ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší koloběžky na trampolínu – Recenze a rady jak vybrat

Když spojíte dvě věci, které toho spolu zdánlivě nemají mnoho společného, mohou vzniknout zajímavé kombinace. Třeba jako koloběžky na trampolínu. Ty ale opravdu existují! A můžeme to dokázat. V tomto článku vám představíme disciplínu, o níž jste možná až doteď neměli ponětí. A pokud by koloběžka na trampolínu někoho oslovila, poradíme, jak ji vybrat.

Trampolínová koloběžka může sloužit k bezpečnému trénování triků. Zkušeného zákazníka si získá model Indo PRO Scooter, který fantasticky nasimuluje práci s freestyle koloběžkou.

Pro zkušené

Freestyle koloběžka na trampolínu. Má mnohé upgrady, např. vylepšené těžiště.

Pro pokročilé

Trampolínová koloběžka s hmotností pouhých 950 g. Nosnost dosahuje 100 kg.

Pro začátečníky

Koloběžka na trampolínu s nosností 20 kg. Je tedy vhodná pro nejmenší jezdce.

Nejlepší koloběžky na trampolínu

Recenze Indo PRO Scooter – Pro lepší trénink whip triků

Indo PRO Scooter - koloběžky na trampolínu Pro náročné

Nosnost koloběžky: 100 kg | Hmotnost koloběžky: 1,4 kg | Výška řídítek od země: 75 cm | Přibližná cena: 2 700 Kč

Klady
 • Lepší těžiště
 • Vylepšené hlavové složení
 • Podobná freestyle koloběžce
 • Pro trénink náročnějších triků
Zápory
 • Dražší varianta

Pokud pro vás nebo pro vaše dítě trampscoot není žádnou novinkou, začínáte se pravděpodobně poohlížet po lepších a lepších modelech. Navrhnout vám můžeme Indo PRO Scooter, která patří mezi koloběžky na trampolínu od oblíbené značky. U modelu došlo k vylepšení několika jeho vlastností a nyní je připraven potěšit i náročného zákazníka.

Tato trampolínová koloběžka se svými vlastnostmi nejvíce podobá klasickým freestyle modelům. Disponuje vylepšeným těžištěm a má také nové hlavové složení. To umožňuje efektivnější trénink triků. Její deska je vyrobená z pěnového materiálu. Díky nosnosti 100 kg je vhodná i pro urostlejší postavy. Oproti ostatním modelům je o něco dražší variantou.

Recenze Indo X70 – Lehká koloběžka na trampolínu

Indo X70 - koloběžky na trampolínu Zlatý střed

Nosnost koloběžky: 100 kg | Hmotnost koloběžky: 950 g | Výška řídítek od země: 61/71 cm | Přibližná cena: 1 800 Kč

Klady
 • Dostupná ve dvou velikostech
 • Nízká hmotnost
 • Pěnová deska
 • Vhodná i pro trénink těžších triků
Zápory
 • Bez výhrad

Freestyle koloběžka na trampolínu Indo X70 představuje jakýsi zlatý střed. I tento model mohou jezdci využívat pro trénink náročnějších triků, její hlavní přednosti se ale schovávají trochu jinde. Začali bychom tím, že je dostupná ve dvou velikostech, které se liší výškou řídítek od země. V ceně těchto dvou variant ovšem není žádný výrazný rozdíl.

Druhou zásadní výhodou je její váha. Ačkoliv si stále udržela nosnost 100 kg, hmotnost samotného modelu činí pouze 950 g. Nízká váha je vlastnost, kterou ocení každý freestyle jezdec. Právě pro ně je totiž určena – tvarem připomíná běžnou freestyle koloběžku. I zde se mohou těšit na kvalitní pěnovou desku. K této koloběžce na trampolínu nemáme výhrady.

Recenze Indo Bug Blue – Pro děti od 3 let

Indo Bug Blue - koloběžky na trampolínu Levný základ

Nosnost koloběžky: 20 kg | Hmotnost koloběžky: 750 g | Výška řídítek od země: 42 cm | Přibližná cena: 1 300 Kč

Klady
 • Vhodná pro děti
 • Nízká hmotnost
 • Deska z pěnového materiálu
 • Nízká cena
Zápory
 • Nízká nosnost

Pro malé rošťáky už od tří let je určená koloběžka na trampolínu Indo Bug Blue. Tento model je přizpůsobený tomu, aby na něm mohli řádit už v takto nízkém věku. Výška řídítek od země totiž činí pouze 42 cm. Je lehoučká, její váha vystoupala pouze k 750 g. Tak jako zbytek modelů, i tato trampolínová koloběžka disponuje deskou z pěnového materiálu.

Do nevýhod jsme uvedli nízkou nosnost, zde je to ale diskutabilní. Tříleté děti obvykle váží kolem 15 kg, rezerva tam tedy je. Nezapomeňte ale, že děti rychle přibírají. Pro šestileté dítě už by tedy nemusela stačit. Právě proto je vhodná pro ty nejmenší. Ohlídejte také, že ji budou používat opravdu pouze na trampolíně. Cena sice není vysoká, ale byla by škoda ji zničit.

Jak vybrat koloběžku na trampolínu?

Přecházíme ke slibovanému průvodci, který vám s výběrem koloběžky na trampolínu pomůže. Než přistoupíme ke konkrétním parametrům, podíváme se na to, s jakým cílem trampolínová koloběžka vznikla, a proč vypadá tak, jak vypadá.

Na co je vhodná koloběžka na trampolínu?

V souvislosti s tímto typem koloběžky se můžete setkat také s označením freestyle koloběžka na trampolínu. Pak už je snadné si domyslet, na co se používá. Jejím hlavním účelem je trénink koloběžkových triků, které by na rampách nemusely být zcela bezpečné. Teprve v momentě, kdy si je jezdec jistý, se může vydat do skateparku a předvést svůj um.

Tramp scoot se nejčastěji používá na trampolíně, co když ale jezdec žádnou nemá nebo mu to počasí neumožňuje? Pokud na to má dostatečné prostory, lze na ní cvičit i doma, třeba na koberci. Nabízí se také využití v tělocvičně. Zejména pro menší děti najde trampolínová koloběžka využití jako parťák pro vyblbnutí, pro vybití energie ale poslouží i starším dětem.

Náš tip

Potřebujete ke koloběžce na trampolínu ještě trampolínu? V našem článku vyberete z různých cenových kategorií.

Tvar koloběžky na trampolínu

Aby mohla být označena jako freestyle koloběžka na trampolínu, musí se také podobat běžným freestyle koloběžkám. Ty se od koloběžek pro běžné ježdění odlišují širšími řídítky a menšími kolečky. Díky tomu je dosaženo snadnější ovladatelnosti. U koloběžky na trampolínu ale kolečka nehledejte. Právě to je pro ni specifické, jinak by trampolínu poničila.

Nejvýraznější součástí trampscoot je deska. Ta bývá standardně vyrobená z pěny, což má své důvody. Pěnová deska je šetrná k trampolíně, takže ji při skákání neponičí. Při tréninku nových triků se navíc může stát, že se uživatel bouchne do nohy. Díky pěnové desce si nezpůsobí žádné zranění. Pozitivně se její použití projevuje také na nízké hmotnosti.

Tvar koloběžky na trampolínu - koloběžka na trampolínu

Hmotnost a výška řídítek od země

Tyto dva parametry mohou společně určovat, pro koho je daná koloběžka na trampolínu vhodná. Některé modely totiž můžete pořídit už dětem od tří let. Pokud ji kupujete takto malým dětem, její váha by měla být co nejnižší. Obvykle se pohybuje kolem 700 – 1000 g. U takových koloběžek bývá výslovně napsáno, od kolika let je děti mohou používat.

Hmotnost koloběžky na trampolínu pro starší osoby může vyšplhat ještě o něco výše, většinou ale nepřekračuje 1,5 kg. Nízká hmotnost je klíčová pro snadnou manipulaci. Výška řídítek pak koresponduje s výškou samotného jezdce. Obvykle se setkáte s modely pro osoby vysoké až 170 cm, přičemž výška řídítek od země v horních hranicích nepřekračuje 80 cm.

Setkat se můžete také s parametrem, který označuje šířku a délku již zmiňované pěnové desky. Označuje se v cm/mm nebo palcích. Stejně tak je možné narazit na šířku řídítek.

Nosnost koloběžky na trampolínu

Vzhledem k tomu, že bývá trampolínová koloběžka častými doskoky poměrně namáhaná, lze nosnost považovat za důležitý parametr. A nezáleží na tom, pro koho ji vybíráte.

Podobně jako výška řídítek, i nosnost tohoto typu koloběžky od sebe odlišuje modely vhodné pro děti a pro starší. V případě dětských variant totiž stačí nosnost kolem 20 kg, což odpovídá zhruba pětiletému dítěti. Dražší modely pak počítají s maximální váhou jezdce kolem 100 kg. Takových modelů je na trhu většina. Překročení nosnosti může koloběžku poškodit.

Náš tip

Koloběžka na trampolínu nebude to, co jste hledali? Přečtěte si i o klasických koloběžkách. Nebo vybírejte z jiných zajímavých aktivit. Zaměřili jsme se také na slackline a trickboardy.

Koloběžkové triky

Když už je řeč o freestyle koloběžkách, pojďme si tento článek zpestřit představením několika koloběžkových triků. Vybrali jsme takové triky, které patří mezi jezdci k nejznámějším.

Bunny hop

Základní trik, při kterém jezdec i s koloběžkou vyskočí do vzduchu. Je nejsnadnější se ho naučit a také je nezbytné ho umět pro další pokračování. Zbylé triky z něj vycházejí.

One foot a No foot

Jedná se o výskok na koloběžce, na rozdíl od Bunny hop se zde ovšem jezdec na moment přestane dotýkat desky. U One foot zvedá jednu nohu, u No foot pak obě.

Barspin

Barspin už je ve skákání na koloběžce trochu dál. Začíná se u Bunny hopu, při kterém jezdec s koloběžkou vyskočí. Během skoku ale stihne ještě protočit řídítka o 360°.

Drop

Dropem se nazývá skok s koloběžkou z výšky. V tomto případě se doporučuje využít lépe stavěné koloběžky. Ty už ale jezdci obvykle mají, nejedná se o trik pro úplného začátečníka.

TailWhip

TailWhip bude pro neznalého diváka kaskadérským kouskem. Spočívá ve výskoku s koloběžkou a jejím následném otočení o 360°. Jezdec si pomáhá tím, že do ní kopne nohou.

Všechny výše zmíněné triky jsou považovány za ty jednodušší. Pokročilí jezdci ale mohou dále testovat své hranice a dovednosti pomocí řady různých, náročnějších triků.

Double TailWhip a Double Barspin – dvakrát protočený TailWhip nebo Barspin

Fingerwhip – otočení desky ve výskoku za pomoci bouchnutí rukou místo kopnutí nohou

Backflip a Frontflip – salta s koloběžkou, na která si troufají pouze profíci

Koloběžky na trampolínu Indo

Společnost Indo se specializuje na výrobu trampolínových koloběžek. Pokud hledáte v této kategorii, pravděpodobně bude právě její název tím nejskloňovanějším. Vyrábí koloběžky pro děti od 3 zhruba do 15 let, podle výšky jezdce pak i déle. Umožňuje prodej desek na koloběžku zvlášť, pokud by došlo k jejímu poničení. Prodává ale také řídítka a řídítkovou tyč. Speciální variantou je pak koloběžka na sjíždění sněhu s upraveným povrchem.

Logo Indo - koloběžky na trampolínu

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (40 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář