ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Nábytek

Laminátové podlahy

Výběr vybavení do domácnosti není nikdy jednoduchý a klíčovou součástí nového bytu nebo domu je vždy podlaha. Ta by měla být odolná a kvalitní, zároveň by se vám měla líbit a také by měla být praktická z hlediska údržby. My vám přinášíme tipy na ty nejlepší laminátové podlahy tohoto roku, které vás mohou inspirovat k výběru. Za redakci doporučujeme odolnou Quick-Step Eligna.

Nejlepší Quick-Step

Voděodolná laminátová podlaha s odolným povrchem a přírodním vzhledem.

Nejlepší Naturel

Voděodolná šedá laminátová podlaha vhodná do koupelny i celého bytu.

Nejlepší Krono Original

Levná laminátová plovoucí podlaha s tvrdým povrchem a antibakteriální úpravou.

Nejlepší laminátové podlahy

Recenze Quick-Step Eligna Dub Venice přírodní – Nejlepší laminátová podlaha vhodná i do koupelen

Laminátová podlaha Quick-Step Dub Venice přírodní - recenze Pro náročné

Značka: Quick-Step | Rozměr: 138 × 15,6 × 0,8 cm | Dekor: dub | Spoj: zámek Uniclic | Třída odolnosti: AC4 | Užitná třída: 32 | Orientační cena: 700 Kč/m2

Klady
 • Ekologická výroba
 • Přírodní vzhled
 • Odolný povrch
 • Úprava zaručující 100% voděodolnost
Zápory
 • Vyšší cena

Vysoce kvalitní laminátovou podlahu s odolným povrchem představuje model Quick-Step Eligna Dub Venice přírodní. Laminátové podlahy Quick-Step drží označení EU Ecolabel. Jedná se tedy o podlahy, které jsou vyrobeny z nejméně 80 % z trvale udržitelných zdrojů dřeva, neobsahují nebezpečné látky a vyrábí se v továrnách s efektivním energetickým hospodařením. Vysoká kvalita a ekologická výroba jsou ale vykoupeny vyšší pořizovací cenou této laminátové podlahy, která převyšuje 700 Kč/m2.

Laminátové podlahy Quick-Step nabízí obrovské množství dekorů s povrchem opatřeným technologií Stratch Guard a Stain Guard, které zaručují vysokou odolnost proti poškrábání, poškození a skvrnám. Díky autentickému přírodnímu vzhledu laminátovou podlahu na první pohled nerozeznáte od dřevěné. Povrch je navíc opatřen vrstvou HydroSeal, takže se jedná o laminátovou podlahu se 100% voděodolností vhodnou i do koupelen.

Recenze Naturel Water 100 Stone Lightwash – kvalitní voděodolná laminátová podlaha Naturel

voděodolná laminátová podlaha Natural Water Zlatý střed

Značka: Naturel | Rozměr: 63,5 × 32,7 cm | Dekor: kámen | Spoj: 1click2go | Třída odolnosti: AC5 | Užitná třída: 23/33 | Orientační cena: 600 Kč/m2

Klady
 • Vhodná i do koupelny
 • Antibakteriální úprava
 • Jednoduchá instalace
 • Voděodolné jádro na bázi dřeva
Zápory
 • Nejsou

Sháníte-li plovoucí laminátovou podlahu, jež bude opravdu odolná vůči vodě, určitě oceníte Water 100 Stone Lightwash od značky Naturel. Ta je totiž vhodná i do koupelny a odolává vlhkosti opravdu snadno. Vydrží přítomnost vody až sto hodin a zároveň je odolná proti poškrábání nebo oděru. Podlaha je vybavena voděodolným naimpregnovaným jádrem na bázi dřeva. I dekor, díky kterému se podobá našedlému kameni, bude vynikajícím doplňkem do většiny koupelen.

Určitě osloví i jednoduchou instalací na bázi 1click2go. Má antibakteriální úpravu a je antistatická, patří tak mezi opravdu hygienické podlahy. Samozřejmostí je také protiskluzová vrstva. Klidně ji můžete položit i tam, kde je podlahové vytápění, což je v koupelnám poměrně častý jev. Za relativně dobrou cenu tak bude tato podlaha vaší pýchou a uvidíte, že vám bude dobře sloužit dlouhá léta.

Recenze Krono Original Castello Classic Oak Nostalgia – Levná plovoucí laminátová podlaha

Laminátová Podlaha Krono Original Castello Classic Oak Nostalgia Levný základ

Značka: Krono Original | Rozměr: 128,5 × 19,2 × 0,8 cm | Dekor: dub | Spoj: Twin Click | Třída odolnosti: AC4 | Užitná třída: – | Orientační cena: 250 Kč/m2

Klady
 • Nízká cena
 • Antibakteriální úprava
 • Přírodní vzhled
 • Odolný povrch
Zápory
 • Nevhodná do koupelny
 • Častější výskyt vadných lamelů

Pokud do podlahy nechcete investovat spoustu peněz, ale zároveň se nechcete vzdát imitace dřeva, poměrně slušnou kvalitu nabízí laminátová podlaha Krono Original Castello Classic v dekoru dubového dřeva. Tento odstín je vhodný zejména pro zákazníky, kteří si potrpí na klasickou hnědou podlahu, zároveň však hnědá není příliš sytá a nebije do očí.

Tato laminátová podlaha nabízí i vysokou odolnost AC4, takže je vhodná k použití i ve frekventovaných částech domu. Její tvrdost ustojí i drápy domácích mazlíčků, není ovšem vhodná do koupelny, kde by jí vlhkost vzduchu nedělala dobře. Díky antibakteriální úpravě je tato podlaha hygienická a snadno se myje.

Instalace probíhá systémem Twin click, kdy napřed spojíte lamely po kratších stranách a celou řadu následně najednou připojíte k již hotové řadě lamel. Tento způsob instalace je poměrně snadný a zvládnete jej provést i sami. Jedinou podstatnou nevýhodu spatřujeme v častějším výskytu vadných kusů v balení.

Nejprodávanější laminátové podlahy

Výhody laminátové podlahy

Laminátové podlahy jsou běžnou součástí většiny domácností. Jsou levnou alternativou dřevěných podlah. Přitom mohou vypadat velmi podobně, ale zároveň nemusí dřevo vůbec připomínat. Cena i možnost volby prakticky jakéhokoliv vzoru a barvy jsou hlavními důvody, proč si lidé podlahy z laminátu pořizují. Velmi oblíbené jsou ale i pro svou stabilitu a nenáročnost. Laminátové podlahy vyžadují minimální udržování, ale zároveň vydrží poměrně dlouho a stanou se dobře sloužící součástí domácnosti.

Vlastnosti laminátové podlahy

Pojďme se tedy blíže podívat na vlastnosti laminátové podlahy, abyste mohli určit, je-li právě tento druh podlahy vhodný pro vaši domácnost. Laminát je vytvořen z několika vrstev materiálu, které jsou k sobě slepeny, případně slisovány za vyšších teplot. I samotný laminát může mít velmi různorodé složení, a tak se konkrétní vlastnosti vždy odvíjejí od použitých materiálů. Na druhou stranu většina laminátů má několik znaků, jež platí pro všechny.

Laminát je oblíbený zejména pro svou odolnost. K poškrábání laminátu se s povrchovou vrstvou dochází jen výjimečně a většinou bývá důsledkem těžkých předmětů, nikoliv drobných nečistot. Tato svrchní vrstva je také antistatická, z čehož plyne, že se na ní nehromadí prach a je tím pádem jednodušší ho uklízet. Na údržbu laminát není náročný a můžete ho čistit běžnými čistícími prostředky, stejně jako navlhčeným hadrem.

Tento typ podlah bývá také oblíbený pro jednoduchou instalaci. Jednotlivá laminátová prkna se do sebe nacvakají. V případě, že budete chtít laminát odstranit, uděláte to stejně snadno. Navíc si můžete vybrat z obrovského množství designů, které připomínají přírodní materiály, nebo se od nich velmi liší. Záleží tak jen na vašem vkusu a tom, co se vám bude hodit k nábytku a dalšímu vybavení jednotlivých místností.

A nakonec by byla určitě škoda nezmínit výhodu laminátu, která potěší snad úplně každého. Laminát je poměrně levný, a tak s ním pokryjete stejně velkou místnost obvykle o polovinu levněji než například u dřevěné podlahy. Stává se tak velmi vhodným pro všechny, kteří by si přáli právě dřevěnou podlahu, ale připadá jim příliš drahá. Existují totiž druhy laminátu, jež dřevo hodně připomínají a budou se v interiéru vyjímat úplně stejně skvěle.

Nejlepší laminátové podlahy

Druhy laminátových podlah

Laminátové podlahy se dělí podle mnoha různých kritérií. Zajímavé je určitě rozdělení podle typu výroby laminátu. Na podlahy se používají převážně tři různé způsoby výroby. Přímým laminátem (DPL) rozumíme desku, na níž byl dám dekorativní papír, k jehož překrytí byla následně použita ochranná vrstva. Oproti tomu vysokotlaký laminát (HPL) je vyroben tak, že je papír dohromady lisován s deskou, a tím pádem je pevnější a odolnější. Kombinací obou dvou způsobů vzniká laminát CLM.

Lamináty lze rozlišovat také na základě odolnosti vůči oděru, nebo podle zátěže, kterou snesou. Ideální je, pokud si při výběru laminátové podlahy necháte poradit od odborníka, jemuž přesně popíšete, v jaké místnosti laminát bude. Na základě toho potom dokáže určit, který laminát je pro vás vhodný a jak moc odolnou podlahu potřebujete.

Náš tip

Prohlédněte si také náš výběr nejlepších dřevěných podlah.

Nevýhody laminátových podlah

Bohužel, stejně jako jakýkoliv jiný materiál, má i laminát své nevýhody. Není příliš příjemný na chůzi, což je způsobeno tím, že je studený a tvrdý. V tom se liší například od dřeva, jež je našim nohám mnohem přirozenější. Riziková je i zvýšená vlhkost, která může způsobit nabobtnání jednotlivých prken, a tím pádem jejich zničení.

Z toho vyplývá i další nevýhoda laminátové podlahy. Pokud ji nějakým způsobem poničíte, je potřeba ji vyměnit celou a nelze ji například zbrousit. Také nemá příliš dobré izolační vlastnosti, takže přes ni bude slyšet hluk. I proto pod laminát větší patří ještě izolační vrstva, která pomůže tento neduh jinak kvalitního materiálu vyřešit.

Pokládka laminátové podlahy

Jak položit laminátovou podlahu

Položení plovoucí laminátové podlahy je velmi jednoduché, a tak se do něj klidně můžete pustit sami. Většině podlah funguje totiž na systému zvaném click, který umožňuje zapojit jednotlivé lamely do sebe. Jako první se na povrch aplikuje parozábrana a kročejová izolace. Následně můžete začít s položením samotné laminátové podlahy. Ideální je začít od rohu místnosti a postupovat ve směru oken. Některá prkna bude samozřejmě nutné upravit, aby seděla například na trubky od topení. Na závěr se většinou nasazují soklové lišty, které ochrání okraje podlahy. Pokud si s položením nevíte rady, můžete se objednat odborníka.

Kde koupit laminátovou podlahu

Koupi laminátové podlahy, stejně jako jakékoliv jiné, by měla předcházet diskuze s odborníkem. Ne každá podlaha je vhodná do každého interiéru, tak ať si urychlenou koupí nezpůsobíte spíše problémy. Mnoho pěkných laminátových podlah za dobré ceny seženete na různých e-shopech. Naším tipem je internetový obchod LaSamba.cz, kde si vyberete z nepřeberného množství dekorů a odolností laminátových podlah. Zajímavý výběr nabízí i Siko. Na jejich eshopu nabízejí nejen imitace dřeva, ale i mnoho dalších vzorů. Spoustu dalšího vybavení k podlaze můžete nakoupit na Baumax.cz, kde zároveň mají mnoho laminátových podlah pro všechny typy interiérů.

Nejoblíbenější značky laminátových podlah

Laminátové podlahy Quick-Step

Výrobce podlah Quick-Step je na trhu už od roku 1990. Zakládá si na nadčasovém designu, neotřelých dekorech a snadné instalaci podlah. Kromě laminátových podlah má ve své nabídce také vinylové a nejrůznější příslušenství.

Logo Quick-Step laminátové podlahy

Laminátové podlahy Naturel

Naturel na náš trh dodává mnoho různých typů vybavení do domácnosti. Můžete od nich koupit i dřevěné podlahy, stejně jako ty laminátové. Vybrat si můžete z mnoha různých dekorů a spolehnout se můžete na vysokou kvalitu a odolnost.

Laminátové podlahy Naturel

Kolik stojí laminátová podlaha

Do 250 Kč za metr čtvereční

Ceny laminátových podlah jsou poměrně příznivé, a tak ty nejlevnější kousky koupíte už za několik set korun za metr čtvereční. U těch sice nemůžete očekávat žádnou extrémní životnost nebo kvalitu, ale svému účelu poslouží.

Od 250 do 500 Kč za metr čtvereční

Běžné laminátové podlahy koupíte za tuto cenu. Najdete kousky, které opravdu věrně imitují dřevo, ale také podlahy vhodné do koupelen a místností s extrémní zátěží. Je tedy jen na vás, jakou laminátovou podlahu si vyberete.

Nad 500 Kč za metr čtvereční

Nejlepší laminátové podlahy se mohou vyšplhat i nad tuto cenu. Pokud hledáte zajímavé a netradiční dekory, nebo nějaké speciální vlastnosti, určitě propátrejte i tuto cenovou kategorii.

Nejoblíbenější laminátové podlahy

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (12 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář