ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Péče o tělo

Pomůcky a přípravky proti chrápání

Níže vám předáme naše tipy na ty nejlepší pomůcky a přípravky proti chrápání. Představíme vám také nejčastější důvody, které chrápání způsobují a poradíme s výběrem té správné pomůcky pro boj s touto nepříjemnou situací. Jednoduchým způsobem je použití speciálního ústního spreje Psst! na chrápání.

Nejlepší sprej

Speciální ústní sprej proti chrápání s obsahem panthenolu pro zklidnění.

Nejlepší náplasti

Náplasti proti chrápání, které zajistí jemné roztažení horních cest dýchacích.

Nejlepší kapky

Kapky proti chrápání, které jsou ideální také při nachlazení. Velmi jednoduchá aplikace.

Nejlepší pomůcky a přípravky proti chrápání

Recenze Psst! 25 ml – nejoblíbenější sprej proti chrápání

Sprej proti chrápání Psst! Ústní sprej proti chrápání 25 mlNáš tipChytrýVyběr.cz

Značka: Simply You Pharmaceuticals | Typ pomůcky: sprej | Vlastnosti: objem 25 ml, do úst | Přibližná cena: 400 Kč

Klady
 • Zklidňuje a zvlhčuje sliznici
 • S obsahem panthenolu
 • Výhodná cena
 • Jednoduché řešení
Zápory
 • Ne každému sedne chuť

Zatočte s chrápáním jednou pro vždy pomocí speciálního ústního spreje Psst! o objemu 25 mililitrů. Tento sprej na chrápání se aplikuje večer před spaním na kořen jazyka. Sprej obsahuje velké množství různých bylinných extraktů a účinných složek, jejichž kombinace má zajistit stáhnutí sliznic a měkkých částí horních dýchacích cest. Zároveň také zklidňuje a zvláčňuje podrážděné sliznice. Již brzy by se vám tak mělo ulevit.

Někteří uživatelé si stěžují na nepříjemnou pachuť v ústech po použití tohoto spreje. Ne každý má ale s chutí problém. Sprej proti chrápání obsahuje bylinky jako chmel, ostropestřec, světlík, šalvěj a eukalyptus. Dále v něm najdete například mentol nebo zklidňující panthenol. Psst sprej proti chrápání je jednoduchým řešením, které může vyzkoušet každý, koho trápí ještě před tím, než se rozhodne vyhledat odbornou pomoc.

Recenze Questaplast 30 ks – nejlepší náplast na chrápání

Náplasti na chrápání Questaplast 30 ks

Značka: – | Typ pomůcky: náplast | Vlastnosti: 30 kusů, nevhodné pro děti do 9 let| Přibližná cena: 300 Kč

Klady
 • Snadná pomoc s chrápáním
 • Velké balení
 • I pro děti od 9 let
 • Nízká cena
Zápory
 • Pouze nižší účinnost

Vyzkoušet v boji s chrápáním můžete také náplasti na chrápání Questaplast. Ty se nalepí před spaním ke kořeni nosu a měly by zajistit jemné roztažení horních cest dýchacích. Díky tomu se vám bude v noci lépe dýchat, což může znamenat i konec chrápání. Použít je mohou ti, kteří chrápou dočasně například kvůli nachlazení, ale i ti, co trpí chrápáním chronicky.

Tyto náplasti jsou navíc dodávány ve velkém balení po třiceti kusech, takže vám i při každodenním používání vydrží celý měsíc. Navíc jsou za poměrně nízkou cenu. Tím pádem je můžete vyzkoušet bez obav, že za ně hodně utratíte a ony vám poté nepomůžou. Používat náplasti mohou i děti starší devíti let.

Recenze Fytofontana Adenol 10 ml – nejlepší kapky proti chrápání

Kapky na chrápání Fytofontana Adenol 10 ml

Značka: Herb Pharma | Typ pomůcky: kapky | Vlastnosti: objem 10 ml | Přibližná cena: 240 Kč

Klady
 • Vhodné při nachlazení
 • Příjemná vůně
 • Jednoduchá aplikace
 • Nízká cena
Zápory
 • Aroma nemusí sedět každému

Pro velmi jednoduché použití jsou poměrně oblíbené i kapky na chrápání Fytofontana Adenol. Před spaním se nakapají na kapesník a dotyčný z nich chvíli inhaluje výpary. Následně se kapky aplikují ještě na polštář chrápající osoby, nebo na pyžamo v blízkosti obličeje. Kapky obsahují speciální éterické oleje, jejichž vdechování způsobí prokrvení a napnutí sliznic horních dýchacích cest.

Přípravek obsahuje například mátu peprnou, eukalyptus, citrusy, bazalku nebo anýz. Vůně je tak poměrně výrazná, a zatímco někoho před spaním uklidňuje a ulehčujeme dýchání, někomu jinému nemusí být příjemná. Před první aplikací si tak vyzkoušejte, jestli vám vůně není nepříjemná a až poté ji aplikujte v ložnici. Pokud vám aroma vyhovuje, budete si moci užívat příjemnou vůni a navíc ušetříte oproti koupi například masky na chrápání.

Recenze Snore Stopper AUR – nejlepší hodinky proti chrápání

Hodinky proti chrápání Snore Stopper AUR proti chrápání

Značka: Aur | Typ pomůcky: hodinky | Vlastnosti: na lithiovou knoflíkovou baterii, 10 stupňů intenzity| Přibližná cena: 350 Kč

Klady
 • 10 stupňů intenzity
 • Podvědomé působení
 • Nízká cena
 • 8 hodin na jedno zapnutí
Zápory
 • Nevhodné pro těhotné, alergiky a při srdečních potížích

Novou technickou vychytávkou jsou speciální hodinky Snore Stopper AUR, které se postarají, že přestanete chrápat. Zaznamenávají vibrace vycházející z vašeho těla a pokud dojde k detekci vibrací, vypustí nervový impuls, jež by měl vyvolat zvýšení napětí v oblasti horních cest dýchacích. Tyto hodinky navíc nabízejí deset stupňů intenzity, takže si každý může zvolit podle svého a rozsahu svých problémů s chrápáním. Na jedno zapnutí budou působit po dobu osmi hodin, následně dojde k automatickému vypnutí, ale můžete je samozřejmě zapnout znovu v případě potřeby.

Hodinky používají jednu lithiovou knoflíkovou baterii, kterou můžete vyměňovat. Dejte si ale pozor, neměli by je totiž používat těhotné ženy, alergici a také lidé se srdečními potížemi. V žádném případě nejsou vhodné pro osoby s kardiostimulátorem. Zdraví jedinci je ale určitě ocení a uvidíte, že brzy po začátku jejich používání budete moci dát chrápání konečně sbohem.

Jak zabránit chrápání

S chrápáním se někdy v životě setkal každý z nás. Rozhodně to není nic příjemného. Nejenže může v krajním případě způsobit problémy tomu, kdo ho vyluzuje, ale také všem v jeho okolí. I proto se mnozí lidé snaží chrápání vyhnout. Cesta k tomuto cíli ale obvykle není jednoduchá a důležité je zejména zjistit příčinu chrápání. Níže vám představíme hlavní příčiny chrápání, ale také vás seznámíme s různými způsoby, jak chrápání řešit a které přípravky proti chrápání využít.

Příčiny chrápání

Pokud jednou za čas v noci chrápete, nic se neděje. Nejčastější příčinou je obvykle nachlazení v podobě ucpání horních cest dýchacích. V případě, že se ale chrápání opakuje, určitě je na místě pokusit se zjistit, co za ním stojí. S chrápáním můžete navštívit i lékaře, který může ověřit, že za touto nepříjemností nestojí závažnější zdravotní problém.

Velmi často příčinou chrápání je obezita, která způsobuje usazování tuku v oblasti krku, a tím pádem zhoršení průchodnosti horních cest dýchacích. Totéž může nastat u pravidelných kuřáků. U žen se chrápání objevuje také často jako důsledek hormonálních změn, a tak se s ním ženy setkávají zejména během těhotenství nebo menopauzy. Pokud dochází k chrápání u dětí, bývají nejčastější příčinou zvětšené mandle, nebo abnormality u nosní přepážky. Příčin chrápání tedy může být opravdu celá řada a většina souvisí právě s průchodností horních cest dýchacích a životním stylem.

Na chrápání si ovšem dejte opravdu pozor. Pokud se nijak neřeší, může vést k závažným zdravotním problémům. Za zmínku stojí zejména syndrom spánkové apnoe. Chrápání v takovém případě způsobuje krátkou zástavu dechu během spánku, což vyústí ve vzbuzení chrápajícího člověka. Tím velmi trpí kvalita spánku, jejíž snížení může po čase způsobovat celou řadu dalších zdravotních problémů.

Proč chrápu?

Typy pomůcek proti chrápání a jak je vybrat

Boj s chrápáním vám může usnadnit celá řada pomůcek a přípravků proti chrápání. Ty nejznámější vám představíme níže, zaměříme se i na to, podle čeho vybírat ten správný způsob boje s chrápáním. Pokud nevíte, co si vybrat, určitě dejte na doporučení lékaře a poradit se můžete i s lékárníkem při koupi.

Náš tip

Spánek jako takový si můžete zpříjemnit kvalitní matrací do postele.

Spreje proti chrápání

Jednou z nejoblíbenějších pomůcek v boji proti chrápání je sprej proti chrápání. Ten se aplikuje buď do nosu nebo do úst a zajišťuje zlepšení průchodnosti horních cest dýchacích. Vyzkoušet budete muset asi oba tipy, abyste přišli na to, jaký druh aplikace vám vyhovuje a pomůže vám od otravného chrápání. Spreje proti chrápání jsou většinou kombinací různých bylin a dalších látek, které dohromady působí jako uklidňující. Vyčistí sliznice a zbaví vás různých nepříjemných pocitů, jež z nich máte. V případě, že chrápete kvůli nachlazení, pomoci s chrápáním může i obyčejný nosní sprej aplikovaný před spaním. Jakmile se vám totiž uvolní horní cesty dýchací, problém s chrápáním obvykle snadno zmizí.

Hodinky proti chrápání

Baví-li vás technické vychytávky a chcete vyzkoušet všechny možnosti? Potom vás určitě nadchnou inovativní hodinky proti chrápání. Ty během spánku snímají vibrace, které vycházejí z vašeho těla, a v případě, že dojde ke chrápání, vyšlou speciální jemný nervový stimul. Tento stimul zvýší napětí v oblasti horních cest dýchacích, čímž vás zbaví chrápání. To všechno navíc bez toho, abyste se probudili, nebo cokoliv cítili. Jen si dejte pozor, protože hodinky proti chrápání nejsou vhodné pro některé osoby s problémy se srdcem, případně s kardiostimulátorem.

Náš tip

Kapky Adenol můžete někomu věnovat i jako dárek v kombinaci s ústním sprejem proti chrápání a speciální aromalampou. Tento set si můžete prohlédnout zde.

Masky proti chrápání

Zajímavou volbou může být také maska proti chrápání, která se nasazuje na obličej. Není to sice ta nejvíce sexy pomůcka, na druhou stranu je ale vysoce účinná. Zajistí totiž zpevnění svalů v okolí horních cest dýchacích a také obvykle udrží vaše ústa zavřená. Díky tomu potom nedochází k chrápání. U masky proti chrápání je na místě zvážit materiál, ze kterého je vyráběná. Ne každý materiál si totiž sedne s vaší pokožkou a rozhodně není na místě v noci pokožku překrývat látkou, jež jí nedovolí dýchat a kvalitně si odpočinout. Pokud kupujete dražší masku proti chrápání, je určitě také dobrým nápadem vyzkoušet, jestli vám na obličeji dobře sedí, aby mohla jednoduše plnit svou funkci.

Náplasti proti chrápání

Náplast proti chrápání je skvělá v boji s chrápáním zejména v případě, kdy vás trápí chrápání přechodně. Pokud máte ucpaný nos a nosní sprej účinkuje pouze dočasně, takže se vám chrápání během noci vrátí, s náplastí proti chrápání neuděláte chybu. Tato náplast se nalepuje ke kořeni nosu uvolňuje v průběhu celé noci látky, které zlepšují průchodnost horních cest dýchacích. Některé náplasti proti chrápání mohou fungovat i mechanicky a jednoduše roztahovat nos tak, aby měly nosní dírky větší průchodnost. To se hodí zejména lidem, kteří trpí zúženou nosní překážkou a nachlazení tak není jejich primárním problémem.

Kapky proti chrápání

Alternativou k výše zmiňovaných pomůckám jsou kapky proti chrápání. Většinou obsahují různé látky, jež zajistí zvýšení napětí v okolí horních dýchacích cest a sliznic. Díky tomu nebude docházet ke chrápání. Existuje mnoho druhů kapek, které se aplikují různými způsoby. Setkat se můžete s klasickým vnitřním užitím, ale také inhalací a jinými možnostmi.

Náš tip

Dobrou volbou mohou být také kapky proti chrápání na polštář, jež vytvoří příjemnou vůni v místnosti a zároveň vám pomohou. Nás nejvíce zaujala směs éterických olejů Antichrapin Atok 10 ml.

Babské rady proti chrápání

Než se pustíte do nákupů mnohých pomůcek proti chrápání, můžete vyzkoušet také různé babské rady proti chrápání. Ty samozřejmě nemusí účinkovat na každého, ale za jejich vyzkoušení nic nedáte. Základem jsou většinou různé bylinky a další extrakty. Pomáhá například máta nebo dobromysl. Můžete je zkusit inhalovat, nebo si z nich připravit před spaním čaj. Některé chrápání může být způsobené také vysušením sliznic, takže může pomoci zvýšení vlhkosti v místnosti například pomocí mokrého prádla.

Jak se zbavit chrápání?

Lékařský zákrok proti chrápání

Když nic jiného nepomůže, je na místě obrátit se na lékaře s žádostí o pomoc. Někdy může pomoci jednoduše vyléčení nějakého zdravotního neduhu, ale jindy je potřeba podstoupit lékařský zákrok, který způsobí zvýšenou průchodnost horních cest dýchacích. U dětí se často přistupuje k odstranění mandlí, u dospělých se používá takzvaná laserová uvulopalatoplastika. Dochází během ní, většinou v lokální anestezii, k odstranění některých částí měkkého patra a patrových oblouků. Lékařské odstranění chrápání ale není vhodné pro každého, takže je na místě se o něm předem pobavit s lékařem. Nutností je také absolvování prohlídky na ORL, kde je možné určit přesný zdroj vašeho problému.

Kde koupit prostředky na chrápání?

Po některých pomůckách proti chrápání se můžete porozhlédnout v každé lékárně. Pokud ale hledáte, nějaký konkrétní, je jistotou nákup na internetu. Recenze dalších uživatelů a srovnání cen v jednotlivých internetových obchodech si můžete zobrazit na Heurece. Většinu prostředků na chrápání koupíte také v internetových lékárnách jako je například Dr.Max nebo lékárna Benu.

Cena pomůcek a přípravků na chrápání

Přípravky proti chrápání do 250 Kč

Různé kapky a náplasti na chrápání seženete zcela jednoduše za cenu okolo dvou set korun. Záleží samozřejmě na množství, ale na vyzkoušení si určitě můžete koupit i levné a malé balení. Naopak hodinky a masky proti chrápání v této cenové kategorii prakticky neexistují.

Přípravky proti chrápání od 250 do 1 000 Kč

Některé lepší přípravky ve formě sprejů a kapek nebo větší balení náplastí vás mohou vyjít na tuto cenu. Levnější hodinky proti chrápání a některé masky bez větších vychytávek se také dají koupit za několik set korun.

Pomůcky proti chrápání nad 1 000 Kč

Sofistikovanější pomůcky na chrápání se mnohdy prodraží. Chápeme, že koupě pomůcky proti chrápání za několik tisíc asi nikoho nenadchne, na druhou stranu v případě, kdy opravdu pomůže, určitě tuto koupi oceníte.

Chrápání a spánková apnoe s použitím masky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (27 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář