ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší NERF zbraně 2020 – Recenze a návod jak vybrat

Datum 7.7.2019 Odborná redakce Odborná redakce

Jedním z největších hitů v říši nejen dětské zábavy se staly pistole značky Nerf. Pokud jste se i vy rozhodli obdarovat své dítě či sebe touto hračkou, určitě neuděláte krok vedle. Plastová střílecí pistole od amerického výrobce Hasbro se sice na trhu objevuje již hezkou řádku let, avšak v poslední době zažívá doslova boom.

Hlavní předností pistole Nerf je její bezpečnost. Tělo zbraně (tzv. blástr) je vyrobeno z kvalitního plastu a projektily, kterými se střílí, tvoří měkká ale pružná pěna. Riziko zranění je proto minimální.

S pistolí Nerf je možné střílet venku nebo uvnitř, a to za každého počasí. Výrobce nabízí široké spektrum zbraní, od těch úplně základních po velmi propracované modely, které zaujmou i nejednoho dospělého. Bohatá je také nabídka příslušenství kompatibilního s pistolemi.

V následujícím článku vám budou představeny tři zástupci těch nejoblíbenějších zbraní Nerf. Poskytneme vám také tipy na výbavu, kterou lze k blástru dokoupit, a průvodce správným výběrem pistole značky Nerf.

1Nejlepší NERF zbraně

NERF Zombie Strike HammerShot NERF N-Strike Elite Stryfe Nerf TriStrike Modulus
NERF N-Strike Elite Stryfe NERF Zombie Strike HammerShot Nerf TriStrike Modulus
Levný základ Zlatá střední cesta Pro náročné
KLADY Přesnost
Ovládání jednou rukou
Bubínkový zásobník
Zajímavý design
Nepotřebuje baterie
Přesná střelba
Poloautomatická
Jednoduchá konstrukce
Kompatibilita s většinou zásobníků
Výkonná a přesná střelba
Velmi dobré tělo blástru
Mnoho možností přídavného příslušenství
Tři typy střel
ZÁPORY Jen pět šipek v balení
Komplikované nabíjení
Občasné zasekávání nábojů
Jen na baterie
Hlučnost
Pro dospělého uživatele menší prostor na rukojeti
Starší šipky létají z brokovnice pomalu
SHRNUTÍ Výkonná zbraň za málo peněz. Kvalitně zpracovaná malá zbraň s dlouhým dostřelem. Špičková zbraň s příslušenstvím a nekonečnými možnostmi modifikace.
POROVNAT CENY POROVNAT CENY POROVNAT CENY

Recenze: NERF Zombie Strike HammerShot

Série: Zombie Strike | Kapacita zásobníku: 5 ks | Počet nábojů v sadě: 5 ks | Maximální dosah: 23 m | Vyžaduje baterie: ano | Rozměry: 28 × 6 × 18 cm

Klady
 • Přesnost
 • Ovládání jednou rukou
 • Bubínkový zásobník
 • Zajímavý design
 • Nepotřebuje baterie
Zápory
 • Jen pět šipek v balení
 • Komplikované nabíjení

NERF Zombie Strike HammerShot, zbraň určenou k boji proti zombíkům lze směle označit za základní model. Svým majitelům ovšem poskytuje široké možnosti následných úprav a vylepšování.

Pistole disponuje pětiranným bubínkovým zásobníkem, který dovoluje vystřelit všechny rány v rychlém sledu za sebou. Snad jen ruční dobíjení jednotlivých šipek je trošku otravnější. Navíc jej komplikuje lišta držící zásobník. Drobné rozměry a nízká hmotnost umožňují střelbu jednou rukou. Pákový systém navíc nevyžaduje žádné baterie, takže se nemusíte obávat, že by zbraň přestala fungovat uprostřed bitevní vřavy.

Zbraň střílí daleko, střely létají rychle a přesně. Na horní části pistole je umístěna taktická lišta, kam lze nasazovat další přídavná zařízení, jako například zaměřovače. Bohužel pouhých pět šipek v balení není mnoho, takže zvažte dodatečnou investici. Neustále sbírání a dobíjení zásobníků asi brzy vás i vaši ratolest rychle otráví.

Pokud hledáte levný model, vhodný jako základ pro experimenty s dodatečným vybavením, poslouží NERF Zombie Strike HammerShot skvěle.

Recenze: NERF N-Strike Elite Stryfe

Série: Elite | Kapacita zásobníku: 6 ks | Počet nábojů v sadě: 6 ks | Maximální dosah: 23 m | Vyžaduje baterie: ano | Rozměry: 38 × 6 × 26 cm

Klady
 • Přesná střelba
 • Poloautomatická
 • Jednoduchá konstrukce
 • Kompatibilita s většinou zásobníků
Zápory
 • Občasné zasekávání nábojů
 • Jen na baterie
 • Hlučnost

Menší pistoli NERF N-Strike Stryfe z řady Elite považujeme za zlatou střední cestu. I přes svou velikost umožňuje snadnou střelbu s dostřelem neuvěřitelných 23 metrů. Zásobník pojme šest šipek a o střelbu se stará poloautomatický systém fungující na alkalické baterie.

Zbraň se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Díky tomu vydrží i případné nárazy a nevhodné zacházení. Někdy bohužel dojde k zaseknutí šipky v zásobníku, jež lze vyřešit pouze jejím ručním vytažením. Motory vydávají poměrně dost hluku, avšak za možnost střílet v rychlém sledu za sebou to stojí. Model je kompatibilní s většinou běžně dostupných zásobníků včetně těch neoriginálních.

Celkově lze tento blastr zhodnotit jako velmi výkonný. Za nízké pořizovací náklady dostanete výbornou zbraň s nízkým rozptylem střelby.

Nerf TriStrike Modulus pistole

Série: Modulus | Kapacita zásobníku: 10 ks | Počet nábojů v sadě: 15 ks | Maximální dosah: 10-15 m | Vyžaduje baterie: ne | Rozměry: 76x8x38 cm

Klady
 • výkonná a přesná střelba
 • velmi dobré tělo blástru
 • mnoho možností přídavného příslušenství
 • tři typy střel
Zápory
 • pro dospělého uživatele menší prostor na rukojeti
 • starší šipky létají z brokovnice pomalu

Třetí námi vybraný model z řady Modulus představuje to nejlepší, co můžete mezi blástry Nerf pořídit. Vyšší cena produktu reflektuje také širokou výbavu, kterou disponuje.

Balení Nerf TriStrike Modulus pistole obsahuje vedle základního těla zbraně také brokovnici na čtyři Mega šipky, které jsou součástí balení. Dále zahrnuje granátomet s jedním granátem a pumpu ke granátometu, která zároveň slouží jako pažba. Zásobník blástru je rovný desetiranný, přičemž set obsahuje i těchto deset nábojů.

Všechny díly se nasazují na tělo zbraně a lze je jednoduše nahradit jiným příslušenstvím. Brokovnice je nasazená zpředu zbraně a je možné ji vyměnit za jakoukoliv jinou hlaveň či tlumič. Uvnitř brokovnice je lze umístit čtyři Mega šipky, které se vystřelují jednotlivě pomocí ruční pumpy. V případě starších či poničených šipek se může stát, že vystřelí dvě najednou, avšak jejich dolet je jen velmi krátký. Granátomet je složen ze dvou částí spojených hadičkou. I v tomto případě je náboj – granát poháněn pumpou. Pokud se oba díly od těla oddělí, je možné je vzájemně spojit a získat tak samostatných granátomet.

Pokud se rozhodnete připlatit si a zakoupíte tuto zbraň, získáte multifunkční pistoli, kterou lze nastavit do různých modifikací. Tři typy střel pak zajistí nekonečnou zábavu při bitvě.

TIPY PRO DOPLŇUJÍCÍ VÝBAVU NERF PISTOLÍ

2Nejprodávanější dětské zbraně podle Heureky

3Jak správě vybrat NERF zbraň?

Na trhu je v současnosti k dostání celá škála NERF pistolek a jejich příslušenství. Výrobce nabízí jak jednoduché modely, tak i velmi variabilní a důmyslné zbraně. Při výběru proto budete muset zohlednit typ pistole, její velikost a také případnou kompatibilitu s ostatními pistolemi či výbavou. Následující kritéria vám pomohou zorientovat se a správně vybrat mezi zbraněmi NERF.

PozorPozor

Všechny pistole značky Nerf jsou určeny pro děti od 8 let.

Velikost zbraně

Jako první je potřeba si rozmyslet, jak velkou budete chtít zbraň pořídit. Menší pistole mají nesporné výhody, mezi které patří především nižší pořizovací náklady. S malou pistolkou je také jednodušší se pohybovat a překvapit tak cíl ze zálohy. Její nevýhodou však může být kratší dostřel a také nižší variabilita modelu, což ale není pravidlem.

Větší modely mají více nastavitelných částí a také možností připevnit doplňující výbavu. Díky tomu je pak možné hovořit o více zbraní v jedné. V propracovanosti těchto větších NERF pistolí se však také odráží jejich pořizovací náklady, které mohou i několikanásobně překračovat cenu malé zbraně.

Typ a série zbraně

Společnost Hasbro nenabízí jen klasické pistolky, ale také jiné typy zbraní jako jsou například střelné kuše. Jednotlivé zbraně zastupují pak jednu z osmi sérií, na které pistolky NERF dělíme. Každá série je charakteristická barvou a také určením. Mezi osm nabízených sérií patří řady Modulus, Elite, Mega, Doomlands, Rebelle, Zombie Strike, Super Soaker a AccuStrike.

Modulus je vlajkovou lodí celé skupiny NERF pistolek. Zbraně jsou charakteristické svou světlou barvou s oranžovými detaily a variabilitou. Díky nastavitelným doplňkovým dílům je možné vytvořit až 1000 kombinací této zbraně. Pistole Modulus je tak vždy unikátní a nikdy nepřestane bavit. Řadí se také mezi dražší modely značky Nerf.

Pro sérii Elite je charakteristická barva modrá, oranžová a šedá. Najdete zde jak základní malé modely tak i dlouhé pušky. Zbraně této řady jsou velmi výkonné a také dobře kompatibilní s většinou příslušenství.

Řada Mega je typická červenou barvou a najdete zde jak klasické pistole tak i například luk. Projektily určené k těmto zbraním jsou širšího průměru, takže zajišťují vysokou efektivitu v boji. Nevýhodou je nekompatibilita Mega nábojů s ostatními zbraněmi.

Pistole Doomlands jsou většinou oranžové anebo žluté. Majitel této pušky se stává ochráncem zákona bojujícím za spravedlnost, a to například díky rotačnímu zásobníku. Zbraně, které jím disponují střílejí náboje neuvěřitelnou rychlostí.

Aby se neřeklo, že jsou NERF pistole určeny jen klukům, vznikla speciální série Rebelle pouze pro holky. Zbraně mají barvy v odstínech fialové a růžové a jsou doplněné o stylové malůvky. Patří sem nejen klasické pistole ale také luky a kuše. Projektily nejsou nudně jednobarevné, ale září všemi barvami jako duha.

Majitelé zeleno-oranžových pistolek z řady Zombie Strike mají za úkol jediné, lovit a vypořádat se se zombie. Vedle základních pistolek zahrnuje tato série také propracované více bubínkové zbraně či kuše.

Série Super Soaker přináší především pistolky určené pro vodní bitvy. Nádrže těchto zbraní dosahují objemu až jednoho litru s dostřelem několika metrů. Tyto pistolky jsou také jako jediné určeny již dětem od 6 let.

Oranžové pistole řady AccuStrike patří k největším nabízeným modelům. Speciálně navržené náboje pouze pro tuto řadu zajišťují větší přesnost, a to díky rotaci projektilu za letu. I na tyto zbraně je možné použít příslušenství z jiných řad pistolek Nerf, kromě Nerf Mega.

Určení místa hry

Se zbraněmi Nerf je možné hrát si ve všech prostředích i za každého počasí. Některé zbraně jsou vybavené také infračerveným zaměřovačem, což umožňuje pozorování nepřítele u ve ztížených podmínkách. Zaměřovač lze také dokoupit dodatečně jako doplňující výbavu. Pro bitvy ve vodě nabízí výrobce Hasbro vodní pistole, které zastupuje nejvíce řada Super Soaker.

Náboje

Aby byla bitva se zbraněmi Nerf pořádná, je zapotřebí mít k dispozici dostatek nábojů. V klasickém balení se zbraní je většinou pět až deset nábojů neboli šipek, a proto doporučujeme zároveň pořídit i další náhradní.

Při výběru je ale zapotřebí dodržet danou sérii. Například projektily řady Mega jsou výrazně silnější než u ostatních řad, a tedy nejsou s ostatními kompatibilní.

Počet nábojů v zásobníku

Menší pistole mají standardně možnost nabít jen jeden náboj. Propracovanější modely však disponují zásobníky a rotačními bubínky až na šest šipek. Některé modely zase nabízejí vystřelování více šipek najednou či umístění šipek různých průměrů. Všechna tato rozšíření tak vylepšují hru, která se stává rychlejší a také zábavnější.

Zásobník lze také pořídit jako extra výbavu. Jednoduše se přicvakne ke zbrani a bitva může pokračovat. Rychlým dobíjením je pak možné pálit mnoho šipek za sebou.

Doplňující výbava

Jak již bylo zmíněno výše, extra výbava pro zbraně umožní ještě větší zábavu při hře. Dokoupit je možné náhradní zásobníky, hledáčky a zaměřovače, tlumiče a další příslušenství.

Při výběru je však opět nutné zohlednit, pro které řady je doplňující výbava určena. Nejlepšího rozšíření pomocí doplňků lze docílit u Nerf zbraní řady Modulus a Elite.

Nejprodávanější dětské zbraně podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.0 (1 hlas)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články