ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší dětské stolky a židle: Pro tvoření, hry i svačinku

Podpořte tvořivost, zábavu i samostatnost svého dítka s praktickým setem dětského stolku a židliček. Stane se nejen doplňkem dětského pokojíčku, ale i novým prostorem ke hrám. Za naši redakci doporučujeme stoleček a židličky Bestent Play Game, který lze využít i pro skládání lega.

Stylové

Stylový dětský stolek a židličky v designu zajíčků potěší dívky i chlapce.

Multifunkční

Dětský stolek se židlemi lze upravit na podložku pro skládání lega.

Nadčasové

Netradiční stolek a stoličky v minimalistickém jednoduchém designu.

Nejlepší dětské stolky a židle

Recenze ELIS design Zajíček – stylový stoleček a židličky

ELIS design dětský stolek se židlemi Zajíček recenze Pro náročné

Materiál: MDF, jasan | Rozměry stolku (V × Š × H): 46 × 65 × 50 cm | Rozměry židliček: výška sedací plochy 26 cm, sedací plocha 30 × 30 cm, celková výška židle: 56 cm | Nosnost stolku: 100 kg | Nosnost židliček: 100 kg | Přibližná cena: 3 800 Kč

Klady
 • Líbivý design
 • Dětský motiv
 • Vysoká nosnost
 • Zaoblené hrany
 • Stálobarevné barvy odolné vůči UV záření
Zápory
 • MDF
 • Nutná vlastní montáž

Roztomilí králíci nemusejí nutně obývat pouze kouzelnický klobouk. Klidně se zabydlí i v pokojíčku vašeho dítka. Jako TOP produkt jsme vybrali dětský stolek se židlemi ELIS design s líbivým motivem ušáků. Zaujal nás na první pohled a vaše dítko to nebude mít jinak. Nadělte mu tento set klidně již k prvním narozeninám.

Výrobcem doporučený věk je 1 až 6 let, takže stolek se židličkami pokryje celé batolecí a předškolní období. Líbí se nám design výrobku. Bíle nastříkané MDF prvky jsou doplněny o masivní jasanové nohy. Celkové masivní zpracování by se nám líbilo však více. Nástřik tvoří stálobarevná barva odolná vůči UV. Nehrozí zažloutnutí bílých částí.

Opravdu nás potěšila nosnost jednotlivých kousků. Stůl i židle se pyšní 100 kilogramovou nosností, s přehledem udrží i rodiče. Hrejte si u stolečku společně s dítětem. Než ale vytáhnete papíry s pastelkami, čeká vás návod, šroubovák a blíže neupřesněný čas na montáž. Stolek se židlemi se totiž dodává v demontovaném stavu.

Recenze Bestent Play Game – dětský stolek se židlemi

Besten Play Game dětský stolek se židličkami Recenze Zlatý střed

Materiál: MDF, borovice | Rozměry stolku (V × Š × H): 50 × 60,5 × 60,5 cm | Rozměry židliček: výška sedací plochy – cm, sedací plocha cca 27,5 × 27,5 cm, celková výška židle: 56,5 cm | Nosnost stolku: – kg | Nosnost židliček: – kg | Přibližná cena: 3 330 Kč

Klady
 • Integrované podložky pro skládání lega
 • Úložné boxy
 • Variabilita
 • Jednoduchý design
Zápory
 • MDF
 • Není uvedena nosnost

Pokud vaši domácnost obývá malý budoucí architekt, který bez lega nedá ani ránu, zbystřete. Naše oko padlo na unikátní dětský stolek se židličkami, který vás nadchne svou širokou použitelností. Překračuje meze toho, co je většina dětských stolečků schopna nabídnout.

Vrchní bílá deska je tvořena ze dvou kusů, které lze nezávisle na sobě otočit a získat integrované podložky pro skládání lega. Pod stolečkem najdete praktické výsuvné boxy z textilu, do kterých můžete uklidit buď právě stavebnici nebo uložit výtvarné potřeby.

Set dětského stolu a židliček Play Game nás nadchnul svou variabilitou. Když si chce jedno dítko skládat a druhé kreslit, není problém, stoleček se dětským rozmarům přizpůsobí. Bíle lakované části nábytku jsou vyrobeny z MDF, nohy tvoří masivní dřevo borovice. Ač jsme se snažili, bohužel jsme nenašli údaj o nosnosti židliček.

Recenze Kid’s Concept – dětský stolek se stoličkami

Kids Koncept dětský stolek a židle recenze Levný základ

Materiál: MDF, buk | Rozměry stolku (V × Š × H): 46 × 77 × 77 cm, průměr desky 60 cm | Rozměry židliček: výška sedací plochy 39 cm, sedací plocha 30 cm, celková výška židle: 39 cm | Nosnost stolku: 30 kg | Nosnost židliček: 50 kg | Přibližná cena: 3 100 Kč

Klady
 • Certifikace FSC
 • Nadčasový design
 • Nátěr vodou ředitelnými barvami
 • Odolná pracovní plocha
Zápory
 • Není to masiv

Nadčasový model, který bude vypadat stylově i v pokojíčku příštích generací. Náš poslední tip představuje minimalistický set dětského stolku se židličkami, tedy spíše stoličkami. Vyplatí se pro všechny malé neposedy, kteří nevydrží v klidu a opěrátka klasických židliček je doslova brzdí v pohybu. Nábytek je kombinací MDF a bukového dřeva s certifikací FSC. I tomuto setu by slušelo zpracování z masivu.

Pokud vás kombinace dřeva a bílého lakování nezaujalo, omrkněte další barevné varianty. Výrobce dodává stoleček se židličkami i v moderní šedé barvě. Do pokojíčku pro všechny princezny skvěle zapadne komplet v meruňkovém odstínu.

I přesto, že stoličky vypadají skutečně bytelně, udávaná nosnost je pouze 50 kg. Rodiče se při hraní s dítkem budou muset uvelebit spíše na zem. Co skutečně oceňujeme je design, který nerušeně zapadne do dětského pokojíčku, a i při náročném tvoření potěší rodiče snadnou údržbou a vysokou odolností pracovní plochy.

Porovnání dětských stolků a židliček

Název Proč se vám budou líbit? Cena
TOP dětské stolky se židličkami
ELIS design dětský stolek se židlemi Zajíček recenze ELIS design Zajíček Stylový dětský stolek a židličky v designu zajíčků potěší dívky i chlapce. Zjistit cenu
Besten Play Game dětský stolek se židličkami Recenze Bestent Play Game Dětský stolek se židlemi lze upravit na podložku pro skládání lega. Zjistit cenu
Kids Koncept dětský stolek a židle recenze Kid’s Concept Netradiční stolek a stoličky v minimalistickém jednoduchém designu. Zjistit cenu
BHome Tlapková patrola dětský stolek se židlemi bHome Tlapková patrola Stolek se židlemi s oblíbenými dětskými hrdiny. Zjistit cenu
ELIS design Korunka Dětský stolek se židlemi ELIS design Korunka Nezbytný set dětského nábytku pro všechny princezny. Zjistit cenu
Dr Multifunkční stolek DR Multifunkční stolek Multifunkční plastový stolek na kreslení i hraní. Zjistit cenu
Krtek dětský stolek se židlemi Stůl a židličky Krtek Dětský dřevěný stolek a židle z masivu s motivem pro ty nejmenší. Zjistit cenu

Nejprodávanější stolečky a židličky pro děti

Jak vybrat dětský stolek se židlemi

Nutnost pořízení dětského stolku se židlemi se hlásí o slovo přibližně okolo prvních narozenin dítěte, kdy má už dítě dostatečně zpevněný trup na to, aby na nízké židličce dokázalo správně sedět. Zatímco někteří rodiče preferují estetickou stránku a prémiové designové zpracování, jiní upřednostňují snadnou údržbu a praktičnost. Poradíme vám, jak vybrat set, který dobře poslouží dětem i rodičům.

Na co se při výběru židličky a stolku pro děti zaměřit

Při výběru dětského stolku se židlemi jsou zásadním údajem rozměry nábytku k výšce dítěte. Při sezení by dítko mělo pohodlně dosáhnout nohama na zem. Stejně tak by měla být i výška stolku odpovídající tělesným proporcím dítěte. S orientací, jak vybrat dětský stolek se židlemi podle výšky batolete/předškolního dítěte, vám pomůže následující tabulka:

Výška dítěte (cm) Výška židle (cm) Výška stolu (cm)
80–95 21 40
93–116 26 46
108–121 31 53
119–142 35 59

Nestárnoucí dřevo nebo raději odolný plast?

Dřevo přináší do prostoru útulnou a hřejivou atmosféru. Je robustním, zdravotně nezávadným materiálem. Pokud zvolíte masiv, může stolek se židličkami s řádnou údržbou vydržet i po generace. Na druhou stranu, plastové nábytkové sety jsou lehké a dětmi snadno přemístitelné. Poskytují navíc širokou škálu barev, což jednoznačně přitáhne pozornost každého dítka. Plastové stolky a židle pro děti jsou snadno omyvatelné.

Jakmile jejich přítomnost v pokojíčku dítě omrzí, může je využít venku na trávě nebo u pískoviště. Oba materiály pak spojuje náchylnost k poškrábání. Jakmile vezmou vaše ratolesti do ruky nůžky, kamínek nebo cokoliv ostrého, pravděpodobně zanechají na obou typech svou nesmazatelnou stopu.

V široké nabídce produktů narazíte i na výrobky z dřevovláknitých MDF desek, které na první pohled vypadají jako modely z masivního dřeva. Mohou ovšem obsahovat škodlivá lepidla a jiné syntetické látky, proto pečlivě vybírejte, kde nábytek pro děti nakoupíte. V našem výběru jsme volili certifikované výrobce. Další variantou je lamino, které je velmi cenově příznivé, snadno však podléhá „zkáze“ nešetrným zacházením.

Dětské stolky a židle - v pokojíčku

Barvy, hrdinové a filmové motivy

Barvy, styl, to všechno hraje roli. Vyberte židličku se stolkem pro děti s oblíbenými dětskými hrdiny a filmovými motivy. Nebo modely v zářivých barvách, které zaručeně rozzáří oči dítka. Ladíte-li pokojíček do posledního detailu, vyberte designovou stylovku v tlumených nebo neutrálních barvách.

Náš tip

Rozšiřte herní možnosti v dětském pokojíčku o dětskou kuchyňku. Poradíme vám, kterou vybrat. A aby toho nebylo málo, dovybavte i venkovní prostor k hrám, třeba zábavným dětským hřištěm.

Vychytávky

Některé modely dětských stolků se židlemi nabízí i herní možnosti navíc. Pokud máte doma milovnici lega nebo malého stavitele, určitě ocení stolek s integrovanou podložkou na stavění lego duplo. Dítě může pohodlně sedět na židličce a vy ho nemusíte na zemi napomínat, ať nesedí v nežádoucím (ale dětmi velmi oblíbeném) sedu do W. Skvělé jsou také všechny úložné boxy a šuplíky, kam si dítě uloží veškeré výtvarné potřeby, skládanky, knížky nebo první společenské hry. Když výrobci nabízí více, využijte toho.

Bezpečnost

Při montáži dbejte na řádné dotažení všech šroubů a matic. Zkontrolujte, zda mezi jednotlivými díly nevznikly mezery, do kterých by dítě mohlo strčit prstíky a zranit se. Ujistěte se, že vybraný set nemá ostré hrany nebo třísky. Průběžně kontrolujte dotažení všech komponentů, zejména malých částí, které se mohou uvolnit a hrozí potenciální riziko spolknutí nebo udušení.

Vybírejte takové kusy nábytku, které jsou dostatečně pevné a stabilní, aby odolaly nespoutané dětské energii. Proto by měl být nábytek dostatečně stabilní, zejména, pokud se dítě opře celou svou vahou o jeho okraje. Zvolte stoleček a židličky se zaoblenými hranami a kulatými rohy. Všechen sedací nábytek musí splňovat technickou normu ČSN 91 0612, stolky zase normu ČSN 91 081.

Náš tip

Hledáte pro své dítko bytelnou rostoucí židli k jídelnímu stolu nebo takovou, kterou využije i k dětskému psacímu stolu? Inspirujte se naším výběrem a vyberte tu nejlepší rostoucí židli.

Certifikace FSC

U některých dětských stolků se židlemi, zejména těch z masivního dřeva, můžete objevit zmínku o certifikaci FSC (Forest Stewardship Council). FSC je mezinárodní organizace, která stanovuje standardy pro správu lesů a sleduje, jak je dřevo z těchto lesů využíváno. Produkty označené touto certifikací značí, že dřevo použité k výrobě těchto výrobků pochází z lesů, ve kterých je hospodařeno zodpovědně a udržitelně.

Dětské stolky a židle - montáž

Údržba

Děti za sebou dokážou zanechat smršť, která se rozsahem „škod“ vyrovná menší vichřici. Počítejte s tím, že bude stoleček se židličkami vystaven vlivům různého druhu, od pastelek, fixů, lepidel přes plastelíny, slizy a dětské svačinky až k zátěžovému testu odolnosti proti stavebnicím, hračkám, případně dětským nůžkám. Proto vyberte dětský nábytek z omyvatelných materiálů, které bude jednoduché vrátit do původního stavu.

Textilní čalouněná křesílka jsou sice krásná na pohled, ale jejich přítomnost v pokojíčku se vylučuje s dětskými ručičkami od barev nebo čokolády. Dřevěné lakované nebo plastové sety dětského nábytku jsou pro snadnou údržbu to pravé a skvěle si rozumí s vlhkým hadříkem s trochou saponátu.

Oblíbené dětské stolky se židlemi

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (10 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář