ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší glukometry – recenze a rady jak vybrat

Datum 27.7.2019 Péče o tělo

Cukrovka patří mezi nejhojněji rozšířené nemoci spojené s moderním životním stylem. Jak nemocní, tak zdraví proto potřebují mít kontrolu nad stavem glukózy v těle. K tomuto účelu slouží speciální zařízení – glukometry. Ty umožňují snadné monitorování zdravotního stavu a případnou okamžitou reakci.

Vzhledem k tomu, že se jedná o přístroje, jež mohou v určitých situacích přispět k záchraně života, je nutné je vybírat velmi pečlivě. Právě proto jsme pro Vás připravili následující článek, v němž jednak poskytneme několik rad pro správný výběr, ale také představíme ty nejlepší modely, jež je v současné době možné zakoupit.

  Nejlepší glukometry

  GlucoLab Glukometr a 25 ks test. proužkůSD Codefree Glukometr 50 proužkůBeurer GL 50 Glukometr
  GlucoLab Glukometr a 25 ks test. proužkůSD Codefree Glukometr 50 proužkůBeurer GL 50 Glukometr
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Rychlost vyhodnocení
  Snadná manipulace
  Přehledný displej
  Jednoduchá manipulace
  Přesnost měření
  Praktické pouzdro
  Rozsáhlá paměť
  Skladnost
  Povedený design
  Přesné měření
  Možnost připojení k PC
  ZÁPORYDrahé testovací proužky
  Nepřehledný návod
  Vysoká cena náhradních proužkůVyšší cena
  SHRNUTÍVýborná alternativa pro všechny zájemce o přehlednou kontrolu stavu glukózy v těleIdeální pro uživatele, kteří chtějí mít statistiku o vývoji svého onecmocněníPerfektní volba pro milovníky moderních technologií, kteří nebazírují na financích
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: GlucoLab Glukometr a 25 ks test. proužků + 25 lancet

  Rozsah: 0,6 – 33,3 mmol/l | Objem vzorku: 1 µl | Doba vyhodnocení: 5 s | Kapacita paměti: 250 | Hmotnost: 40 g | Typ displeje: LCD | Přibližná cena: 300 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Rychlost vyhodnocení
  • Snadná manipulace
  • Přehledný displej
  Zápory
  • Drahé testovací proužky
  • Nepřehledný návod

  První diagnostickou pomůckou našeho přehledu je GlucoLab Glukometr, jež nabízí za velmi nízkou cenu výborné parametry. Svou opravdu snadnou ovladatelností je vhodný i pro starší či technicky méně zdatné uživatele.

  Další velkou výhodou je značná rychlost vyhodnocování, kdy je přístroj schopen podat výsledek do 5 vteřin od vložení proužku s krví. Hladina cukru se pak zobrazí na přehledném a velkém displeji bez jakýchkoliv dalších rušivých dat.

  Nejvýraznějším problémem je poměrně vysoká cena testovacích proužků. Díky tomu se může provoz tohoto modelu poněkud prodražit a svým způsobem dojde k vyvážení nízké základní ceny. Příliš nepotěší ani nepřehledný a komplikovaně napsaný návod, jenž ostře kontrastuje s jinak velmi nenáročným používáním výrobku.

  Celkově se však jedná o skvělého pomocníka pro všechny, kteří potřebují mít důkladný přehled o stavu glukózy v krvi. Tento úkol totiž zařízení splní bez sebemenších problémů.

  Recenze: SD Codefree Glukometr 50 proužků

  Rozsah: 0,55 – 33,3 mmol/l | Objem vzorku: 0,9 µl | Doba vyhodnocení: 5 s | Kapacita paměti: 500 | Hmotnost: 47,5 g | Typ displeje: LCD | Přibližná cena: 700 Kč

  Klady
  • Jednoduchá manipulace
  • Přesnost měření
  • Praktické pouzdro
  • Rozsáhlá paměť
  Zápory
  • Vysoká cena náhradních proužků

  Výrobek SD Codefree Glukometr představuje vynikající alternativu pro všechny, kdo si chtějí vést důkladnou statistiku o naměřených hodnotách. K tomuto účelu totiž přístroj nabízí rozsáhlou paměť s možností zachování dat i přesného času.

  Další výhodou je snadná manipulace zvládnutelná prakticky kýmkoliv. Důležitá je i značná přesnost měření, jelikož i několik po sobě provedených kontrol stavu nabídne shodné výsledky. Snadnou přenosnost zajišťuje povedené praktické pouzdro, jež poskytuje prostor také na lancety a diagnostické proužky.

  Jediným výraznějším nedostatkem tak zůstává významná cena náhradních proužků. Náklady se sice pohybují v podobných výších jako u většiny ostatních konkurenčních produktů, avšak některým uživatelům může způsobit nepříjemné vydání navíc.

  Sečteno a podtrženo, aparát od firmy SD je vynikající volbou pro uživatele náročné na přesné měření a přesné zaznamenávání výsledků.

  Recenze: Beurer GL 50 Glukometr

  Rozsah: 1,1 – 35 mmol/l | Objem vzorku: 0,6 µl | Doba vyhodnocení: 5 s | Kapacita paměti: 480 | Hmotnost: 37 g | Typ displeje: LCD | Přibližná cena: 1 100 Kč

  Klady
  • Skladnost
  • Povedený design
  • Přesné měření
  • Možnost připojení k PC
  Zápory
  • Vyšší cena

  Model Beurer GL 50 Glukometr patří mezi ty nejpropracovanější a nejmodernější produkty, jež je možné v současné době na trhu zakoupit. Jedná se o vysoce spolehlivý diagnostický přístroj zpracovaný v oku lahodícím designovém hávu.

  Výraznou předností je též skladnost glukometru, jenž je zpracován více do délky, a tedy lépe zapadne kamkoliv. Možnost připojení k PC potom umožňuje vést pečlivou statistiku za pomocí počítačových programů. To dále zvyšuje přehled nad stavem glukózy v těle a případným vývojem onemocnění.

  Zásadní problém představuje značná cena, jež je nutné za produkt zaplatit. Vzhledem k tomu, že zdravotní pojišťovny se nepodílejí na úhradě plateb za diagnostické proužky, také jejich cena je poměrně výrazná. Dlouhodobý provoz diagnostického zařízení se tak může nepříjemně prodražit.

  Výrobek od firmy Baurer je tak vynikající volbou pro uživatele náročné nejen na funkčnost, ale i vzhled.

  Nejprodávanější diagnostické testy dle Heureky

  Jak správně vybrat glukometr?

  Nejdůležitějšími kritérii pro volbu toho správného výrobku pro kontrolu cukru v krvi, jsou cena přístroje a proužků, přesnost, snadnost použití a velikost displeje. Velmi podstatnou roli hrají také paměťové funkce, případně dodatečné příslušenství.

  Kritéria výběru

  Cena přístroje a proužků

  Klíčovým faktorem pro výběr toho správného pomocníka, je samozřejmě finanční obnos, jenž je nutné za jeho pořízení a provoz zaplatit. Je vhodné se před nákupem informovat, které produkty jsou alespoň částečně hrazeny zdravotní pojišťovnou, jelikož plná cena těchto přístrojů je poměrně vysoká.

  Je velice důležité znát jednotlivé části diagnostického aparátu, protože celkové náklady na jeho provoz nejsou dány pouze pořizovací cenou. Následující tabulka poskytuje přehled jednotlivých částí zařízení:

  Části zařízeníÚčel
  Samotný glukometrZpracovává vzorek krve a vyhodnocuje stav glukózy v krvi
  LancetaJehla, používaná pro získání malého množství krve potřebného pro diagnostiku
  Držadlo lancetProstor pro uchycení jehly, vybavený vystřelovacím zařízením pro rychlý vpich
  Diagnostický proužekMísto pro uložení krve, následně vloženo do glukometru pro vyhodnocení

  Nejdůležitější je zjistit cenu diagnostických proužků, jelikož při každodenním užívání dojde k jejich rychlému spotřebování. V tomto případě platí, že čím nižší cena, tím lépe, protože v opačném případě se mohou náklady na provoz glukometru vyšplhat až do tisíců korun. Naopak lancety mohou být používány i opakovaně, jejich finanční náročnost je tak mnohem nižší.

  Přesnost

  Nejdůležitějším parametrem, který je zcela klíčový pro funkci glukometru, je jeho přesnost. Maximální povolená odchylka činí 0,8 mmol/l a každý zájemce by měl kupovat pouze přístroje s tímto parametrem. Jedině tak bude zaručeno dostatečně komfortní a kvalitní měření hladiny glukózy v krvi.

  Výrobci bohužel odchylky měření u svých produktů obvykle neuvádějí. Je tak potřeba vybírat vždy certifikovaný model, jenž prochází při uvedení na trh testy zdravotnických zařízení.

  Snadnost použití

  Podstatnou roli hraje rovněž snadnost používání. Ta by měla být pokud možno co nejjednodušší a výrobek by měl být schopen určit správný výsledek i z malého množství krve. Je též vhodné, aby byl k dispozici kvalitně zpracovaný manuál, protože zařízení bývá používáno staršími lidmi, případně laiky, kteří potřebují přesné informace.

  Velmi dobrou funkcí je automatické zapínání po vložení proužku, případně ovládání jediným tlačítkem. Tímto způsobem je totiž zajištěno, že i ten největší laik bude přesně vědět, co dělá.

  Následující video poskytuje alespoň zevrubnou představu o způsobu používání glukometrů:

  Velikost displeje

  Komfort při práci s výrobkem dále zvyšuje velikost obrazovky pro zobrazení výsledků. Cukrovka bývá dost často spojena s vyšším věkem, proto by měla být obrazovka pokud možno co největší a nejvýraznější. Díky tomu může uživatel bez větších problémů odečíst hladinu cukru v krvi a vyhnout se případným chybám.

  Doplňkové funkce

  Pro dlouhodobou statistiku o zdravotním stavu uživatele je dobré, když má model schopnost ukládat si výsledky jednotlivých měření do vlastní paměti. Potom není problém kdykoliv zkontrolovat vývoj stavu glukózy v krvi a podle toho rozhodnout o dalším postupu při léčbě nemoci.

  Svou roli hrají i nejrůznější funkce určeny především uživatelům s případnými omezeními. Možnost přehrání výsledků mluveným slovem pomůže slabozrakým a nejrůznější nádržky na testovací proužky zase usnadní orientaci pacientům s tendencemi k zapomínání.

  Nejmodernější glukometry potom nezaznamenávají pouze hodnoty glukózy, ale jsou schopny samy navrhnout potřebnou hladinu inzulínu, případně zobrazit další krevní statistiky.

  Nejprodávanější diagnostické testy dle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Podobné články