ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší NERF zbraně 2024 – Recenze a návod jak vybrat

Jedním z největších hitů v říši nejen dětské zábavy se staly pistole značky Nerf. Pokud jste se i vy rozhodli obdarovat své dítě či sebe touto hračkou, určitě neuděláte krok vedle. Plastová střílecí pistole od amerického výrobce Hasbro se sice na trhu objevuje již hezkou řádku let, avšak v poslední době zažívá doslova boom. V následujícím článku vám budou představeny tři zástupci těch nejoblíbenějších zbraní Nerf. Poskytneme vám také tipy na výbavu, kterou lze k blástru dokoupit, a průvodce správným výběrem pistole značky Nerf.

Nejlepší celkově

Pokročilá pistole Nerf s dlouhým dostřelem, zásobníkem a vysokou přesností.

Nejlepší cena/kvalita

Nerf pistole s 24 náboji v balení. Pro svůj provoz nepotřebuje baterii a dostřel nábojů činí až 27 metrů.

Nejlepší levná (do 400 Kč)

Levná Nerf pistolka se 3 taktickými kolejnicemi. V balení je 12 nábojů s dostřelem až 27 metrů.

Nejlepší NERF zbraně

Hlavní předností pistole Nerf je její bezpečnost. Tělo zbraně (tzv. blástr) je vyrobeno z kvalitního plastu a projektily, kterými se střílí, tvoří měkká ale pružná pěna. Riziko zranění je proto minimální.

S pistolí Nerf je možné střílet venku nebo uvnitř, a to za každého počasí. Výrobce nabízí široké spektrum zbraní, od těch úplně základních po velmi propracované modely, které zaujmou i nejednoho dospělého. Bohatá je také nabídka příslušenství kompatibilního s pistolemi.

Recenze Nerf Ultra One – pokročilá pistole Nerf s dlouhým dostřelem i zásobníkem

Recenze Nerf Ultra One Pro náročné

Série: Ultra | Kapacita zásobníku: 25 ks | Počet nábojů v sadě: 25 ks | Maximální dosah: 36 m | Vyžaduje baterie: ano | Rozměry: 61 × 33 × 8 cm

Klady
 • Největší dostřel mezi Nerf pistolemi
 • Vysoká přesnost
 • Změna módu bez nutnosti přepínání
 • Velká kapacita zásobníku
 • Snadné ovládání a rychlé nabíjení munice
 • Atraktivní design
Zápory
 • Vyšší cena

Nerf Ultra One patří mezi jedny z nejpokročilejších Nerf pistolí, jaké můžete sehnat. Udělá radost všem dětem nadšeným do těchto hraček a mnohdy přinese na dlouhou dobu zábavu i dospělým. Za vyšší cenu získáte nadupanou pistoli z kvalitního a odolného plastu, která zaujme nejen svým výkonem, ale také atraktivním designem.

Nerf Ultra One je mimořádně přesná a vystřeluje náboje velkou rychlostí. Dostřelí až do vzdálenosti 36 metrů. Dokonce se jedná o model s nejdále letícími šipkami od Nerf. Ovládání je velice snadné a děti se s ním během chvilky intuitivně naučí zacházet. Hodí se tak pro náročné a zkušené střelce i pro naprosté začátečníky. Jednoduchým stlačením tlačítka akcelerace a následně spouště dodáte střele maximální výkon. Samozřejmě lze vypálit i více nábojů rychle za sebou. Jednotlivé styly můžete střídat bez jakéhokoliv přepínání režimů.

Při akci určitě oceníte, jak snadno se Nerf Ultra One nabíjí. Zásobník je průhledný, což nejen zvyšuje vzhledovou atraktivnost, ale ještě vám dává dokonalý přehled o tom, kolik munice vám aktuálně zbývá. Součástí balení je 25 nábojů se skvělým aerodynamickým tvarováním. Stejné množství se jich vejde do vysokokapacitního zásobníku.

V případě ztráty nábojů nebo potřeby mít do zásoby více munice lze samozřejmě bez problémů dokoupit další. Pro funkčnost Nerf Ultra One je nutné mít 4 ks AA baterií. Doporučujeme také kvůli bezpečnosti používat ochranné brýle. Ty nejsou součástí balení.

Recenze Elite 2.0 Echo CS-10 – nejlepší Nerf Elite pistole v poměru ceny a kvality

Nerf Elite 2.0 Echo CS-10 - nejlepší nerf zbraně Zlatý střed

Série: Elite | Kapacita zásobníku: 10 ks | Počet nábojů v sadě: 24 ks | Maximální dosah: 27 m | Vyžaduje baterie: ne | Rozměry:

Klady
 • Zásobník na 10 nábojů
 • 24 nábojů v balení
 • Kvalitní plast
 • Bez nutnosti použití baterie
Zápory
 • Může se zasekávat

Nakupovat výrobky v dobrém poměru ceny a kvality je jedna z nejlepších věcí, které pro svou peněženku můžete udělat. Nezáleží na tom, co se chystáte koupit. Dokonce ani nevadí, pokud se jedná o hračku pro dítě. V tomto případě jsme pro vás jako zástupce této kategorie vybrali dětskou pistoli Nerf Elite 2.0 Echo CS-10. Vhodná je pro děti od 8 let.

Zbraň je vyrobená z kvalitního plastu, který zaručuje relativně vysokou odolnost. Slovo relativní jsme použili, protože se přece jen stále jedná o hračku pro děti se spoustou energie. Pěnové náboje dosahují dostřelu 27 metrů, takže zábava je zaručena. Zásobník pojme až 10 nábojů. Těch je navíc v balení hned 24.

K používání této dětské pistole není zapotřebí baterií. Možné je také využití 4 taktických kolejnic. Dokoupit můžete hlaveň a pažbu, které pocity z hraní ještě umocní. Pěnové náboje je možné střílet v rychlém sledu či jednotlivě. Při hraní se ovšem děti mohou setkat s tím, že se bude zbraň čas od času zasekávat.

Recenze Nerf Elite 2.0 Commander RD-6 – levná Nerf pistole

Nerf Elite 2.0 Commander RD-6 - nejlepší nerf zbraně Levný základ

Série: Elite | Kapacita zásobníku: 6 ks | Počet nábojů v sadě: 12 ks | Maximální dosah: 27 m | Vyžaduje baterie: ne | Rozměry:

Klady
 • Nízká cena
 • Bez nutnosti použití baterie
 • Kvalitní plast
 • Relativně dlouhý dostřel
Zápory
 • Méně nábojů v balení a zásobníku

Za pistole od značky Nerf nemusíte vždy platit vysoké částky. Důkazem je model Nerf Elite 2.0 Commander RD-6. Ten se vyznačuje opravdu nízkou cenu, na kvalitě však rozdíl není příliš znát. Nemusíte se bát, že by její provedení bylo odbyté. Nižší pořizovací cena se projevila zejména na menší velikosti zásobníku a menším počtu nábojů v balení.

Součástí balení je 12 pěnových nábojů. Rotační zásobník můžete naplnit 6 z nich, přičemž každý má dostřel 27 metrů. Děti si mohou vybrat, zda chtějí střílet jednotlivě či v rychlém sledu. Pistolka je vhodná pro děti od 8 let. Za výhodu lze považovat fakt, že k provozu této Nerf zbraně není nutné použití baterií.

Blaster umožňuje využití 3 taktických kolejnic, ovšem přidat můžete také nástavce hlavně a pažby. Hraní je už tak zábavné, ale s vylepšenou pistolí se budou děti bavit ještě víc. Zbraň je vyrobená z kvalitního plastu. Ovšem, pokud i tak máte strach, že se během hraní pistole poničí, s takto nízkou cenou vás to alespoň nebude příliš mrzet.

TIPY PRO DOPLŇUJÍCÍ VÝBAVU NERF PISTOLÍ

Nejprodávanější dětské zbraně podle Heureky

Jak správě vybrat NERF zbraň?

Na trhu je v současnosti k dostání celá škála NERF pistolek a jejich příslušenství. Výrobce nabízí jak jednoduché modely, tak i velmi variabilní a důmyslné zbraně. Při výběru proto budete muset zohlednit typ pistole, její velikost a také případnou kompatibilitu s ostatními pistolemi či výbavou. Následující kritéria vám pomohou zorientovat se a správně vybrat mezi zbraněmi NERF.

Pozor

Všechny pistole značky Nerf jsou určeny pro děti od 8 let.

Velikost nerf zbraně

Jako první je potřeba si rozmyslet, jak velkou budete chtít zbraň pořídit. Menší pistole mají nesporné výhody, mezi které patří především nižší pořizovací náklady. S malou pistolkou je také jednodušší se pohybovat a překvapit tak cíl ze zálohy. Její nevýhodou však může být kratší dostřel a také nižší variabilita modelu, což ale není pravidlem.

Větší modely mají více nastavitelných částí a také možností připevnit doplňující výbavu. Díky tomu je pak možné hovořit o více zbraní v jedné. V propracovanosti těchto větších NERF pistolí se však také odráží jejich pořizovací náklady, které mohou i několikanásobně překračovat cenu malé zbraně.

Typ a série nerf zbraně

Společnost Hasbro nenabízí jen klasické pistolky, ale také jiné typy zbraní jako jsou například střelné kuše. Jednotlivé zbraně zastupují pak jednu z osmi sérií, na které pistolky NERF dělíme. Každá série je charakteristická barvou a také určením. Mezi osm nabízených sérií patří řady Modulus, Elite, Mega, Doomlands, Rebelle, Zombie Strike, Super Soaker a AccuStrike.

Modulus je vlajkovou lodí celé skupiny NERF pistolek. Zbraně jsou charakteristické svou světlou barvou s oranžovými detaily a variabilitou. Díky nastavitelným doplňkovým dílům je možné vytvořit až 1000 kombinací této zbraně. Pistole Modulus je tak vždy unikátní a nikdy nepřestane bavit. Řadí se také mezi dražší modely značky Nerf.

Pro sérii Elite je charakteristická barva modrá, oranžová a šedá. Najdete zde jak základní malé modely tak i dlouhé pušky. Zbraně této řady jsou velmi výkonné a také dobře kompatibilní s většinou příslušenství.

Řada Mega je typická červenou barvou a najdete zde jak klasické pistole tak i například luk. Projektily určené k těmto zbraním jsou širšího průměru, takže zajišťují vysokou efektivitu v boji. Nevýhodou je nekompatibilita Mega nábojů s ostatními zbraněmi.

Pistole Doomlands jsou většinou oranžové anebo žluté. Majitel této pušky se stává ochráncem zákona bojujícím za spravedlnost, a to například díky rotačnímu zásobníku. Zbraně, které jím disponují střílejí náboje neuvěřitelnou rychlostí.

Aby se neřeklo, že jsou NERF pistole určeny jen klukům, vznikla speciální série Rebelle pouze pro holky. Zbraně mají barvy v odstínech fialové a růžové a jsou doplněné o stylové malůvky. Patří sem nejen klasické pistole ale také luky a kuše. Projektily nejsou nudně jednobarevné, ale září všemi barvami jako duha.

Majitelé zeleno-oranžových pistolek z řady Zombie Strike mají za úkol jediné, lovit a vypořádat se se zombie. Vedle základních pistolek zahrnuje tato série také propracované více bubínkové zbraně či kuše.

Série Super Soaker přináší především pistolky určené pro vodní bitvy. Nádrže těchto zbraní dosahují objemu až jednoho litru s dostřelem několika metrů. Tyto pistolky jsou také jako jediné určeny již dětem od 6 let.

Oranžové pistole řady AccuStrike patří k největším nabízeným modelům. Speciálně navržené náboje pouze pro tuto řadu zajišťují větší přesnost, a to díky rotaci projektilu za letu. I na tyto zbraně je možné použít příslušenství z jiných řad pistolek Nerf, kromě Nerf Mega.

Určení místa hry

Se zbraněmi Nerf je možné hrát si ve všech prostředích i za každého počasí. Některé zbraně jsou vybavené také infračerveným zaměřovačem, což umožňuje pozorování nepřítele u ve ztížených podmínkách. Zaměřovač lze také dokoupit dodatečně jako doplňující výbavu. Pro bitvy ve vodě nabízí výrobce Hasbro vodní pistole, které zastupuje nejvíce řada Super Soaker.

Náboje do nerfky

Aby byla bitva se zbraněmi Nerf pořádná, je zapotřebí mít k dispozici dostatek nábojů. V klasickém balení se zbraní je většinou pět až deset nábojů neboli šipek, a proto doporučujeme zároveň pořídit i další náhradní.

Při výběru je ale zapotřebí dodržet danou sérii. Například projektily řady Mega jsou výrazně silnější než u ostatních řad, a tedy nejsou s ostatními kompatibilní.

Počet nábojů v zásobníku

Menší pistole mají standardně možnost nabít jen jeden náboj. Propracovanější modely však disponují zásobníky a rotačními bubínky až na šest šipek. Některé modely zase nabízejí vystřelování více šipek najednou či umístění šipek různých průměrů. Všechna tato rozšíření tak vylepšují hru, která se stává rychlejší a také zábavnější.

Zásobník lze také pořídit jako extra výbavu. Jednoduše se přicvakne ke zbrani a bitva může pokračovat. Rychlým dobíjením je pak možné pálit mnoho šipek za sebou.

Doplňující výbava k nerfkám

Jak již bylo zmíněno výše, extra výbava pro zbraně umožní ještě větší zábavu při hře. Dokoupit je možné náhradní zásobníky, hledáčky a zaměřovače, tlumiče a další příslušenství.

Při výběru je však opět nutné zohlednit, pro které řady je doplňující výbava určena. Nejlepšího rozšíření pomocí doplňků lze docílit u Nerf zbraní řady Modulus a Elite.

Nejprodávanější dětské zbraně podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (5 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář