravá jídla.

Kde koupit teploměr do udírny?

Přemýšlíte nad koupí teploměru do udírny, ale zatím nevíte, kde sehnat ten správný? Není nic jednoduššího než se po tom pravém porozhlédnout v internetových obchodech. Hned několik velmi zajímavých teploměrů do udíren nabízí eshop Grilykrby. Najdete u nich teploměry na maso i kouř, ale také kombinované kousky. Levnější varianty má na skladě internetový obchod Svářečky-obchod.cz.

Cena teploměru do udírny

Teploměr na uzení do 500 Kč

Nejlevnější teploměry do udírny stojí přibližně 250 korun. Jsou to obvykle jednoduché bimetalové teploměry s ciferníkem. To ale rozhodně neznamená, že jsou méně kvalitní nebo poskytují horší výsledky. Jen prostě musíte počítat s tím, že budou mít méně pokročilých funkcí.

Teploměr do udírny od 500 do 1 500 Kč

Pokud budete preferovat digitální teploměry do udírny, nezbude vám nic jiného než si za ně poněkud připlatit. Okolo tisíce korun obvykle stojí digitální teploměry s kabelem a různými technologickými vychytávkami.

Digitální teploměr do udírny nad 1 500 Kč

Nejdražší jsou samozřejmě digitální teploměry do udíren bez drátu. Wi-Fi digitální teploměry, nebo ty, které fungují přes Bluetooth, jsou ideální volbou, pokud chcete mít neustále přehled o tom, co se děje ve vaší udírně, ale nemůžete vedle ní neustále sedět.

Video recenze digitálního teploměru na uzení masa Meater+

Nejprodávanější teploměry na maso

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (11 hlasů)

Autor článku

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář