ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze na multiplikátor Penn Levelwind 209 LC

6. 1. 2023 aktualizováno

Recenze Penn Levelwind 209 LC – nejlepší multiplikátor s měřičem hloubky

Láká vás vyzkoušet si použití multiplikátoru na ryby? Ve skutečnosti to nemusí být vůbec těžké, protože ne všechny musí stát 20 tisíc. Levný multiplikátor můžete pořídit i za necelé 3 tisíce a přitom stále získáte kvalitní kousek od renomované značky, například multiplikátor Penn Levelwind 209 LC. A právě ten jsme si vybrali pro tuto recenzi. Vyplatí se tento údajně všestranný multiplikátor koupit?

Hodnocení multiplikátoru Penn Levelwind 209 LC

8.2

Skvělý

Levný multiplikátor Penn Levelwind 209 LC nabízí rybáři mnoho funkcí, které nenajdete ani u dražších multiplikátorů, například řadič vlasce nebo měřič hloubky. Budete se ale muset spokojit s brzdnou silou pouze 4,5 kg, takže velké ryby s ním lovit nedoporučujeme.

Převod a kapacita cívky
8
Použité materiály
8
Brzdný systém
7
Hmotnost
9
Cena
9
Klady
  • Skvělá cena
  • Měřič hloubky
Zápory
  • Nízká brzdná síla
  • Pouze na malé ryby

Převod a kapacita cívky – 8/10

Firma Penn u tohoto jejího nejlevnějšího modelu multiplikátoru zvolila jednoduchost všemi směry. To ale nemusí být nutně špatné. Například rychlost převodu v poměru 3,2:1 využije velké množství rybářů. Není ani moc rychlý, ani vyloženě pomalý, pěkná střední cesta.

Cívka se skládá z obráběného a eloxovaného hliníku, to znamená, že je lehká a odolná vůči slané vodě. Vyrazit s tímto multiplikátorem můžete tedy v klidu i na moře. Vejde se na ni 329 m vlasce o tloušťce 0,41 mm. Velmi oceňujeme, že nechybí řadič, který se moc často u levných multiplikátorů nevyskytuje. Místo vlasce můžete použít i šňůru.

Navzdory ceně najdete na horní části i počítadlo odtočeného vlasce. Můžete tedy kontrolovat, v jaké hloubce nebo vzdálenosti se konec vlasce nachází. Počítadlo není sice digitální, ale i tak jeho přítomnost potěší.

Použité materiály – 8/10

U nejlevnějších multiplikátorů nemůžete čekat materiály té nejvyšší kvality, ale Penn Levelwind 209 LC vyniká kvalitními materiály i přes nízkou cenu. Výrobce se rozhodl použít několik různých materiálů pro různé části. Jak jsme již zmínili, cívka je vyrobena z obráběného hliníku s následnou eloxací, která ji ochrání přes mořskou vodou.

Pro hlavní převodovku se rozhodli použít mosaz, pro boční destičky lehký kompozit a nerezovou ocel pro ozubené kolo a řadič vlasce. Konstrukce je zesílená kalenou ocelí, to zaručuje odolnost a velkou stabilitu. Pro tento multiplikátor je typický tradiční vzhled, který sahá až do počátku 40. let minulého století.

 

Multiplikátor Penn Levelwind 209LC – Test a recenze

Brzdný systém – 7/10

Multiplikátor Penn Levelwind 209 LC má základní brzdný systém Penn HT 100. Jeho brzdná síla je pouze 4,5 kg. Ta bude určitě dostačovat na menší a střední rybky. Ale na velké ryby doporučujeme dražší multiplikátory, které jsou pro ně určené.

Hmotnost – 9/10

Na to, že tento multiplikátor působí poměrně robustním dojmem, neváží o nic víc než lehké modely jiných značek. Váš prut zatíží o 532 g.

Cena – 9/10

Na cenu multiplikátoru Penn Levelwind 209 LC si rozhodně stěžovat nebudete. Na to, že má tento multiplikátor řadič vlasce, měřič hloubky a je odolný proti slané vodě, stojí pouhých 2 800 Kč.

Hodnocení multiplikátoru Penn Levelwind 209LC

Parametry multiplikátoru Penn Levelwind 209 LC

Vlastnost Parametr
Převod 3,2:1
Kapacita vlasce 329 m/0,41 mm
Návin na 1 otočení kličky 48 cm
Orientace kličky Pravoruký
Brzdná síla 4,5 kg
Hmotnost 532 g

Videorecenze

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (9 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář