ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší NERF zbraně 2022 – Recenze a návod jak vybrat

Datum 26.8.2022 Odborná redakce Odborná redakce

Jedním z největších hitů v říši nejen dětské zábavy se staly pistole značky Nerf. Pokud jste se i vy rozhodli obdarovat své dítě či sebe touto hračkou, určitě neuděláte krok vedle. Plastová střílecí pistole od amerického výrobce Hasbro se sice na trhu objevuje již hezkou řádku let, avšak v poslední době zažívá doslova boom. V následujícím článku vám budou představeny tři zástupci těch nejoblíbenějších zbraní Nerf. Poskytneme vám také tipy na výbavu, kterou lze k blástru dokoupit, a průvodce správným výběrem pistole značky Nerf.

Nejlepší celkově

Pokročilá pistole Nerf s dlouhým dostřelem, zásobníkem a vysokou přesností.

Nejlepší cena/kvalita

Přesná poloautomatická zbraň kompatibilní s většinou zásobníků.

Nejlepší levná (do 500 Kč)

Levná Nerf pistole na 3 šipky. Spolehlivá pistole v kapesní velikosti.

Nejlepší NERF zbraně

Hlavní předností pistole Nerf je její bezpečnost. Tělo zbraně (tzv. blástr) je vyrobeno z kvalitního plastu a projektily, kterými se střílí, tvoří měkká ale pružná pěna. Riziko zranění je proto minimální.

S pistolí Nerf je možné střílet venku nebo uvnitř, a to za každého počasí. Výrobce nabízí široké spektrum zbraní, od těch úplně základních po velmi propracované modely, které zaujmou i nejednoho dospělého. Bohatá je také nabídka příslušenství kompatibilního s pistolemi.

Recenze Nerf Ultra One – pokročilá pistole Nerf s dlouhým dostřelem i zásobníkem

Recenze Nerf Ultra One Pro náročné

Série: Ultra | Kapacita zásobníku: 25 ks | Počet nábojů v sadě: 25 ks | Maximální dosah: 36 m | Vyžaduje baterie: ano | Rozměry: 61 × 33 × 8 cm

Klady
 • Největší dostřel mezi Nerf pistolemi
 • Vysoká přesnost
 • Změna módu bez nutnosti přepínání
 • Velká kapacita zásobníku
 • Snadné ovládání a rychlé nabíjení munice
 • Atraktivní design
Zápory
 • Vyšší cena

Nerf Ultra One patří mezi jedny z nejpokročilejších Nerf pistolí, jaké můžete sehnat. Udělá radost všem dětem nadšeným do těchto hraček a mnohdy přinese na dlouhou dobu zábavu i dospělým. Za vyšší cenu získáte nadupanou pistoli z kvalitního a odolného plastu, která zaujme nejen svým výkonem, ale také atraktivním designem.

Nerf Ultra One je mimořádně přesná a vystřeluje náboje velkou rychlostí. Dostřelí až do vzdálenosti 36 metrů. Dokonce se jedná o model s nejdále letícími šipkami od Nerf. Ovládání je velice snadné a děti se s ním během chvilky intuitivně naučí zacházet. Hodí se tak pro náročné a zkušené střelce i pro naprosté začátečníky. Jednoduchým stlačením tlačítka akcelerace a následně spouště dodáte střele maximální výkon. Samozřejmě lze vypálit i více nábojů rychle za sebou. Jednotlivé styly můžete střídat bez jakéhokoliv přepínání režimů.

Při akci určitě oceníte, jak snadno se Nerf Ultra One nabíjí. Zásobník je průhledný, což nejen zvyšuje vzhledovou atraktivnost, ale ještě vám dává dokonalý přehled o tom, kolik munice vám aktuálně zbývá. Součástí balení je 25 nábojů se skvělým aerodynamickým tvarováním. Stejné množství se jich vejde do vysokokapacitního zásobníku.

V případě ztráty nábojů nebo potřeby mít do zásoby více munice lze samozřejmě bez problémů dokoupit další. Pro funkčnost Nerf Ultra One je nutné mít 4 ks AA baterií. Doporučujeme také kvůli bezpečnosti používat ochranné brýle. Ty nejsou součástí balení.

Recenze Nerf N-Strike Elite Stryfe – nejlepší nerf Elite serie

Recenze: NERF N-Strike Elite Stryfe Zlatý střed

Série: Elite | Kapacita zásobníku: 6 ks | Počet nábojů v sadě: 6 ks | Maximální dosah: 23 m | Vyžaduje baterie: ano | Rozměry: 38 × 6 × 26 cm

Klady
 • Přesná střelba
 • Poloautomatická
 • Jednoduchá konstrukce
 • Kompatibilita s většinou zásobníků
Zápory
 • Občasné zasekávání nábojů
 • Jen na baterie
 • Hlučnost

Menší pistoli NERF N-Strike Stryfe z řady Elite považujeme za zlatou střední cestu. I přes svou velikost umožňuje snadnou střelbu s dostřelem neuvěřitelných 23 metrů. Zásobník pojme šest šipek a o střelbu se stará poloautomatický systém fungující na alkalické baterie.

Zbraň se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Díky tomu vydrží i případné nárazy a nevhodné zacházení. Někdy bohužel dojde k zaseknutí šipky v zásobníku, jež lze vyřešit pouze jejím ručním vytažením. Motory vydávají poměrně dost hluku, avšak za možnost střílet v rychlém sledu za sebou to stojí. Model je kompatibilní s většinou běžně dostupných zásobníků včetně těch neoriginálních.

Celkově lze tento blastr zhodnotit jako velmi výkonný. Za nízké pořizovací náklady dostanete výbornou zbraň s nízkým rozptylem střelby.

Recenze Nerf Elite 2.0 Trio TD-3 – levná Nerf pistole do kapsy

Recenze pistole Nerf Elite 2.0 Trio TD 3 Levný základ

Série: Elite 2.0 | Kapacita zásobníku: 3 ks | Počet nábojů v sadě: 6 ks | Maximální dosah: 22 m | Vyžaduje baterie: ne | Rozměry: 23 × 19 × 4 cm

Klady
 • Střílí až 3 šipky najednou
 • Kapesní velikost
 • Atraktivní design
 • Dobrý dostřel
Zápory
 • S ohledem na cenu nic

Pro méně náročné uživatele či pro nováčky je skvělou volbou Nerf Elite 2.0 Trio TD-3. Tuto kapesní pistoli, která umí vystřelit až 3 šipky najednou, lze pořídit opravdu levně.

Jestliže nechcete investovat do pistole velké částky nebo chcete svůj arsenál rozšířit o kapesní pistoli, pak určitě zvažte koupi tohoto modelu. Pistole se díky svým kompaktním rozměrům schová do kapsy. Její hlavní předností je schopnost vystřelit 3 šipky na jednou. K pistoli není potřeba kupovat žádné baterie, neboť se nabíjí ručně. Nenechte se zmást jejími malými rozměry, pistole má velmi dobrý dostřel. Můžete s ní trefit cíl na vzdálenost až 22 metrů. Jelikož se jedná o model z novější řady, součástí balení je celkem 6 šipek. Svým atraktivním designem pistole zaujme děti i dospělé.

Mezi levnými pistolemi Nerf nemá model Elite 2.0 Trio TD-3 žádného konkurenta. Jedná se o stylovou pistoli se skvělým výkonem a dobrým dostřelem.

TIPY PRO DOPLŇUJÍCÍ VÝBAVU NERF PISTOLÍ

Nejprodávanější dětské zbraně podle Heureky

Jak správě vybrat NERF zbraň?

Na trhu je v současnosti k dostání celá škála NERF pistolek a jejich příslušenství. Výrobce nabízí jak jednoduché modely, tak i velmi variabilní a důmyslné zbraně. Při výběru proto budete muset zohlednit typ pistole, její velikost a také případnou kompatibilitu s ostatními pistolemi či výbavou. Následující kritéria vám pomohou zorientovat se a správně vybrat mezi zbraněmi NERF.

PozorPozor

Všechny pistole značky Nerf jsou určeny pro děti od 8 let.

Velikost nerf zbraně

Jako první je potřeba si rozmyslet, jak velkou budete chtít zbraň pořídit. Menší pistole mají nesporné výhody, mezi které patří především nižší pořizovací náklady. S malou pistolkou je také jednodušší se pohybovat a překvapit tak cíl ze zálohy. Její nevýhodou však může být kratší dostřel a také nižší variabilita modelu, což ale není pravidlem.

Větší modely mají více nastavitelných částí a také možností připevnit doplňující výbavu. Díky tomu je pak možné hovořit o více zbraní v jedné. V propracovanosti těchto větších NERF pistolí se však také odráží jejich pořizovací náklady, které mohou i několikanásobně překračovat cenu malé zbraně.

Typ a série nerf zbraně

Společnost Hasbro nenabízí jen klasické pistolky, ale také jiné typy zbraní jako jsou například střelné kuše. Jednotlivé zbraně zastupují pak jednu z osmi sérií, na které pistolky NERF dělíme. Každá série je charakteristická barvou a také určením. Mezi osm nabízených sérií patří řady Modulus, Elite, Mega, Doomlands, Rebelle, Zombie Strike, Super Soaker a AccuStrike.

Modulus je vlajkovou lodí celé skupiny NERF pistolek. Zbraně jsou charakteristické svou světlou barvou s oranžovými detaily a variabilitou. Díky nastavitelným doplňkovým dílům je možné vytvořit až 1000 kombinací této zbraně. Pistole Modulus je tak vždy unikátní a nikdy nepřestane bavit. Řadí se také mezi dražší modely značky Nerf.

Pro sérii Elite je charakteristická barva modrá, oranžová a šedá. Najdete zde jak základní malé modely tak i dlouhé pušky. Zbraně této řady jsou velmi výkonné a také dobře kompatibilní s většinou příslušenství.

Řada Mega je typická červenou barvou a najdete zde jak klasické pistole tak i například luk. Projektily určené k těmto zbraním jsou širšího průměru, takže zajišťují vysokou efektivitu v boji. Nevýhodou je nekompatibilita Mega nábojů s ostatními zbraněmi.

Pistole Doomlands jsou většinou oranžové anebo žluté. Majitel této pušky se stává ochráncem zákona bojujícím za spravedlnost, a to například díky rotačnímu zásobníku. Zbraně, které jím disponují střílejí náboje neuvěřitelnou rychlostí.

Aby se neřeklo, že jsou NERF pistole určeny jen klukům, vznikla speciální série Rebelle pouze pro holky. Zbraně mají barvy v odstínech fialové a růžové a jsou doplněné o stylové malůvky. Patří sem nejen klasické pistole ale také luky a kuše. Projektily nejsou nudně jednobarevné, ale září všemi barvami jako duha.

Majitelé zeleno-oranžových pistolek z řady Zombie Strike mají za úkol jediné, lovit a vypořádat se se zombie. Vedle základních pistolek zahrnuje tato série také propracované více bubínkové zbraně či kuše.

Série Super Soaker přináší především pistolky určené pro vodní bitvy. Nádrže těchto zbraní dosahují objemu až jednoho litru s dostřelem několika metrů. Tyto pistolky jsou také jako jediné určeny již dětem od 6 let.

Oranžové pistole řady AccuStrike patří k největším nabízeným modelům. Speciálně navržené náboje pouze pro tuto řadu zajišťují větší přesnost, a to díky rotaci projektilu za letu. I na tyto zbraně je možné použít příslušenství z jiných řad pistolek Nerf, kromě Nerf Mega.

Určení místa hry

Se zbraněmi Nerf je možné hrát si ve všech prostředích i za každého počasí. Některé zbraně jsou vybavené také infračerveným zaměřovačem, což umožňuje pozorování nepřítele u ve ztížených podmínkách. Zaměřovač lze také dokoupit dodatečně jako doplňující výbavu. Pro bitvy ve vodě nabízí výrobce Hasbro vodní pistole, které zastupuje nejvíce řada Super Soaker.

Náboje do nerfky

Aby byla bitva se zbraněmi Nerf pořádná, je zapotřebí mít k dispozici dostatek nábojů. V klasickém balení se zbraní je většinou pět až deset nábojů neboli šipek, a proto doporučujeme zároveň pořídit i další náhradní.

Při výběru je ale zapotřebí dodržet danou sérii. Například projektily řady Mega jsou výrazně silnější než u ostatních řad, a tedy nejsou s ostatními kompatibilní.

Počet nábojů v zásobníku

Menší pistole mají standardně možnost nabít jen jeden náboj. Propracovanější modely však disponují zásobníky a rotačními bubínky až na šest šipek. Některé modely zase nabízejí vystřelování více šipek najednou či umístění šipek různých průměrů. Všechna tato rozšíření tak vylepšují hru, která se stává rychlejší a také zábavnější.

Zásobník lze také pořídit jako extra výbavu. Jednoduše se přicvakne ke zbrani a bitva může pokračovat. Rychlým dobíjením je pak možné pálit mnoho šipek za sebou.

Doplňující výbava k nerfkám

Jak již bylo zmíněno výše, extra výbava pro zbraně umožní ještě větší zábavu při hře. Dokoupit je možné náhradní zásobníky, hledáčky a zaměřovače, tlumiče a další příslušenství.

Při výběru je však opět nutné zohlednit, pro které řady je doplňující výbava určena. Nejlepšího rozšíření pomocí doplňků lze docílit u Nerf zbraní řady Modulus a Elite.

Nejprodávanější dětské zbraně podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (4 hlasy)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]