ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Zahrada > Bazénové příslušenství

Skimmer do bazénu

Při stavbě nového bazénu je potřeba pořídit celou řadu příslušenství. Nezbytností je rozhodně bazénový skimmer, který umožňuje sběr nečistot z hladiny ještě před tím, než se voda dostane do bazénové filtrace. Do zabudovaných a větších nadzemních bazénů doporučujeme skimmer Olympic Premium, k menším bazénům postačí levnější závěsný skimmer Intex Deluxe.

Další důležité vybavení k bazénu najdete v našem rozcestníku – nejlepší příslušenství k bazénu.

Nejlepší celkově

Bazénový skimmer z kvalitního materiálu. Do nadzemních i zabudovaných bazénů.

Nejlepší cena/kvalita

Dostupný skimmer pro zabudované i nadzemní bazény s jednoduchou montáží.

Nejlepší levný (do 500 Kč)

Levný závěsný skimmer na menší bazény s velkým filtračním košem.

Nejlepší skimmery do bazénu

Recenze skimmeru do bazénu Marimex Olympic Premium

Recenze skimmeru do bazénu Skimmer Olympic Premium Pro náročné

Značka: Marimex | Typ: zabudovaný | Přípojka hadice: 32 i 38 mm | Materiál: plast | Cena: 1 590 Kč

Klady
 • Vhodný pro zabudované i nadzemní bazény
 • Kvalitní materiál
 • Překrytí ozdobnou krytkou
Zápory
 • Vysoká cena

Skimmer Olympic Premium od české značky Marimex je ideálním skimmerem skoro do každého bazénu. Nainstalovat ho lze do zabudovaných i nadzemních bazénů, ve kterých může být použitý skimmer z plastu. Plast je kvalitní, a nemusíte se tak bát rychlého poškození skimmeru.

Na skimmer jde připojit 32 i 38 milimetrovou hadici, takže se nemusíte obávat, ať už máte jakoukoliv filtraci. Líbilo se nám, že je možné po instalaci překrýt šrouby ozdobnou krytkou a nikde tak nebude vidět žádný kov.

Skimmer Olympic Premium je jedním z nejlepších skimmerů, které můžete do svého bazénu. Nevýhodou může být vyšší cena, ale s tou je potřeba při koupi kvalitního výrobku počítat.

Recenze skimmeru do bazénu Marimex Olympic

Recenze skimmeru do bazénu Skimmer Olympic Zlatý střed

Značka: Marimex | Typ: zabudovaný | Přípojka hadice: 32 i 38 mm | Materiál: plast | Cena: 990 Kč

Klady
 • Vhodný pro zabudované i nadzemní bazény
 • Jednoduchá montáž
Zápory
 • Nutnost přetěsnění šroubových spojů

Hledáte-li levnější skimmer k instalaci do svého bazénu, můžete vsadit na jednodušší model výše zmiňovaného skimmeru Olympic Premium. Skimmer opět vyrábí česká značka Marimex, která si dává záležet na tom, aby byl vyroben z prémiových materiálů a dobře majitelům bazénů sloužil.

Tento skimmer je vhodný pro všechny fóliové zabudované i nadzemní bazény. Jeho montáž je velmi jednoduchá, takže se jí rozhodně nemusíte obávat. Model je občas kritizován pro nutnost znovu přetěsnit šroubové spoje pomocí těsnící pásky. Jinak může nastat situace, kdy nebude skimmer dobře těsnit. Z toho rozhodně nebudete mít radost.

Skimmer Olympic bude výbornou volbou pro každého, kdo hledá rozumnou kvalitu za lepší cenu, ale zároveň nechce na svůj bazén nainstalovat ten nejlevnější skimmer s horšími vlastnostmi.

Recenze skimmeru do bazénu Intex Deluxe

Recenze skimmeru do bazénu Intex Skimmer Deluxe Levný základ

Značka: Intex | Typ: závěsný | Přípojka hadice: 40 mm | Materiál: plast | Cena: 440 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Nastavitelná výška podle hladiny vody
 • Velký filtrační koš
Zápory
 • Vratký
 • Pouze jeden průměr hadicové přípojky

Nejlevnější skimmer v našem výběru, ale rozhodně není o nic méně kvalitní. Závěsný skimmer na bazény od značky Intex Skimmer Deluxe se skvěle hodí například na gumové bazény, u nichž není možná instalace zabudovaného skimmeru.

Při přidělání na okraj bazénu sice působí poněkud vratce a budete si muset dávat pozor, abyste ho při koupání neshodili, ale vodu vyčistí opravdu důkladně. Velkou výhodou skimmeru je nastavitelná výška podle množství vody v bazénu. Na druhou stranu variabilita není příliš velká, protože skimmer má pouze jeden průměr hadicové přípojky.

Tento model doporučujeme všem, kteří potřebují levně koupit kvalitní závěsný skimmer do bazénu. Dopředu si však ověřte kompatibilitu přípojky s vaší filtrací.

Nejprodávanější skimmery podle Heureky

Jak vybrat skimmer do bazénu

Pořizujete-li si bazén, určitě před vámi stojí otázka, jakým způsobem nasávat vodu do filtrace. Jednou z možností je použití skimmeru. Jak funguje skimmer a co to vlastně je? Podle čeho byste se měli řídit při jeho výběru a jak ho k bazénu nainstalovat? Na tyto otázky odpovídáme níže v našem průvodci výběrem toho nejlepšího skimmeru do bazénu.

Co je bazénový skimmer a jak se používá?

Skimmer je zjednodušeně hladinový sběrač nečistot do bazénu, který do sebe nasává tu nejvíce znečištěnou vodu. Díky tomu, že největší nečistoty vychytá skimmer, voda, která z něj putuje do filtrace, je již předčištěná. Na filtraci tak nejsou kladeny tak vysoké nároky. Skimmer obvykle využívá čerpadlo filtrace k tomu, aby vodu nasával, ale existují i plovoucí skimmery s vlastním čerpadlem. Ty sbírají povrchové nečistoty například v zahradních jezírcích a dalších vodních útvarech.

Náš tip

Aby byla voda v bazénu perfektně čistá, skimmer a filtrace bohužel nestačí. Téměř vždy je potřeba čistit pomocí bazénové chemie, alternativními možnostmi může být dezinfekce pomocí UV lampy nebo solinátoru.

Skimmer vs. přeliv

Pokud máte nadzemní bazén, je vaše volba jasná a budete si pořizovat skimmer. U zabudovaného bazénu je ale důležité rozhodnutí, jestli pořizovat skimmer, nebo takzvaný přeliv, u kterého dochází k cirkulaci vody přes hranu bazénu. Přeliv všichni dobře známe z velkých plaveckých bazénů, aquaparků a koupališť.

Skimmer k bazénu

Klady
 • Nižší cena
 • Jednoduchá údržba
 • Není potřeba příliš prostoru
Zápory
 • Hladina níže než okraj bazénu
 • Voda je méně čistá

Přeliv k bazénu

Klady
 • Opravdu čistá voda
 • Estetické řešení
Zápory
 • Vyšší cena
 • Je potřeba prostor navíc
 • Nutnost udržovat předepsanou hladinu

Typy skimmeru

Kromě výše popisovaného plovoucího skimmeru s vlastním čerpadlem (u zahradních bazénů se využívá minimálně) existují dva hlavní typy skimmeru, mezi kterými se budete muset rozhodnout. Obvykle se typ skimmeru určuje podle konstrukce konkrétního bazénu. Plovoucí skimmer do bazénu je možné umístit do kteréhokoliv typu.

Zabudovaný skimmer

Zabudovaný skimmer je vsazený do stěny bazénu a skrze bazénovou šachtu odvádí vodu pomocí čerpadla do filtrace. Jeho výhodou je bezesporu větší estetičnost a také menší riziko, že skimmer poškodíte během koupání a plavání v bazénu.

Závěsný skimmer

Kdo pořizuje skimmer dodatečně a není možné jeho zabudování do stěny bazénu, musí si vystačit se závěsným skimmerem. Závěsný skimmer do bazénu se pomocí speciální konstrukce připevní k okraji bazénu, odkud poté jímá nečistoty.

Skimmer do bazénu

Vlastnosti skimmeru

U pořizovaného skimmeru zvažte i další vlastnosti. U některých menších bazénů mohou být důležité rozměry skimmeru. Stejně tak u zabudovaných bazénů je důležité si ověřit, že se skimmer s přípojkou na hadici vejde pohodlně do bazénové šachty.

Další rozhodování před vámi může být ohledně šířky skimmeru. Na trhu mnohdy najdete modely s naprosto stejnými vlastnostmi, pouze s různou šířkou vstupního otvoru. Širší bazénové skimmery mají obvykle větší délku hrdla a lépe tak pasují do bazénů se silnější stěnou.

Lišit se u jednotlivých skimmerů může také použitý materiál. Nejčastěji jsou vyráběny z plastů, ale můžete se setkat i se skimmery z nerezové oceli, které jsou určené zejména do betonových bazénů.

Instalace a umístění skimmeru

Před samotnou instalací se musíte rozhodnout, kam přesně budete skimmer umisťovat. Obecně platí, že hladina vody v bazénu bude dosahovat přibližně do poloviny otvoru skimmeru. I podle toho je potřeba skimmer vhodně umístit. Obvykle se skimmer dává, co nejblíže k horní hraně bazénu. Skimmer by měl být zároveň naproti tryskám. Vzhledem k tomu, že je potřeba jeden skimmer na každých 25 m2 plochy bazénu, do většiny zahradních bazénů bude bez problémů stačit pouze jeden. Přes skimmer se většinou zapojuje také filtrace. Při zapojování a instalaci se řiďte návodem výrobce, který obvykle přesně popisuje, jak skimmer nainstalovat.

Náš tip

Pokud zatím nemáte ke svému bazénu pořízenou filtraci, neváhejte a projděte si náš výběr těch nejlepších pískových filtrací.

Skimmer do bazénu

Kde koupit skimmer do bazénu

Poptat se po skimmeru můžete již ve chvíli, kdy budete vybírat bazén. Některé bazény jsou již dodávány se zabudovaným skimmerem a vy tak nebudete potřebovat kupovat vlastní. Z on-line obchodů má zajímavou nabídku e-shop Bazenyshop.cz, několik skimmerů vysoké kvality najdete také na Hawaj.cz. V případě, že si nevyberete, větší množství skimmerů nabízí Marimex.cz. Ceny u jednotlivých prodejců i hodnocení od nakupujících si můžete prohlédnout na Heurece.

Nejoblíbenější značky skimmerů do bazénu

Skimmery do bazénu Marimex

Česká značka Marimex dodává množství příslušenství k nadzemním i zabudovaným bazénům. V jejich nabídce najdete i jedny z nejlépe hodnocených skimmerů. Jsou sice o něco dražší, ale očekávat můžete vysokou kvalitu a křišťálově čistou vodu ve svém bazénu.

Skimmery Marimex

Skimmery do bazénu Intex

Intex je výrobcem nadzemních bazénů a většina jejich příslušenství je určena právě pro jejich konkrétní bazény. Závěsné skimmery jejich produkce se ale nemusíte bát použít na jakýkoliv jiný bazén a uvidíte, že vám budou velmi dobře sloužit.

Skimmer Intex

Cena skimmeru do bazénu

Do 500 Kč

Bazénový skimmer, zejména ten závěsný, se dá bez problému pořídit i za tuto cenu. Obvykle sice nemají tyto skimmery tak pevnou konstrukci a kvalitní materiály jako jejich dražší kolegové, ale pro menší nafukovací bazén jsou více než dostatečné.

Od 500 do 1 000 Kč

Většina skimmerů se pohybuje v této cenové kategorii. Pořídíte zde levnější zabudované skimmery i kvalitnější závěsné skimmery.

Nad 1 000 Kč

Dražší skimmery jsou většinou určeny do betonových zabudovaných bazénů a místo plastu jsou vyrobeny z nerezové oceli. Mnohdy se u nich setkáte s různými vychytávkami, které běžné skimmery nemají.

Jak jednoduše nainstalovat skimmer Intex Deluxe

Nejprodávanější skimmery na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář