ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší glukometry – Recenze a rady jak vybrat

1. 7. 2023 aktualizováno

Glukometry umožňují snadné monitorování hladiny cukru v krvi a případnou okamžitou reakci. Je nicméně nutné je vybírat velmi pečlivě. Právě proto jsme pro vás připravili aktuální test glukometrů. Vítězem testu se stal Beurer GL 50 EVO.

Nejlepší celkově

Nejlepší glukometr pro milovníky moderních technologií, kteří nebazírují na financích.

Nejlepší cena/kvalita

Ideální pro uživatele, kteří chtějí mít statistiku o vývoji svého onemocnění.

Nejlepší levný (do 500 Kč)

Výborná alternativa pro všechny zájemce o přehlednou kontrolu stavu glukózy v těle.

Nejlepší glukometry

Recenze Beurer GL 50 EVO – Nejlepší glukometr a vítěz testu

Recenze Beurer GL 50 Glukometr - Nejlepší glukometr a vítěz testu Pro náročné

Rozsah: 1,1 – 35 mmol/l | Objem vzorku: 0,6 µl | Doba vyhodnocení: 5 s | Kapacita paměti: 480 | Hmotnost: 36 g | Typ displeje: LCD | Přibližná cena: 2 400 Kč

Klady
 • Nejlepší glukometr
 • Skladnost
 • Povedený design
 • Přesné měření
 • Možnost připojení k PC
Zápory
 • Vyšší cena

Model Beurer GL 50 EVO patří mezi ty nejpropracovanější a nejmodernější produkty, jež je možné v současné době na trhu zakoupit. Jedná se o vysoce spolehlivý diagnostický přístroj zpracovaný v oku lahodícím designovém hávu.

Výraznou předností je též skladnost glukometru, jenž je zpracován více do délky, a tedy lépe zapadne kamkoliv. Možnost připojení k PC potom umožňuje vést pečlivou statistiku za pomocí počítačových programů. To dále zvyšuje přehled nad stavem glukózy v těle a případným vývojem onemocnění.

Zásadní problém představuje značná cena, jež je nutné za produkt zaplatit. Vzhledem k tomu, že zdravotní pojišťovny se nepodílejí na úhradě plateb za diagnostické proužky, také jejich cena je poměrně výrazná. Dlouhodobý provoz diagnostického zařízení se tak může nepříjemně prodražit.

Glukometr Baurer je tak nejlepší volbou pro uživatele náročné nejen na funkčnost, ale i vzhled.

Recenze SD Codefree – Praktický přístroj na měření cukru v krvi

Recenze: SD Codefree Glukometr - Praktický přístroj na měření cukru v krvi Zlatý střed

Rozsah: 0,55 – 33,3 mmol/l | Objem vzorku: 0,9 µl | Doba vyhodnocení: 5 s | Kapacita paměti: 500 | Hmotnost: 47,5 g | Typ displeje: LCD | Přibližná cena: 680 Kč

Klady
 • Jednoduchá manipulace
 • Přesnost měření
 • Praktické pouzdro
 • Rozsáhlá paměť
Zápory
 • Vysoká cena náhradních proužků

Přístroj na měření cukru v krvi SD Codefree Glukometr představuje vynikající alternativu pro všechny, kdo si chtějí vést důkladnou statistiku o naměřených hodnotách. K tomuto účelu totiž přístroj nabízí rozsáhlou paměť s možností zachování dat i přesného času.

Další výhodou je snadná manipulace zvládnutelná prakticky kýmkoliv. Důležitá je i značná přesnost měření, jelikož i několik po sobě provedených kontrol stavu nabídne shodné výsledky. Snadnou přenosnost zajišťuje povedené praktické pouzdro, jež poskytuje prostor také na lancety a diagnostické proužky.

Jediným výraznějším nedostatkem tak zůstává významná cena náhradních proužků. Náklady se sice pohybují v podobných výších jako u většiny ostatních konkurenčních produktů, avšak některým uživatelům může způsobit nepříjemné vydání navíc.

Sečteno a podtrženo, aparát od firmy SD je vynikající volbou pro uživatele náročné na přesné měření a přesné zaznamenávání výsledků.

Recenze EasyGluco – Levný a rychlý glukometr

Recenze: EasyGluco glukometr - Levný a rychlý glukometr Levný základ

Rozsah: 0,6 – 33,3 mmol/l | Objem vzorku: 1,5 µl | Doba vyhodnocení: 9 s | Kapacita paměti: 365 | Hmotnost: 42 g | Typ displeje: LCD | Přibližná cena: 400 Kč

Klady
 • Nízká pořizovací cena
 • Rychlé vyhodnocení
 • Snadná manipulace
 • Malé rozměry a nízká váha
 • Vysoká kapacita paměti
Zápory
 • Vyšší cena testovacích proužků
 • Slabší návod

Prvním produktem našeho přehledu je glukometr EasyGluco. Ten nabízí výborné parametry za zachování nízkých pořizovacích nákladů. Díky snadnému ovládání je tento glukometr vhodný i pro starší či technicky méně zdatné uživatele.

Výhodou je i značná rychlost vyhodnocování, kdy je přístroj schopen podat výsledek do 9 sekund od vložení proužku s krví. Hladina cukru v krvi se pak zobrazí na velkém a přehledném LCD displeji bez jakýchkoliv dalších rušivých dat.

Jedinou jeho vadou je poměrně vysoká cena testovacích proužků, na co poukazují i uživatelé ve svých recenzích. Vysoká cena nových proužků může výrazně ovlivnit celkovou cenu za použití přístroje. Uživatelé glukometru EasyGluco nepotěšil ani komplikovaně napsaný a nepřehledný návod, jenž ostře kontrastuje s jinak velmi nenáročným a intuitivním produktem.

Celkově však glukometr EasyGluco hodnotíme kladně. Jedná se skvělého pomocníka pro všechny, kteří potřebují mít důkladný přehled o stavu glukózy v krvi. Tento úkol totiž zařízení splní bez sebemenších problémů.

Nejprodávanější glukometry

Jak vybrat glukometr

Nejdůležitějšími kritérii pro volbu toho správného výrobku pro kontrolu cukru v krvi, jsou cena přístroje a proužků, přesnost, snadnost použití a velikost displeje. Velmi podstatnou roli hrají také paměťové funkce, případně dodatečné příslušenství.

Jak vybrat glukometr - rady a srovnání

Na co si dát při výběru glukometru pozor

Cena přístroje a proužků

Klíčovým faktorem pro výběr toho správného pomocníka, je samozřejmě finanční obnos, jenž je nutné za jeho pořízení a provoz zaplatit. Je vhodné se před nákupem informovat, které produkty jsou alespoň částečně hrazeny zdravotní pojišťovnou, jelikož plná cena těchto přístrojů je poměrně vysoká.

Je velice důležité znát jednotlivé části diagnostického aparátu, protože celkové náklady na jeho provoz nejsou dány pouze pořizovací cenou. Následující tabulka poskytuje přehled jednotlivých částí zařízení:

Části zařízení Účel
Samotný glukometr Zpracovává vzorek krve a vyhodnocuje stav glukózy v krvi
Lanceta Jehla, používaná pro získání malého množství krve potřebného pro diagnostiku
Držadlo lancet Prostor pro uchycení jehly, vybavený vystřelovacím zařízením pro rychlý vpich
Diagnostický proužek Místo pro uložení krve, následně vloženo do glukometru pro vyhodnocení

Nejdůležitější je zjistit cenu diagnostických proužků, jelikož při každodenním užívání dojde k jejich rychlému spotřebování. V tomto případě platí, že čím nižší cena, tím lépe, protože v opačném případě se mohou náklady na provoz glukometru vyšplhat až do tisíců korun. Naopak lancety mohou být používány i opakovaně, jejich finanční náročnost je tak mnohem nižší.

Jak přesný je glukometr

Nejdůležitějším parametrem, který je zcela klíčový pro funkci glukometru, je jeho přesnost. Maximální povolená odchylka činí 0,8 mmol/l a každý zájemce by měl kupovat pouze přístroje s tímto parametrem. Jedině tak bude zaručeno dostatečně komfortní a kvalitní měření hladiny glukózy v krvi.

Výrobci bohužel odchylky měření u svých produktů obvykle neuvádějí. Je tak potřeba vybírat vždy certifikovaný model, jenž prochází při uvedení na trh testy zdravotnických zařízení.

Náš tip

Zajímáte se o své zdraví? Připravili jsme pro vás porovnání tlakoměrů a recenze pulzních oxymetrů.

Snadnost použití

Podstatnou roli hraje rovněž snadnost používání. Ta by měla být pokud možno co nejjednodušší a výrobek by měl být schopen určit správný výsledek i z malého množství krve. Je též vhodné, aby byl k dispozici kvalitně zpracovaný manuál, protože zařízení bývá používáno staršími lidmi, případně laiky, kteří potřebují přesné informace.

Velmi dobrou funkcí je automatické zapínání po vložení proužku, případně ovládání jediným tlačítkem. Tímto způsobem je totiž zajištěno, že i ten největší laik bude přesně vědět, co dělá.

Velikost displeje

Komfort při práci s výrobkem dále zvyšuje velikost obrazovky pro zobrazení výsledků. Cukrovka bývá dost často spojena s vyšším věkem, proto by měla být obrazovka pokud možno co největší a nejvýraznější. Díky tomu může uživatel bez větších problémů odečíst hladinu cukru v krvi a vyhnout se případným chybám.

Doplňkové funkce

Pro dlouhodobou statistiku o zdravotním stavu uživatele je dobré, když má model schopnost ukládat si výsledky jednotlivých měření do vlastní paměti. Potom není problém kdykoliv zkontrolovat vývoj stavu glukózy v krvi a podle toho rozhodnout o dalším postupu při léčbě nemoci.

Svou roli hrají i nejrůznější funkce určeny především uživatelům s případnými omezeními. Možnost přehrání výsledků mluveným slovem pomůže slabozrakým a nejrůznější nádržky na testovací proužky zase usnadní orientaci pacientům s tendencemi k zapomínání.

Nejmodernější glukometry potom nezaznamenávají pouze hodnoty glukózy, ale jsou schopny samy navrhnout potřebnou hladinu inzulínu, případně zobrazit další krevní statistiky.

Následující video poskytuje alespoň zevrubnou představu o způsobu používání glukometrů:

Zdroje:

https://www.vitalia.cz/clanky/

Nejlepší diagnostické testy dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (2 hlasy)

Autor článku

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář