ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší reproduktory do auta

Datum 6.12.2021 Odborná redakce Odborná redakce

Jen málokdo si dovede představit jízdu autem bez puštěného rádia. Abyste si mohli poslech hudby naplno vychutnat, vyplatí se investovat do kvalitních reproduktorů do auta. Na trhu existuje velmi pestrá nabídka nejrůznějších modelů. Víte, jak vybrat reproduktory do auta? Pokud vyloženě nepatříte mezi odborníky na audiotechniku, pak vám náš článek jistě přijde vhod. Představíme vám nejen ty nejlepší auto reproduktory v jednotlivých cenových kategoriích, ale také vám ukážeme, na co si při výběru dát pozor.

Nejlepší celkově

Perfektní komponentní reproduktory do auta. Skvělý výkon a dokonalý zvuk potěší i náročné uživatele.

Nejlepší cena/kvalita

Výkonné koaxiální reproduktory do auta. Přirozené výšky. Skvělá kvalita za TOP cenu.

Levný základ

Koaxliální reproduktory do auta pro nenáročné uživatele. Dobrá kvalita zvuku za skvělou cenu.

Nejlepší reproduktory do auta

Recenze Alpine SXE-1750S – Komponentní reproduktory pro perfektní zvuk

Test reproduktory do auta Alpine SXE-1750S Pro náročné

Typ: komponentní | RMS výkon: 45 W | Citlivost: 90 dB | Průměr: 165 mm | Impedance: 4 Ω | Frekvenční rozsah: 60 – 20 000 Hz | Počet kusů v sadě: 2 | Přibližná cena: 1 600 Kč

Klady
 • Kvalitní a čistý zvuk
 • Skvělé výšky
 • Snadná montáž
 • Více možností instalace
 • Pasuje do většiny vozů
Zápory
 • Nic zásadního

Pokud patříte mezi milovníky hudby a chcete si užít kvalitní poslech i za volantem, pak určitě vsaďte na reproduktory do auta Alpine SXE-1750S. Tato sada komponentních reproduktorů nezklame ani ty nejnáročnější uživatele.

Sada obsahuje dva komponentní reproduktory velikosti 165 mm. Reproduktory bez problémů pasují do většiny vozidel. Jistě oceníte velmi snadnou montáž a více možností, jak reproduktory do auta umístit. Reproduktory mají opravdu vynikající zvuk. Díky velkému výkonu je můžete připojit nejen k autorádiu, ale hodí se také pro propojení se zesilovačem.

Reproduktory vás potěší perfektní citlivostí 90 dB a frekvenčním rozsahem 60 až 20 000 Hz. Rozsah je sice menší než u jiných modelů, ale vzhledem k možnostem lidského sluchu, je naprosto ideální. Vyšší hodnoty naše ucho totiž nedokáže zaznamenat. Reproduktory do auta Alpine SXE-1750S jsou skutečně špičkové a jejich koupí rozhodně neprohloupíte.

Poslechněte si jak zní Alpine SXE-1750S.

Recenze Pioneer TS-G730F – Koaxiální reproduktory do auta za skvělou cenu

Test reproduktory do auta Pioneer TS-G1730F Zlatý střed

Typ: koaxiální | RMS výkon: 40 W | Citlivost: 90 dB | Průměr: 165 mm | Impedance: 4 Ω | Frekvenční rozsah: 36 – 18 000 Hz | Počet kusů v sadě: 2 | Přibližná cena: 1 200 Kč

Klady
 • Skvělý zvuk
 • Vysoká citlivost
 • Dobrý zvuk
 • Velký výkon
Zápory
 • S ohledem na cenu nic

Reproduktory do auta Pioneer TS-G1730F jsou skvělým příkladem toho, že i koaxiální reproduktory mohou podat opravdu slušný výkon. Za výhodnou cenu získáte sadu reproduktorů s velmi dobrou kvalitou zvuku.

Třípásmové reproduktory oblíbené audio značky Pioneer vás překvapí plným a čistým zvukem. Při jejich poslechu si užijete dobré basy i přirozené výšky, což u koaxiálních reproduktorů není příliš častý jev. Reproduktory mají výkon až 300 W, můžete je tedy bez starostí připojit jak k autorádiu, tak k zesilovači. Na celkové kvalitě zvuku se vedle výkonu podílí také velká citlivost dosahující 90 dB. Reproduktory mají také uspokojivý frekvenční rozsah, který se pohybuje v rozmezí od 36 do 18 000 Hz.

Díky tradičnímu průměru 165 mm reproduktory Pioneer TS-G1730F snadno nainstalujete do většiny automobilů. Pokud hledáte kvalitu za rozumnou cenu, pak jsou tyto reproduktory do auta ideální volbou.

Recenze Blaupunkt BGx 402 MKII – Levné koaxiální reproduktory do auta

Test reproduktory do auta Blaupunkt BGx 402 MKII Levný základ

Typ: koaxiální | RMS výkon: 30 W | Citlivost: 90 dB | Průměr: 100 mm | Impedance: 4 Ω | Frekvenční rozsah: 90 – 20 000 Hz | Počet kusů v sadě: 2 | Přibližná cena: 600 Kč

Klady
 • Nízká pořizovací cena
 • Dobré basy
 • Přirozené výšky
 • Velký výkon
Zápory
 • Menší frekvenční rozsah
 • Menší rozměr

V případě, že hledáte levné řešení pro poslech hudby během jízdy, můžeme vám doporučit reproduktory do auta Blaupunkt BGx 402 MKII. Tyto koaxiální reproduktory vás potěší dobrou kvalitou zvuku za skvělou cenu.

Dvoupásmové reproduktory do auta s RMS výkonem 30 W se ideálně hodí k připojení na klasická autorádia. Můžete je však propojit také s méně výkonným zesilovačem. Reproduktory disponují velmi slušnou kvalitou zvuku, a to především díky skvělé citlivosti 90 dB. Frekvenční rozsah je poněkud menší než u výše zmiňovaných produktů, což je však vzhledem k ceně pochopitelné. Nevýhodou tohoto modelu je jeho rozměr. Reproduktory do auta o průměru 100 mm totiž nemusí pasovat do každého vozu.

Reproduktory Blaupunkt BGx 402 MKII jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří hledají levné reproduktory do auta se slušnou kvalitou zvuku. Ve své cenové kategorii tento model jednoznačně vítězí.

Test a porovnání reproduktorů do auta

Alpine SXE-1750S Pioneer TS-G730F Blaupunkt BGx Kenwood KFC Sony XS JVC CS-DR420
Test reproduktory do auta Alpine SXE-1750S Pro náročné Test reproduktory do auta Pioneer TS-G1730F Zlatý střed Test reproduktory do auta Blaupunkt BGx 402 MKII Levný základ Test reproduktory do auta Kenwood KFC-PS704P Test reproduktory do auta Sony XS-FB1330 Test reproduktory do auta JVC CS-DR420
Přibližná cena 1 600 Kč 1 200 Kč 600 Kč 3 000 Kč 1 300 Kč 700 Kč
Typ komponentní koaxiální koaxiální komponentní koaxiální koaxiální
RMS výkon 45 W 40 W 30 W 80 W 35 W 35 W
Citlivost 90 dB 90 dB 90 dB 86 dB 89 dB 88 dB
Průměr 165 mm 165 mm 100 mm 180 mm 130 mm 100 mm
Impedance 4 Ω 4 Ω 4 Ω 4 Ω 4 Ω 4 Ω
Frekvenční rozsah 60-20 000 Hz 36-18 000 Hz 90-20 000 Hz 63-24 000 Hz ? 114-23 000 Hz
Počet kusů v sadě 2 2 2 2 2 2
Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny Porovnat ceny

Nejoblíbenější reproduktory do auta podle Heureky

Jak vybrat reproduktory do auta?

Vybrat správné reproduktory do auta není zrovna snadný úkol. Pokud chcete být s výběrem opravdu spokojeni, vyplatí se dát si pozor hned na několik věcí. Reproduktory do auta neslouží pouze k poslechu hudby. Moderní autorádia jsou dnes vybavena chytrým systém, který se propojí s vaším mobilem, a vy tak můžete během jízdy bezpečně telefonovat. Dobrá kvalita zvuku je v obou případech zásadní.

Typy reproduktorů do auta

Nejčastěji se reproduktory do auta rozdělují na tři základní typy. Reproduktory koaxiální se skládají ze dvou či více měničů. Laicky řečeno: basy i výšky hrají současně z jednoho reproduktoru. Naopak auto reproduktory komponentní mají oddělené výškové reproduktory a lze je tedy samostatně umístit. Nejlépe na výše položené místo, jako je trojúhelník u zpětných zrcátek, palubní desku či na sloupek A.

Vzhledem k tomu, že výšky jsou snadno pohlcovány, je toto řešení obvykle lepší. U koaxiálních reproduktorů hrají výšky v úrovni nohou a než se dostanou k vašim uším, ztrácí velkou část své kvality. Jejich další výhodou je, že v případě potřeby si lze samostatně dokoupit pouze výškové reproduktory do auta či basové reproduktory do auta a vyladit si tak zvuk přesně podle vašich preferencí.

ChytrýVýběr radíChytrýVýběr radí

Chcete ještě více podpořit basové linky? Vyberte si jeden z námi recenzovaných subwooferů do auta.

Posledním typem jsou auto reproduktory středobasové (basové), jež výšky neobsahují vůbec. Hrají pouze střední a basové pásmo. Jedná se speciální druh reproduktorů do auta, který pro běžné uživatele není příliš vhodný.

Reproduktory do auta lze rozdělovat také podle jejich určení. Reproduktory pro autorádio potřebují mít jiné parametry než reproduktory, které chcete připojit na zesilovač. Můžete si pořídit i jejich kombinaci, tedy reproduktory, jež lze připojit jak k zesilovači, tak k autorádiu. Kromě těchto typů existují také Bluetooth reproduktory do auta, které lze propojit s mobilním telefonem či jiným zařízením, které je vybaveno Bluetooth připojením.

Nejlepší reproduktory do auta test a recenze

Rozměry reproduktorů do auta

Velikost reproduktorů je jedním ze zásadních parametrů, který byste při výběru měli zohlednit. Do předních dveří automobilů většiny značek pasují nejčastěji kulaté reproduktory o průměru 130 mm nebo o průměru 165 mm. Ty jsou také často označovány jako 6,5″ nebo jako reproduktory do auta 16.5 cm. Ale pozor, některé značky jsou však vybaveny jiným rozměrem, proto si velikost před nákupem raději ověřte. Do zadního plata se zpravidla používají auto reproduktory 6×9, které disponují větší membránou, jenž je vhodnější pro přehrávání basů.

Výkon

Při výběru nových reproduktorů pro váš vůz vás bude nepochybně zajímat jejich výkon. Určitě není potřeba za každou cenu zvolit produkt s co nejvyšším výkonem. Pokud totiž hledáte auto reproduktory k autorádiu, postačí vám sada s výkonem okolo 20 W. Autorádia totiž disponují RMS výkonem (dlouhodobý hudební výkon) v rozmezí 12 až 15 W. V tomto případě je tedy zbytečné investovat do sady reproduktorů s vyšším výkonem. Pokud máte zesilovač, hledejte takovou sadu reproduktorů do auta, která má stejný nebo vyšší výkon než zesilovač.

Citlivost, impedance a kmitočtový rozsah

Velkou roli při výběru reproduktorů by měla hrát jejich citlivost. Pro reproduktory určené k autorádiu by se ideálně citlivost měla pohybovat okolo 90 dB/1 W/1 m. Věnujte zvýšenou pozornost formátu, ve kterém výrobce udává citlivost. V některých případech můžeme být uvedena takzvaně nepravá citlivost, která je udávána v jednotkách dB/2,83V/1m. V tomto případě je potřeba odečíst 3 dB, abyste získali reálnou hodnotu.

Před koupí zohledněte také impedanci neboli odpor cívek. Reproduktory, které budou připojeny ke staršímu typu autorádia, by měly disponovat impedancí v hodnotě 4 Ω. Novější, značková rádia si bez problému poradí i se sadou reproduktorů do auto s impedancí 2 či 3 Ω.

Náš tipNáš tip

Potřebuje nové autorádio? V našem článku vám představíme nejlepší autorádia a poradíme vám s výběrem.

V případě hodnot kmitočtového rozsahu je potřeba vědět, že někteří výrobce se uchylují k různým marketingovým trikům. Často se můžete setkat s tvrzením, že reproduktory mají frekvenční rozsah od 25 do 35 000 Hz. Bez útlumu však reproduktory nejsou schopny hrát pod 60 Hz. Lidské ucho dokáže zaznamenat zvuk do 20 kHz, přičemž s přibývajícím věkem se tato hranice postupně snižuje. Proto jsou naprosto dostačující reproduktory s rozmezím do 20 kHz.

Umístění reproduktorů

Ani sebelepší reproduktory nebudou hrát dobře, pokud je neumístíte na vhodné místo. Při umístění reproduktorů do auta je potřeba zohlednit, o jaký typ reproduktorů se jedná. V případě komponentních reproduktorů je ideální nainstalovat do předních dveří středobasové a do vyšších poloh jako je trojúhelník u zpětného zrcátka či sloupek A dát výškové. Reproduktory koaxiální se pro umístění do předních dveří příliš nehodí. V každém případě nesmíte zapomínat na kvalitní tlumení dveří. Bez něj nemůžete docílit kvalitního zvuku ani s těmi nejlepšími reproduktory.

Zadní reproduktory povětšinou slouží pouze k dokreslení zvuku. Některé vozy mají v zadních dveří vyhraněné místo pro výškové reproduktory. Ale pozor, někdy bývají umístěné příliš blízko přední části vozu, a mohou tak celkový zvuk spíše zkreslit než vylepšit. V takovém případě je vhodné na místo uložit spíše reproduktory koaxiální. Do zadního platu se nejčastěji instalují reproduktory 6×9.

Nejlepší auto reproduktory test a recenze

Materiál membrány

Membrány reproduktorů se vyrábějí z nejrůznějších materiálů, z nichž každý dokáže vytvořit kvalitní zvuk. Ne všechny materiály jsou však vhodné pro všechny typy reproduktorů a hudebních žánrů. Při výběru výškových reproduktorů byste se měli vyhnout těm s mylarovou membránou. Ta totiž při výškách leckdy způsobuje nežádoucí řezavý charakter. Nevhodné jsou zejména pro poslech rocku, jazzu či popové hudby. Nejvhodnějším materiálem pro výšky je rozhodně hedvábí. Středobasové reproduktory disponují papírovou membránou či membránou z polypropylenu. Oba typy membrán umí vykouzlit dobrou kvalitu basů.

Reproduktory a hudební žánry

Vybrané hudební žánry jsou náročnější, co se týče kvality reproduktorů. Pokud obvykle posloucháte pop, dance, RnB či jiný komerční žánry, můžete si bez problémů pořídit jak komponentní, tak koaxiálové reproduktory do auta. V případě, že holduje spíše rocku či metalu, s výběrem to budete mít trochu náročnější. Tento styl hudby s dynamickými basy a velkým množstvím hudebních nástrojů si rozhodně nevychutnáte přes koaxiálové reproduktory. Určitě se vám vyplatí investovat do kvalitních komponentních reproduktorů. Vybírejte ty, které mají výškové reproduktory s hedvábnou membránou.

Kde koupit reproduktory do auta?

Největší nabídka na vás čeká na srovnávacím portále Heuréka.cz. Najdete zde reproduktory nejrůznějších značek, které si můžete jednoduše porovnat a vybrat si tak to nejlepší řešení. Pestrý sortiment kvalitních reproduktorů do auta nabízí také internetový obchod Alza.cz. Vedle komponentních a koaxiálových reproduktorů zde můžete pořídit také subwoofery či zesilovače.

Nejoblíbenější značky reproduktorů do auta

Alpine Electronics

Alpine Electronics je japonská společnost zabývající se výrobou elektroniky. Jejich specializací jsou audio systémy a navigační systémy pro automobily. V širokém sortimentu najdete kvalitní reproduktory do auta, se kterými si poslech hudby zaručeně užijete. V nabídce na vás čekají také spolehlivé zesilovače, jimiž můžete výkon reproduktorů ještě zesílit.

Alpine electronics logo

Pionner

Japonská značka Pioneer není žádným nováčkem. Již od roku 1938 dodává na trh audio a video techniku či chytré systému do automobilů. Reproduktory značky Pioneer jsou zárukou opravdové kvality. Výkonné reproduktory s kvalitními japonskými komponenty si našly již nespočet spokojených uživatelů po celém světě.

Pioneer logo

Sony

Značku Sony není třeba zdlouhavě představovat. Tento přední výrobce spolehlivé elektroniky pravidelně přichází s novými a vylepšenými modely reproduktorů se skvělou kvalitou zvuku. V širokém sortimentu najdete opravdu pestrou nabídku komponentních i koaxiálních reproduktorů pro váš vůz. Pro ještě lepší hudební zážitek je můžete zkombinovat s dalšími audio produkty značky Sony, jako jsou autorádia či zesilovače.

Sony logo

Cena reproduktorů do auta

Cena reproduktorů do auta se většinou odvíjí podle jejich technických parametrů. Reproduktory můžete koupit již od 200 Kč, ale kvalita poslechu nebude příliš vysoká. Auto reproduktory se slušným zvukem se dají pořídit v cenové hladině od 500 Kč. Cena opravdu výkonných auto reproduktorů s čistým a plným zvukem se pohybuje kolem 1 500 Kč a výše. Nelze však jednoduše říct, že čím dražší produkt, tím je lepší. V některých případech cena i méně výkonných reproduktorů do auta může být vyšší.

Nejpoužívanější reproduktory do auta podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.2 (32 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články