ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Péče o tělo

Adjustační ponožky®

Adjustační ponožky® představují revoluční krok v oblasti pohodlí a podpory nohou. Tyto speciálně navržené ponožky pomůžou s mnoha problémy, jako je například vbočený palec, kladívkovité prsty, unavené nohy aj. V našem přehledu se dozvíte vše, co potřebujete vědět o Adjustačních ponožkách, jejich přínosech a jak si vybrat ty pravé pro vaše potřeby.

Dámské

Adjustační ponožky v atraktivní žíhané zelené barvě. Dostupné ve velikostech S, M, L a XL.

Pánské

Adjustační ponožky v univerzální v šedé barvě. Dostupné ve velikostech S, M, L a XL.

Dětské

Adjustační ponožky multicolor pro děti. Dostupné i ve velikostech pro dospělé.

Recenze – Adjustační ponožky®

Adjustační ponožky® jsou chráněny patentem a ochrannými známkami a výrobcem je firma Happy Feet. Jsou vhodné pro ženy, muže i děti a jejich složení je vždy stejné: 90 % bavlna, 7 % polyester a 3 % elastan. V následující recenzi si popíšeme, co slibují, proč je doporučují fyzioterapeuti a podologové a zda skutečně fungují.

Naše nohy jsou v zápřahu každý den a zaslouží si náležitou péči. Často je přetěžujeme nebo mačkáme v těsných botách, což se může projevit nepříjemnými bolestmi, únavou chodidel, křečemi v prstech, kuřími oky nebo vbočeným palcem. Adjustační ponožky® jsou terapeutická pomůcka, která slibuje uvolnění stresu a napětí v nohách a pomáhá se zmíněnými problémy, ale i dalšími problémy nohou jako jsou např. kladívkové prsty, patní ostruha nebo otoky nohou. Na první pohled ponožky zaujmou oddělovači prstů, které vyvíjejí jemný tlak, aby prsty vyrovnaly s chodidlem. Tyto oddělovače jsou vyrobeny ze stejného příjemného materiálu jako celé ponožky.

Ponožky jsou navrženy tak, aby uvolňovaly stres a napětí v nohách, zlepšovaly postavení prstů, snižovaly tření a podráždění a celkově zlepšovaly pohodu nohou. Jsou vhodné pro použití v uvolněné poloze, například při sezení nebo ležení, a jsou doporučovány pro preventivní nošení k natahování a narovnávání prstů.

Dětské Adjustační ponožky jsou speciálně navrženy pro děti s potřebou terapeutické pomoci při DMO, stísněných a křivých prstech či jiných deformitách nohou. Jejich použití je ideální jako doplněk k aktivnímu cvičení a fyzioterapii (stejně jako je tomu u dospělých).

Adjustační ponožky jsme osobně vyzkoušeli a opravdu fungují. Po několika nošeních je citelná úleva od unavených nohou. Pokud však bojujete s větším problémem, jako je např. vbočený palec, musíte být trpěliví a ponožky pravidelně používat, výsledky se nedostaví ihned.

Ideální je vždy takový problém řešit i aktivně pomocí cvičení a ponožky používat jako podpůrnou terapeutickou pomůcku, pak můžou být výsledky skutečně skvělé. Důležité je také se zamyslet, jakou obuv používáte, zda vaše prsty neutlačuje, pak by byl boj s problémy nohou mnohem složitější. Doporučujeme vyzkoušet barefoot boty nebo ponožkoboty, které rovněž napomáhají správnému postavení prstů.

Oceňujeme, že jsou ponožky díky převážně bavlněnému složení opravdu velmi příjemné na nošení, jsou volné, nikde neškrtí, přesto pomocí 4 oddělovačů prstů na každé noze prsty účinně oddělují a rovnají. Perfektní je také to, že si vybere opravdu každý. Adjustační ponožky jsou dostupné v mnoha velikostech a barvách, sednou tak ženám i mužům a pro děti tu jsou v krásných veselých barvách. Jak si vybrat své první Adjustační ponožky si popíšeme v kapitole níže.

Když se ponožky ušpiní, můžete je bez obav vyprat v pračce jako klasické ponožky. Jedinou nevýhodou může být pro někoho cena, která je vyšší, nicméně ji nemůžeme porovnávat s cenou klasických ponožek, jelikož je jejich účel a funkce úplně jiná.

Nejprodávanější Adjustační ponožky®

Kompletní průvodce Adjustačními ponožkami®

Co jsou Adjustační ponožky a s čím pomůžou?

Adjustační ponožky® jsou specificky navrženy pro podporu zdravého krevního oběhu, zmírňování otoků a únavy nohou. Tyto ponožky jsou obzvláště ceněné mezi lidmi s problémy s krevním oběhem, sportovci pro zlepšení regenerace po sportovním výkonu, a také mezi lidmi, kteří tráví dlouhé hodiny stáním nebo sezením v práci. Dále pomáhají se specifickými problémy, jako jsou vbočený palec, kladívkovité prsty nebo patní ostruha. Někteří zákazníci si dokonce pochvalují zlepšení syndromu neklidných nohou.

Materiál, z něhož jsou vyrobeny, představuje především bavlnu, která má příměs polyesteru a elastanu. Mají volnější lem než klasické ponožky, aby byla oblast kotníku volná. Jejich složení je příslibem příjemného nošení, hřejivosti a zároveň prodyšnosti. Kromě svých funkčních předností Adjustační ponožky přicházejí v různých barvách a stylech, aby vyhovovaly různým estetickým preferencím a životním stylům.

Adjustační ponožky - šedé s pozadím

Adjustační ponožky jsou také doporučovány těhotným ženám, které během těhotenství čelí zvýšenému riziku otoků nohou a nepříjemným pocitům spojeným s tímto obdobím. Použití ponožek jim může poskytnout nejen potřebnou podporu a komfort, ale také pomoci předcházet potenciálním komplikacím spojeným s krevním oběhem, otoky a unavenými nohami. Všechny tyto přínosy dělají z Adjustačních ponožek univerzálního pomocníka pro široké spektrum lidí, kteří hledají úlevu a podporu pro své nohy a celkové zdraví.

Jak fungují Adjustační ponožky

Adjustační ponožky fungují na základě principu mírného a kontrolovaného tlaku, který vyvíjejí meziprstní oddělovače. Tento tlak pomáhá oddělit, protáhnout a uvolnit prsty nohou, což má za následek zlepšení jejich anatomické pozice a snížení únavy a bolesti.

Adjustační ponožky - ve stoje

Jak ponožky správně nosit

Aby byly tyto ponožky účinné, je důležité vědět, jak je správně nosit a používat. Především je klíčové vybrat si správnou velikost a dodržovat doporučení výrobce pro jejich používání. Nezapomeňte také, že není jedno, kterou ponožku si dáte na kterou nohu. Každá ponožka na sobě má vyšitou ťapku, která vám vždycky poradí, jak ponožka patří. Ťapky musí vždy směřovat k sobě.

Pozor

Ponožky nejsou určeny pro běžnou chůzi a nošení v botách.

Ze začátku je dobré s nošením vždy začít pomalu. Ponožky si ideálně oblékněte večer po dobu 15-20 minut, u děti je doba kratší, a to 5-10 minut (oddělovače nechte spíše u špiček prstů). Po několika dnech nošení zkuste dobu používání zvýšit na 1-2 hodiny a oddělovače posunout mezi prsty níže. U dětí postačí 30-60 minut. Po několika týdnech můžete zkusit v ponožkách i spát. Pozor, to neplatí pro děti, které by v ponožkách spát neměly. Dětská pokožka je mnohem jemnější a při dlouhém nočním nošení by mohlo dojít k nechtěným otlakům.

Náš tip

Pro úplné uvolnění nezapomeňte prozkoumat naše recenze na masážní přístroje na nohy a tělo, které vám pomohou relaxovat a regenerovat.

Výběr správné velikosti

Při výběru správné velikosti Adjustačních ponožek je důležité vzít v úvahu několik klíčových faktorů. Nejprve je potřeba zjistit vaši standardní velikost nohy, což lze udělat podle velikosti bot, které nosíte, nebo jednoduchým změřením chodidla od paty až ke špičce. Adjustační ponožky jsou nabízeny v šesti základních velikostech – XXS, XS, S, M, L a XL, přičemž každá velikost pokrývá rozmezí čtyř až pěti standardních velikostí bot. To znamená, že pokud se vaše velikost nohy vejde do rozmezí určité velikosti ponožek, měl by být výběr poměrně jednoduchý.

Pokud se však vaše velikost nohy nachází na hranici mezi dvěma velikostmi, je potřeba zvážit další faktory, jako je celková stavba nohy, šířka chodidla a výška nártu. Pokud máte spíše mohutnější chodidla, doporučuje se zvolit větší velikost. Naopak, pokud máte drobnější chodidla, vhodnější bude menší velikost. Pro ty, kteří mají široké nohy, trpí otoky nebo mají problémy s tísnivými gumičkami na ponožkách, je doporučena varianta s volným lemem.

Adjustační ponožky - v detailu

Značka Happy Feet

Značka Happy Feet je jediný výrobce Adjustačních ponožek. Adjustační ponožky® jsou chráněny patentem a ochrannými známkami, nikdo jiný tedy podobné ponožky na trh uvést nemůže.

Původní ponožky pro správné postavení prstů na nohách vyvinula v Ohiu v roce 2007 Eva Nemčíková, emigrantka z bývalé ČSR. Adjustační ponožky se do České republiky a do celé Evropy dostaly v roce 2012. Od té doby se prodaly stovky tisíc kusů a získaly velkou oblíbenost mezi lidmi všech věkových kategorií.

Oblíbené Adjustační ponožky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (12 hlasů)

Autor článku

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář