ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší přenosné postýlky 2021 – recenze a návod jak vybrat

Datum 26.5.2021 Odborná redakce Odborná redakce

Cestovní postýlka je lehké a skladné řešení pro pohodlný spánek dítěte třeba na chatě, u prarodičů nebo na dovolené. Někteří rodiče ji využijí i doma jako bezpečnou dětskou ohrádku. Lze ji taky opatřit bohatým příslušenstvím. V našem průvodci se dozvíte, jak vybrat tu nejlepší. Nás nejvíce oslovila cestovní postýlka Nuna Sena.

Nejlepší celkově

Cestovní postýlka pro náročné. Nabízí kvalitní polstrování, elegantní vzhled, dobrou manipulaci a pevný rám.

Nejlepší poměr cena/kvalita

Komfortní a odolná postýlka s velmi pěknou výbavou, včetně přebalovacího pultu, kolotoče či moskytiéry.

Nejlepší levná (do 1 500 Kč)

Levná cestovní postýlka, kterou si může dovolit každý. Je lehká, jednoduše se rozkládá i skládá a je dostatečně stabilní.

1Nejlepší přenosné postýlky

Recenze: NUNA SENA – cestovní postýlka pro náročné

Cestovní postýlka Nuna Sena graphite test a recenzeVítěz testuChytrýVyběr.cz Pro náročné

Typ: cestovní | Hmotnost: 9,7 kg | Nosnost: 15 kg | Přibližná cena: 5 400 Kč

Klady
 • Nízká hmotnost
 • Moderní design
 • Jednoduché skládání a rozkládání
 • Dobrá manipulace
 • Protiskluzové nožičky
 • Kvalitní polstrování
 • Robustní konstrukce
 • Pevný hliníkový rám
Zápory
 • Vysoká pořizovací cena
 • Látkové části nelze sundat a vyprat

Cestovní postýlka značky NUNA SENA je určena opravdu náročným uživatelům, pro něž průměr zkrátka neexistuje. Jedná se o vysoce špičkový model s elegantním designem a nízkou váhou pouhých 9,7 kg.

Výrobek se vyznačuje jednoduchým skládáním a rozkládáním, které pohodlně zvládne jeden rodič, a to dokonce pohybem jedné ruky. Cestovní postýlka má polohovací dno, které ocení zvláště rodiče miminek. S jeho pomocí se k němu nebudou muset příliš sklánět, a celkově se tak zjednoduší péče o dítě. Kvalitně polstrované stěny postýlky zajišťují dítěti maximální komfort jak při hraní, tak při spánku.

Nevýhodou cestovní postýlky NUNA SENA je vysoká pořizovací cena. I tak je ale její nákup skvělou investicí do budoucnosti, protože dokáže růst společně s dítětem a jeho měnícími se potřebami. Opravdovým problémem je však nemožnost sundaní látkové části. Při znečištění je tak nemůžete vyprat v pračce.

Recenze: Kinderkraft Joy – nejlepší poměr ceny a kvality

Cestovní postýlka KinderKraft Joy Zlatý střed

Typ: cestovní | Hmotnost: 10,5 kg | Barva: modrá a další | Rozměry: 126 × 65 × 76 cm | Přibližná cena: 2 380 Kč

Klady
 • Pevná konstrukce – ocelový rám
 • Kolečka pro snadné přesouvání
 • Přebalovací pult
 • Úložné prostory/kapsy
 • Možnost změny na kolébku
 • Závěsný kolotoč
 • Moskytiéra
Zápory
 • Matrace spíš střední kvality

Postýlka Joy renomované značky Kinderkraft je skutečně špičkový kousek – a přitom za víc než rozumnou cenu. Při rozměrech 126 × 65 × 76 cm poskytne dítěti štědrý a komfortní prostor, a to při hmotnosti pouze 10,5 kg. Odolnost je však na vynikající úrovni díky pevnému a stabilnímu ocelovému rámu. Postýlka má nosnost až 25 kg, což je výborná a nadprůměrná hodnota. Díky bočnímu zipu se může starší dítě kdykoli dostat ven a využívat postýlku třeba i přes den jako své „zázemí“. K lepšímu vstávání dítěti poslouží šikovně umístěné rukojeti.

Skvěle si postýlka vede, i pokud jde o mobilitu. Systém skládání a rozkládání je dobře vyřešený a bezpečný. Dvě zajistitelná kolečka umožní pohodlné převážení v rámci domu, bytu apod. Kinderkraft Joy však leckoho zaujme nejen precizním zpracováním, ale i výjimečně bohatou výbavou. Ta z ní činí multifunkční pomůcku pro děti i rodiče. Součástí příslušenství je například přebalovací pult s vysokou nosností 15 kg a k němu ještě organizér se spoustou přihrádek a kapes na přebalovací pomůcky, kosmetiku nebo jakékoli jiné potřeby. Speciální ližiny pak umožňují předělání postýlky na kolébku. Ve výbavě je i atraktivní závěsný kolotoč, který dítě zabaví a pomůže mu lépe usnout. Dále třeba moskytiéra, samozřejmě matrace či obal na přenášení postýlky. Vše splňuje evropskou normu EN 716. Tato plně vybavená a krásná postýlka jistě zaujme i náročnější uživatele.

Recenze: Caretero Simplo – Nejlepší levná postýlka (do 1 500 Kč)

Cestovní postýlka Caretero Simplo test a recenze Levný základ

Typ: cestovní | Hmotnost: 10 kg | Barva: modrá | Rozměry: 124 × 65 cm | Nosnost: 15 kg | Přibližná cena: 1 400 Kč

Klady
 • Nízká pořizovací cena
 • Pěkný design
 • Nízká hmotnost
 • Dobrá manipulace
 • Jednoduché rozložení a složení
 • Dostatečná stabilita
Zápory
 • Postýlka je nižší
 • Méně pevné stěny
 • Tvrdá matrace

Pokud svému dítěti plánujete koupit cestovní postýlku, ale nemáte právě na rozhazování, určitě dejte šanci modelu značky Caretero Simplo. Zakoupit ji můžete za příjemnou a hlavně nízkou pořizovací cenu. Jistě vás zaujme i pěkným designem. Vyrobena je z kvalitních látek s elegantními vzory.

Bezpečnost dítěte zajišťuje praktický systém Double Lock zabraňující samovolnému složení postýlky. Jako rodiče vás jistě osloví nízká hmotnost pouhých 10 kg a dobrá manipulace, která vám značně usnadní práci. K maximálnímu pohodlí je výrobek opatřen kolečky, díky nimž můžete s postýlkou přejíždět z místnosti do místnosti dle potřeby.

Dle uživatelských recenzí má cestovní postýlka dostatečnou stabilitu, za níž stojí množství opěrných bodů. Nadto se jednoduše rozkládá i skládá. Součástí balení je rovněž cestovní ochranný vak a síť proti obtěžujícímu hmyzu.

Negativy cestovní postýlky Caretero Simplo je nižší provedení a méně pevné stěny. Příliš pohodlná není ani vnitřní matrace. Tu však můžete nahradit dokoupením lepší a kvalitnější varianty.

2Nejprodávanější postýlky podle Heureky

3Jak vybrat cestovní postýlku

Při výběru myslete na to, že cestovní postýlka není jen na spaní, je to známé místo, v němž si děti mohou klidně hrát i mimo své obvyklé a známé prostředí. Výhodou cestovních postýlek je skvělá manipulace a přenositelnost. Jsou lehké a praktické. Pokud plánujete trávit čas mimo domov, určitě byste ji svému dítěti měli pořídit co nejdříve. Odměnou vám bude spokojené a odpočinuté dítě.

Výběr cestovní postýlky pro dítě je důležitým krokem do budoucna. Vyberete-li správně, v budoucnu zajistíte pohodlné užívání nejen sobě, ale hlavně dítěti, které ji bude používat. Obliba těchto produktů v posledních letech stále roste. Za zvyšující se produkcí stojí pravděpodobně větší nároky rodičů a obliba rodinného cestování.

Skladnost a rozložitelnost

Proces skládání a rozkládání je jedním z nejdůležitějších kritérií, kterému při výběru cestovní postýlky musíte věnovat dostatečnou pozornost. Pokud je to možné, doporučujeme postýlku vyzkoušet přímo v obchodě. Při zkušební manipulaci zjistíte, zda je mechanismus vhodný, a jestli vám nebude v budoucnu působit potíže.

Neopomeňte ani celkovou hmotnost. Je-li vyšší, je pravděpodobné, že s ní bude mít jeden rodič potíže. K ochraně cestovních postýlek slouží vaky. Abyste si byli výběrem opravdu jistí, vyzkoušejte také rychlost a způsob navlékání vaku na postýlku. Vždy vybírejte takovou postýlku, která vakem disponuje. Značně si tak zjednodušíte přenos do auta nebo jiných místností.

Frekvence užívání

Vítězný model cestovní postýlky musí vždy odpovídat předpokládané frekvenci užívání. Plánujete-li, že budete dítě ukládat do postýlky několikrát za měsíc, určitě nešetřete a kupte takovou, která se vyznačuje těmi nejlepšími vlastnostmi kladoucími důraz na kvalitu, komfort a maximální bezpečnost. Víte-li už teď, že cestovní postýlku vytáhnete sotva jednou do roka, nemusíte za ni utrácet příliš mnoho peněz. Bohatě vám postačí modely pro méně náročné.

Údržba postýlky

Asi není třeba zdůrazňovat, že by dítě mělo spát v čistém prostředí. K tomu, abyste jako starostliví rodiče dosáhli nejlepších výsledků, by měla sloužit i dětská cestovní postýlka. Je jedno, zda do ní budete dítě ukládat výjimečně, nebo s pravidelnou přesností. Vždy myslete na to, že čím snadněji a rychleji půjde vyčistit, tím lépe. Samozřejmostí by měl proto být snadno udržovatelný povrch a stahovací potahy. Ty pak jednoduše vyperete v pračce, a nemusíte mít obavy z hygienického prostředí.

Komfort

Celková pohoda a komfort vašeho dítěte by měly být vždy na prvním místě. Vždy proto vybírejte pouze takovou cestovní postýlku, v níž se vaše dítě bude cítit pohodlně. Doporučujeme si postýlku před koupí fyzicky prohlédnout a osahat, abyste pokud možno maximálně eliminovali její nedostatky v oblastech jako je prodyšnost, kvalita matrace nebo stabilita konstrukce.

Typ matrace

Většina cestovních postýlek, které jsou dostupné na trhu, bohužel nesplňují kritéria zdravého a klidného spánku. Výjimky samozřejmě existují, ale je třeba hledat a vybírat opravdu důkladně. Pokud vyberete nebo koupíte postýlku s méně vhodnou matrací, nezoufejte, můžete ji k ní dokoupit zvlášť.

Plánujete-li že vaše dítě bude v cestovní postýlce trávit více času, náhradní kvalitní matrace je dokonce nutností. Skvělými variantami jsou v tomto ohledu kokosové nebo pohankové matrace. Jejich obliba v posledních letech roste především kvůli tomu, že rodiče více dbají na zdraví svého dítěte. Kokosové a pohankové matrace se vyrábějí z přírodních materiálů s minimalizací podílu syntetiky, která vykazuje negativa spojená se zvýšeným výskytem roztočů a s horší podporou páteře. Navíc skvěle odvádějí vlhkost a umožňují dobrou cirkulaci vzduchu.

O pohodlí miminka a jeho klidném spánku kromě samotné postýlky rozhoduje i prostředí, ve kterém je postýlka umístěna. Vyhledávejte pro ni proto takové místo, které je pro děťátko maximálně přizpůsobené. Správnou volbou jsou dětské pokoje a koutky vyzdobené tapetami a dalšími motivy pro nejmenší, tmavé rohy místností vzdálené od zdrojů hluku atp.

Jaké doplňky nabízejí nejlepší cestovní postýlky

Polohovatelná matrace

Možností polohovat matraci dle potřeby disponují ty nejlepší modely. Tuhle vychytávku ocení hlavně rodiče, kteří se už nebudou muset nepohodlně ohýbat k dítěti zbytečně hluboko. Uvidíte sami, že se s touhle možností péče o dítě značně zjednoduší.

Kolečka

Cestovní postýlky opatřené kolečky jsou vhodné pro rodiče, kteří potřebují s postýlkou hýbat po místnostech tak, aby měli miminko stále pod dohledem. Dbejte na to, aby byla kolečka opatřena brzdou. Plánujete-li však cestovní postýlku využívat spíše výjimečně, kolečka ve vašem případě nebudou potřeba.

Hrací hrazdička

Aby se vaše dítě v postýlce nenudilo, cestovní postýlku můžete opatřit hrací hrazdičkou. Ta dítě zabaví před tím, než usne, nebo naopak potom, co se vzbudí. Vám tak zbude více času na domácnost, úklid či vaření.

Závěsné lůžko

Doplňkové závěsné lůžko ocení v první řadě rodiče novorozenců a dětí do 3 měsíců. Velká výhoda závěsného lůžka je lepší manipulace s miminkem, které je umístěno výš a možnost pohupování sloužícího k uklidnění nebo uspání neklidného dítěte.

Přebalovací pult

Přebalovacím pultem jsou vybaveny ty nejlepší modely na trhu. Je nanejvýš praktické, když rodič může rychle nasadit pult na konstrukci postýlky a ošetřit, převléct popřípadě přebalit miminko, aniž by s ním musel složitě manipulovat nebo zbytečně přenášet do jiné místnosti. Větší pohodu tak získá nejen rodič, ale spokojenější bude i dítě.

Zapínací přístup do postýlky

Zapínací přístup do postýlky se hodí spíše pro větší děti, které se již samy dokážou pohybovat, především lézt. Vyrábějí se buď ze suchého, nebo klasického zipu. Starají se o zvýšenou bezpečnost neposedných dětí, které si z postýlky mohou samy bezpečně vylézt. Zapínat a rozepínat jdou vždy pouze z vnější strany.

Na co při výběru cestovní postýlky nezapomenout

Při výběru dětské cestovní postýlky myslete na to, že čím komfortnější bude pro vás i pro dítě, tím lépe. Rozhodně by měla být vybavená jedním nebo více okny. Ta by měla být potažena kvalitní síťovinou, která zajistí bezpečnost dítěte, a zároveň mu poskytne dobrý výhled do okolí. Slouží i kontrole rodičů, kteří jedním pohledem zjistí, zda je s dítětem vše v pořádku. Primární funkcí oken je však zajištění dostatečné regulace vzduchu uvnitř postýlky.

Na bezpečnost dítěte musíte myslet již v první řadě, proto se ujistěte, že vámi vybraný model postýlky nemá žádné ostré hrany nebo nezaoblené rohy, o něž by se dítě mohlo zranit. Stabilitu standardně zajišťují čtyři nohy tvořící nezbytné opěrné body. Chcete-li více, kupte postýlku s více opěrnými body, které většinou tvoří manipulační kolečka. Všichni výrobci cestovních postýlek se musí řídit platnou legislativou. Doporučujeme proto vždy kupovat takové, které jsou opatřeny označením EN 716. Tak budete mít jako rodič jistotu, že výrobek odpovídá přísným evropským nařízením.

Nejprodávanější postýlky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články