ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší parkovací senzory 2020

Datum 5.7.2019 Odborná redakce Odborná redakce

Nejnovější automobily bývají parkovacími senzory vybaveny standardně, u starších si je chtě nechte musíme dokoupit. Za tu bezpečnost při hledání místa na parkovišti to však stojí.

V poslední době obliba parkovacích asistentů neustále stoupá. Připravili jsme proto následující článek, v němž vám poradíme, jak parkovací senzor vybrat. Chybět samozřejmě nebude ani představení trojice nejlepších parkovacích asistentů.

  Nejlepší parkovací senzory

  SENCOR SCA PARK100Steelmate PTS410EXGarmin BC 30
  SENCOR SCA PARK100Steelmate PTS410EXGarmin BC 30
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Snadná montáž
  Přesná signalizace
  Kvalita zpracování
  Snadné zapojení
  Obrovská přesnost
  Možnost volby intenzity tónů
  Zajímavý vzhled
  Snadná montáž
  Možnost spolupráce s navigací
  Dobrá kvalita záznamu
  Přesnost odhadu
  ZÁPORYPouze v černé barvě
  Krátký kabel
  Vyčnívají z karoserie
  Nepříliš povedený manuál
  Drobná prodleva během indikace překážky
  Vysoká cena
  SHRNUTÍSpolehlivý pomocník pro všechny méně náročné řidiče. Snadná montáž a výrazná přesnost záznamu. Snad jen pozor na kratší kabelZlatá střední cesta se vším všudy nabízející široké možnosti nastavení signalizace. Záznam je mírně komplikován zhruba sekundovou prodlevou před spuštěním signalizačního tónuKamera, která poslouží jako váš zadní pár očí. Vysoká úroveň záznamu, jednoduchá instalace a možnost propojení s navigací
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: SENCOR SCA PARK100

  Typ: zadní | Počet senzorů: 4 | Způsob signalizace: zvuk, displej | Barva: černá | Přibližná cena: 450 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Snadná montáž
  • Přesná signalizace
  • Kvalita zpracování
  Zápory
  • Pouze v černé barvě
  • Krátký kabel
  • Vyčnívají z karoserie

  První sada parkovacích senzorů, která to dotáhla až do našeho přehledu, je SENCOR SCA PARK100. Na potenciální zákazníky cílí zejména svou nízkou cenou, za níž ovšem nabízí více než dost parkovací muziky.

  Mezi zásadní pozitiva řadíme jednoduchou montáž, kterou bez větších problémů zvládnou i laici. Signalizace vzdálenosti ve formě grafiky je přesná a jejím prostřednictvím budete mít dokonalý přehled o tom, kolik místa kolem sebe máte. Za zmínku rozhodně stojí i postačující úroveň zpracování, díky níž se nemusíte obávat, že by senzory těsně po záruce přestaly fungovat.

  Milovníky neotřelých designových kreací možná zklame fakt, že čidla jsou k dispozici pouze v černé barvě. Ke všemu jsou vyboulená, takže vyčnívají z karoserie vozidla. V potaz berte i nižší délku kabele, jež zejména u delších a mohutnějších vozidel mnohdy nedostačuje, a tak se nevyhnete jeho nastavení.

  Rádi byste využili služeb parkovacího asistenta, nechcete však za jeho pořízení vynakládat zbytečně moc peněz. SENCOR SCA PARK100 je pak přesně tím, co hledáte.

  Recenze: Steelmate PTS410EX

  Typ: zadní | Počet senzorů: 4 | Způsob signalizace: zvuk, displej | Barva: černá | Přibližná cena: 1 500 Kč

  Klady
  • Snadné zapojení
  • Obrovská přesnost
  • Možnost volby intenzity tónů
  • Zajímavý vzhled
  Zápory
  • Nepříliš povedený manuál
  • Drobná prodleva během indikace překážky

  Pídíte se během svých nákupů zásadně po optimálním poměru cena/výkon? Zvažte zakoupení modelu Steelmate PTS410EX, jenž přesně v této charakteristice boduje. A ke všemu dobře vypadá.

  Díky snadnému způsobu zapojení nemusíte nikde hledat servis a platit další peníze. Podstatné pozitivum spočívá i v obrovské přesnosti senzorů, jež trojí silou tónů indikují vzdálenost od cizího vozu při parkování. Za zmínku bezesporu stojí i možnost výběru intenzity zvuku, takže se nemusíte bát, že by vám zbytečným hlukem trhal uši. Jakousi třešničkou na dortu je již zmíněný zajímavý vzhled, díky němuž asistent skvěle zapadne i do luxusních druhů vozidel.

  Největší negativum leží v nepříliš povedeném manuálu. Chcete-li si tedy cokoliv nastavit, raději konzultujte internet nebo vezměte zavděk metodou pokus-omyl. Pozor dávejte i na krátkou, asi 1sekundovou, prodlevu mezi popojetím a zvukovou signalizací. Jestliže parkujete ve vysokých rychlostech, může i tato sekunda hrát velkou roli.

  Steelmate PTS410EX patří k tomu nejlepšímu, co lze na trhu zakoupit. Pokud nevyžadujete za všech okolností to nejlepší, nad jeho pořízením alespoň pouvažujte.

  Recenze: Garmin BC 30

  Typ: zadní | Počet senzorů: kamera | Způsob signalizace: zvuk, kamera | Barva: černá | Přibližná cena: 2 500 Kč

  Klady
  • Snadná montáž
  • Možnost spolupráce s navigací
  • Dobrá kvalita záznamu
  • Přesnost odhadu
  Zápory
  • Vysoká cena

  Nedáte i přes vysokou kvalitu senzorových technologií přeci jen dopustit na staré dobré kamery? Garmin BC 30 je potom pro vás jako stvořený. Získáte v něm dodatečný pár očí umístěný v zadní části vašeho vozidla.

  I napotřetí musíme zmínit jednoduchou montáž, kterou bez problémů zvládne prakticky kdokoliv. Praktickou kameru je navíc možné propojit s navigací sloužící jako displej pro zobrazení sledovaného záznamu. Rozlišení 640 × 480 pixelů vám dodá potřebný přehled o tom, co se za vašim automobilem děje. Po propojení kamery s displejem navíc můžete průběžně kontrolovat číselné vyjádření vzdálenosti.

  Za jediné podstatné negativum tak považujeme značný obnos, jež za pořízení kamery zaplatíte. Za své peníze ovšem dostanete pomocníka, který vás spolehlivě ochrání před jakýmkoliv hrozícím nebezpečím.

  Garmin BC 30 je perfektně zpracovaným přístrojem určeným pro nejnáročnější řidiče. Cena za jeho pořízení sice není nejnižší, vlastnostmi se mu však nemůže měřit žádný z jeho rivalů.

  Nejprodávanější parkovací senzory dle Heureky

  Jak vybrat parkovací senzory?

  Dvě nejdůležitější kritéria spočívají ve volbě optimálního modelu dle místa použití a funkční technologie. Během nákupu se pak vyplatí brát ohled též na způsob upozornění, případně barvu světel. Věnujte odpovídající pozornost tomu, abyste zařízení umístili přesně tam, kde má být, jelikož v opačném případě nebude fungovat.

  Kritéria výběru

  Místo použití

  Ještě, než rozkliknete stránku e-shopu nebo se začnete přehrabovat krabicemi v obchodě, promyslete si, kam senzory umístíte. V současné době lze vybírat ze dvou stejně dobře pracujících variant – zadních a předních parkovacích senzorů. Každá z obou technologií má své výhody, ale i nevýhody. Obecně též platí, že přední lze užít výhradně ve spojení se zadními senzory.

  Zadní parkovací senzory.

  Klady
  • Snadné zapojení
  • Široká dostupnost
  • Možnost integrace do SPZ
  Zápory
  • Omezený snímací rozsah
  • Fixní upevnění nad SPZ

  Přední parkovací senzory

  Klady
  • Širší záběr
  • Spínání jen na potřebnou dobu
  Zápory
  • Omezené možnosti montáže
  • Nutnost sešlápnutí brzdového pedálu

  Méně nároční řidiči si plně vystačí se zadními senzory, které je upozorní na nebezpečí hrozící v místech, kam příliš dobře nevidí. Úplnou jistotu však dodá až jejich kombinace s asistenty předními, díky čemuž odpadnou obavy z bouračky zaviněné špatným odhadem vzdálenosti od ostatních vozidel.

  Vesměs platí, že pouze zadní modely jsou vybaveny 4 samostatnými čidly, zatímco předozadní systém jich využívá hned dvakrát tolik.

  Technologie

  Nežili bychom ve 21. století, kdybyste si nemohli vybrat, jakou technologii asistence preferujete. Hned v úvodu je zapotřebí zmínit, že ať už se rozhodnete jakkoli, vámi zakoupené senzory budou plně funkční. Následující tabulka obsahuje detailnější přehled silné trojice:

  TechnologieVýhodyNevýhody
  UltrazvukováNízká cena
  Vysoká spolehlivost
  Nutnost vrtání otvorů do nárazníku
  ElektromagnetickáSnadná montáž a demontáž
  Rozumná cena
  Snímají pouze, pokud je automobil v pohybu
  KamerováŠiroká škála provedení
  Vysoká efektivita
  Možnost kombinace kamerového záznamu s čidly
  Vysoká cena
  Náročnější montáž

  Způsob upozornění

  K čemu by parkovací senzory byly, kdyby vás při jízdě na překážku náležitě neupozornily? Úplně k ničemu. Klíčovou součást představuje praktický displej zobrazující vzdálenost od ostatních vozidel. U levnějších zařízení se setkáte pouze s grafickým odhadem, dražší modely jsou schopny uvést přímo počet metrů.

  Parkovací senzory recenze

  Všechny přístroje navíc bývají osazeny akustickým signálem. Ten se rozezní v okamžiku, kdy dojde k překročení určené hranice a riziko nárazu je opravdu vysoké.

  Barva světel

  Chcete, aby všechno důkladně ladilo? Pak dbejte i na výběr odpovídající barvy jednotlivých senzorů. Ty by neměly být příliš vidět, aby nedošlo k oslnění vás nebo řidičů dalších automobilů. Za jakýsi standard se obecně považuje kombinace černé a bílé barvy, ale na trhu objevíte i jiné, mnohem zajímavější kreace.

  Umístění

  Jestliže vám asistent příliš nepomáhá, i když se má jednat o jeden z nejlepších modelů vůbec, patrně jste jej špatně umístili. Minimum je alespoň 42 centimetrů nad vozovkouorientace směrem nahoru. Vzdálenost jednotlivých čidel není důležitá, ale vzhledem k tomu, že jsou osazena magnety, není doporučeno jejich vrtání do kovu.

  Propojení asistenta se samotným vozidlem není nikterak obtížné, všechny potřebné komponenty jsou součástí balení. Zejména u zadních senzorů je stačí zapojit do parkovacího světla a propojit kabely. V interiéru vozu potom nalezne své pevné místo displej zobrazující všechny potřebné informace.

  Nejprodávanější parkovací senzory

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Autor článku

  Odborná redakce
  Odborná redakce

  Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

  Podobné články