ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Helmy na motorku

Patříte mezi milovníky silných motorek nebo se rádi proháníte městem na skútru? Pak jistě víte, že dobrá helma na motorku je základ. Představíme vám ty nejlepší helmy na motocykl v jednotlivých kategoriích a poradíme vám, podle čeho vybírat. Pro náročné doporučujeme helmu LS2 FF313 Vortex Carbon, která je kvalitní a pyšní se skvělou výbavou.

Nejlepší celkově

Lehká výklopná helma z karbonu. Extra bezpečná přilba s parádní výbavou. Ochrana proti mlžení součástí.

Nejlepší poměr cena/výkon

Odolná motokrosová helma vhodná na enduro i pro čtyřkolky. Sundáním štítu lze předělat na integrální přilbu.

Levný základ

Lehká otevřená helma s výklopným hledím. Kvalitní skořepina z multikompozitového vlákna.

Nejlepší helmy na motorku

Recenze LS2 FF313 Vortex Carbon – Top výklopná helma na motorku z karbonu

Recenze helma na motorku LS2 FF313 Pro náročné

Typ: výklopná | Materiál: karbon | Hmotnost: 1 300 g | Sluneční clona: ano | Odnímatelné polstrování: ano | Pinlock: ano | Zapínání: rychlopřezka | Přibližná cena: 10 300 Kč

Klady
 • Výklopné hledí
 • Skořepina z karbonu
 • Odjímatelné a pratelné polstrování
 • Regulovatelná ventilace
 • Příprava pro Bluetooth
Zápory
 • Vyšší pořizovací cena

Náročným uživatelům, kteří hledají opravdu kvalitní a komfortní helmu, rozhodně doporučujeme výklopnou helmu na motorku LS2 FF313 Vortex Carbon. Tato stylová přilba si vás získá nejen svým skvělým designem, ale především odolnou karbonovou konstrukcí a perfektní výbavou.

S touto špičkovou helmou s výklopným hledím si užijete pohodovou jízdu za každých podmínek. Praktické výklopné hledí usnadňuje nasazování helmy i komunikaci s okolím. Při pomalé jízdě či popojíždění v koloně lze hledí jednoduše zvednout a užívat si výhody otevřené helmy na motorku. Kvalitní skořepina z lehkého ale pevného karbonu je odolná vůči proražení. Díky integrované sluneční cloně nemusíte myslet na sluneční brýle ani složitě měnit čiré hledí za tmavé. Velkým plusem je vyjímatelné a pratelné polstrování s antialergenními a antibakteriálními vlastnostmi. Součástí výbavy je také příprava na Bluetooth sluchátka, plexi s UV ochranou a úpravou proti poškrábání a ochrana proti mlžení Pinlock.

Výklopná moto přilba LS2 FF313 Vortex Carbon je bezpochyby jedničkou ve své třídě. Vysoce odolná a bezpečná helma na motorku s opravdu nadupanou výbavou nadchne i ty nejnáročnější jezdce.

Recenze Cassida Tour 1.1. Spectre – Univerzální helma na motokros i enduro

recenze motokrosová helma Cassida Tour 1.1 Zlatý střed

Typ: motokros/enduro | Materiál: polykarbonát | Hmotnost: 1 650 g | Sluneční clona: ano | Odnímatelné polstrování: ano | Pinlock: ne | Zapínání: rychlopřezka | Přibližná cena: 3 700 Kč

Klady
 • Vhodné pro motokros, čtyřkolky i enduro
 • Odolná polykarbonátová skořepina
 • Lze předělat na integrální helmu
 • Bradový deflektor
Zápory
 • Vyšší hmotnost
 • Chybí Pinlock

Jste fandou motokrosu či rádi řádíte na čtyřkolce? Pak je pro vás skvělou volbou univerzální helma Cassida Tour 1.1 Spectre. Tato motokrosová přilba je vhodná jak pro jízdu na čtyřkolce, tak na enduro. Navíc sundáním štítu lze helmu předělat na integrální přilbu.

Motokrosová helma od oblíbené značky Cassida je dostupná hned v několika stylových designech. Odolná skořepina z polykarbonátu vás v případě pádu spolehlivě ochrání. Výhodou této přilby je integrovaná sluneční clona s ovládáním na vnější straně helmy. Odnímatelný štít chrání přilbu před poškrábáním při jízdě v terénu. Velkým plusem je i pratelná výstelka, kterou lze kompletně vyjmout. Plexi je připravené pro instalaci Pinlock ochrany, jež však není součástí moto helmy a je třeba ji dokoupit samostatně.

Nespornou výhodou této přilby je její univerzální využití. Za velmi výhodnou cenu získáte helmu, jež vám poslouží na motokros, čtyřkolky i jako helma na enduro. Odnímatelný štít a předělání moto helmy na integrální přilbu je vítaným bonusem.

Recenze W-Tec V586 – Lehká motorkářská helma s odklopným hledím

Recenze helma na motorku W-Tec V586 Levný základ

Typ: otevřená | Materiál: multikompozitové vlákno | Hmotnost: 1 250 g | Sluneční clona: ano | Odnímatelné polstrování: ano | Pinlock: ne | Zapínání: rychlopřezka | Přibližná cena: 2 100 Kč

Klady
 • Nízká hmotnost
 • Atraktivní design
 • Integrovaná sluneční clona
 • Odolné plexi
Zápory
 • Ventilace nejde regulovat

Pro jízdu na skútru se perfektně hodí otevřená helma W-Tec V586. Tento model s atraktivním zeleným designem vás přes svou nízkou pořizovací cenu překvapí kvalitou i funkčností.

Otevřené helmy se zpravidla nehodí pro velmi rychlou jízdu, ale skvěle se osvědčí například při projížďkách městem na skútru či chopperu. Narozdíl od jiných modelů stejné cenové kategorie moto helma W-Tec je vybavena hledím, které lze v případě potřeby bez problémů sundat. Plexi navíc disponuje ochranou proti poškrábání. O komfort během jízdy se kromě hledí postará také integrovaná sluneční clona. Z praktického hlediska jistě oceníte odnímatelné a pratelné polstrování a lícní vycpávky. Skořepina z multikompozitového vlákna je lehká a odolná zároveň. V horní části helmy se nachází odvětrávání, které však není možné regulovat. Ventilaci je možné pouze otevřít či zavřít.

Mezi otevřenými helmami nemá moto přilba W-Tec V586 žádnou konkurenci. Za velmi výhodnou cenu získáte kvalitní helmu na skútr či motorku, která navíc disponuje výbavou mnohem dražších modelů.

Test a porovnání helem na motorku

LS2 FF313 Cassida Tour 1.1 W-Tec V586 Cassida Apex Jawa X-Lite X-502 Yohe 950-16 Nolan N64 SKB 89
Recenze helma na motorku LS2 FF313 Pro náročné recenze motokrosová helma Cassida Tour 1.1 Zlatý střed Recenze helma na motorku W-Tec V586 Levný základ Recenze helma na motorku Cassida Apex Jawa Recenze motokrosová helma X-Lite X-502 Recenze helma na motorku Yohe 950-16 recenze helma na motorku Nolan N64 SBK 89
Přibližná cena 10 200 Kč 3 700 Kč 2 100 Kč 3 900 Kč 8 000 Kč 2 300 Kč 4 000 Kč
Typ výklopná motokrosová otevřená integrálová motokrosová výklopná integrálová
Materiál karbon polykarbonát multikompozit polykarbonát kompozit ABS Lexan
Hmotnost 1 300 g 1 650 g 1 250 g 1 500 g 1 400 g 1 650 g 1 400 g
Sluneční clona ano ano ano ano ne ano ne
Odnímatelné polstrování ano ano ano ano ano ano ano
Pinlock ano ne ne ano ne ne ne
Zapínání rychlopřezka rychlopřezka rychlopřezka rychlopřezka DD kroužky Microlock Microlock
Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu

Nejprodávanější helmy na motorku

Jak vybrat přilbu na motorku

Pokud rádi jezdíte na motorce či skútru, pak se vám rozhodně vyplatí pořídit si vlastní přilbu. Půjčovat si helmu na motorku někoho jiného totiž není příliš vhodné. Cizí moto přilba vám nemusí dobře sedět a ztrácí pak svou funkci vás chránit. Jakou helmu zvolit na skútr a jakou helmu na motorku se dozvíte na následujících řádcích.

Helmu na motorku byste si měli dobře vyzkoušet, než se pro nějakou definitivně rozhodnete. Jak vybrat velikost moto helmy? Přilba vás nesmí nikde tlačit a zároveň musí být tak těsná, že při zatřepání hlavou do stran se helma pohne pouze minimálně. Přilba na motorku by měla přesně kopírovat tvar vaší hlavy, lícnice by vám měly sedět na tvářích a brada by neměla narážet do přední části moto helmy.

Helmy na motorku - srovnání

Typ helmy na motorku

Základní otázkou při výběru přilby na motorku je, jaký typ helmy si pořídit. Moto přilby lze dělit podle jejich určení i podle jejích výbavy či způsobu konstrukce.

Otevřená helma na motorku

Otevřené helmy na motorku patří mezi ty méně bezpečné. Chybí jim totiž ochrana brady a spodní části obličeje. Po otevřené moto helmě můžete sáhnout, pokud hledáte helmu na chopper či skútr. Helma na skútr tvoří samostatnou kategorii. Na první pohled je poznáte podle jejich pravidelného kulatého tvaru. Levnější moto přilby na skútr nemají hledí, tudíž během jízdy budete muset mít sluneční či jiné brýle. Je proto vhodnější vybrat si helmu na skútr, která je již hledím vybavena.

Uzavřená helma na motorku

Uzavřené moto helmy poskytují ochranu celé hlavy, včetně spodní části obličeje a brady. Uzavřené helmy na motorku se dále rozlišují podle jejich určení nebo podle způsobu, jakým jsou konstruovány.

Helmu na čtyřkolku či motokrosovou helmu poznáte velmi snadno. Mají sportovní design a vyznačují se špičatou bradou. Tento typ je konstruován tak, aby při pádu chránil co největší část hlavy. Helmy na čtyřkolku nemívají hledí ani štít, je proto nutné, abyste svůj zrak během jízdy chránili, nejlépe offroad brýlemi. Helmy na motokros mohou být vybaveny štítem, který vás ochrání jak před sluníčkem, tak před kamínky, které mohou odletovat za jezdcem před vámi.

Bezpečné a zároveň praktické jsou helmy výklopné. Přední část moto helmy je pohyblivá a vy ji v případě potřeby můžete snadno otevírat či zavírat. Vyklopením získáte otevřenou helmu, což se skvěle hodí například pro pomalou jízdu v koloně. Výklopná helma na motorku má i tu výhodou, že při komunikaci není potřeba zvyšovat hlas, ale postačí zvednout hledí.

Další typem jsou integrální helmy na motorku. Jsou dostupné ve dvou verzích: sportovní a sportovně-cestovní. Sportovní přilby jsou uzpůsobeny pro krátké jízdy na závodním okruhu. Jsou maximálně bezpečné, ale při delších jízdách se stávají poněkud nepohodlnými. Také na rozdíl od sportovně-cestovních moto helem postrádají šikovné vychytávky jakou místo pro bluetooth sluchátka či výměnné antialergenní polstrování. Cestovní přilby bývají vybaveny také integrovanou sluneční clonou či regulovatelným ventilačním systémem.

Zvláštní kategorii tvoří enduro helmy.  Jde o kombinaci motokrosové a integrální helmy. Jedná se o helmu na cestovní enduro, tedy jízdy jako po silnici tak v přírodě. Pro tento typ přileb je typický kšilt, který při jízdě v přírodě chrání helmu na motorku před poškrábáním větvičkami. Enduro helma je často vybavena systémem proti mlžení (Pinlock) či umožňuje umístění bluetooth sluchátka.

Materiál a hmotnost moto helmy

Přilby na motorku se vyrábějí z různých materiálů, jež mají vliv na celkovou hmotnost helmy i na její pořizovací cenu. Moto helma z termoplastu patří mezi nejlevnější varianty, které můžete na trhu najít. Helma na motorku je složená ze dvou odlitků termoplastu, které se následně slepí k sobě. Moto helmy z termoplastu tudíž nejsou příliš bytelné a hodí se spíše na skútr či na slabší typy motorek. Při výběru nejčastěji narazíte na polykarbonátové a polyamidové přilby na motorku. Tyto moto helmy jsou velmi odolné vůči nárazu a na rozdíl od helem z termoplastu je jejich skořepina jednolitá.

K těm nejpevnějším a nejodolnějším moto přilbám patří karbonové přilby. Karbon neboli uhlíkové vlákno je velice pevný a zároveň lehký materiál. O to méně je však pružný. Strukturu moto helmy může poškodit i obyčejný pád přilby ze skříně. Karbon se nejčastěji používá na výrobu sportovních integrálních helem na motorku.

Při výběru helmy na motorku můžete narazit na kompozitové a semikompozitové moto přilby. Ty patří mezi nejbezpečnější helmy na trhu. Jejich skořepina je složením dvou materiálů, nejčastěji karbonu a aramidového vlákna, případně laminátu. Díky tomu jsou moto helmy nejen extra pevné, ale také pružné. Při pádu dokáže kompozitový materiál většinu nárazové energie pohltit a rozprostřít ji na větší plochu tak, aby nedošlo k proražení helmy na motorku. Semikompozitové moto helmy jsou vyrobeny z materiálu, jenž je označován jako FRP. Jedná se o kombinaci polykarbonátu a skelného vlákna.

Při výběru je potřeba zohlednit také hmotnost helmy. Nejlehčí jsou moto helmy otevřené a sportovní. Naopak váha výklopné, plně vybavené helmy na motorku se může přiblížit i 2 kg. Cestovní integrální helmy váží okolo 1 500 g. Před koupí je vhodné si moto helmu pořádně vyzkoušet a zjistit, kde má helma na motorku těžiště. To zjistíte, pokud se s nasazenou helmou předkloníte. Pokud je těžiště ve vrchní části moto helmy, při jízdě na motorce bude tato helma zatěžovat váš krk.

Zapínání

Nejčastěji jsou moto přilby vybaveny zapínám na takzvané DD kroužky či rychlopřezku. DD kroužky najdete především u integrálových helem. Jejich zapnutí však vyžaduje určitou zručnost a je pracnější než u rychlopřezky. Proto někteří výrobci od jejich užívání začínají upouštět, přestože jde o nejspolehlivější typ zapínání. Jak už napovídá samotný název, zapínaní na rychlopřezku je velice snadné a rychlé. Ozubenou plastovou lištu jednoduše zasunete do zámku. Setkat se můžete také s ocelovou přezkou, jež se zapíná obdobným způsobem jako pás v autě.

Ventilace

Dobré odvětrávání je nesmírně důležité, proto jej při výběru rozhodně nepodceňujte. Levné modely přileb na motorku obvykle disponují jedním či dvěma ventilačními otvory, které není možné regulovat. Větrání je tak buďto zapnuto, nebo vypnuto. Dražší moto helmy jsou již vybaveny promyšleným ventilačním systémem, který nasávaný vzduch rovnoměrně rozvádí po celé moto přilbě. Ty nejlepší helmy na motorku mají navíc i extraktor, jenž napomáhá odsávat vzduch z moto helmy ven.

Helmy na motorku - test helmy

Vnitřek helmy na motorku

Moderní moto helmy mají výstelky z velmi příjemných materiálů pro maximální komfort během jízdy. Setkat se můžete s materiály jako je mikroplyš či měkčené tkaniny. Pokud zvolíte správnou velikost přilby, vaše hlava bude jako v bavlnce. Při zkoušení helmy na motorku dbejte na to, aby vás moto přilba nejen nikde netlačila, ale aby byla zároveň dostatečně těsná. Jen tak vás v případě pádu může ochránit. Správnou velikost poznáte, pokud zatřesete hlavou ze stranu na stranu a helma na motorku se téměř nepohne. Pokud se bude posouvat, je vám příliš velká.

Doplňky k moto helmám

Lepší moto přilby jsou vybaveny skvělými doplňky, jež vám můžou jízdu na motorce ještě více zpříjemnit. Tím nejzákladnějším je bezpochyby ochrana proti mlžení. Plexi u uzavřených helem má totiž velmi často tendenci se mlžit, což velice zhoršuje viditelnost. Výborným řešením je folie Pinlock. Jedná se o speciální folii, jež efektivně zabraňuje mlžení. Pokud není součástí helmy na motorku, do většiny přileb ji jde dodatečně přidat.

Dalším šikovným doplňkem je integrovaná sluneční clona. Slunce v očích totiž rozhodně není dobrý společník na cesty a mít na očích sluneční brýle pod moto helmou nemusí být dvakrát komfortní. Díky integrované cloně nemusíte řešit výměnu čirého hledí za zatmavené a naopak. Clonu můžete jednoduše vysouvat i zasouvat během jízdy podle vaší potřeby.

Náš tip

Kromě kvalitní přilby na motorku se vám jistě bude hodit také speciální oblečení na motorku, které je nejen stylové, ale především bezpečné. A pokud vás zajímá víc o  motooblečení, podívejte se na náš článek který shrnuje, co všechno byste na motorku měli mít.

Zejména v případě, že jezdíte s partnerem či ve větších skupinách, bude se vám hodit přilba na motorku vybavená prostorem pro bluetooth sluchátka či interkom. Při výběru moto helmy můžete narazit i na další praktické doplňky, jako je například bezpečnostní systém sundávání helmy EQRS nebo bradový a nosní deflektor.

K dostání jsou také doplňky, které pomůžou zajistit vaší moto helmě delší životnost. Určitě se vyplatí pořídit si přilbu s UV ochranou. Sluneční záření má totiž negativní vliv na materiál skořepiny, která vlivem UV záření křehne. Vhod přijde i takzvaná anti-scratch ochrana. Jedná se speciální vrstvu, která chrání hledí před poškrábáním. Nemusíte se obávat škrábanců při odkládání přilby a podobně.

Design motorkářských helem

Kromě funkčních parametrů hraje při výběru helmy na motorku velkou roli také design. Naštěstí je dnes na trhu široká nabídka, tudíž nejste limitováni výběrem. Někteří výrobci často nabízí tentýž model až ve 30 barevných provedeních. Obecně platí, že jednoduchý design složený z jedné barvy vás vyjde nejlevněji. Složitější vzory se pak promítnou do ceny. Pokud toužíte po opravdu originálním vzhledu, můžete si helmu nechat nalakovat nebo pomocí airbrush techniky vytvořit požadovaný design. Speciální kategorií jsou retro helmy na motorku.

Homologace helmy na motorku

Poslední, nicméně velmi zásadní faktor, který je třeba zohlednit při výběru helmy na motorku, je její homologace. Ta je zárukou, že je daná moto helma schválená pro silniční provoz. Při výběru dbejte na to, aby moto přilba měla homologaci ECE 22.05. Jedná se o nejnovější regulaci, která je v momentální platnosti. Certifikace může obsahovat i další čísla, která označují stát, kde byla helma na motorku homologovaná. Například České republice náleží číslo 8. Seznam států a jejich čísel si můžete v případě potřeby dohledat na internetu.

Helmy na motorku - helma na hlavě

Kde koupit helmu na motorku

Opravdu široký výběr přileb na motorku najdete na srovnávacím portálu Heureka.cz. Zde si snadno a rychle můžete jednotlivé produkty porovnat a zároveň najít prodejce s nejvýhodnější cenou. Helmy populárních značek jako je Cassida či Yoko na vás čekají v internetovém obchodu Alza.cz. Helmu na motorku či skútr můžete pořídit také ve specializovaných obchodech nebo v e-shopech se sportovními potřebami jako je Insportline.cz.

Nejoblíbenější značky moto přileb

Motorkářské přilby Cassida

Historie této populární značky je úzce spjata s motocykly legendární značky Jawa. Společnost byla založená již v roce 1975 a nedávno prošla vzkříšením. Dnes dodává tento český výrobce na trh vysoce kvalitní helmy s jedinečným designem. V nabídce najdete moto helmy otevřené, výklopné, integrální ale také motokrosové helmy či helmy na enduro.

Helma na motorku Cassida

Helmy na motorku LS2

Španělská značka LS2 působí na trhu od roku 2007. O kvalitě moto přileb LS2 hovoří mimo jiné i to, že si je oblíbili také profesionální jezdci MotoGP či ralley Dakar. Sortiment této značky je nesmírně široký a zahrnuje všechny typy a druhy helem na motorku. Ať už hledáte lehkou helmu na skútr či stylovou přilbu na motokros, nabídka LS2 vás rozhodně nezklame.

Helma na motorku LS2

Přilby pro motorkáře W-Tec

W-Tec je česká společnost zabývající se výrobou a prodejem kvalitních moto helem. Kromě přileb v jejich nabídce najdete také moto oblečení, chrániče a doplňky, které vám zpříjemní vaše cesty. Helmy W-Tec jsou oblíbené nejen pro jejich atraktivní design, ale především pro jejich bezpečnost a precizní zpracování. V širokém sortimentu na vás čekají všechny typy helem na motorku od otevřených po integrálové.

Cena helmy na motorku

Cena helmy na motorku se odvíjí jednak od jejího určení, ale ovlivňuje ji i materiál skořepiny a samozřejmě značka. Nejlevněji pořídíte otevřené moto helmy na skútr či chopper. Jejich cena začíná už kolem 700 Kč. Pod 1 000 Kč můžete sehnat i helmy na motorku integrální, ale jejich kvalita a výbava není příliš valná. Cena solidních integrálních moto přileb začíná většinou na hranici 2 000 Kč. Najdete ovšem i helmy s unikátními designy s cenou přes 25 000 Kč. Moto Helmy výklopné koupíte už od 2 500 Kč a přilby na enduro a motokrosové helmy se dají pořídit za necelé 2 000 Kč. Cena všech typů helem na motorku samozřejmě stoupá podle výbavy a kvality jejich zpracování.

Nejpoužívanější helma na motorku podle Heureky

Další tipy na moto oblečení

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (24 hlasů)

Autor článku

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář