ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší dětské jídelní židličky 2020 – Recenze a návod jak vybrat

Datum 4.3.2020 Odborná redakce Odborná redakce

Máte malé dítě a přejete si, aby společně s vámi sedělo u jídelního stolu? Pak je pro vás koupě dětské jídelní židličky možností číslo jedna. Jídelní židličky jsou většinou konstruovány tak, aby byly multifunkční. Ze židličky lze často několika pohyby udělat stoleček, u kterého si mohou vaše ratolesti kreslit nebo hrát.

Vybírat můžete mezi plastovými nebo dřevěnými variantami, záleží pouze na vás. Židlička z kvalitního materiálu bez problémů poslouží nejen jedné generaci.

Nejlepší cena/kvalita

Jídelní židlička a stoleček v jednom provedení. Má omyvatelný materiál, pětibodový bezpečnostní pás a výškově nastavitelný pultík.

Nejlepší celkově

Jídelní židlička pro náročné. Je multifunkční a roste s dítětem. Má dobrou stabilitu, moderní design a opěrku na nohy. Chlubí se jednoduchou manipulací a údržbou. Vítěz testu 2020.

Nejlepší levný (do 1 500 Kč)

Dřevěná jídelní židlička s nízkou pořizovací cenou, pohodlným sezením a bezpečnostními popruhy. Snadno se sestavuje, nemá však posuvný pultík.

1Nejlepší jídelní židličky

Recenze Baby Mix Jídelní židlička 2v1 – TOP poměr cena a kvalita

test Baby Mix Jídelní židlička 2v1

Materiál: plast | Hmotnost: 8 kg | Barva: šedá | Výška: 100 cm | Plocha stolu: 31 × 58 cm | Rozměry sedací části: 26 × 31 cm | Přibližná cena: 1 900 Kč

Klady
 • Omyvatelný materiál
 • Polohovatelné opěradlo
 • Stolička i stoleček v jednom provedení
 • Pětibodové bezpečnostní pásy
 • Výškově nastavitelný pultík
Zápory
 • Není co vytknout

Moderní dětská jídelní židlička se zajímavým designem. Tak lze ve zkratce definovat model Baby Mix Jídelní židlička 2v1. Pyšní se polohovatelným opěradlem a výškově nastavitelným pultíkem, takže roste společně s vaším dítětem.

Její provedení je opravdu praktické, je vyrobena z odolného plastu, a tudíž rychle a jednoduše omyvatelná. Provedení 2 v 1 umožňuje použití stoličky nebo stolečku, u kterého se vaše dítě samostatně zabaví. Ochranu dítěte zajišťují pětibodové bezpečnostní pásy. Pultík je široký a odnímatelný. Maximální nosnost jídelní židličky je 15 kg, její hmotnost je 8 kg.

Sezení v jídelní židličce je pohodlné. Sedadlo je vyrobeno z měkkého materiálu. Baby Mix Jídelní židlička 2v1 zaujme nejen možnostmi využití, ale také zajímavým elegantním designem. Šedo-bílé provedení je nadčasové a univerzální, ladí proto s ostatním vybavením domácnosti. Kdo nemá problém s cenou kolem dvou tisíc korun, bude s tímto produktem zajisté spokojený.

Recenze Peg Pérego Prima Pappa Follow – Nejlepší jídelní židlička 2020

nejlepší jídelní židlička a její test Peg Pérego Prima Pappa Follow Me Mint 2020

Materiál: plast | Hmotnost: 7,6 kg | Barva: mint | Výška: 104,5 cm | Kolečka: ano | Přibližná cena: 3 700 Kč

Klady
 • Od narození až do 3 let
 • Kvalitní zpracování
 • Polohovatelnost
 • Bezpečné používání
 • Snadné složení
Zápory
 • Vyšší cena

Chcete pro svého potomka pořídit maximálně kvalitní a multifunkční jídelní židličku? Vhodným krokem může být pořízení židličky Peg Pérego Prima Pappa Follow Me Mint 2020, která s dítětem doslova poroste. Využití pro ni najdete ihned po narození dítěte, kdy ji lze použít jako relaxační naklápěcí lehátko. Od 6 měsíců věku poslouží jako klasická jídelní židlička. Později stačí odmontovat polohovací tácek a dítko u stolu může sedět společně s dospělými.

Židlička je výškově nastavitelná, a to rovnou do 7 pozic. Přizpůsobit můžete i opěrku nohou (do 3 pozic) a zádovou opěrku (do 5 pozic). Polohovatelný je také tácek s držákem na láhev. Dítě si tak bude užívat maximální komfort za každé situace.

Postaráno je také o bezpečnost dítka. Nová bezpečnostní přepážka vespod tácku, 5bodový bezpečnostní pás a mezinožní ochrana spolehlivě zabrání vyklouznutí dítěte ze sedačky. Jídelní židlička se snadno skládá a ve složeném stavu zabere pouze minimum místa.

Za každý nadstandardní komfort se platí a ani tato jídelní židlička není výjimkou. Pokud se však smíříte s vyšší pořizovací cenou, žádné další negativum jsme u tohoto modelu nenašli. I ti nejnáročnější rodiče tak budou nadšeni. Nejlepší výrobek a vítěz testu pro rok 2020.

Recenze New Baby Victory – Levná jídelní židlička

testy New Baby Victory

Materiál: dřevo | Hmotnost: 8,5 kg | Barva: přírodní | Výška: 93 cm | Plocha stolu: 47 × 53 | Rozměry sedací části: 24 × 30 cm | Přibližná cena: 1 100 Kč

Klady
 • Nízká pořizovací cena
 • Omyvatelný povrch
 • Pohodlné sezení
 • Kvalitní polstrování
 • Bezpečnostní popruhy
 • Snadné sestavení
Zápory
 • Pult není posuvný

Pokud právě řešíte otázku, jakou jídelní židličku vybrat vašemu dítěti ke stolu, New Baby Victory by mohla být tou správnou volbou. Jedná se o víceúčelový model vyrobený z kvalitního bukového dřeva. Jídelní židlička má díky robustnímu provedení dobrou stabilitu, a tím zajišťuje bezpečnost vašeho dítěte. New Baby Victory lze využívat buď jako jídelní židlička, nebo dětský stoleček.

Jídelní židlička potěší nízkou pořizovací cenou, díky níž se může stát praktickým pomocníkem každého dítěte i rodiče. Mezi pozitivy nelze opomenout ani omyvatelný povrch, který při péči o malé dítě jistě ocení všichni rodiče.

Dle uživatelských recenzí disponuje velmi pohodlným sezením a příjemným měkkým polstrováním. Samozřejmostí je ochranný prvek v podobě tříbodového bezpečnostního systému zabraňujícímu nebezpečnému pádu dítěte. Jídelní židlička značky New Baby Victory se snadno sestavuje, její nevýhodou je zbytečně úzký pult, který navíc nelze posunovat. Umístění dítěte do sedačky je proto trochu náročnější.

2Nejprodávanější dětské židličky

3Jak vybrat dětskou jídelní židličku

Otázka výběru dětské jídelní židličky je pro rodiče důležitá. Chcete-li vašemu dítěti zajistit pohodlné sezení s maximální ochranou proti nehodám, výběr byste neměli podcenit. Na design se zaměřujte až v poslední řadě.Jak vybrat dětskou jídelní židličku

Materiál

Výběr materiálu je při koupi dětské jídelní židličky krokem číslo jedna. V současné době jsou na trhu k dispozici pouze dvě varianty, dřevěná nebo plastová provedení. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody, takže záleží pouze na rodiči a požadavcích, které na židličku klade.

Dřevěné jídelní židličky

Pokud nejste zastánci plastových výrobků, sáhněte radši po dřevěném provedení. Jeho výhodou je nestárnoucí klasický vzhled, který nikdy neomrzí. Dřevěné jídelní židličky jsou prověřené už pěknou řádkou generací. Díky univerzálnímu vzhledu se hodí do moderních bytů i na chalupu. Téměř vždy jsou tyto židličky řešeny jako 2v1, to znamená, že je můžete využít jako klasickou jídelní židličku nebo stoleček s velkou plochou, na které si dítě můžete kreslit či hrát.

Nespornou výhodou dřevěných židliček je i cena. Zpravidla bývá nižší než u moderních plastových modelů. Nevýhodou je naopak menší variabilita a přizpůsobení se potřebám dítěte. Nemůžete upravovat výšku pultíku či polohovat opěradlo. Dřevěným jídelním židličkám chybí i měkké a pohodlné polstrování.

Plastové jídelní židličky

Obliba plastových jídelních židliček v posledních letech roste. Rodiče stále častěji očekávají, že výrobky pro děti budou multifunkční a dostatečně variabilní, zkrátka že se budou přizpůsobovat individuálním potřebám dítěte. Tyto židličky jsou konstruovány jako moderní vybavení domácnosti, které má zajímavý vzhled a minimální nároky na údržbu. Plastový povrch lze snadno omývat, to platí i o polstrování, které je většinou rovněž omyvatelné.

Odnímatelný plastový pultík lze v případě potřeby umýt v myčce nádobí. Výhodou plastových jídelních židliček je variabilita. Obvykle je lze přizpůsobovat výšce dítěte. Polohovat můžete opěradlo i opěrku na nohy. Standardem je výškově nastavitelný pultík. Modely jsou často vybaveny i košíkem na odkládání drobností. Ty nejlepší modely jsou přizpůsobeny miminkům, takže je v prvních několika měsících můžete využívat jako polohovatelnou kolébku. Výrobci plastových jídelních židliček se často inspirují dřevěným provedením a možností 2v1. Takže v posledních letech přibývají i možnosti úpravy na oblíbený stoleček.

Stabilita

Dostatečná stabilita je parametr, jemuž musíte při výběru věnovat náležitou pozornost. Vždy si ověřte, jestli je jídelní židlička dobře konstrukčně řešena a jestli se nenaklání. Jen tak budete mít jistotu, že se vašemu dítěti nic nestane, pokud budete muset na chvilku odběhnout a nechat ho bez dozoru.

Dostatečný prostor

Abyste vašemu dítěti zajistili maximální pohodlí, doporučujeme vybírat takové modely, které mají dostatek prostoru pro pohyb a širokou sedací plochu. Každé dítě není stejné. Jedno je drobnější, jiné můžete být baculatější. Pokud by byl prostor malý, dítěti by bylo sezení nepříjemné. Prostornost je žádoucí i v případě, kdy plánujete používat jídelní židličku několik let.

Bezpečnost

Bezpečnost by měla být nejdůležitějším kritériem, na které by se měl rodič při koupi zaměřit. Pamatujte na několik důležitých věcí. Na židličce nesmí být mezery, do kterých by dítě mohlo v nestřeženém okamžiku strčit prsty. Pokud máte vybranou dřevěnou židličku, určitě myslete na to, aby šrouby nebyly opatřeny plastovými krytkami, které by dítě mohlo strčit do pusy. Pozornost věnujete i ostrým hranám nebo výčnělkům, u kterých hrozí zranění dítěte.

Povrchová úprava dřeva nebo použitý plast musí splňovat nejnovější bezpečnostní normy. Mezinožní pás by měl být širší než 2 centimetry. Dítě by mělo být chráněno i z bočních stran, proto vždy kupujte takovou židličku, která je zabezpečena ze všech stran. Nejlepší bezpečnostní pásy jsou pětibodové, ty zajišťují maximální ochranu bránící nebezpečnému vypadnutí dítěte. Popruhy musí být k židličce pevně připevněny tak, aby se nevytrhly.

Na testování dětských jídelních židliček se můžete podívat na následujícím videu:

Provedení 2 v 1

Pokud chcete, aby jídelní židlička sloužila dítěti co nejdéle, vybírejte takovou, která se chlubí provedením 2v1. Takový model můžete využít ke stolování jako židličku nebo ke hraní jako stoleček. Změna variant je většinou velmi snadná a lze ji provést téměř okamžitě.

Nejlepší dětské židličky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články