ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší laminátové podlahy – Test a Recenze 2023

Výběr vybavení do domácnosti není nikdy jednoduchý a klíčovou součástí nového bytu nebo domu je vždy podlaha. Ta by měla být odolná a kvalitní, zároveň by se vám měla líbit a také by měla být praktická z hlediska údržby. Kdo chce ušetřit a zároveň potřebuje opravdu odolnou podlahu, může si zvolit laminát. My vám přinášíme tipy na ty nejlepší laminátové podlahy tohoto roku, které vás mohou inspirovat k výběru. Níže se také dozvíte, jaké přesně výhody a nevýhody plovoucí laminátová podlaha má a podle čeho se rozhodnout právě pro ni.

Pro ty, kdo touží po dřevěné podlaze, ale nemohou si ji dovolit, je skvělou volbou plovoucí laminátová podlaha Swiss Krono Fiori Dub Dalia. Ta věrně připomíná dřevěnou dubovou podlahu. Do koupelny se zase hodí voděodolná podlaha Naturel Water 100 Stone Lightwash se světle šedým dekorem.

Nejlepší Swiss Krono

Laminátová podlaha do místností s vysokou zátěží s dekorem dubu.

Nejlepší Naturel

Voděodolná šedá laminátová podlaha vhodná do koupelny i celého bytu.

Nejlepší Venda

Levná laminátová plovoucí podlaha s dekorem borovice pinie.

Nejlepší laminátové podlahy

Recenze Swiss Krono Fiori Dub Dalia – Nejlepší plovoucí laminátová podlaha Swiss Krono

Recenze Swiss Krono Fiori Dub Dalia Pro náročné

Značka: Swiss Krono | Rozměr: 138 × 24,2 × 1 cm | Dekor: dub | Spoj: zámek Aqua Pearl | Třída odolnosti: AC6 | Užitná třída: 33 | Orientační cena: 590 Kč/m2

Klady
 • 3D struktura na povrchu
 • Přírodní vzhled
 • Voděodolné jádro
 • Těsný zámkový spoj
 • Vhodná do místností s vysokou zátěží
Zápory
 • Vyšší cena

Líbí se vám dřevěné podlahy, ale z nějakého důvodu pravé dřevo nechcete, nebo nemůžete mít? Skvělou alternativou může být tato plovoucí laminátová podlaha Swiss Krono Fiori, jež velmi dobře imituje pravou dubovou podlahu. Kromě dekoru v přírodních barvách má podlaha i speciální 3D strukturu na povrch, která připomíná pravé dřevo. Podobnost s dřevěnou podlahou je ještě podpořena v-drážkou.

Skvělý vzhled ale není jedinou výhodou této laminátové podlahy. Je velmi odolná a nemusíte se bát, že se jednoduše zničí. K poškrábání dojde jen ve zcela výjimečných případech a po dobu 24 hodin je laminát také odolný vůči vodě. To je zajištěno díky speciálnímu voděodolnému jádru a těsnému zámkovému spoji Aqua Pearl. Vzhledem k vysoké odolnosti je tato podlaha vhodná i do prostor, kde je opravdu velká zátěž. Bez obav ji tak můžete umístit do jakékoliv místnosti v domě nebo bytě. Na to, že je podlaha laminátová, je její cena poměrně vysoká, ale připlácíte za skvělou kvalitu.

Recenze Naturel Water 100 Stone Lightwash – kvalitní voděodolná laminátová podlaha Naturel

voděodolná laminátová podlaha Natural Water Zlatý střed

Značka: Naturel | Rozměr: 63,5 × 32,7 cm | Dekor: kámen | Spoj: 1click2go | Třída odolnosti: AC5 | Užitná třída: 23/33 | Orientační cena: 570 Kč/m2

Klady
 • Vhodná i do koupelny
 • Antibakteriální úprava
 • Jednoduchá instalace
 • Voděodolné jádro na bázi dřeva
Zápory
 • Nejsou

Sháníte-li plovoucí laminátovou podlahu, jež bude opravdu odolná vůči vodě, určitě oceníte Water 100 Stone Lightwash od značky Naturel. Ta je totiž vhodná i do koupelny a odolává vlhkosti opravdu snadno. Vydrží přítomnost vody až sto hodin a zároveň je odolná proti poškrábání nebo oděru. Podlaha je vybavena voděodolným naimpregnovaným jádrem na bázi dřeva. I dekor, díky kterému se podobá našedlému kameni, bude vynikajícím doplňkem do většiny koupelen.

Určitě osloví i jednoduchou instalací na bázi 1click2go. Má antibakteriální úpravu a je antistatická, patří tak mezi opravdu hygienické podlahy. Samozřejmostí je také protiskluzová vrstva. Klidně ji můžete položit i tam, kde je podlahové vytápění, což je v koupelnám poměrně častý jev. Za relativně dobrou cenu tak bude tato podlaha vaší pýchou a uvidíte, že vám bude dobře sloužit dlouhá léta.

Recenze Venda barvy pinie – Levná plovoucí laminátová podlaha Venda

Recenze Venda barvy pinie Levný základ

Značka: Venda | Rozměr: 138 × 19,3 × 8 cm | Dekor: pinie | Spoj: click | Třída odolnosti: – | Užitná třída: 32 | Orientační cena: 260 Kč/m2

Klady
 • Nízká cena
 • Vhodná i nad podlahové topení
 • Připomíná pravé dřevo
Zápory
 • Neznámá třída odolnosti

Kdo si opravdu potrpí na nízkou cenu, ale nechce se vzdát imitace dřeva, určitě ho potěší tato laminátová podlaha od značky Venda. Dekor připomíná dřevo z borovice pinie, které je zabarvené do šeda a působí ve většině interiérů moc pěkně.

Tato plovoucí laminátová podlaha je vhodná i pro ty, kteří mají doma podlahové topení. Je poměrně odolná vůči zátěži, zatímco odolnost vůči oděru výrobce bohužel neuvádí. Největší výhodou této podlahy tak zůstává skvělá cena a atraktivní vzhled. Navíc piniové dřevo není u podlah příliš obvyklé, a tak bude ve vaší domácnosti působit nezvykle a originálně.

Nejprodávanější laminátové podlahy

Výhody laminátové podlahy

Laminátové podlahy jsou běžnou součástí většiny domácností. Jsou levnou alternativou dřevěných podlah. Přitom mohou vypadat velmi podobně, ale zároveň nemusí dřevo vůbec připomínat. Cena i možnost volby prakticky jakéhokoliv vzoru a barvy jsou hlavními důvody, proč si lidé podlahy z laminátu pořizují. Velmi oblíbené jsou ale i pro svou stabilitu a nenáročnost. Laminátové podlahy vyžadují minimální udržování, ale zároveň vydrží poměrně dlouho a stanou se dobře sloužící součástí domácnosti.

Vlastnosti laminátové podlahy

Pojďme se tedy blíže podívat na vlastnosti laminátové podlahy, abyste mohli určit, je-li právě tento druh podlahy vhodný pro vaši domácnost. Laminát je vytvořen z několika vrstev materiálu, které jsou k sobě slepeny, případně slisovány za vyšších teplot. I samotný laminát může mít velmi různorodé složení, a tak se konkrétní vlastnosti vždy odvíjejí od použitých materiálů. Na druhou stranu většina laminátů má několik znaků, jež platí pro všechny.

Laminát je oblíbený zejména pro svou odolnost. K poškrábání laminátu se s povrchovou vrstvou dochází jen výjimečně a většinou bývá důsledkem těžkých předmětů, nikoliv drobných nečistot. Tato svrchní vrstva je také antistatická, z čehož plyne, že se na ní nehromadí prach a je tím pádem jednodušší ho uklízet. Na údržbu laminát není náročný a můžete ho čistit běžnými čistícími prostředky, stejně jako navlhčeným hadrem.

Tento typ podlah bývá také oblíbený pro jednoduchou instalaci. Jednotlivá laminátová prkna se do sebe nacvakají. V případě, že budete chtít laminát odstranit, uděláte to stejně snadno. Navíc si můžete vybrat z obrovského množství designů, které připomínají přírodní materiály, nebo se od nich velmi liší. Záleží tak jen na vašem vkusu a tom, co se vám bude hodit k nábytku a dalšímu vybavení jednotlivých místností.

A nakonec by byla určitě škoda nezmínit výhodu laminátu, která potěší snad úplně každého. Laminát je poměrně levný, a tak s ním pokryjete stejně velkou místnost obvykle o polovinu levněji než například u dřevěné podlahy. Stává se tak velmi vhodným pro všechny, kteří by si přáli právě dřevěnou podlahu, ale připadá jim příliš drahá. Existují totiž druhy laminátu, jež dřevo hodně připomínají a budou se v interiéru vyjímat úplně stejně skvěle.

Nejlepší laminátové podlahy

Druhy laminátových podlah

Laminátové podlahy se dělí podle mnoha různých kritérií. Zajímavé je určitě rozdělení podle typu výroby laminátu. Na podlahy se používají převážně tři různé způsoby výroby. Přímým laminátem (DPL) rozumíme desku, na níž byl dám dekorativní papír, k jehož překrytí byla následně použita ochranná vrstva. Oproti tomu vysokotlaký laminát (HPL) je vyroben tak, že je papír dohromady lisován s deskou, a tím pádem je pevnější a odolnější. Kombinací obou dvou způsobů vzniká laminát CLM.

Lamináty lze rozlišovat také na základě odolnosti vůči oděru, nebo podle zátěže, kterou snesou. Ideální je, pokud si při výběru laminátové podlahy necháte poradit od odborníka, jemuž přesně popíšete, v jaké místnosti laminát bude. Na základě toho potom dokáže určit, který laminát je pro vás vhodný a jak moc odolnou podlahu potřebujete.

Nevýhody laminátových podlah

Bohužel, stejně jako jakýkoliv jiný materiál, má i laminát své nevýhody. Není příliš příjemný na chůzi, což je způsobeno tím, že je studený a tvrdý. V tom se liší například od dřeva, jež je našim nohám mnohem přirozenější. Riziková je i zvýšená vlhkost, která může způsobit nabobtnání jednotlivých prken, a tím pádem jejich zničení.

Z toho vyplývá i další nevýhoda laminátové podlahy. Pokud ji nějakým způsobem poničíte, je potřeba ji vyměnit celou a nelze ji například zbrousit. Také nemá příliš dobré izolační vlastnosti, takže přes ni bude slyšet hluk. I proto pod laminát větší patří ještě izolační vrstva, která pomůže tento neduh jinak kvalitního materiálu vyřešit.

Pokládka laminátové podlahy

Jak položit laminátovou podlahu

Položení plovoucí laminátové podlahy je velmi jednoduché, a tak se do něj klidně můžete pustit sami. Většině podlah funguje totiž na systému zvaném click, který umožňuje zapojit jednotlivé lamely do sebe. Jako první se na povrch aplikuje parozábrana a kročejová izolace. Následně můžete začít s položením samotné laminátové podlahy. Ideální je začít od rohu místnosti a postupovat ve směru oken. Některá prkna bude samozřejmě nutné upravit, aby seděla například na trubky od topení. Na závěr se většinou nasazují soklové lišty, které ochrání okraje podlahy. Pokud si s položením nevíte rady, můžete se objednat odborníka.

Kde koupit laminátovou podlahu

Koupi laminátové podlahy, stejně jako jakékoliv jiné, by měla předcházet diskuze s odborníkem. Ne každá podlaha je vhodná do každého interiéru, tak ať si urychlenou koupí nezpůsobíte spíše problémy. Mnoho pěkných laminátových podlah za dobré ceny seženete na různých e-shopech. Naším tipem je internetový obchod LaSamba.cz, kde si vyberete z nepřeberného množství dekorů a odolností laminátových podlah. Zajímavý výběr nabízí i Siko. Na jejich eshopu nabízejí nejen imitace dřeva, ale i mnoho dalších vzorů. Spoustu dalšího vybavení k podlaze můžete nakoupit na Baumax.cz, kde zároveň mají mnoho laminátových podlah pro všechny typy interiérů.

Nejoblíbenější značky laminátových podlah

Laminátové podlahy Swiss Krono

Švýcarská značka Swiss Krono se zaměřuje na výrobu dřevěných věcí do domácnosti všeho druhu. Do toho spadají i laminátové podlahy, a tak vám nabídne celou řadu velmi kvalitních a ekologicky udržitelných podlah, jejichž koupě rozhodně nebudete litovat.

Laminátové podlahy Swiss Krono

Laminátové podlahy Naturel

Naturel na náš trh dodává mnoho různých typů vybavení do domácnosti. Můžete od nich koupit i dřevěné podlahy, stejně jako ty laminátové. Vybrat si můžete z mnoha různých dekorů a spolehnout se můžete na vysokou kvalitu a odolnost.

Laminátové podlahy Naturel

Kolik stojí laminátová podlaha

Do 250 Kč za metr čtvereční

Ceny laminátových podlah jsou poměrně příznivé, a tak ty nejlevnější kousky koupíte už za několik set korun za metr čtvereční. U těch sice nemůžete očekávat žádnou extrémní životnost nebo kvalitu, ale svému účelu poslouží.

Od 250 do 500 Kč za metr čtvereční

Běžné laminátové podlahy koupíte za tuto cenu. Najdete kousky, které opravdu věrně imitují dřevo, ale také podlahy vhodné do koupelen a místností s extrémní zátěží. Je tedy jen na vás, jakou laminátovou podlahu si vyberete.

Nad 500 Kč za metr čtvereční

Nejlepší laminátové podlahy se mohou vyšplhat i nad tuto cenu. Pokud hledáte zajímavé a netradiční dekory, nebo nějaké speciální vlastnosti, určitě propátrejte i tuto cenovou kategorii.

Nejoblíbenější laminátové podlahy

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (12 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář