ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Zahrada > Bazénové příslušenství

Protiproudy do bazénu

Milujete plavání a chtěli byste si ho užívat na své vlastní zahradě? I v malém bazénu můžete bez problémů plavat, pokud si k němu pořídíte protiproud. Bazén s protiproudem skvěle poslouží jako cvičební pomůcka, možnost relaxace i zábava pro děti. Děti se vyřádí třeba díky závěsnému protiproudu Aqua Jet 50, zatímco dospělí si opravdu zaplavou proti Hanscraft Flow Jet 5000 95 m3/h 400 V.

Nejlepší vestavěný

Ideální vestavěný protiproud do bazénu pro kondiční plavání a relaxaci.

Nejlepší závěsný

Závěsný protiproud do bazénu pro rekreační plavce s LED diodami.

Nejlepší plavecký

Bazénový protiproud s vysokým průtokem pro náročnější trénink.

Nejlepší protiproud do bazénu

Recenze Vágner Pool V-Jet 66 m3/h 230 V – nejlepší vestavěný protiproud do bazénu

Recenze Vágner Pool V-Jet 84 m3h 400 V

Značka: Vágner Pool | Typ: vestavěný | Rozměry: 75 × 142,2 × 90 cm | Rozměry bazénu: – | Průtok: maximálně 66 m3/h | Hmotnost: – | Nastavitelný průtok: ANO | LED světlo: NE

Klady
 • Vhodný i do bazénů se slanou vodou
 • Otočná tryska pro korekci směru a síly průtoku
 • Jistící prvek u spínání
 • Moderní a jednoduchý design
Zápory
 • Relativně nízký maximální průtok

Protiproud do bazénu Vágner Pool V-Jet 66 m3/h 230 V je vhodný do fóliových a předvyrobených bazénů, které jsou teprve ve fázi výstavby. Díky tomu se celý protiproud kromě trysky schová v bazénové šachtě a na první pohled tak na bazénu nepoznáte rozdíl. Tryska je navíc vyvedená v moderním a jednoduchém designu.

Tento protiproud není ideální pro zkušené plavce, ale spíše pro ty, co si plaváním občas chtějí zlepšit kondici, nebo pro děti na hraní. Nejvyšší možný průtok totiž dosahuje 66 m3 za hodinu, což není příliš mnoho. Intenzitu průtoku, stejně jako jeho směr, si můžete manuálně korigovat pomocí otočné trysky. Protiproud se zapíná a vypíná pneumatickým tlačítkem.

Velkou výhodou tohoto protiproudu je, že čerpadlo je vyrobeno z materiálů, které neohrozí slaná a mořská voda, takže si ho bez problémů můžete umístit i do bazénů bez sladké vody. Protiproud od značky Vágner Pool bude dobře sloužit všem, kteří si ho nepořizují kvůli profesionálnímu plavání, ale jako relaxační a kondiční pomůcku.

Recenze Aqua Jet 50 – nejlepší závěsný protiproud do bazénu

Závěsný protiproud Aqua Jet 50

Značka: Marimex | Typ: závěsný | Rozměry: – | Rozměry bazénu: – | Průtok: až 50 m3/h | Hmotnost: 21,5 kg | Nastavitelný průtok: – | LED světlo: ANO

Klady
 • Osvícení pro noční plavání
 • Lze upravit i pro zapuštěné bazény
 • Pěkný vzhled
 • Dostatečný průtok
 • Příznivá cena
Zápory
 • Nutnost instalace odborníkem
 • Dodáván bez kabelu pro připojení

Hledáte kvalitní a odolný závěsný protiproud do bazénu za dobrou cenu? Potom vás určitě osloví tento protiproud Aqua Jet 50, díky kterému budete moci trénovat plavání i v menším bazénu. Je primárně určen do nadzemních bazénů, ale po dokoupení stojny je možné ho umístit i k různě zapuštěným bazénům. Protiproud poskytuje průtok až 50 m3/h, což je dostatečné pro rekreační plavce. Opravdu zdatní plavci si asi budou muset pořídit jiný, silnější protiproud.

Protiproud je vybaven také LED diodami, jež vám osvítí bazén pro noční plavání. Jak světlo, tak proud lze vypnout a zapnout jednoduše z bazénu a nebudete tak muset nikam chodit, když se zrovna rozhodnete si zaplavat. Protiproud by měl instalovat odborník, aby bylo jeho používání naprosto bezpečné. Mírnou nevýhodou může být, že protiproud je dodáván bez připojovacího kabelu. Někomu ale toto může vyhovovat, protože si může vybrat kabel zcela podle svých představ.

Recenze Hanscraft Flow Jet 5000 95 m3/h 400 V – nejlepší protiproud pro zapálené plavce

Recenze Hanscraft Flow Jet 5000 95 m3h 400

Značka: Hanscraft | Typ: vestavěný | Rozměry: délka 150 cm | Rozměry bazénu: – | Průtok: maximálně 95 m3/h | Hmotnost: – | Nastavitelný průtok: ANO | LED světlo: NE

Klady
 • Vhodný i do betonových bazénů
 • S vysokým maximálním průtokem
 • Ovládání přímo z vody
Zápory
 • Velké rozměry

Nadšení a profesionální plavci ve svém bazénu určitě ocení protiproud Hanscraft Flow Jet 5000 95 m3/h 400 V. Díky vysokému maximálnímu průtoku si doopravdy zaplavete a budete si připadat jako v běžném plaveckém bazénu. Pokud v rodině máte i méně zdatné sportovce, není problémem průtok snížit a plavat tak proti menšímu odporu.

Oceníte určitě i ovládání přímo z vody za pomocí otočných částí na trysce. Zapínání a vypínání protiproudu probíhá pomocí pneumatického tlačítka, které umožňuje pozměnit průtok a také směr, kudy voda poteče. Díky konstrukci a použitým materiálům je protiproud vhodný do jakýchkoliv zabudovaných bazénů, i těch z betonu.

Tento plavecký protiproud můžete použít do větších zahradních bazénů, ve kterých si chcete pořádně zaplavat i před svým vlastním domem. Bohužel je poměrně velký a před koupí byste si měli zjistit, jestli se vám vejde do bazénové šachty bez problémů. Určitě na to myslete již při prvních návrzích.

Nejprodávanější bazénové protiproudy

Jak vybrat protiproud do bazénu

Pokud jste se rozhodli, že protiproud bude to pravé pro váš bazén, rozhodně jeho výběr nepodceňujte. Většina protiproudů vám vydrží opravdu dlouho a rozhodně nechcete po několika dnech používání zjistit, že jste si raději měli koupit jiný. Základním rozhodovacím faktorem bude určitě typ vašeho bazénu. Zamyslet byste se ale měli i nad pokročilejšími funkcemi, výkonem čerpadla a tím, jak si protiproud do bazénu nainstalovat.

Jak funguje protiproud a pro koho je vhodný?

Fungování protiproudu je ve své podstatě velmi jednoduché. Protiproud obsahuje několik vodních trysek, do kterých je čerpadlem vháněna voda. Přimísením vzduchu se poté vytváří v bazénu silný proud, který vám může posloužit jako ideální pomocník při kondičním plavání. Protiproud tedy ocení všichni ti, jejichž bazén je sice malý, ale rádi by si pořádně zaplavali. Zatímco dospělí mohou protiproud využít ke cvičení nebo masáži, děti si s ním zase užijí spoustu letní zábavy.

Protiproudy do bazénu

Vestavěný vs. závěsný protiproud

Základní otázkou, kterou musíte při koupi protiproudu zodpovědět, je, zda-li ho chcete umístit do již hotového bazénu, nebo teprve pořizujete bazén nový. V případě, že totiž bazén stavíte, určitě se vyplatí investovat do vestavěného protiproudu. U zabudovaného bazénu můžete koupí protiproudu velmi ušetřit, protože poté nemusíte na plavání stavět bazén tak velký. U většiny nadzemních bazénu bohužel s vestavěným protiproudem nepochodíte a budete si tedy muset pořídit protiproud později.

Náš tip

Budujete-li nový bazén a stále k němu vybíráte příslušenství, podívejte se na náš výběr těch nejlepších bazénových filtrací nebo schůdků do bazénu.

Pokud už bazén máte, nebo pokud do vašeho bazénu není možné umístit vestavěný bazénový protiproud, je jedinou možností závěsný protiproud. Jeho montáž je jednoduchá a na rozdíl od vestavěného protiproudu ho můžete snadno sundat, například při zazimování bazénu. V případě koupě závěsného protiproudu si určitě dejte pozor na jeho rozměry. U dostupných protiproudů je obvykle uvedeno, jaký je minimální rozměr bazénu, do něhož je protiproud možné umístit. Čerpadlo také většinou nemůže být umístěno příliš daleko od bazénu. Proto se doporučuje mít v okolí bazénu dostatek volného prostoru. Dodatečný protiproud je skvělou volbou, pokud nechcete zasahovat do stávající konstrukce bazénu.

Výkon čerpadla

Výkon čerpadla určuje průtok protiproudu. Do menších bazénu bude obvykle možné umístit pouze protiproudy s menším průtokem, ale do větších vestavěných bazénů můžete zvolit i ty, které mají opravdu velký průtok. Záleží zejména na vaší kondici a důvodech, proč si protiproud pořizujete.

Spíše na hraní pro děti se hodí protiproudy s průtokem do 40 m3/hod. Bazénový protiproud s takovým průtokem můžete také bez obav umístit do menšího bazénu, nepočítejte ale s tím, že byste si v něm hodně zaplavali. Náročnější uživatelé by měli popřemýšlet o protiproudech s průtoky do 80 m3 za hodinu. Na trhu najdete i protiproudy s průtokem větším než 100 m3/hod., ty jsou ale určeny pro opravdu zdatné jedince, kteří se chtějí plavání pravidelně věnovat a budou protiproud opravdu využívat jako fitness pomůcku.

Protiproudy do bazénu

Vlastnosti protiproudu do bazénu

Pokud již víte, jaký typ a s jakým průtokem hledáte, zbývá zamyslet se nad dalšími vlastnostmi protiproudu do bazénu. Užitečná může být zejména nastavitelnost síly proudu, která vám umožní využívat protiproud jako prostředek ke kondičnímu plavání, ale také snížit jeho průtok, když si ho budou chtít ve vodě pustit děti. Některé dražší protiproudy také umožňují ovládání na dálku pomocí ovladače, nebo aplikace. Tak můžete mít nad protiproudem kontrolu i v případě, kdy nejste v bazénu, ale potřebujete změnit některá nastavení.

Pro ty, které protiproud láká zejména z relaxačních důvodů, můžou být klíčové masážní funkce nebo různé druhy masážních hlavic. Dobrým pomocníkem je také možnost měnit směr trysek, díky čemuž si sami nastavíte směr protiproudu. Tuto funkci určitě také využijete právě při masírování v bazénu.

Montáž a údržba protiproudu do bazénu

Rozhodli-li jste se pro koupi protiproudu do bazénu, určitě si říkáte, jak na jeho montáž. U vestavěných protiproudů není instalace protiproudu zrovna jednoduchou záležitostí, a tak zvažte, zda-li ji nechcete raději nechat na profesionálech, kteří mají na starost výstavbu celého vašeho bazénu. U některých protiproudů si také můžete první namontovat předmontážní sadu a samotné čerpadlo a spínání můžete umístit až později před uvedením bazénu do běžného provozu. Díky tomu získáte více času na to promyslet si, jak výkonné čerpadlo sháníte.

Do montáže závěsného protiproudu se bez problému můžete pustit i sami, ale vždy dodržujte pečlivě pokyny výrobce. Instalace se většinou liší podle toho, jaký typ bazénu máte, ale obecně platí, že čerpadlo obvykle musí být umístěno pod úrovní hladiny bazénové vody, aby mohlo správně fungovat.

Jakmile si protiproud do bazénu pořídíte, rozhodně byste neměli zanedbávat jeho pravidelnou údržbu. U zabudovaných protiproudů je obvykle čištění poměrně složité a před zazimováním bazénu je nejlepší nechat údržbu na profesionální firmě. Závěsné protiproudy mají tu výhodu, že je z bazénu můžete odmontovat a vyjmout, což je právě před zimou ideální udělat. Povrch a trysky můžete od nečistot pravidelně čistit sami u obou typů protiproudů.

Náš tip

Pokud chcete ve svém bazénu udržet křišťálově čistou vodu, určitě se neobejdete bez kvalitní bazénové chemie. Použité množství můžete snížit, pokud si k bazénu pořídíte UV lampu.

Kde koupit protiproud do bazénu?

Pokud jste se rozhodli pro koupi protiproudu do bazénu, máte několik možností, kde ho pořídit. Nejsnazší volbou bude koupě online na některém z eshopů, při budování nového bazénu můžete oslovit i firmu, která bazén staví. Z internetových obchodů má širokou a zajímavou nabídku například Penzo.cz, u kterých najdete vestavěné i závěsné protiproudy. Kvalitní závěsný protiproud koupíte i na eshopu Hawaj.cz, kde navíc seženete i mnoho dalšího bazénového vybavení. Srovnat si ceny protiproudů u jednotlivých prodejců můžete na Heurece.

Nejoblíbenější značky protiproudů do bazénu

Protiproud do bazénu Vágner Pool

Velmi širokou nabídku zabudovaných protiproudů nabízí český výrobce Vágner Pool. Jejich sortiment obsahuje mnoho různých protiproudů s nejrůznějšími maximálními průtoky. Spolu s protiproudem u nich navíc můžete pořídit i různé druhy fontán a chrličů, které ocení zejména děti.

Protiproudy Vágner Pool

Protiproudy do bazénu Hanscraft

Značka Hanscraft se sice primárně věnuje výrobě vířivek a saun, v jejich nabídce ale najdete i protiproud. Tato česká značka nabízí kvalitní protiproudy s velkým průtokem, které jsou vhodné do všech typů zabudovaných bazénů.

Protiproudy Hanscraft

Protiproudy do bazénu Bestway

Výrobce Bestway dodává na trh velké množství nadzemních bazénů a různé příslušenství, které byste k nim mohli potřebovat. Nenabízí tak sice vestavěné protiproudy, na druhou stranu jejich závěsný protiproud je jedním z nejlepších, které si můžete pořídit.

Protiproudy Bestway

Cena protiproudu do bazénu

Do 25 000 Kč

Nejlevnější protiproudy se dají pořídit již za tuto cenu. Obvykle ale čerpadlo není příliš výkonné a vy se tak nedočkáte zrovna oslnivého průtoku. Jsou tak spíše vhodné na hraní ve vodě pro děti. Za tuto cenu také běžně pořídíte předmontážní sady pro zabudované protiproudy.

Od 25 000 do 50 000 Kč

Většina protiproudů obou typů se pohybuje v této cenové kategorii. Většinou již dostanete kvalitní výrobek, který vám dlouho vydrží a bude mít solidní průtok, u kterého si příjemně zaplavete.

Nad 50 000 Kč

Na trhu najdete i protiproudy za tuto cenu. Obvykle jsou to vysoce výkonné závěsné protiproudy, které je nutné k bazénu pořizovat až po jeho postavení. Dražší jsou také protiproudy, které mají více trysek nebo abnormálně výkonné čerpadlo.

Sestavení bazénového protiproudu V-Jet

Nejoblíbenější bazénové protiproudy na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.3 (22 hlasů)

Autor článku

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Milan Baroš (17. 6. 2024 18:06)

Je možné protiproud Aqua Jet 50- provozu v bazénu se slanou vodou. děkuji za odpověď.

Odpovědět
Uživatel
Michaela Šumpíková (20. 6. 2024 10:06)

Dobrý den, Milane, výrobce uvádí, že tento protiproud může být použitý v bazénech s obsahem soli max. 0,5 %, takže by to neměl problém.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář