ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Rady a tipy

Jak zatočit s vráskami pomocí galvanické žehličky

Stárnutí pleti se bohužel nevyhýbá nikomu z nás. Díky moderním technologiím ale můžeme tento proces výrazně zpomalit, a i v pokročilejším věku si užívat krásně hladkou pokožku. Toho můžeme dosáhnout pomocí galvanické žehličky, speciálního přístroje, který pomáhá aktivovat pleťové buňky. Galvanická žehlička tak může být skvělým pomocníkem na různé problémy s pletí včetně vrásek. Jak tedy zatočit s vráskami a užívat si opět mladistvého vzhledu?

Jak funguje galvanická žehlička?

Princip fungování galvanické žehličky je poměrně jednoduchý. Během žehlení obličeje produkuje galvanický proud, který poté působí na vaši pleť. Díky tomu se aktivují pleťové buňky a pokožka se začne opět prokrvovat a lépe přijímat živiny. Právě proto si může poradit s různými problémy snáze než běžná pleť.

Většina přístrojů používá také takzvanou iontoforézu. Podstatou této metody je vzájemné odpuzování a přitahování různě nabitých částic. Díky tomu lze z pleti vytáhnout hluboko uložené nečistoty, nebo naopak dovnitř zanést různé výživové krémy a vitamíny, které by se jinak tak hluboko nedostaly.

Kromě galvanického proudu ještě galvanická žehlička obvykle používá některý druh fotonové terapie, tedy záření o určité vlnové délce. Pro boj s vrásky je ideální vybírat přístroj s červenou fotonovou terapií, protože toto světlo podporuje tvorbu kolagenu, který je při potlačování projevů stárnutí pleti klíčový. Užitečné může být také modré světlo, naopak to zelené se hodí spíše na jiné druhy problémů.

Jak zatočit s vráskami pomocí galvanické žehličky

Jak zatočit s vráskami pomocí přístroje?

Pokud si nejste jistí, jestli vám terapie pleťovou žehličkou bude vyhovovat, můžete zajít do kosmetického salónu. Tam vám za poplatek tuto terapii rádi provedou a vy si ji tak můžete vyzkoušet ještě před tím, než si galvanickou žehličku pořídíte domů.

Jakmile budete mít doma svou vlastní žehličku, obvyklé je provádět jedno ošetření po dobu 10 minut přibližně dvakrát až třikrát týdně. Postupně se množství ošetření snižuje a stačí si pleť žehlit pouze jednou týdně. Samotné žehlení je velmi jednoduché, stačí si vyčistit a usušit pleť a následně zapnout žehličku. Potom stačí postupovat podle návodu výrobce a uvidíte, že brzy bude proces stárnutí vaší pleti mnohem pomalejší.

Pro žehlení se obvykle používají ještě různé speciální gely, kterou jsou buď záporně, nebo kladně nabité. Obvykle budete potřebovat oba typy gelů, které se používají, aby vytáhly z pleti nečistoty a dostaly výživu hlouběji do pokožky. Tyto gely obvykle můžete zakoupit u výrobce svého modelu žehličky.

Dejte si ale pozor na to, že ne pro každého je používání galvanické žehličky vhodné. Obvykle jsou tyto případy popsány výrobcem žehličky, obecně ale platí, že by ji neměli používat těhotné ženy, lidé s nemocnou štítnou žlázou a epileptici.

Jak se zbavit vrásek

Galvanická žehlička jako řešení mnoha problémů s pletí

Možná budete překvapení, že galvanická žehlička může pomoci i s mnoha dalšími problémy s pletí. Pokud vás tedy trápí i něco jiného než stárnutí pleti, přístroj oceníte i tak. Účinným pomocníkem je zejména v boji s akné, ekzémy a dalšími nedokonalostmi. Pomoci může nejen galvanický proud, ale také zelená fotonová terapie, která působí zklidňujícím dojmem a má protizánětlivé účinky.

Koupě této žehličky může pomoct s celou řadou problémů s pletí a zpomalovat její stárnutí. Žehlení pleti je tak čím dál populárnější metodou, kterou můžete provozovat i sami doma bez odborníka. Už jste si tedy pořídili svou vlastní a započali cestu za krásnou a vyhlazenou pokožkou obličeje? Našli jste snadný a dostupný způsob, jak zatočit s vráskami?

Nejlepší přístroje na čištění pleti

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.2 (5 hlasů)

Autor článku

Hana Smětáková
Hana Smětáková

Už několik let se zabývám copywritingem a má práce mě moc baví. Ve volném čase nepohrdnu procházkou do přírody, relaxací v sauně, zajímavou knížkou nebo třeba cvičením. Moc ráda také objevuji nová místa, a proto není žádným tajemstvím, že mým největším koníčkem je cestování. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář