ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Cestovní nočníky

Cestovní nočník je snadným řešením, jak svému dítěti zajistit pohodlné místo pro vykonání potřeby i na cestách. Jejich součástí bývá i odnímatelná redukce na klasickou toaletu, jako u modelu Skip Hop 3v1, která rozšiřuje možnosti použití. Skládací mechanismus může být klasický, kdy do sebe jednotlivé díly složíte, nebo unikátní jako u cestovního nočníku Buubla, který se skládá zmáčknutím boků k sobě.

Nejlepší 2v1

Cestovní skládací nočník s využitím jednorázových sáčků s odnímatelnou redukcí na klasickou toaletu.

Nejlepší skládací

Skládací nočník v několika barevných provedeních s unikátní konstrukcí s jednoduchým složením.

Nejlepší levný

Cestovní nočník k použití doma i na cestách s redukcí na WC a úložným prostorem na hygienické potřeby.

Nejlepší cestovní nočníky

Recenze Fisher-Price HBM74 2v1 – Skládací nočník a redukce na WC v jednom

Cestovní skládací nočník Fisher-Price 2v1 - recenze Pro náročné

Výrobce: Mattel | Typ: skládací 2v1 | Věk od: 18 měsíců | Materiál: plast | Barva: bílá, šedá | Příslušenství: jednorázové plastové sáčky, přenosná taška | Přibližná cena: 1 239 Kč

Klady
 • Nočník a redukce na WC v jednom
 • Snadné čištění díky jednorázovým sáčkům
 • Univerzální barevná kombinace
 • Součástí přenosná taška
Zápory
 • Vyšší cena

Skládací nočník, který využijete jako klasický nočník i redukci na dospělácké WC, představuje model Fisher-Price HBM74 2v1. Vzhledově vypadá jako stolička a používají se v něm jednorázové sáčky, které po vykonání potřeby jednoduše vyhodíte. To oceníte zejména na cestách, při kterých nemáte přístup k tekoucí vodě, kterou byste běžný nočník vymyli. Čištění je tak velmi snadné. Součástí balení jsou tři jednorázové plastové sáčky. Další už si musíte dokoupit.

Nožičky jsou odnímatelné, takže má cestovní nočník při přepravě a skladování malé rozměry. Všechny součástí můžete uložit do přenosné tašky, která je také součástí balení. Horní kruh je odnímatelný, takže ho můžete využívat jako redukci na klasickou toaletu a usnadnit tak vašemu dítěti její používání. Výhodu může představovat i univerzální barevná kombinace, takže skládací nočník zaujme chlapečky i holčičky.

Recenze Buubla – Cestovní skládací nočník s unikátní konstrukcí

Skládací nočník Bubbla - recenze Zlatý střed

Výrobce: Buubla | Typ: skládací | Věk od: 10 měsíců | Materiál: plast | Barva: modrá, šedá, bílá, růžová | Příslušenství: zajišťovací pásek | Přibližná cena: 750 Kč

Klady
 • Unikátní konstrukce
 • Snadné složení a rozložení
 • Lehké přenášení
 • Několik barevným variant
Zápory
 • Nutnost dokoupení cestovní tašky
 • Nepoužívá se s jednorázovými sáčky

Skládací nočník s jedinečnou patentovanou konstrukcí představuje model Buubla. Nenajdete ho v nabídce žádné jiné značky. Obsahuje přední a zadní část z měkkého materiálu, který umožňuje zmáčknutí bočních stran k sobě, čímž se zmenší rozměry při skladování a přepravě. Proti rozložení se skládací nočník zajišťuje páskem na suchý zip. Přenést ho pak můžete v nepropustné cestovní tašce, která ale není součástí balení a musíte si ji dokoupit.

Skládací nočník je vyroben z polypropylenu bez obsahu nevhodných látek pro malé děti jako PVC, BPA a ftaláty. K dostání je nejen v kombinaci modré a světle šedé barvy, ale také růžové či univerzální tmavě šedé. Skládací nočník je velmi lehký a váží pouhých 370 gramů, takže se přenáší velmi snadno. Používat ho ale můžete i doma a při cestování využít výhody, že dítě bude mít nočník, na který je zvyklé. Díky širším okrajům se na něm dobře sedí i menším dětem. Nevýhodu při cestování pak může představovat horší dostupnost tekoucí vody pro umytí, protože se tento model používá bez jednorázových sáčků.

Recenze Skip Hop 3v1 – Přenosný nočník s redukcí na WC a úložnou kapsou

Cestovní nočník Skip Hop 3v1 - recenze Levný základ

Výrobce: Skip Hop | Typ: 3v1 | Věk od: 18 měsíců | Materiál: plast | Barva: bílá, šedá | Příslušenství: ne | Přibližná cena: 239 Kč

Klady
 • Použití se sáčky i bez
 • Využití jako redukce na WC
 • Příznivá cena
 • Univerzální barva
Zápory
 • Neobsahuje jednorázové sáčky

Levný skládací nočník naleznete v modelu Skip Hop 3v1. Využít ho můžete jako běžný nočník v domácnosti, přenosný nočník na cestách i jako redukci na klasické WC. Součástí jsou držáky na jednorázové sáčky, které uvítáte zejména na cestách, ale nejsou součástí balení a musíte si je dokoupit. Cestovní nočník můžete ale používat i bez sáčků a po vykonání potřeby obsah klasicky vylít a mísu vypláchnout. Oceníte jistě i úložný prostor, do kterého je možné uložit vlhčené ubrousky či jiné hygienické potřeby a krémy.

Cestovní nočník snadno rozložíte a obě části do sebe pro snadnější přepravu složíte. Přenosný nočník tak nezabere příliš mnoho místa. Vzhled osahuje klasické čisté linie v bílé a šedé barvě, které jsou univerzální pro chlapečky i holčičky. Vyroben je z hladkého plastu, který se velmi snadno čistí. Tento skládací nočník vás zaujme zejména tím, že ho můžete používat i doma a dítě pak má na cestách nočník, na který je zvyklé, a potěšit vás může také svou velmi příznivou cenou.

Nejprodávanější cestovní nočníky podle Heureky

Jak vybrat cestovní nočník

Cestovní nočník, jak napovídá název, si pořizujete za tím účelem, že ho budete s sebou vozit při cestování, podobně jako například cestovní postýlku. Vybírat můžete z různých variant, u kterých byste se měli zaměřit na několik vlastností. Se zvolením vhodného modelu vám poradíme v našem článku, ve kterém se dozvíte všechno důležité.

Kdy využijete cestovní nočník

Cestovní nočník využijete zejména při cestování, ale podle zvoleného modelu ho můžete využívat i doma, takže je na něj pak dítě zvyklé a nemusí se při cestování během svého vyprazdňování zbytečně stresovat. Oceníte ho také například na chatách, které nedisponují toaletou, ale jsou vybaveny suchým či chemickým WC, na které malé děti často nechtějí chodit.

Další možností, kdy cestovní nočník využijete, je případ, kdy jsou jinak jedinou možností pro vyprázdnění veřejné toalety, které dítě neumí použít ve stoje a muselo by si na něj sednout, což je v případě některých méně udržovaných toalet velmi nehygienické. Tam dítě jednoduše posadíte na čistý cestovní nočník a zajistíte mu dostatečně hygienické prostředí pro vykonání potřeby.

Přenosný nočník - obrázek do textu

Typy přenosných nočníků

Cestovní nočník 2v1

Cestovní nočník 2v1 můžete používat jako klasický nočník. Navíc obsahuje snímatelné sedátko, které lze využít jako redukci na běžné WC. Tvarově mohou být cestovní nočníky 2v1 dvojího typu. Prvním je klasická spodní část s odnímatelným sedátkem a držáky na jednorázové sáčky, které při cestování usnadňují údržbu nočníku. Některé modely se používají i bez sáčků. Druhý typ vypadá jako sedátko s bočnicemi. Ty po sklopení slouží jako nohy a potřebu dítě vykoná do jednorázového sáčku. Pokud bočnice zvednete do stran, tak ho můžete použít jako redukci na běžnou toaletu. Výhodou je jednoduché čištění, kdy vyjmete jednorázový sáček a vyhodíte.

Skládací nočník

Skládací nočník je konstruován tak, aby ho bylo možné složit pro úsporu místa během cestování. Používat ho můžete i doma jako běžný nočník, což přináší tu výhodu, že má dítě během cest nočník, na který je zvyklé. Některé modely navíc obsahují přihrádku na uložení například vlhčených ubrousků. Tento typ přenosného nočníku se většinou nepoužívá s jednorázovými sáčky, takže můžete mít problém ho vyčistit, pokud k tomu nemáte zrovna vhodné podmínky.

Setkat se můžete s více typy konstrukce. Klasický skládací nočník obsahuje dvě části z tvrdého plastu, které se během transportu složí do sebe a díky madlu či přenosné tašce se pak snadněji přenáší. Čím dál tím populárnější je pak v poslední době konstrukce, která obsahuje přední a zadní část z měkkého materiálu. Cestovní skládací nočník tak lze stlačit do malého rozměru a zajistit páskem na suchý zip.

Nočník v kufříku

Nočník v kufříku má vzhled malého kufru s rukojetí. Po rozložení z něj vznikne cestovní nočník s vyjímatelnou částí, ze které tak jednoduše vylijete obsah a omyjete. Děti snadno zaujme, protože má veselý barevný vzhled a navíc je lehký, takže si ho mohou sami přenášet.

Vlastnosti a funkce cestovních skládacích nočníků

Skládací mechanismus může být klasický, kdy se dvě části z tvrdého plastu složí do sebe a zajistí při přenášení. Pro použití se rozloží zaklapnutím do sebe. U nočníku 2v1 se můžete setkat s pohyblivými bočnicemi, které po sklopení slouží jako nohy a po zvednutí použijete celou konstrukci jako redukci na velkou toaletu. Nejmodernějším způsobem skládacího mechanismu je takový, který obsahuje části cestovního nočníku z měkkého materiálu. Ty umožňují zmáčknutí bočních stran k sobě, čímž se zmenší rozměry pro skladování a převážení.

Cestovní skládací nočník - obrázek do textu

Snadnou údržbu a čištění zajišťují typy cestovních skládacích nočníků, které se používají s jednorázovými plastovými sáčky s absorpční vložkou. Ty se po použití vyjmou a vyhodí. U ostatních typů cestovních nočníku musíte obsah vylít a vnitřek buď vymýt, nebo vytřít vlhčenými ubrousky. Problém může nastat v případě, že nenajdete vhodné místo, kam obsah přenosného nočníku vylít a nedostanete se k tekoucí vodě pro omytí.

Design cestovního skládacího nočníku bývá většinou navržen tak, aby dítě zaujmul a chtělo ho tak používat. Cestovní nočníky 2v1 připomínají často židličky či sedátka s nožičkami. Skládací nočníky bývají nejčastěji oválné. Barevně můžete vybírat z neutrálních kombinací, či přímo určených pro kluky a holky laděných do modrých a růžových odstínů. Součástí mohou být také dětské obrázky. Často se jedná o postavičky z dětských animovaných seriálů.

Velikost cestovního nočníku bývá menší než u těch běžných, aby ho bylo možné lépe převážet a zabíral během přepravy méně místa. Obvykle bývá také lehčí kvůli snadnému přenášení v ruce. Menší velikost přenosného nočníku může být ale nevýhodou pokud je vaše dítě vyšší či mohutnější, protože se mu pak může špatně sedět. Při pořízení byste tak měli zvážit i tento aspekt.

Komfortní sezení zajišťuje ergonomické tvarování sedátka. To obsahuje většina modelů z vyšší cenové kategorie. U levnějších cestovních nočníků nemusí být ergonomické tvarování samozřejmostí a sezení tak nemusí být tolik pohodlné.

Bezpečnost během sezení je pro děti zajištěna pomocí protiskluzových prvků z gumy. U cestovních nočníků to jsou protiskluzové nožičky. U odnímatelných redukcí na WC se pak může jednat o protiskluzové prvky ze spodní části, které zabraňují sklouznutí redukce z velké toalety.

Náš tip

Během cestování s dětmi využijete také kočárky do letadla, cyklosedačky a vozíky pro děti za kolo.

Materiál cestovních nočníků

Většina cestovních nočníků je vyrobena z plastu. Ten by měl být odolný, aby se během přepravy a používání nepoškodil. Měl by být také snadno omyvatelný, aby jeho údržba byla jednoduchá, což na cestách oceníte dvojnásob. Jedním z takových je polypropylen označovaný zkratkou PP. Ten je velmi odolný vůči poškození povrchu oleji, rozpouštědly či alkoholem, takže skvěle odolává i agresivnějším čisticím prostředkům.

Součástí skládacích nočníků bývají i gumové části. Ty mohou sloužit ke speciálnímu systému skládání. Většinou se ale jedná o protiskluzové prvky, které zvyšují bezpečnost používání. Většina výrobců kvalitních cestovních nočníků dbá na to, aby materiál neobsahoval PVC, BPA či ftaláty, což jsou látky, které nejsou vhodné pro malé děti a mohou pro ně být nebezpečné.

Výhody a nevýhody používání cestovních nočníků

Klady
 • Snadné převážení a skladování
 • Snadné čistění díky jednorázovým sáčkům
 • Hygienické prostředí pro vyprázdnění dítěte na cestách
 • Dítě může použít při cestování svůj nočník
 • Multifunkční využití některých modelů
 • Vyhnutí se stresovým situacím pro dítě s použitím toalety na cestách
Zápory
 • Nemožnost vylití obsahu nočníku bez jednorázových sáčků na některých místech
 • Nepohodlné sezení větších dětí na cestovních nočnících menších rozměrů
 • Vyšší pořizovací cena

Tipy pro odplenkování dítěte

Pro úspěšné odplenkování je nejdůležitější správné načasování tohoto milníku v životě vašeho děťátka. Ideální doba je mezi 1,5 rokem a 2 lety věku. S přechodem z plenek na nočník ale nezačínejte, pokud víte, že budete s dítětem někde na cestách či návštěvách. Důležité je, aby mělo děťátko klid v domácím prostředí. Začít můžete tím, že se pokusíte vypozorovat, jaké signály vaše dítě vydává před konáním potřeby po jídle a po probuzení, kdy většina dětí obvykle potřebu vykonává. Pokud jste si jisti, že jste tyto signály zaznamenali, zkuste během nich posadit dítě na nočník a vyčkat, zda se do něj dítě vyčůrá. Pokusy pak opakujte pravidelně.

Cestovní nočník - odplenkování - obrázek do textu

Nočník kupujte pokud možno tak, aby si ho dítě samo vybralo a líbil se mu. Je také dobré přejít z dětských plen, které poskytují pocit sucha, na ty, které zůstanou mokré, což jsou látkové pleny či tréninkové kalhotky. Pocit mokrého zadečku, který je nepříjemný, pak dětem pomůže k tomu si uvědomit, že pokud vykonají potřebu do nočníku, budou v suchu a vše bude pohodlnější.

Za každé úspěšné použití nočníku dítě pochvalte. Můžete se ho snažit také motivovat pořízením motivačního sešitu, do kterého se za každé vyčurání a vykakání do nočníku nalepí samolepka. Díky tomu také můžete sledovat, jak často se využití nočníku podařilo a zda úspěšné pokusy stoupají. Můžete si také stanovit, že za určitý počet úspěšných pokusů, dostane dítě nějakou drobnou odměnu, která ho bude také motivovat.

Kde koupit přenosný nočník?

Cestovní nočník můžete koupit v internetovém obchodě Feedo.cz, který se specializuje na potřeby pro miminka, malé děti a maminky. Poohlédnout se můžete také u největšího českého e-shopu se spotřebním zbožím Alza.cz. Pokukujete-li po cestovním nočníku s patentovanou technologií Buubla, pak zavítejte do e-shopu Pinkorblue.cz.

Nejoblíbenější značky cestovních skládacích nočníků

Fisher-Price

Fisher-Price je dceřinou společností značky Mattel. Vyrábí nejkvalitnější produkty pro péči o miminka, které splňují i ty nejpřísnější normy. Zároveň je největší a nejoblíbenější značkou dětských hraček na světě. Její předností je kvalitní zpracování a vlastní design.

Cestovní nočník - logo Fisher-Price

Skip Hop

Skip Hop je americkou značkou doplňků pro péči o nejmenší děti a také dětských hraček. Oblíbená je díky originálnímu designu a praktickým vlastnostem výrobků. Značka klade důraz zejména na bezpečnost svých produktů, a proto během výroby dbá na to, aby byly dodrženy všechny normy a nařízení.

Skládací nočník - logo Skip Hop

Buuble

Buubla je finská značka, která na trhu prorazila s unikátním skládacím cestovním nočníkem. Na své konstrukční řešení vlastní patent, takže ho nenajdete v nabídce žádné jiné značky. Jejím dalším výrobkem je cestovní taška pro uložení skládacího nočníku.

Cestovní nočník - logo Buubla

Cena přenosných nočníků

Cena cestovních nočníku do 500 Kč

Do 500 Kč zakoupíte cestovní skládací nočník, který slouží jako redukce na klasické WC a po sklopení boků a vložení jednorázového sáčku jako nočník. Jedná se o modely s méně propracovaným designem a obvykle nejsou v ceně žádné sáčky. V této cenové kategorii se objevují také levnější modely skládacích nočníků, které můžete používat i doma jako běžný nočník. Některé mají odnímatelnou horní část, kterou je možné využít jako redukci na WC.

Cena skládacích nočníků od 500 do 1 000 Kč

Cestovní nočníky s různými typy skládání. Mají propracovaný design v několika barevných variantách. Vyrobeny jsou z kvalitních materiálů s důrazem na nepoužívání látek nevhodných pro malé děti. Součástí balení bývá několik jednorázových sáčků a někdy i přepravní obal.

Cena přenosných nočníků nad 1 000 Kč

Nejdražší jsou cestovní nočníky prémiových výrobců, které mají vlastní design a často i specifický systém skládání. Vyrobeny jsou z kvalitních materiálů vhodných pro malé děti. Součástí balení opět bývají jednorázové sáčky a přenosné tašky.

Oblíbené cestovní nočníky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (146 hlasů)

Autor článku

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář