ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Malé spotřebiče

Infračervené topné panely

Infračervené topné panely mohou pomoci se snížením účtu za energie, a navíc jsou ozdobou interiéru. V článku jsme pro vás vybrali ty nejlepší. Za redakci doporučujeme model Fenix GR700ZR do koupelny, který plní i funkci zrcadla.

Nejlepší celkově

Infrapanel do koupelny, který lze využívat i jako zrcadlo. To bude mít tu výhodu, že se nikdy nezamlží.

Nejlepší poměr cena/kvalita

Infračervený topný panel s ovládáním prostřednictvím aplikace. Designový povrch působí jako obraz.

Nejlepší levný

Elektrické infratopení s bezpečnostní pojistkou a časovačem. Nabízí mnoho funkcí za rozumnou cenu.

Nejlepší infračervené topné panely

Recenze Fenix GR700ZR – Nejlepší infrapanel do koupelny

Fenix GR700ZR - infračervené topné panely Pro náročné

Výrobce: Fenix | Rozměry: 110 × 60 cm | Hmotnost: 26 kg | Výkon: 700 W | Materiál: sklo | Přibližná cena: 12 000 Kč

Klady
 • Poslouží i jako zrcadlo
 • Bezpečnostní tvrzené sklo
 • Jednoduché ovládání přes termostat
 • Montáž možná na výšku i na šířku
Zápory
 • Termostat nutno přikoupit

Klenot mezi infrapanely představuje model Fenix GR700ZR. Český výrobce nabízí nejen funkční, ale také designový produkt. Největší výsadou tohoto panelu je totiž jeho zpracování, které připomíná zrcadlo. Navrhujeme ho proto využít jako infrapanel do koupelny, ve které vás mezi chladnými dlaždičkami zahřeje, a ještě se podíváte, jak vám to sluší.

Pokud se rozhodnete tento model využívat jako zrcadlo, bude mít také tu výhodu, že se díky sálavému teplu nikdy nezamlží. Co dalšího o něm říci? Je vyrobené z bezpečnostního tvrzeného skla o tloušťce 8 mm. Na webu e-shopu si můžete rozkliknout návod, který vás provede montáží. Zjistíte, že je možná montáž na výšku i na šířku.

Aby tento infračervený panel fungoval správně, je potřeba jej namontovat svisle. Ovládání je snadné a intuitivní, umožňuje ho totiž termostat. Zde se však dostáváme k nevýhodě, kterou představuje absence termostatu v balení. Musíte si ho tedy přikoupit, proto počítejte s vyšší investicí. K ovládání 4 panelů v jedné místnosti vám však postačí jeden termostat.

Recenze Klarstein Wonderwall Air Art Smart – Chytrý infrapanel s designovým povrchem

Infračervený panel Klarstein Wonderwall - recenze Zlatý střed

Výrobce: Klarstein | Rozměry: 120 × 60 cm | Hmotnost: 7,1 kg | Výkon: 700 W | Přibližná cena: 4 250 Kč

Klady
 • Ovládání pomocí aplikace
 • Funkce OpenWindow Detection
 • Vhodný i pro použití v koupelně
 • Designový povrch
 • Vyzařuje příjemné teplo
Zápory
 • Nízký výkon

Pro použití v chytrých domácnostech vám doporučujeme infrapanel Klarstein Wonderwall Air Art Smart. Ovládat ho můžete pohodlně prostřednictvím mobilní aplikace na dálku. Součástí infrazářiče je chytrá funkce OpenWindow Detection, která topný panel automaticky vypne v případě, že otevřete okno.

Infračervený topný panel o rozměrech 120 × 60 cm má nižší výkon 700 W. Prostřednictvím technologie IR ComfortHeat z něj cíleně sálá teplo, které na lidskou pokožku působí velmi příjemně. Teplo vyzařuje ihned po zapnutí. Vytápět dokáže až na teplotu 37 ˚C a to v prostoru velkém až 14 m2. Hřát dokáže na osoby a předměty, které jsou od něj vzdáleny až 4 metry.

Infrazářič je vybaven stupněm krytí IP44 a vodotěsnou technologií s 98% konverzí energií. Díky tomu ho můžete bezpečně používat i v koupelně. Vhodný je ale i pro použití v kterékoli další obytné místnosti. Povrch má grafický design, takže infrapanel na zdi působí jako obraz. Poskytne vám tak nejen užitek v podobě tepla, ale i zajímavý designový prvek do domácnosti.

Recenze Argo Chic Silver – Levný infrapanel

Argo Chic Silver - infračervené topné panely Levný základ

Výrobce: Argo | Rozměry: 62 × 20 cm | Výkon: 2000 W | Materiál: keramika, sklo | Přibližná cena: 2 300 Kč

Klady
 • Vysoký výkon
 • 3 úrovně vytápění
 • Časovač
 • LED displej
Zápory
 • Bez výhrad

Cenově dostupné elektrické infratopení představuje model Argo Chic Silver. Na něm si můžete vyzkoušet, zda by vám vytápění infrapanely vůbec vyhovovalo. Jako materiál zvolili výrobci keramiku, čelní panel je však z tvrzeného skla. Panel proto působí elegantním dojmem. V místnosti neruší ani nepoutá zbytečnou pozornost.

Na výběr máte ze tří režimů vytápění – Eco, Comfort a Eco Smart. Ty budou odpovědí na vaše aktuální potřeby. A aby toho nebylo málo, k dispozici máte také režim chladné ventilace pro letní dny. To vše nastavíte jednoduše pomocí dálkového ovládání. O konkrétním nastavení a teplotě vás poté informuje přehledný LED displej.

Jednou z funkcí tohoto infrapanelu je časovač, který umožňuje nastavení od 1 do 12 hodin. Bezpečnost provozu zajišťuje ochrana proti přehřátí. Zařízení má také senzor otevřeného okna. Jakmile tedy zpozoruje proudění studeného vzduchu, automaticky se vypne. Výkon infrapanelu činí 2000 W, což patří k nadprůměrným hodnotám.

Porovnání nejlepších infrapanelů

Název Stručný popis
1. Klarstein Wonderwall 360 Smart - infračervené topné panely Klarstein Wonderwall 360 Smart Cenově dostupný model smart panelu. Výkon činí 360 W a nechybí mu časovač. Zjistit cenu
2. Klarstein Wonderwall Air Art Smart - infračervené topné panely Klarstein Wonderwall Air Art Smart Infrapanel patřící mezi topné obrazy. Společnost vám budou dělat květy. Zjistit cenu
3. Fenix 90 × 45 cm - infračervené topné panely Fenix 90 × 45 cm Keramický infrapanel do koupelny i dalších místností. Upoutá imitací kamene. Zjistit cenu
4. AENO GH2S - infračervené topné panely AENO GH2S Infrapanel na zeď i na podlahu. Disponuje proto pojistkou proti převrhnutí. Zjistit cenu
5. Fenix Ecosun 600 U+ - infračervené topné panely Fenix Ecosun 600 U+ Oblíbený infračervený topný panel. Lze ho využít i jako stropní infrapanel. Zjistit cenu
6. Domo DO7346M - infračervené topné panely Domo DO7346M Topný panel vyrobený z přírodní slídy. Lze umístit na zeď i do prostoru. Zjistit cenu

Nejprodávanější infra topné panely podle Heureky

Jak vybrat infra topné panely

V této části článku vám představíme topné panely v celé jejich kráse a užitku. Také vás provedeme faktory, které při výběru panelu zohlednit.

Jak funguje infračervený topný panel

Infračervené topné panely využívají jako svůj zdroj sálavé teplo. Dochází k produkci infračervených vln, které se ze zařízení šíří dále do prostoru. Zde nacházejí pevné předměty (nebo osoby), které cíleně zahřívají. Oteplování vzduchu v místnosti je bonus, ke kterému dochází až po odražení tepla od daných subjektů.

Díky své účinnosti můžete sálavé infrapanely využívat jako vedlejší i hlavní zdroj vytápění objektů. Pro druhý případ však bývá nezbytné jich zakoupit více. Velice často nacházejí své využití v koupelnách.

Nejlepší infračervené topné panely - volně stojící

Výhody infrapanelu

Rovnoměrné prohřátí prostoru

Vytápění infrapanely je výhodné z několika důvodů. Jako první uvádíme rovnoměrné rozložení teplot v daném prostoru. Teplotní rozdíly mezi podlahou a stropem jsou po vyhřátí topným panelem zanedbatelné.

Úspora energie

Používání panelů je oproti vytápění prostřednictvím teplovodních kotlů úspornější až o 30 %. Navíc můžete zažádat o jednu ze zvýhodněných distribučních sazeb. Po schválení budete až 20 hodin denně čerpat levnější elektřinu.

Nízká prašnost

Princip fungování panelů utváří pouze minimální cirkulaci vzduchu. Díky tomu téměř nedochází k víření prachových částic, na rozdíl od klasických způsobů vytápění. To ocení zejména alergici a astmatici.

Vysoušení zdiva

Infračervené topné panely se prostřednictvím svého sálavého tepla dotýkají také stěn, které zahřívají. Tím dochází k vysoušení zdiva a tím pádem také k eliminaci vlhkosti stěn. Má to za následek také prevenci vzniku plísní.

Udržování vlhkosti vzduchu

Ačkoliv dochází k vysušování stěn, můžeme vás potěšit tím, že vysušování vzduchu nehrozí. Ke snížení vzdušné vlhkosti nedochází, naopak. Infrapanely udržují její přirozenou úroveň. Možná se tedy zbavíte dráždivého kašle.

Další výhody

K dalším výhodám patří snížení tepelných ztrát a úniků tepla. Sálavé teplo navíc patří k nejúčinnějším způsobům přenosu tepla. Při běžné údržbě se od vás očekává pouze setření prachu. Infračervené topné panely se vyznačují dlouhou životností, která může vystoupat až k 50 rokům.

Nejlepší infračervené topné panely - designový

Za jednu z výhod lze považovat i přítomnost designových modelů.

Nevýhody infrapanelu

Delší doba vytopení

Výhody jasně převyšují nevýhody, nějaké tu ale přeci jen jsou. Patří k nim například delší doba nutná pro vytopení prostoru. Z tohoto důvodu je vhodnější využít tento způsob vytápění tam, kde nejsou teplotní rozdíly příliš vysoké.

Infračervený stín

Infračervený stín vzniká, protože infračervené vlny neprojdou přes překážky. Může se tak stát, že budou v daném prostoru místa, která se nezahřejí. Jednat se může i o části vašeho těla, pokud jsou např. schovaná pod stolem.

Limitace při umisťování

Správné umístění pro infrapanel byste měli pečlivě zvážit. Bohužel není možné ho dát kamkoliv. Důležité je dodržet volný prostor před panelem, který umožní sálání tepla. Podrobněji se rozepíšeme v další z kapitol.

Přímotop vs. infračervený topný panel

Výhody infrapanelů jsme již zmínili, jak jsou na tom ale v porovnání s konkrétním způsobem vytápění, v tomto případě s přímotopem? Pojďme se na to podívat.

Přímotop Infračervený topný panel
Méně přesná regulace teploty Regulace termostatem pro každou místnost
Víření prachových částic Minimální cirkulace vzduchu
Vyšší provozní hlučnost Minimální nebo žádná hlučnost
Riziko úniků tepla Teplo se drží ve stěnách
Vysoušení vzduchu Udržování správné hladiny vlhkosti

Souboj proti přímotopu by tedy panel na základě těchto parametrů s přehledem vyhrál. Pokud bychom však přidali pořizovací cenu, instalaci a manipulaci, měly by navrch přímotopy.

Náš tip

Pokud vás topné panely nepřesvědčily a přece jen byste si rádi vybrali některý z přímotopů, můžete nalézt inspiraci v dalším z našich článků. V něm naleznete tipy na nejlepší elektrické konvektory.

Kam umístit infrapanely

Problematiky umisťování infrapanelů jsme se již krátce dotkli. Existují jisté limitace, kterých je potřeba si být při instalaci vědom. V principu se však nejedná o nic natolik závažného, že by vám to v jejich pořízení mělo zabránit.

Infrapanely musejí být umístěny tak, aby před sebou měly dostatek volného prostoru. Jedině tak zajistíte, že z nich teplo bude sálat a efektivně proudit po místnosti. Nedávejte před ně tedy žádné překážky. Obecné doporučení radí neinstalovat je pod okna, za dveře či do rohů místností. Pokud si nebudete jistí, odborníci vám s instalací jistě ochotně poradí.

Infra topné panely najdou své využití ve všech místnostech. Nainstalovat je můžete do ložnice, obývacího pokoje, koupelny i pracovních či kancelářských prostor. A kam přesně je umístit? Můžete zvolit infrapanely na strop, přesvědčte se však, že umožňují vodorovnou instalaci. Pokud ne a lze je umístit pouze svisle, naistalujte infrapanel na zeď.

Nejlepší infračervené topné panely - stropní

Výkon infrapanelu a pracovní teploty

Výkon

Infrapanely s výkonem do 300 W se obvykle instalují do menších místností, chodeb a koupelen. Výkon do 500 W oceníte v ložnici. Výkon do 1000 W je vhodný do místností, kde trávíte většinu svého času. Pokud má infrapanel 1000 W a více, může se využívat v komerčních prostorách a větších objektech.

Pracovní teploty

Pokud je řeč o pracovních teplotách, dělíme panely na vysokoteplotní a nízkoteplotní infrapanely. Teplota povrchu vysokoteplotních infrapanelů může dosáhnout až 380 °C. Z tohoto důvodu se obvykle instalují na stropy průmyslových objektů. Nízkoteplotní infrapanely mají pracovní teplotu o poznání nižší, nejčastěji se pohybuje kolem 100 °C.

Používané materiály a design

Materiály

Na výrobu topných panelů se nejčastěji používají tři materiály – sklo, keramika a kov. Pro skleněné panely se využívá bezpečnostní tvrzené sklo. Keramický infrapanel bývá oproti ostatním materiálům dražší variantou. Méně často než předchozí dvě varianty se pak používají ocel a hliník, které jsou na povrchu ošetřeny speciálním nástřikem.

Design

Design může být jedním z důvodů, proč zákazníci upřednostní vytápění infrapanely před ostatními způsoby. Některé kousky jsou totiž mimořádně krásné a interiéru dodají to, co mu chybí. Atraktivitu. Příkladem za všechny jsou topné obrazy dostupné v celé škále uměleckých kousků. Podobnou funkci mohou plnit také mramorové topné panely. Pokud by se vám to ale zdálo moc divoké a dáváte přednost jednoduchosti, pak vězte, že i takové modely existují.

Náš tip

Pro svůj famózní design jsou oblíbené také elektrické krby. Pokud si však zakládáte na tradičním pojetí vytápění, pak vás budou zajímat krbová kamna.

Možnosti ovládání infrapanelů

Tak jako u každého způsobu vytápění, i teplotu sálající z topných panelů můžete regulovat. Nejčastěji narazíte na infračervený topný panel s termostatem. Ten může být integrovaný přímo v panelu, nebo ho budete muset přikoupit. Možností je také dálkové ovládání přes klasický ovladač. Pravděpodobně nejmodernějším způsobem je však ovládání přes mobilní aplikaci.

Možnosti ovládání infrapanelů - infračervené topné panely

Jednou z možností ovládání jsou infrapanely s termostatem.

Funkce a další příslušenství

Ochrana proti přehřátí

Pojistka proti přehřátí má na starost zařízení automaticky vypnout, jestliže se příliš zahřeje. Tím výrobci eliminují riziko případného požáru.

Časovač

Časovač je u moderních zařízení standardem. Umožňuje vám odsunout zapnutí až o několik hodin, abyste přišli do již vyhřáté místnosti.

Senzor otevřeného okna

Senzor otevřeného okna ukazuje, že technologie došly už opravdu daleko. Zařízení tentokrát rozpozná otevřené okno v místnosti a samo se vypne.

LED podsvícení

LED světla podél obvodu panelu jsou spíše designovým doplňkem. Během večerů v přítmí udělají místnost útulnější.

Dětská pojistka

Dětský zámek uvítají rodiny s malými dětmi. Úkolem této pojistky je zajistit nechtěnému zapnutí zařízení, ke kterému by mohlo dojít.

Kde infračervené topné panely koupit?

Ty nejlepší infrapanely zakoupíte na několika e-shopech. Jako první navrhujeme Electronic-star.cz, kde jsou k dostání také některé modely chytrých topných panelů. Infrapanel do koupelny doporučujeme vybrat na Siko.cz. Elektrické infratopení za rozumnou cenu pořídíte na Alza.cz. A recenze nejoblíbenějších produktů si můžete přečíst na Heureka.cz.

Nejoblíbenější značky

Infračervené topné panely Fenix

Společnost Fenix je specialistou ve svém oboru. Nabízí chytrá řešení vytápění a o její produkty se zajímá celá Evropa. Sálavé infrapanely má v nabídce již od počátku svého vzniku. Dnes se jedná o obchodní skupinu, která má sídla svých společností na i mimo území České republiky. Kromě panelů nabízí také topné folie a přímotopy.

Logo Fenix - infračervené topné panely

Topné panely Klarstein

Značka Klarstein pochází z Německa, odkud do světa posílá nespočet produktů do domácnosti. Zaměřuje se na výrobu lednic, klimatizací a samozřejmě i topných panelů. V její nabídce naleznete smart infrapanely i topné obrazy. Ty se vyznačují přiměřenou cenou a inovací, kterou promítají do všech svých produktů.

Logo Klarstein - infračervené topné panely

Infrapanely na zeď Argo

Sortiment značky Argo je poměrně pestrý. Nabízí klimatizace, odvlhčovače vzduchu, krby i ventilátory. Neméně důležité jsou také infrapanely s nálepkou této značky. Nejčastější zastoupení mezi panely má infrapanel na zeď, který si zakoupíte za nízkou cenu. Nízké ceny si udržuje u většiny svých produktů. I přesto si udržují dobré hodnocení.

Logo Argo - infračervené topné panely

Kolik stojí infračervený topný panel

Cena do 3 000 Kč

Pořizovací cena za sálavé infrapanely obvykle začíná na 2 000 Kč. Do horní hranice první cenové kategorie pak máte šanci sehnat několik opravdu zajímavých modelů, které se těší velké oblibě. Většinou však narazíte na modely, které disponují základními funkcemi.

Cena od 3 000 do 8 000 Kč

Zlatá střední cesta představuje kompromis mezi cenou a výkonem. Objevují se ovšem i první topné obrazy, které budou zároveň okrasou vašeho domova. Samozřejmostí jsou infrapanely s termostatem i smart zařízení, která umožňují propojení s aplikací.

Cena nad 8 000 Kč

Poslední cenová kategorie nabízí rovnoměrné zastoupení mezi infrapanely na strop a na zeď.  Zde se také můžete poohlédnout, pokud hledáte keramický infrapanel. Cena těch nejšpičkovějších modelů se může vyšplhat až ke 30 000 Kč, je to ale spíše ojedinělé.

Nejoblíbenější infračervené topné panely podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.2 (26 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Monika Marková (16. 4. 2024 20:04)

Dobrý den rada se zeptala jak se a zda se infračervený topný panel nějak zapojuje do elektrické zásuvky? Jinak mě to zajímá a mám zájem. Koupila jsem si chatu kterou dávám dohromady a právě bych si tak pořídila krbové kamna .Které bych používala hlavně o víkendech a přes týden bych používala jiné topné východisko. Pro místnost cca 35m čtverečních . Děkují za jakoukoliv odpověd...S pozdraven Marková Monika

Odpovědět
Uživatel
Michaela Šumpíková (21. 5. 2024 13:05)

Dobrý den, Moniko, ano, infračervený topný panel se zapojuje do elektrické zásuvky. Na chatu by vám mohl vyhovovat oblíbený Domo DO7346M, který můžete použít v prostoru i instalovat na zeď.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář