ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze na multiplikátor Zeck VR5

6. 1. 2023 aktualizováno

Recenze Zeck VR5 – nejlepší multiplikátor na vertikální přívlač

Jestliže jste si oblíbili vertikální rybolov nebo lov sumců v naší pěkné české krajině, možná přemýšlíte o pořízení multiplikátoru na sumce. S tím se tento druh rybolovu praktikuje mnohem snáz. Ale který vybrat? Přečtěte si naši recenzi na multiplikátor pro vertikální přívlač Zeck VR5.

Hodnocení multiplikátoru Zeck VR5

8.6

Skvělý

Multiplikátor Zeck VR5 je malý, ale šikovný. Jeho malé rozměry a nízkou hmotnost si oblíbíte, stejně jako rychlý návin vlasce bez zamotávání. Praktická je i možnost libovolně měnit stranu kličky. U velkých a těžkých ryb ale může být rychlý návin nepraktický, cívka také nemá moc velkou kapacitu.

Převod a kapacita cívky
8
Použité materiály
8
Brzdný systém
9
Hmotnost
10
Cena
8
Klady
  • Malý a lehký
  • Na výběr levoruká a pravoruká varianta
  • Vhodný multiplikátor na přívlač
Zápory
  • Nevhodný do větších hloubek a na velké ryby

Převod a kapacita cívky – 8/10

Tento multiplikátor vhodný pro vertikální rybolov má pouze jeden převod, a to 5:1. Vlasec se tak navíjí poměrně rychle. Výrobce udává, že má cívka kapacitu 250 m/0,40 mm. Nedosáhnete s ním tedy do tak velké hloubky jako s jinými multiplikátory, ale do našich vod jistě dostačující. Dále doporučuje naplnit cívku vlascem maximálně do 80 %, abyste při vertikálním rybolovu nemuseli vůbec natahovat vlasec. Na jedno otočení kličky se na cívku namotá 87 cm vlasce, takže máte celkovou délku namotanou rychle zpět.

Použité materiály – 8/10

Části multiplikátoru Zeck VR5 se vyrábí z kvalitních materiálů, které jsou odolné proti opotřebení a poškození. Úplně celý VR5 je vyrobený z CNC zpracovaného hliníku. Akorát převody jsou z nerezové oceli a konec kličky má madlo z odolného plastu, který je pohodlný na dotek.

Multiplikátor Zeck VR5 – zkušenosti

Brzdný systém – 9/10

Nástraha se spouští pomocí posuvné brzdy. Brzdný systém multiplikátoru Zeck VR5 je navržen tak, aby zabraňoval přetáčení vlasce při lovu velkých ryb nebo při lovu v hluboké vodě. Kdyby se vlasec přetáčel, mohl by prasknout. Systém se skládá z brzdových kotoučů, které jsou umístěné v blízkosti kličky multiplikátoru. Ty se dotýkají vlasce při navíjení a brzdí ho, aby se zabránilo přetáčení. Tento brzdný systém můžete nastavit, takže můžete přizpůsobit sílu brzdy podle potřeby. Brzdná síla modelu VR5 činí 20 kg, což na tuto cenovou kategorii není špatné.

Hmotnost – 10/10

Tento kousek se vyrábí převážně z hliníku a navíc celkově vyniká praktičností a malými rozměry. Díky tomu se chlubí i nízkou hmotností, která nedosahuje ani půl kila, což jistě oceníte. Konkrétně se bavíme o 465 gramech. Ty dělají z multiplikátoru Zeck VR5 skvělého pomocníka, kterého můžete vzít vždy s sebou.

Cena – 8/10

Cena multiplikátoru na sumce Zeck VR5 se pohybuje okolo 8 tisíc korun, není tak vyloženě drahý, cenově patří do střední třídy. Pokud se nechystáte na moře, rozhodně se vám bude líbit poměr cena/kvalita.

Zeck VR5 test a recenze

Parametry multiplikátoru Zeck VR5

Vlastnost Parametr
Převod 5:1
Kapacita vlasce 250 m/0,4 mm
Návin na 1 otočení kličky 87 cm
Orientace kličky Levoruký i pravoruký
Brzdná síla 20 kg
Hmotnost 465 g

Videorecenze multiplikátoru Zeck VR5

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (20 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář