ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Sport

Cestovní lékárničky

V lékárničce najdete vše, co je zapotřebí pro řešení akutních situací. O vše ostatní se postarají školení odborníci. Ideální variantou je cestovní lékárnička, kterou můžete brát sebou na výlety a túry. Větším skupinám doporučujeme lékárničku Lifesystems Camping, na výlety postačí lékárnička Lifesystems Light & Dry Pro First Aid Kit.

Nejlepší celkově

Rozměrná sada první pomoci, jež má všechno, co by měla mít v dostatečném množství.

Nejlepší cena/kvalita

Drobná, lehká lékárnička, s níž se nemusíte bát vydat na výlet do přírody. Pro dvě osoby.

Nejlepší levná

Dobře provedený balíček první pomoci, který využijete pro ošetření lehčích, ale i zcela akutních stavů.

Nejlepší lékárničky na doma i na tábor

Recenze Lifesystems Camping First Aid Kit – nejlepší cestovní lékárnička pro větší skupiny

Přenosná lékárnička LifeSystems Camping Pro náročné

Vhodné pro: táborníky | Množství materiálu: 40 ks | Hmotnost: 452 g

Klady
 • Velké množství materiálu
 • Odolný obal
 • Drobné rozměry
 • Dodatečné místo
Zápory
 • Absence termoizolační fólie
 • Návod v anglickém jazyce

Milujete výlety do přírody a spaní pod širákem? V tom případě rozhodně myslete i na případná rizika zranění či popálenin. Pro poskytnutí první pomoci při těchto nehodách je navržena cestovní lékárnička Lifesystems Camping First Aid Kit.

Zásadní výhodou je velké množství zdravotnického materiálu. Sada obsahuje až 40 kusů nejrůznějších prostředků od obvazů, přes krytí až po nůžky a rukavice. Odolný obal a drobné rozměry zajistí, že balíček pohodlně ukryjete v batohu a nemusíte se jej bát vystavit dešti. Navíc je v kufříku dost volného místa pro vložení vlastního náčiní dle potřeby.

Jediným výraznějším nedostatkem je absence termoizolační fólie. Vzhledem k tomu, že v divočině můžete na záchranu čekat i několik dlouhých hodin, určitě se vyplatí mít ji k dispozici. Návod k použití a informace o sadě jsou pouze v anglickém jazyce. Neznalí si musí pomoci metodou pokus-omyl či internetem.

Pokud se chystáte v létě do přírody a chcete mít pro případ nehody balíček první pomoci, pak jste na správném místě. Lifesystems Camping First Aid Kit totiž obsahuje přesně to, co byste mohli potřebovat.

Recenze Lifesystems Light & Dry Pro First Aid Kit – cestovní lékárnička pro dva

Lékárnička LifeSystems Light & Dry Pro Zlatý střed

Vhodné pro: trekking, krátké výlety | Množství materiálu: 42 ks | Hmotnost: 158 g

Klady
 • Nízká hmotnost
 • Drobné rozměry
 • Odolný obal
 • Rychlá orientace
Zápory
 • Pouze pro dvě osoby
 • Jen základní výbava

Jestliže se plánujete vydat na výlet do přírody a nechcete nic ponechat náhodě, vezměte s sebou Lifesystems Light & Dry Pro First Aid Kit. Obsahuje to nejdůležitější, co byste mohli v krizových situacích potřebovat.

Velkou výhodou je nízká hmotnost sady, stejně jako její velmi drobné rozměry. Bez problémů se vejde na dno batohu, aniž by zabírala příliš mnoho místa. Obal vyniká odolností a samozřejmě mu nevadí ani déšť, Speciální Quick Find Systém napomáhá rychlému nalezení veškerého potřebného materiálu, a to i pod tlakem.

Nevýhodou může být fakt, že obsah balíčku stačí pouze pro dvě osoby. Pokud se vydáváte na cestu s rodinou, vyplatí se raději přibalit ještě jeden kus. Výbava plně postačuje pro řešení všech akutních případů, pokročilejší materiál však nehledejte a ihned po poskytnutí první pomoci se snažte dostat postiženého do péče odborníků.

Hledáte-li skladnou lékárničku na kolo malých rozměrů pro případ nouze, jste na správném místě. Bez větších problémů ji vezmete kamkoliv a v jejích útrobách se rychle zorientujete a naleznete vše, co je třeba.

Recenze Lifesystems Pocket First Aid Kit – levná cestovní lékárnička do domácnosti

Cestovní lékárnička LifeSystems Pocket First Aid Levný základ

Vhodné pro: domácnost | Množství materiálu: 18 ks | Hmotnost: 180 g

Klady
 • Nižší cena
 • Malá hmotnost
 • Praktické balení
Zápory
 • Promokavý obal

Lifesystems Pocket First Aid Kit je balíčkem prvním pomoci vhodným pro použití v domácnosti. Díky drobným rozměrům a hmotnosti ji ovšem můžete klidně nosit i do zaměstnání.

Podstatnou výhodou je nízká pořizovací cena. Za necelých 400 korun získáte set, s jehož pomocí vyřešíte akutní stavy. 18 kusů materiálu je vyrobeno z vysoce kvalitního a odolného materiálu. Již výše zmíněná malá hmotnost zajistí velmi snadnou přenosnost z místa na místo i manipulaci, kterou zvládne dítě.

Jediným výraznějším nedostatkem je promokavý obal. Při častém vystavení dešti dojde k provlhnutí vnitřního prostoru. Tím je ohrožen i zdravotnický materiál uvnitř balíčku, takže se snažte držet lékárničku dál od zdrojů vlhkosti.

Jestliže hledáte levnou sadu pro řešení akutního nebezpečí v domácnosti či zaměstnání, jste na správném místě. Lifesystems Pocket First Aid Kit nabízí všechno, co je nutné k tomu, abyste ošetřili drobná zranění či zraněnému pomohli do doby, než se dostanete do péče odborného personálu.

Neprodávanější lékárničky podle Heureky

Jak správně vybrat cestovní lékárničku?

První otázkou, na níž si musíte odpovědět, je, zda si zvolit kompletní set z obchodu nebo si vytvořit vlastní balíček první pomoci. Významnými kritérii jsou typ a místo použití a obsah. Neméně důležitou roli hraje i provedení obalu. Zvláštní zřetel rozhodně klaďte i na datum expirace obsahu, jež zásadně ovlivňuje její využitelnost.

Vlastní nebo kupovanou?

Někteří si zvolí již hotovou sadu, jiní si zase nakoupí potřebný materiál včetně brašny sami. Zatímco koupit hotový model je nepoměrně pohodlnější a levnější, tvorba vlastního balíčku první pomoci zaručí vyšší kvalitu. Jestliže se tedy plánujete vydat na náročnější túru do hor či přírody, nebojte se sestavit brašnu podle vlastních potřeb. Pro méně rizikové výlety postačí i kupované sady. Jedny z nejlepších lékárniček dodává lifesystems.

Typ použití a obsah lékárničky

Před nákupem si promyslete, k jakému účelu budete výrobek potřebovat. Nebezpečí hrozící v bytě jsou totiž jiného charakteru než ta při práci na zahradě nebo outdoorové sportovní aktivitě. Proto se vyplatí si zkontrolovat, zda je k dispozici vše, co byste mohli v případě nutnosti potřebovat.

Následující tabulka nabízí základní přehled materiálu, jež by měl být přítomen v každém případě. Jedná se totiž o základní prostředky nutné k záchraně života:

Nezbytný obsah lékárničky
Leukoplasti s tkanými polštářky
Čistá leukoplast
Krycí sterilní čtverce
Krepové obvazy i obvazy hotové
Gáza Inadin proti popáleninám
Kvalitní pružné obinadlo
Ortéza
Tampony napuštěné desinfekčním roztokem
Škrtidlo
Pevné mašličky
Jednorázové nebo latexové rukavice
Trojcipý šátek
Špendlíky a ostrá jehla
Nůžky nebo žiletka
Malá pinzeta
Isofólie

V zásadě se jedná o prostředky nutné při akutním, život ohrožujícím krvácení. Takové se může přihodit kdykoliv, takže by lékárnička měla být po ruce vždy.

Při cestě do hor či pustin byste rozhodně měli mít k dispozici nafukovací fixační obvazy. Pokud se chystáte do oblasti se silnými mrazy či sluncem, nezapomínejte na ochranné krémy na ruce a pleť.

Provedení obalu

Při nákupu byste měli dbát i na provedení obalu. Ten by měl každého upoutat hned na první pohled, protože občas nastanou situace, při nichž není možné dlouhé minuty až desítky minut hledat kufřík s první pomocí. Obvyklá je sytě červená barva s výrazným bílým křížem. Není třeba se bát, že byste přenosnou lékárničku ve stresu přehlédli.

Vzhledem k tomu, že budete sadu patrně brávat s sebou do každého počasí, obal by měl být voděodolný. Případné zatékání totiž může zcela znehodnotit zdravotnický materiál.

Náš tip

V samostatném článku jsme se věnovali nejlepším autolékárničkám.

Datum expirace cestovní lékárničky

Jedním z nejvýznamnějších kritérií, které je dokonce stanoveno zákonem, je datum expirace. Nikdy totiž nesmíte využívat vybavení přenosné lékárničky s prošlým datem. Ačkoliv je samozřejmě jasné, že v případě nebezpečí bude datum tím posledním, co vás bude zajímat, vždycky je dobré pamatovat na pravidelné obnovování materiálu. Na záchraně života se totiž nevyplatí šetřit.

Neprodávanější lékárničky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (21 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář