ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Grilovací ohniště

Teplý letní večer, hypnotizující oheň, dobré jídlo i pití a posezení s přáteli. Neodolatelná kombinace, co říkáte? Můžete ji ještě vylepšit efektivním grilováním. Grilovací ohniště se přesouvají od rukou šéfkuchařů na naše zahrady a terasy. Unikátní široká grilovací plotna poskytuje pohodlnou přípravu nejen masa bez vysušení. Už žádné utrápené steaky, jen skvělé kulinářské výsledky. Naším horkým favoritem do každé rodiny je Remundi Nero S pro svůj systém snadné údržby.

Nejlepší celkově

Ohniště i gril v jenom ve vysoce odolném ocelovém zpracování.

Nejlepší cena/kvalita

Regulace přívodu vzduchu i praktický dřevník pro uložení paliva.

Nejlepší levný

Grilovací ohniště s objemným popelníkem pro jednoduchou údržbu.

Nejlepší grilovací ohniště

Recenze Vulcanus Grill Pro730 Masterchef – grilování ve velkém stylu

Grilovací ohniště Vulcanus Pro náročné

Materiál: patinující ocel COR-TEN | Rozměry grilovací plotny: 73 × 73 cm | Výška: 91 cm | Hmotnost: 160 kg | Přisávání vzduchu: ne | Objem popelníku: – | Přibližná cena: 66 000 Kč

Klady
 • Prostorná grilovací plocha
 • Výška pro pohodlnou obsluhu
 • Odolnost vůči dešti i mrazu
 • Prostor pro krájení a přípravu pokrmů
Zápory
 • Absence přívodu vzduchu

Grilování v masterchef stylu. Grilovací ohniště Vulcanus Grill Pro 730 Masterchef zaujme svým jedinečným vzhledem s patinou na první pohled. Ano, možná se stane terčem vtípků „tady to trochu rezne, že?“. Vtipálka snadno odzbrojíte množstvím surovin umístěných na grilovací plotnu. Zatímco blíže k ohni grilujete steak, na okrajích připravujete třeba zeleninu. Drážka po krajích grilovací plotny odvádí mastnotu mimo oheň. Zdravější grilování, to je to, čím jsou grilovací ohniště unikátní.

Samotný prostor ohniště je vybavený akumulační vložkou pro efektivnější rozvod tepla při menší spotřebě paliva. Vespodu nádoby je umístěn popelník. Celý výrobek je vyroben z COR-TEN oceli, původně určené k výrobě lodí. Ta dodává grilovacímu ohništi Vulcanus takřka nesmrtelnost, odolá dešti i mrazu. Samotná 12 mm tlustá plotna je certifikovaná pro kontakt s potravinami a odolá i tomu největšímu žáru.

Oceňujeme velké skladovací boxy na dřevo i úložný prostor na prkénka a grilovací náčiní. Tohle ohniště a gril v jednom si díky odolnosti i nadčasovému designu dost možná budete předávat z generace na generaci, ale nebude to snadné, váží totiž 160 kg. Drobné mínus je absence systému přívodu vzduchu.

Recenze Remundi Carus M – ohniště a gril v jednom s praktickým dřevníkem

Ohniště a gril v jednom Zlatý střed

Materiál: nerez, ocel | Rozměry grilovací plotny: Ø 82 cm | Výška: 80 cm | Hmotnost: 65 kg | Přisávání vzduchu: ano | Objem popelníku: – | Přibližná cena: 30 000 Kč

Klady
 • Ovládání přívodu vzduchu
 • Široká nabídka doplňků
 • Integrovaný dřevník
Zápory
 • Grilovací mřížku nutno dokoupit

Naším druhým, doslova horkým, želízkem v chytrém výběru je grilovací ohniště, které odolá žáru až 300 °C. Nemusíte se zdráhat ho využít i jako zdroj tepla při chladném podzimním večeru. Model Remundi Carus M vás nenechá na holičkách ani když přijde větší návštěva.

Ocelová plotna o průměru 82 cm pojme velké množství dobrot. Navíc na něm můžete grilovat i klasickým způsobem, uprostřed na roštu. Pokud si ho tedy dokoupíte. Remundi své grily doplňuje ovládáním přívodu vzduchu. Regulace sání vzduchu je prvek, který byste u grilu na dřevo nečekali. Díky této technologii se můžete rozloučit s připálenou zeleninou a vysušeným masem.

Abyste mohli zůstat v centru dění mezi vašimi hosty a grilem, Remundi do tohoto modelu zakomponoval užitečný úložný podstavec. Můžete si do něj naskládat naštípané dřevo, které samo o sobě vypadá esteticky. Do podstavce můžete i odložit balení grilovacího uhlí, což je sice méně estetická, ale stále funkční varianta. Tento výrobce také nabízí mnoho příslušenství, jako další dřevníky nebo grilovací náčiní k zavěšení.

Recenze Remundi Nero S – sympatická varianta pro rodinné grilování

Grilovací ohniště Levný základ

Materiál: ocel | Rozměry grilovací plotny: Ø 62 cm | Výška: 75 cm | Hmotnost: 34 kg | Přisávání vzduchu: ano | Objem popelníku: 6 litrů | Přibližná cena: 28 000 Kč

Klady
 • Regulace tahu vzduchu
 • Jednoduchý údržba
 • Dostačující pro běžné rodinné grilování
Zápory
 • Absence dřevníku

Naším oblíbencem se stal nejmenší model grilovacího ohniště, který je ideální volbou na běžné použití. Rozhodně to ale není žádný prcek. Remundi Nero S vám nabízí grilovací plotnu o průměru 62 cm, na kterou naskládáte pohodlně i ryby, sýry nebo to, co je vašim chuťovým buňkám nejbližší.

Stejně jako jeho jiní grilovací kolegové od Remundi, je vybaven systémem regulace přívodu vzduchu. Sílu hoření si v ohništi regulujete dle potřeby. Minimálně ohni tedy poručit, částečně, můžete. S větrem a jinými povětrnostními vlivy, které budou působit na toto venkovní ohniště, si gril poradí sám. Pokud se časem na grilovací plotně objeví vzdušná rez, potření rostlinným olejem to spraví.

Nadchla nás jeho naprosto jednoduchá údržba. Po dohoření se popel snadno vysype otvorem ve dně do šestilitrového kyblíku na popel. Čištění se provádí zvednutím ovládání přívodu vzduchu a samotný kyblík je ukryt v podstavci grilovacího ohniště. Díky této užitečné funkci ale grilovací ohniště přišlo o dřevník. Naštěstí si ho můžete ve stejném designu u Remundi dokoupit.

Nejprodávanější grilovací ohniště Remundi

Jak vybrat ohniště na grilování

Ohniště a gril v jednom. Skvělou výhodou grilovacích ohnišť je jejich univerzálnost. Můžete grilovat, ale taky nemusíte. Můžete si pouze rozdělat oheň a užívat si uklidňující pohled do plamenů. V ideálním případě nejprve potěšíte svá bříška a až pak uklidníte svou mysl pohledem do skotačícího ohně. Tohle s plynovým grilem ani se sebelepším klasickým grilem nezažijete.

Pozor

Grilovačka s přáteli se díky snadnému udržování ohně v grilovacím ohništi může protáhnout do pozdních hodin.

Pro chytrý výběr grilovacího ohniště se řiďte pravidly:

 • Velikost – jste oblíbení hostitelé a milujete kolem sebe mnoho lidí? Volte grilovací ohniště s velkým průměrem. Na grilovací plotny umístíte dostatečně mnoho různých pokrmů. Skvělá je možnost přípravy masa blíže ke středu ohniště, zatímco zelenina, ryby nebo sýry se pomalu opékají na vnějším obvodu plotny.
 • Tvar – Kónický, čtvercový, kulatý – jaký tvar bude zdobit vaši terasu nebo zahradu?
 • Výška – ohniště s grilovacím roštem, které svou výškou pasuje k výšce vaší postavy, usnadní přípravu pokrmů. Myslete na svá záda.
 • Váha – menší grilovací ohniště má zhruba 40 kg, to velké asi 160 kg. Ideální umístění si promyslete dopředu, ušetříte si práci navíc.
 • Přívod vzduchu – už žádná utrápená flákota. Přívod vzduchu je skvělá vychytávka, která vám výrazně usnadní regulaci ohně a tím zefektivní hoření. Užitečné, pokud chcete pouze ta nejměkčí masa a křupavou zeleninu.
 • Základna, podstavec – ohniště a gril v jednom je skvělé, ale také vybírejte s ohledem na stabilitu. Široká základna je bezpečnější. Některá grilovací ohniště vám navíc vyřeší problém s uskladněním dřeva, které naskládáte přímo do jejich základny.
 • Doplňky – grilovací ohniště snadno snesou déšť i mráz, proto si nemusíte dělat hlavu s ochrannou plachtou. Dokoupit si můžete třeba grilovací mřížky. Výrobce Remundi myslí i na snadné zavěšení všeho grilovacího náčiní. Můžete si přikoupit držák padnoucí přímo k okraji grilu i veškeré náčiní.

Muž griluje

Výhody a nevýhody ohniště na grilování

Autentický zvuk praskajícího ohně i nezaměnitelná vůně. Neskutečně hřejivé a nenahraditelné teplo. K tomu dobrá společnost a letní večer. Už to cítíte a vidíte tak, jako my? Za nás jsou už tohle skvělé argumenty, proč je ohniště na grilování dobrá volba. U obyčejného grilu se ohřívat nebudete. Unikátní vlastností grilovacího ohniště je právě ta multifunkčnost – můžete grilovat na kovové ploše nebo na mřížce. Anebo v něm pouze rozděláte oheň a užíváte si pohled do skotačících plamenů.

Zkrátka oheň, co má styl. Příprava pokrmů na kovové ploše je také o něco zdravější než grilování na klasické mřížce. Plameny také nevysušují maso. Plusem je to, že nemusíte používat hliníkové tácky, aby vám drobné kousky nepropadly do ohně. Na grilovací ploše připravíte i vaši oblíbenou zeleninu.

Každého nadšence do industriálních prvků prostě musí pohled na grilovací ohniště potěšit. Tenhle prvek v zahradě zkrátka chcete. Navíc ho můžete nechat celoročně venku. Kvalitní grilovací ohniště z našeho chytrého výběru nerozhodí ani mráz, natož déšť. Nerez a patinující ocel se speciální úpravou nezreznou, to je to, oč tu běží.

Náš tip

Váš rozpočet má důležitější výdaje než designové grilovací ohniště? Dobře, dobře. Máme pro vás přehled nejlepších zahradních grilů, které vykouzlí skvělý steak a potěší peněženku.

Nevýhodou, pro všechny zeleně smýšlející, je produkce emisí spalováním dřeva. Dřevo je ale obnovitelný zdroj, takže pár letních grilovaček nemusí u nikoho budit zbytečné vášně. Pokud strávíte vyšší cenu kvalitních grilovacích ohnišť, máte z poloviny vyhráno. Budete potřebovat dostatečně suché dřevo, grilovací brikety nebo uhlí. Rovněž sirky nebo zapalovač.

Rozdělání ohně není jako otočení knoflíkem na moderním grilu. Jakákoliv příprava na ohni pak vyžaduje trochu cviku, aby byl pokrm tak akorát. Otevřený oheň vždy představuje rizika, minimálně to, že i ta nejlepší společnost načichne nezaměnitelným kouřovým aroma. Ale o tom to je.
Grilovací ohniště s ohněm

Čím v ohništi na grilování topit

Pohodlí především? Zvolte grilovací uhlí nebo grilovací brikety. O dřevu se říká, že zahřeje dvakrát. Poprvé, když ho řežete, štípáte a podruhé, když se dřevem topíte. V grilovacím ohništi s ním navíc připravíte lahůdky jako masterchef.

Náš tip

Domácí klobásky skvěle doplní jakékoliv příjemné posezení s přáteli. Nebo vy radši kus uzené flákoty? Tak či tak, budete potřebovat domácí udírnu.

Údržba

Žádné otravné drhnutí mřížky. Pokud k přípravě grilovaných pochoutek používáte jen grilovací plotny, čištění pro vás bude hračka. Nezbytnou součástí údržby je vymetení popela.  Některé modely, které mají regulaci přisávání vzduchu, mají také objemný popelník, který pohodlně zachytí všechen popel. Po vyhasnutí ohně a uhlíky a popel jednoduše smetete otvorem ve dně ohniště přímo do kbelíku na popel. Celková pracnost údržby se odvíjí od konkrétního modelu, který bude zdobit váš venkovní prostor.

Bezpečností opatření při používání grilovacího ohniště

Při umístění nejen grilovacího ohniště zvažte všechny bezpečnostní faktory – rovnou stabilní plochu, dostatečnou vzdálenost od hořlavých materiálů i dostatečný manipulační prostor. Pokud jste milovníci vůně dřeva jako my a grilovací uhlí vám nic neříká, zvažte také umístění grilu tak, abyste mohli snadno přikládat a dřevo měli po ruce.
Jakmile se grilovačka či posezení u hypnotizujících plamenů chýlí ke konci, důkladně grilovací ohniště uhaste a odstraňte z jeho blízkosti veškeré hořlavé předměty.

Kde koupit ohniště s grilovacím roštem?

Nejen grilovací ohniště, ale i palivo, doplňky, koření, zkrátka vše ohledně přípravy pokrmů na grilování, včetně stylových outfitů, nakoupíte na grilovani.cz. Širokou nabídku grilů všech druhů včetně všeho, kde k této v Česku velmi oblíbené přípravě jídla, potřebujete najdete na grilykrby.cz.

Nejoblíbenější značky

Grilovací ohniště Remundi

Když je konstruktér zároveň vášnivým kuchařem, vznikne takový designový, ale zároveň užitečný skvost jako grilovací ohniště Remundi. Ralf Weisbrod nastavil nový trend grilování, kterým se inspirují i další výrobci.

Ohniště na grilování Vulcanus

V Česku vyvinutá grilovací ohniště Vulcanus nejsou jen užitečným pomocníkem, který pomůže naplnit vaše bříška. Jsou tím, co přesně potřebujete. Designový a zároveň stoprocentně funkční doplněk na vaši zahradu.

Kolik stojí grilovací ohniště

Do 20 000 Kč

V nejnižší cenové hladině doporučujeme hledat ohniště z kvalitní oceli, abyste nenašli rez tam, kde není žádoucí.

Do 50 000 Kč

Široký výběr grilovacích ohnišť z kvalitního materiálu, ve kterých můžete grilovat celoročně. Vybírat můžete z modelů s praktickým dřevníkem i bez něj, pokud se rozhodnete používat grilovací uhlí.

Nad 50 000 Kč

Extra odolná venkovní grilovací ohniště, které nerozhodí ani extrémní počasí. Mají odolnou povrchovou úpravu i velký grilovací prostor. Nerozhodí je proto ani nečekaná velká návštěva.

Oblíbená ohniště s grilovacím roštem

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (11 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář