ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Dětské zboží

Stavebnice Lego

21. 4. 2023 aktualizováno

Dlouho jste přemýšleli nad Vánočním dárkem pro děti? Zda investovat do originální stavebnice Lega, a nyní nevíte, kterou vybrat? Musíme uznat, že na trhu je opravdu velká spousta edicí a variant stavebnic od této již nadčasové firmy.

V tomto článku jsme pro vás sepsali recenze a tipy na ty nejoblíbenější stavebnice Lega a jejich edice, jejichž koupí určitě neprohloupíte. Co se určitě vyplatí je vybírat takovou variantu, která bude vašemu dítku nejbližší, s ohledem na jeho věk a zájmy.

Článek jsme rozdělili dle věkových kategorií a určení, zda jsou stavebnice vhodnější spíš pro kluky či pro holky. Skvělou variantou jsou také stavebnice, které jsou „tzv. rostoucí“, díky kterým se dítě zabaví i v pozdějším věku (a které baví i tatínky).

Nejlepší stavebnice Lego​​​

Název Určení
TOP stavebnice LEGO
1. Recenze Lego DUPLO Lego DUPLO Pro nejmenší (1,5 – 4 roky) Porovnat ceny
2. Recenze Lego City Lego City Pro předškoláky (5+ let) Porovnat ceny
3. Recenze Lego Harry Potter Harry Potter Pro kluky i holky (8+ let) Porovnat ceny
4. Recenze Lego Minecraft Lego Minecraft Spíše pro kluky (8+ let) Porovnat ceny
5. Recenze Lego Jurassic World Lego Jurassic World Pro kluky (6+ let) Porovnat ceny
6. Recenze Lego Technic Lego Technic Pro školáky (9+ let) Porovnat ceny
7. Recenze Lego Friends Lego Friends Pro holky Porovnat ceny
8. Recenze Lego Ninjago Lego Ninjago Pro milovníky dobrodružství Porovnat ceny
9. Recenze Lego Star Wars Lego Star Wars Pro malé i velké geeky Porovnat ceny

1) Lego DUPLO – stavebnice pro nejmenší (1,5 – 4 roky)

Recenze Lego DUPLO

Určení: pro kluky i holky | Ideální věková kategorie: 1,5 – 4 roky | Cenové rozpětí: 100 Kč – 4 000 Kč

Klady
 • Bezpečné s atestem pro nejmenší děti
 • Snadné pro stavění
 • Perfektní pro vývoj motoriky a fantazie
 • Baví i starší děti a rodiče
 • Kompatibilní s dalšími typy Lega
Zápory
 • Některé typy jsou vhodné až pro starší děti – např. od 2 až 3 let
 • U některých stavebnic vysoká cena

Nechte rozvíjet představivost svého dítěte a pořiďte mu sadu kostek Lego DUPLO, ze série, která je vyrobená speciálně pro ty nejmenší dětské ručičky.

Všechny kostky byly vytvořeny na míru dětským stavitelům, takže jsou pohodlné, bezpečné, dostatečně velké nejen pro snadné složení, ale i proti nechtěnému pojídání součástek. Vaše dítě si tak může hrát a vy v klidu třeba číst svou oblíbenou knížku.

Pokud doma ještě žádné Lego nemáte, doporučíme vám Lego Duplo – Box se srdíčkem. Součástí balení jsou barevné kostky různých tvarů a velikostí, díky kterým vykouzlíte nejrůznější domečky, kytičky, zvířátka auta i třeba letadla, které může malý stavitel či stavitelka nejrůzněji kombinovat. Součástí jsou i další komponenty, jako oboustranně zdobené kostky, nebo třeba vrtule. Pokud byste potřebovali inspiraci, naleznete v balení nápady na stavění.

Bydlí u vás doma malý dobrodruh, a základní kostky již máte? Tak to určitě pokukujete po nějakém rozšíření. Co třeba Lego Duplo – Dobrodružství na farmě? Přehrávejte si scénáře ze skutečného života a zažijte s vašimi nejmenšími vzrušující dobrodružství nejen se spoustou zvířat.

Farmaření je těžká práce, a občas to chce vyrazit na nějaký pohodový výlet. Jak jinak, než s Parním vláčkem, který je vybaven elektromotorem se snadným ovládáním Push & Go. Pomocí barevných akčních kostek, které se umísťují na kolejiště, můžete vlaku přikázat rozsvítit světla, zahoukat nebo změnit směr jízdy. Do svého smartphonu si navíc můžete stáhnout mobilní aplikaci, která nabízí možnost dálkového ovládání i různé doplňkové aktivity. A o zábavu máte postaráno.

2) Lego Harry Potter – stavebnice pro malé čarodějky a kouzelníky

Recenze Lego Harry Potter

Určení: pro holky i kluky| Ideální věková kategorie: 8 let + (záleží na konkrétní stavebnici) | Cenové rozpětí: 395 Kč – 15 000 Kč

Klady
 • Podle oblíbených knížek a filmů
 • Široká nabídka stavebnic
 • Sběratelské edice
 • Neoblíbenější scény a lokality z filmů
Zápory
 • Pouze pro milovníky Harry Pottera

I další ikonické knihy a filmy se staly předlohou pro stavebnice plné malých dílků a sympatických postaviček. V této sadě stavebnice se děti mohou také na chvíli stát malými kouzelníky a čarodějkami, navštívit proslulou školu v Bradavicích nebo mít doma sněžnou sovu Hedviku. Pokud mají vaše ratolesti rády magický svět Harryho Pottera, určitě nebudou z těchto stavebnic zklamané. Jsou totiž plné detailů a vzpomínek na ikonickou ságu o mladém čaroději, takže si s nimi vydrží hrát celé hodiny. Lego Harry Potter je skvělý dárek k Vánocům. Oblíbená je například stavebnice Lego Harry Potter Astronomická věž v Bradavicích.

V rámci Lega Harry Potter narazíte na celou řadu stavebnic, od těch za několik set korun až po největší set, Lego Harry Potter Bradavický hrad, do kterého budete muset investovat několik tisíc korun. Z ostatních stavebnic si domů můžete pořídit například Weasleyovic domov Doupě, krásně vyvedený Bradavický expres, fialový Záchranný autobus nebo velmi realistickou Hagridovu boudu.

Doporučená věková kategorie se u jednotlivých stavebnic Harry Potter velmi liší. Některé sety jsou vhodné již pro mladší děti, ale většinu bez problémů zvládnou postavit děti starší osmi let, přestože s některými většími a komplikovanějšími stavebnicemi jim možná budete muset trochu pomoci. Pro mladší děti bude vhodná například stavebnice Lego Harry Potter Výlet do Prasinek, zatímco ty starší si mohou postavit Lego Harry Potter Fawkes – Brumbálův fénix.

S legem Harry Potter zkrátka ožívají kouzelné příběhy o přátelství, dospívání a dobru, které máme tak rádi. Proto sami uvidíte, že si s dětmi o víkendu rádi sednete a budete si stavět, stejně jako si poté s postavenou stavebnicí přehrávat oblíbené scény z knih a filmů.

3) Lego Minecraft – stavebnice pro všechny milovníky počítačových her

Recenze Lego Minecraft

Určení: spíše pro kluky (ale bude bavit i holky)| Ideální věková kategorie: 8 let + (záleží na konkrétní stavebnici) | Cenové rozpětí: 200 Kč – 4 000 Kč

Klady
 • Inspirováno oblíbenou počítačovou hrou
 • Odtrhne děti od počítače
 • Možnost vybudovat si vlastní Minecraft svět
Zápory
 • Velmi specifické kostičky vázané pouze na jedno téma

Pokud máte doma malého hráče počítačových her, který miluje oblíbenou hru Minecraft a hledáte vhodný minecraft dárek, můžete uvažovat o koupi lega. Jednotlivé sady jsou sestavené tak, aby bylo možné je kombinovat a postupně si tak vytvoříte oblíbený Minecraft svět. Základní sadou, kterou můžete využít je Lego Minecraft Kreativní box, který obsahuje kostičky z toho oblíbeného světa. Poté můžete pomocí specifických sad svůj Minecraft svět rozšiřovat o další zvláštní dílky a různé příšery.

Dále si můžete do své sbírky přidat například set Lego Minecraft Jeskyně se zombie, ve kterém se, stejně jako ve hře, můžete vydat objevovat podzemí, které v sobě skrývá mnoho pokladů, ale také nebezpečí. Děti tam mohou najít užitečné suroviny pro budování svého světa, ale také se budou muset utkat s nejednou děsivou příšerou. Tento set je vhodný již pro děti od sedmi let, ale s pomocí rodičů si ho postaví i mladší stavitelé.

Jeskyní to ale rozhodně nekončí. Díky lego setům se můžete vypravit i na ovčí farmu, postavit si dům na stromě nebo objevovat staré doly. Žádnému milovníkovi Minecraftu by doma neměl chybět také set Lego Minecraft Souboj ve městě End, ve kterém se setkáte i s nejhorší příšerou ze světa Minecraftu, děsivým drakem.

Chcete-li tedy děti na chvíli odtrhnout od obrazovek počítačů, může být lego Minecraft dobrou volbou. Třeba si stavění oblíbí a brzy si budou chtít pořídit i další sety této oblíbené dánské stavebnice.

4) Lego Jurassic World – stavebnice pro všechny, co mají rádi dinosaury

Recenze Lego Jurassic World

Určení: spíše pro kluky (ale bude bavit i holky)| Ideální věková kategorie: 6 let + (záleží na konkrétní stavebnici) | Cenové rozpětí: 500 Kč – 10 000 Kč

Klady
 • Podle filmu, ale vhodné pro všechny milovníky dinosaurů
 • Velké množství různých stavebnic
 • Vhodné i pro mladší děti
 • Realistické figurky dinosaurů
Zápory
 • Velmi specifické téma
 • Méně skládání

Pro všechny, kteří zbožňují dinosaury, lego představilo další edici, nazývanou Lego Jurassic World. Stavebnice jsou inspirovány oblíbeným filmem Jurský svět, ale vyhrají si s nimi i ti, kteří film vůbec neznají. Toto lego je oblíbené zejména pro své realistické figurky dinosaurů, které si nemusíte skládat. Zaujme třeba Lego Jurassic World Řadění Indoraptora v Lockwoodově sídle, kde jednoho velkého dinosaura najdete.

Vybírat si můžete z nepřeberného množství stavebnic, které obsahují různé druhy dinosaurů a jsou určeny pro děti v různých věkových kategoriích. Některé jsou na skládání velmi jednoduché, obecně ale platí, že všechny sety v této edici nejsou složité a zvládnou je poskládat téměř všechny děti. Příkladem může být třeba Lego Jurassic World Hon na Carnotaura, které je vhodné již pro děti od sedmi let.

Ani na větší stavitele ale lego tvůrci nezapomněli, a tak v této edici můžete najít i stavebnice, které jsou vhodné pro mladé konstruktéry až od šestnácti let. To je například Lego Jurassic World Řádení T. Rexe, které má přes tři tisíce dílků a postavíte si v něm svého vlastního obřího dinosaura. S Lego Jurassic World zkrátka na malé i na velké čeká kopec zábavy a stavění, které si bezpochyby užijí a ještě se při něm seznámí s různými druhy dinosaurů.

5) Lego City – stavebnice pro předškoláky (5+ let)

Recenze Lego City

Určení: pro kluky i holky | Ideální věková kategorie: 5–9 let | Cenové rozpětí: 100 Kč – 4 000 Kč

Klady
 • Vyrobeno s ohledem na věkovou kategorii
 • Rozvíjí nejen motoriku, ale technickou zdatnost
 • Baví děti i dospělé
 • Kompatibilní s dalšími sériemi Lega
 • Často jsou součástí auta / vlaky na dálkové ovládání
Zápory
 • Občas je potřeba, aby se stavěním pomohli rodiče
 • Ty nejzábavnější stavebnice jsou poměrně drahé

Lego City je kvalitní a odolná série stavebnic, která vašim dětem nabídne zábavu na dlouhé hodiny. Stavebnice Lego City je plně kompatibilní s ostatními stavebnicemi ze stejné kolekce, můžete tak své Lego město nechat mnohonásobně rozrůstat.

Lego City se zaměřuje na skutečnou hru, navození atmosféry reálného života, a to nejen ve městě. Lego City vás nadchne zejména pro spousty speciálních kostek, jako jsou světelné a zvukové kostky, motorizované díly i sady propojené s aplikací Lego City Powered-Up, která umožňuje vozidla z kostek rozpohybovat.

Vývojáři z firmy Lego vsadili na svět kolem nás. Ve stavebnicích tak najdete hasičské i policejní stanice, rolby na sníh, vlaky, sanitku či nemocnici. Kostky jsou určeny pro začínající stavitele, sady obsahují začátečnické kostky jako rychlý základ pro stavění. To dodá malému staviteli sebedůvěru pro další, náročnější stavebnice. Lego City je ideální pro první opravdové Lego dobrodružství.

Snad nejoblíbenější stavebnice této série je Lego City Osobní vlak. Položte koleje, sestavte vlak, zapískejte čas k odjezdu a můžeme vyrazit! Osobní vlak rozpohybuje elektromotor s deseti rychlostmi a dálkovým ovladačem, který je součástí základního balení a využívá technologii Bluetooth.

Nebo doma máte malého správce zákona? Tak to nejspíš nutně potřebuje Lego City Policejní stanici. Hezky zpracovaná, kompletně vybavená třípatrová policejní stanice nabídne kromě jiného vězeňskou celu s funkcí výbuchu stěny, kanceláře, hlídací věž, garáže s nářadím, policejní auto a motorku, vůz na převážení zločinců, helikoptéru a další.

6) Lego Technic – stavebnice pro školáky (9+ let)

Recenze Lego Technic

Určení: pro kluky (ale může zaujmout i holky) | Ideální věková kategorie: 9 let + | Cenové rozpětí: 200 Kč – 10 000 Kč

Klady
 • Propracované do nejmenšího detailu
 • Pohyblivé, ovladatelné stavebnice
 • Autentické repliky značek aut (např. Porche)
 • Komplexní realistické modely
 • Baví a neomrzí ani po delší době (i pro dospělé)
Zápory
 • Vyšší cena
 • Některé stavebnice jsou vhodné až pro věk 12+
 • Občas je potřeba pomoc rodičů

Lego Technic je snad nejoblíbenější hračkou všech tatínků a jejich synů. I přesto, že ceny se vyšplhaly do vesmírných výšin, tyto stavebnice prostě musíte mít. Proč?

Spojení stavebnice LEGO Technic a jednotlivých značek jako Bugatti nebo Porche nemohlo dopadnout jinak než dokonale. Tisíce dílků dávají dohromady automobily s nádhernou karoserií a nespočtem prvků, které můžete znát ze skutečné předlohy.

Vyberte si např. Lego Technic Bugatti Chiron, který je identický s pravou verzí od masky chladiče ve tvaru podkovy přes nízkoprofilové pneumatiky až po volant se známým logem.

Skutečným klenotem všech nabušených verzí je ovšem funkční motor, který je spolu s převodovkou propracován vždy do nejmenšího detailu. Lego Technik je hlavně o detailech, které jsou propracované do posledního šroubku.

Nejste oblíbenci závodních aut, ale zajímá vás spíše těžká technika? Tak to můžeme doporučit Lego TECHNIC Důlní rypadlo, masivní těžební rypadlo 2 v 1, největší, který Lego Technic až do této doby vydal.

Tato vysoce detailní replika skutečného těžebního rypadla obsahuje spoustu autentických rysů a funkcí, včetně ochozů se zábradlími, obrovských pásů a detailní kabiny. Stačí zapnout motor s pohonnými funkcemi, který je součástí sady, aktivovat dopravní pás, otáčet mohutnou základnou a manévrovat s obrovským strojem na správné místo.

K tomu vám chybí už jedna věc ke štěstí – ten největší Lego Technic Terénní jeřáb. Užij si spoustu zábavy při stavění a hraní s možností získat naprostou kontrolu nad celou řadou snadno ovladatelných, motorizovaných funkcí. Tuto sadu jeřábu 2 v 1 od Lego Technic lze také přestavět na Mobilní beranidlo. Tomu se prostě nedá odolat.

7) Lego Friends – stavebnice pro holky

Recenze Lego Friends

Určení: pro holky (ale může bavit i kluky) | Ideální věková kategorie: 6 let + | Cenové rozpětí: 150 Kč – 4 000 Kč

Klady
 • Propracované stavebnice plné barevných kostek
 • Spousty doplňků a postaviček
 • Neomrzí a baví i starší slečny
 • Kompatibilní s dalšími stavebnicemi
Zápory
 • Asi moc nezaujme kluky a tatínky
 • Vyšší cena

I mladé slečny ožívají při hře se stavebnicemi. To, že holky moc nebaví auta a technika, víme, ale neznamená to, že si i ony rády nepostaví dům nebo parádní městečko plné zábavy. Holky to také umí pořádně rozjet, a tak pro ně Lego vymyslelo speciální dívčí edici.

Vydejte se s Lego Friends do Domu plného přátelství a upravte si starou požární stanici na domov, kde můžete bydlet se svými mazlíčky. Pro všechny slečny, které milují kutilství v řemeslné dílně, pořádání párty na terase se skluzavkou, projížďky na kole nebo relaxace na horní terase s vířivkou.

Nebo s Lego Friends vyrazte do Resortu v městečku Heartlake. Hotel má lobby, restauraci, džusový bar, terasu s DJským pultem a 2 pokoje. Vaše slečny si užijí kupu zábavy s jednokolejkou okolo vodního parku, převlékárnou a 2 vodními skluzavkami. Součástí sady je navíc i pláž s vodním skútrem, padákem na laně a stanovištěm plavčíka. Tato úžasná Lego Friends sada obsahuje 4 minipanenky, a navíc figurku delfína.

Že je doma nuda, a na město si vaše slečna hrát nechce? Miluje dobrodružství stejně, jako její starší bráška? Tak pořiďte stavebnici, která okouzlí oba i vás, rodiče! Vyberte třeba Lego Friends – Mia a její karavan, stavebnici, kterou si zamilují děti, které někdy kempovaly s rodiči. Hra je postavená na zprostředkování zážitků a nekonečných možností zábavy, které kempování a pobyt v přírodě nabízí.

Krásně vybavený karavan, venkovní piknikový stůl, jídlo, ovoce, helma, nafukovací člun, vysílačky a další příslušenství v dětech probudí fantazii a kreativitu ve vymýšlení jednotlivých příhod a činností.

8) Lego Ninjago – stavebnice pro milovníky dobrodružství

Recenze Lego Ninjago

Určení: pro kluky (ale může bavit i holky) | Ideální věková kategorie: 12 let + | Cenové rozpětí: 200 Kč – 4 000 Kč

Klady
 • Jedinečné Lego plné dobrodružství
 • Propracované detaily
 • Velké množství dílků
 • Procvičí představivost a mozkoví závity při složitějším stavění
 • Zábava vydrží na dlouho
Zápory
 • Vyšší cena
 • Úzká specifikace tématu
 • Spíše baví kluky
 • Nevhodné pro menší děti

Edice Lego Ninjago je specifická svými absolutně dokonalými efekty. Postavte si příšeru z hlubin, létajícího draka, nebo závodní pouštní motorku a sršte blesky, osedlejte si nestvůry, bojujte s nepřáteli v divočině. Prožijte dobrodružství bok po boku v těch nejtemnějších časech Pána zla.

Jaké stavebnice můžeme doporučit? No přece ty nejpropracovanější, díky kterým si nejen pořádně zauvažujete při stavění, ale následně prožijete nespočetná dobrodružství.

Sáhněte třeba po Lego Ninjago Stormbringer, a osedlejte si Draka blesku, bojujte s Beznohým tátou a Muzzlem, abyste získali brnění ukuté dračím ohněm. Střílej blesky z pružinových vystřelovačů, které jsou umístěné v tlamě tohoto vysoce pohyblivého draka, který má i snímatelné sedlo pro minifigurku, funkci mávání ocasem a přípojné body pro dračí lovce.

Nebo jste spíše na rychlou jízdu? Lego Ninjago Pouštní blesk vás přenese do oblasti smrtonošů, kde se bojí vstoupit i ti nejodvážnější dobrodruzi. Porazte rumělkový závodní vůz velitele Bluncka, získejte Meč zpomalení s Jayovou motorkou Pouštní blesk, která obsahuje vystřelovače v reflektorech, skládací bleskové přídavné motory a velká kola. Součástí jsou tři minifigurky i spousty doplňkových multifunkčních dílů.

Dávejte si ale pořádný pozor! Jakmile si budete myslet, že jste v bezpečí, ze zálohy udeří Lego Ninjago Ohnivý robot.

9) Lego Star Wars – stavebnice pro malé i velké geeky

Recenze Lego Star Wars

Určení: pro kluky (ale může bavit i holky) | Ideální věková kategorie: 12 let + | Cenové rozpětí: 200 Kč – 18 000 Kč

Klady
 • Naprosto promyšlené stavebnice s mnoha detaily
 • Baví i děti i dospělé
 • Zabaví na dlouhou dobu
Zápory
 • Vysoká cena
 • Specifické téma (kompatibilní jen s identickou sadou)

Poslední kategorii jsme si nemohli nechat ujít, jelikož ji touží mít snad každý tatínek po celém světě. Jsou to speciální stavebnice edice Lego Star Wars. Cestujte galaxií s Hanem Solem, Chewbaccou a s dalšími třeba v lodi Millennium Falcon – stačí k tomu tato naprosto perfektní a do detailu propracovaná stavebnice Lego Star Wars Millennium Falcon.

Jedna z nejikoničtějších vesmírných lodí ságy Star Wars se vrací a je ještě lepší, než kdy dříve. Přesně jako v napínavých scénách Star Wars: Síla se probouzí, tato nejnovější verze lodě Millenium Falcon je plná nových a vylepšených funkcí, včetně aerodynamičtějšího a detailnějšího designu, odpojitelného kokpitu s prostorem pro 2 minifigurky, laserové otočné věže ve vrchní i spodní části s poklopem a místem pro minifigurku, dvojitých pružinových vystřelovačů, satelitu, rampy a vstupního otvoru s poklopem.

Určitě také budete potřebovat Lego Star Wars Stíhačku Impéria, verzi v detailním zpracování, včetně robustních křídel, otevíracího kokpitu pro minifigurku s poklopem, a 2 pružinových vystřelovačů.

Jenže ouha! Stíhačku nemá kdo řídit. To zase budete muset sáhnout do kapsy a pořídit Lego Star Wars Elitního pilot stíhačky TIE. Bojujte s touto sestavitelnou a vysoce pohyblivou figurkou elitního pilota, kterého si sestavíte z 94 dílků, které jsou promyšlené do posledního detailu.

Nejprodávanější Lego stavebnice

Více o produktech Lego

Lego vás naprosto uchvátí. Proč? Jakto, že je tak jedinečné, když existuje tisíce dalších firem vyrábějících kostky?

Barevné plastové kostičky, co do sebe perfektně pasují a s trochou fantazie z nich jde poskládat snad cokoliv, dětskému světu kralují už 67 let. Co stojí za úspěchem na první pohled docela triviální stavebnice?

Jak a kde lego vzniklo a kde se vyrábí

„Chtěli jsme vytvořit hračku, která děti připraví na život,“ napsal v roce 1955 Godtfred Christiansen, výkonný ředitel LEGO Group.

Svět barevných kostiček je jedinečný v tom, že pojme jak dětskou fantazii, tak ctižádost a ambice rodičů. Lego není jen hračka, ale vzdělávací nástroj, který dokáže rozproudit fantazii a chuť objevovat v každém z nás.

Dětem umožňuje vytvořit si svůj svět nebo klidně i celý vesmír s vlastními barvami, tvary a pravidly. A rodiče mají pocit, že s legem dětem dávají „zdravou“ zábavu. Takovou, kterou děti navíc přijímají a konzumují s nadšením a nemohou se jí nabažit.

Lego je rodinnou společností The LEGO Group sídlící v dánském Billundu. Vlajkovým produktem společnosti je původní série stavebnic obsahující tzv. Lego bricks, malé lego kostičky, které se dají libovolně skládat dohromady. Ty jsou ještě doplněny velkým množstvím dalších různobarevných dílů, minifigurkami a spoustami dalšího, vzájemně kompatibilního materiálu. Dnes jsou do lega navíc zabudovány Bluetooth technologie či samostatné motory, díky kterým se stávají stavebnice chytřejšími a pohyblivými.

Náš tip

Na hraní doporučujeme také domečky pro panenky, se kterými si mladé slečny krásně vyhrají. Vybíráme levnější z plastu, ale také kvalitní ze dřeva.

Víte, že se Lego vyrábí také v České republice?

Výrobní závod v Kladně je jeden ze čtyř výrobních závodů LEGO Group na celém světě. Dodává dětem kvalitní a kreativní herní zážitky se stavebnicemi LEGO® a hraje důležitou roli ve strategii LEGO spočívající v rozmísťování výroby v blízkosti klíčových trhů a zákazníků.

Růst LEGO Group v posledních letech a firemní strategie rozmísťování výroby v blízkosti klíčových trhů vedly k dalšímu této české továrny, ve které je momentálně zaměstnáno 2000 lidí. Nová výrobní hala o rozloze 50 000 m2 byla slavnostně otevřena 16. dubna 2015.

Další série Lega

V našich recenzích jsme vám představili šest nejoblíbenějších sérií a edic, ale tím příběh Lego hraček zdaleka nekončí. Vývojáři jdou s dobou a reagují na aktuální zájmy a záliby svých malých zákazníků, dětí ale i dospělých.

Vznikají tak speciální edice věnované filmům, seriálům, počítačovým hrám, autům a speciálním automobilovým značkám, a můžeme se těšit na mnoho dalších. Z lega si tak můžete postavit i modely těch nejkrásnějších světových měst.

Oblíbenými sériemi jsou:

 • Lego Friends
 • Lego Duplo
 • Lego Star Wars
 • Lego Technic
 • Lego Ninjago
 • Lego City
 • Lego Minecraft
 • Lego Batman
 • Lego Elves
 • Lego Harry Potter
 • Lego Jurassic World
 • Lego Nexo Knights
 • Lego Creator
 • Lego Juniors
 • Lego Speed Champions
 • Lego Policie
 • Lego Marvel Super Heroes
 • Lego Architecture

Legoland

Vyrazit do Legolandu je sen každého dítěte, a ne nesplnitelný, jelikož se vyskytují na mnoha místech na světě. Prvním Legolandem byl samozřejmě ten v Dánsku. Zajet si za světem Lega ale můžete i do blízkého Německa nebo Anglie.

Parky jsou navrženy pro mladé rodiny s dětmi, ačkoliv se v nich nachází množství horských drah, ty jsou však svou konstrukcí uzpůsobeny právě dětem.

Parky jsou rozděleny do různých oblastí, které jsou pro všechny parky společné. V každém parku se nachází Lego miniland, což je modelová vesnice obsahující modely pamětihodností a významných budov z celého světa, vytvořené z milionů pravých Lego kostek.

Další oblastí je centrum Lego Mindstorms (učení se zábavnou formou), Duplo Gardens (pro nejmenší), řidičská oblast (zahrnující atrakce jako řidičské bazény, školy plavby, balónkové školy a hasičská akademie) a další.

Lego hry

Lego samozřejmě proniklo i do virtuálního světa. Mnoho webových originálních Lego her si můžete stáhnout zdarma, nebo je hrát online. Veškeré informace ke hrám i možnost si zdarma zahrát najdete na webových stránkách Lega.

Hry jsou rozdělené dle sérií reálných Lego kostek a stavebnic, hlavními hrdiny jsou často právě Lego postavičky a konkrétní lego moduly – auta apod. Lego tvůrci samozřejmě nezůstali u jednoduchých webových her, a prošlápli si cestu také k videohrám, které patří mezi nejoblíbenější vůbec.

Snad nejznámější a nejpopulárnější hrou je Lego Worlds, hra o svobodě v pravém LEGO smyslu. Představte si Minecraft v Lego provedení – nechybí roztomilí kostlivci a zombíci, vylézající v noci na povrch, temné jeskyně či krompáče. Oproti Minecraftu však ve hře není žádný crafting (výroba nářadí), nicméně repertoár vybavení je tak obrovský, že nebudete vědět, po čem sáhnout dříve.

Lego filmy

Lego najdete opravdu všude. Nejnovějším odvětvím, o kterém určitě ještě hodně uslyšíme, jsou Lego filmy. Podkladem pro příběh jsou samozřejmě Lego stavebnice, které hrají hlavní roli. Tvůrci se spojili s mnoha známými režiséry a propojili tak lego s náměty a hrdiny, jako je Batman, nebo Marveloví Adventures.

Nejznámější film – Lego příběh (The Lego Movie) dosáhl vysokého hodnocení v žebříčků nejoblíbenějších filmů, stejně tak jako The Lego Batman Movie. Můžeme se těšit i na mnohá pokračování, stejně tak jako zábavné televizní seriály.

Nesmíme zapomenout na Short Movies – takzvané krátké filmy, které vládnout na platformě Youtube.com. Lego má samozřejmě svůj vlastní Youtube kanál, ve kterém si žije.

Lego mobilní aplikace

Téměř všechny sestavy a edice se dočkaly také své mobilní aplikace, díky které máte po ruce veškeré návody a samozřejmě vylepšení a hry. Spousty speciálních edic se opírají právě o moderní technologie a chytré mobily, díky kterým vaše stavebnice doslova ožívají.

Své aplikace se dočkala také série pro nejmenší – Lego Duplo. Aplikace rozšiřuje stavebnici o roztomilé a vtipné vizuální pomůcky, animace a interakce vhodné pro batolata.

Náš tip

Pro kluky jsme také připravili článek o nejlepších Nerf pistolích.

Lego knihy a plakáty

Chcete vaše ratolesti odtrhnout od her a počítačů a přivést je k literatuře? Tak to není nic jednoduššího než se vydat do nejbližšího knihkupectví, které vám rádo nabídne desítky titulů z redakce firmy Lego.

Ano, je to tak. Součástí příběhových knížek jsou samozřejmě Lego dílky, nejrůznější kostky a postavičky, díky kterým je četba ještě zajímavější.

Tipy na skvělé Lego knížky s příběhy najdete např. na stránkách Knihy Dobrovský.cz

Nejprodávanější Lego stavebnice

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (61 hlasů)

Autor článku

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář