ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší teepee a stany pro děti 2023 – Rady jak vybrat

6.10.2022 Odborná redakce Odborná redakce

Malé děti milují pevnosti z dek a jiné bunkry. Jejich rodiče jim však většinou moc nefandí. Chcete dopřát vašemu dítku místo, kam se bude moci schovat a nerušeně si hrát? Pořiďte mu dětské teepee či stan. Tyto přístřešky skvěle splní svůj účel, a navíc vypadají velmi dobře.

Dětská teepee se stala doslova hitem a těší se opravdu velké oblibě. Stejně tak i stany s tunelem. Připravili jsme pro vás článek, v němž vám představíme ty nejlepší dětské stany a teepee pro děti. Zároveň vám poradíme, jak přístřešek pro děti vybírat a na co si při nákupu dát pozor. Nám se nejvíce líbí teepee a stany pro děti od Elis Design.

Nejlepší dětské teepee

Prostorné teepee s doplňky. Stylový design a kvalitní konstrukce.

Nejlepší stan s tunelem

Prostorná sada stanů s tunely. Vhodné do bytu i na zahradu.

Nejlepší plážový stan

Plážový stan pro miminka. S UV ochranou a bazénkem.

Nejlepší stany pro děti

Recenze G21 Teepee Jezerní království – prostorné dětské teepee se stylovým designem

Test dětské Teepee Jezerní království

Umístění: interiér | Rozměry: 120 × 160 × 120 cm | Počet vchodů: 1 | Určení: pro kluky i holky | Další výbava: ano | Přibližná cena: 1 490 Kč

Klady
 • Krásný design
 • Kvalitní materiál
 • Bytelná konstrukce
 • Dekorační polštářky
 • Velký vnitřní prostor
Zápory
 • Vyšší pořizovací cena

V kategorii dětské týpí je jednoznačným vítězem G21 Teepee Jezerní království. Na první pohled vás zaujme nádherným designem a potěší vysoce kvalitním provedením.

Pokud hledáte teepee vhodné pro malé kluky i holky, pak je Jezerní království skvělá volba. Tyrkysově modrá spolu s bílou a šedou se perfektně hodí do chlapeckých i dívčích pokojíčků. Hlavní přednosti tohoto modelu je jeho prostornost. Základnu tvoří čtverec o stranách 120 cm. Uvnitř teepee je tak dostatek prostoru i pro větší děti. Potah je vyroben z odolného ponžé, které je krásné na pohled a jemné na dotek. Podložka i stěny jsou hypoalergenní. Tyče jsou vyrobeny z kvalitního dřeva a díky fixaci je celá konstrukce pevná a stabilní. Součástí balení je také sada doplňků, jež obsahuje celkem 3 měkké polštářky. Polštáře mají tvar hvězdy, obláčku a klasického čtverce.

Teepee pro děti G21 Jezerní království je spojením designu a funkčnosti. Nabízí dostatek prostoru pro hrátky i spánek vašeho dítka. Díky elegantnímu provedení se teepee stane skvělým doplňkem každého dětského pokoje.

Recenze Lamps stanová sestava 5v1 – velký set s tunely

Recenze Lamps Stanová sestava 5v1

Umístění: do bytu i na ven | Rozměry: dohromady cca 400 cm | Počet vchodů: 2 | Určení: pro kluky i holky | Další výbava: ne | Přibližná cena: 1 100 Kč

Klady
 • Extra prostorné
 • Kvalitní materiály
 • Rozmanité využití
 • Neutrální vzhled
 • Vnitřní i venkovní užití
Zápory
 • S ohledem cenu nic

Jako nejlepší stan s tunelem jsme vybrali Lamps stanová sestava 5v1, která nabízí nespočet možností. Tento extra velký set vhodný pro vnitřní i venkovní využití si vaše děti bezesporu zamilují.

Pokud vám to prostorové možnosti dovolí, pak s koupí této sestavy rozhodně neváhejte. Sada se skládá celkem z 5 dílů, s nimiž si vaše děti užijí spoustu legrace. Set obsahuje 3 stany; iglú, domeček i teepee. Přístřešky jsou spojeny 2 tunely. Vzhledem k barevnému provedení, které tvoří červená, modrá a žlutá barva, je set vhodný pro holky i kluky. Díky opravdu velkému prostoru je stanová sestava ideálním řešením, pokud máte více dětí. Stany i tunely mají bytelnou kovovou konstrukci a jsou potaženy textilií z polyesteru. Textilie je prodyšná a pevná zároveň.

Stanová sestava Lamps 5v1 se stane dominantou každého dětského pokoje. Set domečků a tunelů nabízí prostor pro hrátky i odpočinek. Jestliže hledáte stan s tunelem, pak je tato sestava skvělá volba.

Recenze Ludi stan s bazénem – plážový dětský stan pro miminko

Recenze Ludi plážový stan pro děti

Umístění: venkovní | Rozměry: 80 × 80 × 63 cm | Počet vchodů: 1 | Určení: pro kluky i holky | Další výbava: ne | Přibližná cena: 1 100 Kč

Klady
 • UV ochrana
 • Vnitřní bazének
 • Prodyšnost
 • Obal s popruhem
 • Snadné rozložení i složení
Zápory
 • Pouze pro malé děti

Mezi plážovými stany je jasnou jedničkou Ludi stan s bazénem. Tento praktický přístřešek se stane nepostradatelným pomocníkem, ať už vyrazíte k moři nebo jen na zahradu.

Plážový stan je vhodný pro děti již od 3 měsíců. Stříška stanu je vybavena UV ochranou, tudíž vaše dítko bude v bezpečí i během horkých letních dní. Největším plusem tohoto modelu je vnitřní bazének. Postačí pod stanem vyhloubit menší díru, položit přes ní stan a vzniklou prohlubeň naplnit vodou. Hloubku bazénku lze snadno regulovat povytáhnutím podlahy. Stan je možné plně využít i bez vody. Další výhodou je praktický obal s popruhem, do nějž stan snadno sbalíte a odnesete. Plážový stan je díky pop up konstrukci velice snadné postavit i složit – vlastně se rozloží sám.

Pokud hledáte kvalitní přístřešek na pláž či zahradu, pak je plážový stan Ludi s bazénem ta nejlepší volba. Praktická konstrukce, snadná manipulace a integrovaný bazén z tohoto modelu činí jasného výherce našeho testu.

Test a porovnání stanů pro děti

Název Shrnutí
TOP 10 dětských stanů
1. Teepee stan pro kluky i holky zoo Teepee stan se zvířátky Zoo Dětské teepee se zvířátky
Umístění: vnitřní
Materiál: bavlna
Určení: pro kluky i holky
Zjistit cenu
2. Recenze Lamps Stanová sestava 5v1 Lamps stanová sestava 5v1 Maxi stanová sestava
Umístění: vnitřní i venkovní
Materiál: kov + polyester
Určení: pro kluky i holky
Zjistit cenu
3. Recenze Ludi plážový stan pro děti Ludi stan s bazénem Plážový stan pro miminka
Umístění: venkovní
Materiál: polyester
Určení: pro kluky i holky
Zjistit cenu
4. Recenze stan pro děti Bino PIRÁT Bino stan pirát Pirátský stan pro děti
Umístění: vnitřní i venkovní
Materiál: polyester
Určení: pro kluky
Zjistit cenu
5. Recenze dětský stan iPlay Hrad pro princezny iPlay Hrad pro princezny Dětský stan pro holčičku
Umístění: vnitřní i venkovní
Materiál: polyester
Určení: pro holky
Zjistit cenu
6. Recenze plážový stan WIKY Krtek Wiki stan Krtek Plážový stan s Krtečkem
Umístění: venkovní
Materiál: polyester
Určení: pro kluky i holky
Zjistit cenu
7. Test G21 dětské teepee Jezerní království G21 Teepee Jezerní království Prostorné teepee s výbavou
Umístění: interiér
Materiál: dřevo + ponžé
Určení: pro kluky i holky
Zjistit cenu
8. iPlay stan s tunelem Hrací stan s tunelem
Umístění: vnitřní i venkovní
Materiál: polyester
Určení: pro kluky i holky
Zjistit cenu
9. Recenze dětský stan iPlay s tunelem Jednorožci iPlay stan s tunelem Jednorožci Stan s tunelem pro holky
Umístění: vnitřní i venkovní
Materiál: polyester
Určení: pro holky
Zjistit cenu
10. Recenze dětský stan Dino Tatra Dino stan Tatra Klučičí stan s tatrou
Umístění: vnitřní i venkovní
Materiál: polyester
Určení: pro kluky 
Zjistit cenu

Nejoblíbenější dětská teepee na Heureka

Jak vybrat hrací stan nebo teepee pro děti

Umístění

Než se pustíte do výběru přístřešku pro vaše dítko, rozhodněte se, kam jej budete chtít umístit. Dětská teepee a některé hrací stany jsou určeny pouze do interiéru. Do venkovních prostor můžete využít i plážové stany. Ty jsou velice deště či větrného počasí. Najít můžete i takové modely, jež se hodí jak pro vnitřní, tak venkovní užití. Interiérová teepee a vnitřní hrací stany povětšinou disponují uzavíratelným vchodem. Naopak venkovní a plážové stany bývají otevřené.

Rozměry

Také rozměry by měly při výběru hrát zásadní roli. A to platí zejména pro dětský stan či teepee určené do interiéru. Přístřešky musí být umístěny vždy tak, aby jejich užívání bylo bezpečné. Stan či teepee pro děti nikdy nestavte v těsné blízkosti zdí, nábytku či topení. Vzhledem k tomu, že stěny přístřešku nejsou pevné, může při pohybu dítěte uvnitř stanu dojít k úrazu. Proto vždy ověřte, že na stan máte v bytě dostatek prostoru.

Pestrá nabídka současného trhu umožňuje pořídit stan i do velmi malého prostoru. Některé nemají na šířku a hloubku ani 1 m. Pokud máte k dispozici velký prostor, můžete svému dítku pořídit sestavu stanů propojených tunelem. Rozměry stanu je potřeba také zvážit v případě, že máte dětí více. Některé vybrané modely jsou dostatečně prostorné pro dvě či více dětí. Jiné naopak pojmou pouze jedno dítko. Rozměry stanu zvažte také v kontextu věku vašeho dítěte. Vybrané modely jsou určeny spíše pro batolata a velmi malé děti.

Teepee pro děti na ven - recenze a srovná stanů a teepee pro děti

Typ hracího stanu pro děti

Existuje hned několik typů stanů pro děti. Jedním z nejoblíbenějších je dětské teepee. Tento hrací stan pro děti inspirovaný indiánským přístřeškem je nejen funkční, ale také velmi dobře vypadá. Teepee pro děti jsou dostupná ve spoustě designů a stylů. Další variantou je dětský stan. Hrací stany jsou určené jak do interiéru, tak exteriéru. K dostání jsou typy vhodné do bytu i na zahradu. Hrací stany mohou mít tradiční tvar iglú, ale najdete i stany jiných tvarů. Velmi populární jsou rytířské hrady či zámky pro princezny.

Speciálním druhem hracího stanu jsou plážové stany. Ty se vyznačují extra prodyšným materiálem a otevřenou konstrukcí. Plážové stany mají vždy alespoň jednu stranu zcela otevřenou. Pořídit však lze i modely skládající se z podložky a obloukové stříšky. Aby byl pobyt ve stanu pro dítě bezpečný, je zásadní, aby dovnitř neustále proudil vzduch.

Stany lze dále rozlišovat také podle způsobu jejich sestavení. Kromě těch klasických, jež se staví obdobným způsobem jako stany na kempování, můžete pořídit také takzvané pop up stany. Jedná se o přístřešky, většinou plážové, jež sestavíte velice snadno. Obvykle jsou konstruovány tak, že jsou samorozkládací jakmile je vyndáte z obalu. U jiných typů pro rozložení i složení stačí zatáhnout za provázek.

Materiál hracích stanů

Dětské stany se skládají z konstrukce, jež je potažená textilií. Nejčastějším materiálem je polyester. Tyče jsou vyrobeny z plastu, kovu či sklolaminátu. Dětské týpí tvoří 4 tyče, obvykle dřevěné, jež jsou obepnuty textilií. Levnější typy mají potah z polyesteru. Najdete však i modely, které jsou ušity ze 100% bavlny. Výhodou bavlněných teepee je možnost prát potah v pračce. Polyester je ale prodyšnější.

Určení hracích stanů

Současná nabídka stanů pro děti je opravdu široká. Stany, ať bytové či venkovní, jsou k dostání v ryze holčičí, či klučičí variantě. Bez problému ale pořídíte také univerzální, které se hodí jak pro kluky, tak pro holky. Chlapce jistě potěšíte stanem s motivy z oblíbeného filmu Auta nebo s obrázkem piráta. Populární jsou také přístřešky pro kluky s motivy dinosaurů. Holčičky zase ocení růžové stany s princeznami. Velkým hitem jsou i ty s kresbami postaviček z pohádky Ledové království.

Také výběr dětských teepee je velmi bohatý. I zde najdete modely vhodné výhradně pro chlapce či teepee vyloženě dívčí. K sehnání jsou i barevně neutrální pro obě pohlaví. Obvykle také není problém sehnat teepee v takové barevné kombinaci, aby ladilo s ostatním vybavením dětského pokoje. V porovnání s dětskými stany hrajícími všemi barvami, teepee pro děti mívají decentnější, stylovější vzhled.

Výbava stanů pro děti

Při výběru dětského stanu hraje velkou roli také jeho výbava. Nejlevnější teepee a stany pro děti jsou vybaveny pouze uzavíratelným vstupem. Některé modely mají také okénka se závěsy. Najít můžete také teepee, k nímž obdržíte i doplňky ve stejném vzhledu. Nejčastěji se jedná o polštářky, zvířátka či řetěz s vlaječkami k zavěšení.

V nabídce naleznete také hrací stany s tunelem. Ten je připojen přímo ke stanu. Pořídit si můžete i stanovou sestavu z více přístřešků, jež jsou propojeny tunelem. Pokud vám to prostorové možnosti dovolí, zvažte koupi stanové sestavy, jež kromě stanu a tunelu obsahuje také bazén s kuličkami.

Bezpečnost hracích stanů

Bezpečnost dětských stanů i teepee je dána především jejich správným sestavením a umístěním. Vnitřní i venkovní modely postavte vždy tak, aby v jejich okolí byl dostatek volného prostoru. Nikdy je nedávejte do těsné blízkosti nábytku či zdí. U venkovních typů je navíc třeba se ujistit, zda na ploše, kam stan stavíte, nejsou kamínky ani jiné ostré předměty. Při výběru stanu do exteriéru si vždy ověřte, zda je vybaven poutky a kolíky pro jeho upevnění. Toto platí zejména pro plážové stany.

Údržba stanů pro děti

Údržba hracích přístřešků se odvíjí od materiálů, z něhož jsou vyrobeny. Znečištěná místa na stanech a teepee z polyesteru lze jednoduše omýt houbičkou a mýdlem. Teepee pro děti, jež mají potah z bavlny, je možné prát v pračce na jemný program s nízkými otáčkami.

Náš tip

Kromě hracích stanů a teepee pro děti skvěle poslouží také dětské domečky. Nechte se inspirovat v našem článku.

Kde koupit dětský stan

Největší výběr dětských stanů a týpí pro děti naleznete na srovnávacím portále Heureka.cz. Na jednom místě si můžete snadno a rychle porovnat cenové nabídky nejrůznějších e-shopů a prohlédnout si hodnocení produktů. Velmi rozsáhlý sortiment najdete i na Alza.cz. Zde na vás čekají stany do interiéru i exteriéru, plážové stany i dětská teepee. Také internetové obchody Wikihracky.cz a 4home.cz nabízí krásné hrací přístřešky. Pokud máte rádi originální věci, prohlédněte si teepee pro děti a dětské stany do pokojíčku od Elis Design.

Nejoblíbenější značky hracích stanů

Stany a Teepee pro děti iPlay

Mezi nejoblíbenější značky dětských stanů bezesporu patří iPlay. V rozmanité nabídce najdete modely do dětských pokojíčků i do exteriéru. Vybrat si můžete produkty určené výhradně pro holky, nebo pro kluky. Pořídit však lze i stany univerzální. Zejména v případě, že hledáte stan s tunelem, pak vám doporučujeme tohoto výrobce.

iPlay logo hračky

Stany a Teepee pro děti G21

Jestliže hledáte českou kvalitu, pak je značka G21 správná volba. Tento výrobce sice není na trhu příliš dlouho, přesto se těší značné oblibě. Dětská teepee G21 se vyznačují špičkovým zpracováním se zaměřením na detail. Jsou ušita z velmi kvalitních materiálů. Další předností je opravdu krásný a rozmanitý design. Ať už hledáte teepee pro děti v jakémkoliv dekoru, tak vás G21 rozhodně nezklame.

Teepee G21

Stany a Teepee pro děti Ludi

Ludi je značka s téměř 30letou tradicí. V její nabídce najdete krásné dětské hračky a potřeby pro děti. Tento výrobce sice nenabízí teepee či stany do bytu, ale soustředí se zejména na dětské stany pláž. Ty se pyšní nejen atraktivními designy, ale především precizním zpracováním a bezpečností. Všechny stany Ludi disponují UV ochranou a jsou vyrobeny z bezpečných materiálů.

Hrací stany Ludi logo

Kolik stojí stan pro děti?

Cenové rozpětí přístřešků pro děti je poměrně široké. Nejobyčejnější stany lze pořídit již okolo 200 Kč. Jedná se o pop up stany, které nedisponují žádnou další výbavou. Dobré stany a dětská teepee lze pořídit od 400 Kč. Stany s tunelem se pohybují okolo 500 Kč. Za větší stanové sestavy pak zaplatíte okolo 1 000 kč. Ve stejné hladině se také pohybují kvalitní teepee pro děti z bavlny či jiného kvalitního materiálu. Ceny těch nejhezčích a nejkvalitnějších mohou přesáhnout i 2-3 000 Kč.

Nejprodávanější teepee pro děti

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (6 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články