ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Malé spotřebiče

Elektrické zubní kartáčky Philips Sonicare

Vzhledem k tomu, že Philips Sonicare jsou dlouhodobě považovány za jedny z nejlepších elektrických kartáčků na trhu, připravili jsme následující článek. V něm vám představíme trojici nejlepších výrobků a nabídneme krátký profil podniku, který za jejich vyvinutím a výrobou stojí. Na závěr popíšeme zajímavé technologie, jejichž služeb produkty Sonicare využívají. Kromě představení modelů, jež by měly upoutat vaši pozornost, vám poskytneme i cenná doporučení pro váš správný výběr.

Nejlepší celkově

Zajistí dokonale čisté zuby včetně odstranění každodenních pigmentací. Automaticky nastaví režim a intenzitu.

Nejlepší cena/kvalita

TOP v poměru ceny a kvality. Účinné a šetrné čištění zubů za pomoci několika režimů a intenzit.

Nejlepší levný (do 1 500 Kč)

Levný sonický kartáček, který se ale pyšní 31 tisíci pohyby za minutu. Čištění vylepší 2 časovače a tlakový senzor.

Nejlepší kartáčky Philips Sonicare

Recenze Philips Sonicare ProtectiveClean HX6877/28 – nejlepší Philips Sonicare kartáček

Recenze Philips Sonicare ProtectiveClean HX6877/28 – nejlepší sonický zubní kartáček Pro náročné

Napájení: akumulátorové | Hmotnost: 0,5 kg | Počet kmitů: 62 000 ot./min. | Výdrž baterie: až 2 týdny | Časovač: ano | Cena náhradních hlavic: od 400 Kč | Přibližná cena: 4 000 Kč

Klady
 • 62 tisíc kmitů za minutu
 • Cestovní pouzdro součástí balení
 • 3 režimy, 3 intenzity a 2 časovače
Zápory
 • Bez mobilní aplikace
 • Výdrž baterie jen 14 dní

Philips Sonicare ProtectiveClean HX6877/28 nabízí mnohem víc než levnější sonické kartáčky. Můžete se těšit na bělejší zuby již za 7 dnů, poslouží k tomu speciální hlavice W2 Optimal White, která lépe odstraňuje každodenní pigmentace, které si způsobíme jídly, nápoji či našimi zlozvyky. Plak je ze zubů stírán rychlostí 61 tisíc pohybů za minutu. Tento sonický kartáček Philips dokáže změnit zubní pastu na bublinky, které vhání i do mezizubních prostor.

Kvalitní čištění ohlídá tlakový senzor (abyste na zuby příliš netlačili), v nabídce najdete 3 režimy čištění (pro každodenní čištění, pro odstranění povrchových skvrn a režim pro zdravé dásně), 3 intenzity (vysoká, střední, nízká) a 2 časovače (časovač na 2 minuty čištění a časovač, který hlídá, zda jste se každé části úst věnovali dostatečnou dobu). Přístroj pozná, kterou hlavici máte nasazenou a podle toho automaticky zvolí nejvhodnější režim a intenzitu. Samozřejmostí je upozornění na nutnost výměny hlavice.

Recenze Philips Sonicare Protective Clean 4500 HX6836/24

Recenze: Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 Zlatý střed

Napájení: akumulátorové | Hmotnost: 0,28 kg | Počet kmitů: 31 000 ot./min. | Výdrž baterie: až 2 týdny | Časovač: ano | Cena náhradních hlavic: od 200 Kč | Přibližná cena: 2 499 Kč

Klady
 • Jednoduchá manipulace
 • Důkladné šetrné čistění
 • Několik režimů a intenzit
 • Časovač
 • Příznivá cena za hlavice
Zápory
 • Absence pouzdra
 • Menší výdrž baterie

Zdravé zuby a zářivě bílý úsměv by chtěl mít každý. Naštěstí nemusíte trávit každý den u zubaře, abyste tohoto cíle dosáhli. Stačí vám k tomu kvalitní sonický kartáček na zuby z dílny Philips.

Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 důkladně, a hlavně šetrně zbavuje zuby nežádoucího plaku a při dlouhodobém používání podpoří zdraví dásní. Za zmínku stojí i užitečné funkce a režimy tohoto modelu. Režim White odstraňuje povrchové skvrny ze zubů, zatímco režim Clean zajišťuje vynikající  čištění. Dostupný je i tlakový senzor, který hlídá správné použití kartáčku.

Pro větší komfort při čištění zubů vás kartáček po 30 vteřinách upozorní zvukovou signalizací na změnu čištění zubního kvadrantu. Po 2 minutách čištění se kartáček sám vypne díky časovači.

Bohužel jsme našli i pár drobných nedostatků. Chybí nám cestovní pouzdro elektrického kartáčku, protože i během svých cest chcete mít dokonale čisté zuby. A druhým negativem je menší výdrž baterie. Akumulátor kartáčku vydrží přibližně 2 týdny, což je oproti konkurenčním modelům v této cenové kategorii o týden méně. I přesto však můžeme model Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24 od značky Philips jedině doporučit, protože jde o TOP produkt v poměru kvality a ceny.

Recenze Philips Sonicare 3100 HX3671/13 – nejlepší levný sonický zubní kartáček s 31 tisíci kmitočty

Recenze Philips Sonicare 3100 HX3671/13 – nejlepší levný sonický zubní kartáček s 31 tisíci kmitočty Levný základ

Napájení: akumulátorové | Hmotnost: 0,3 kg | Počet kmitů: 31 000 ot./min. | Výdrž baterie: až 2 týdny | Časovač: ano | Cena náhradních hlavic: od 400 Kč | Přibližná cena: 1 500 Kč

Klady
 • Odstraní až 3x více plaku než klasický kartáček
 • Tlakový senzor
 • 2 časovače
Zápory
 • Pouze 1 režim a 1 intenzita

Se sonickým kartáčkem Philips Sonicare 3100 HX3671/13 se můžete těšit až na 3× čištější zuby než při použití manuálního kartáčku. Stírání o rychlosti 31 tisíc pohybů za minutu přispěje i k lepšímu stavu dásní. Technologie BrushSync vás včas upozorní na výměnu kartáčkové hlavice.

Tlakový senzor vám pomůže čistit si zuby správně, protože vám dá vibrací najevo, že na sonický kartáček moc tlačíte. Správnému čištění zubů napomáhají i dva časovače – první odměřuje 2 minuty čištění, druhý se ozve vždy po 30 sekundách a oznamuje, že se máte přesunout na další část úst. Nabíjí se přes USB kabel a baterie vydrží (v této cenové relaci přívětivých) 14 dní.

Nejprodávanější elektrické zubní kartáčky podle Heureky

O zubních kartáčcích Philips

Výhody elektrických zubních kartáčků jsou zjevné – jednodušší manipulace, vyšší efektivita čištění a v případě nákladnějších modelů i přehled o četnosti mytí a technice. Jelikož se jedná o hygienickou pomůcku, u níž je neustále dbát na častou výměnu hlavic, měla by ta být co nejjednodušší. Všechny výše zmíněné aspekty můžeme nalézt u kartáčku z dílny společnosti Philips. Ta se v posledních letech vypracovala mezi nejvýznamnější producenty hygienických pomůcek a zdravotnických zařízení obecně.

Důležitou roli při hledání efektivních technologií pro usnadnění zubní hygieny samozřejmě hraje i výzkum. Na specifické funkce a technologie sonických zubních kartáčků Philips se tedy podíváme blíže. Ještě předtím vám však musíme krátce představit samotný podnik a jeho historii.

O firmě

Dějiny firmy Philips se začaly psát již roku 1891, kdy byla v Eindhovenu založena Gerardem a Frederikem Philipsovými. Zpočátku se orientovala na výrobu elektrických lamp a dalších výrobků založených na elektrické energii. Ve 20. a 30. letech do svého portfolia zařadila i produkci vakuové elektroniky či hudebních nástrojů. Roku 1939 pak firma přišla s prvním elektrickým holicím strojkem.

Postupem času pronikala značka do dalších oblastí elektroniky, jako byla výroba rádií. Velký úspěch sklidil se svou kombinací přenosného rádia s kazetovým rekordérem. Toto řešení se udrželo na vrcholu po několik desítek let. Firma Philips je též spolu s japonským gigantem Sony původcem disků CD, DVD a Blu-ray, jejichž objev znamenal přelom v oblasti ukládání informací a dat.

V současné době se podnik soustředí na výrobu elektroniky pro zkrášlování a hygienu (holicí strojky, zubní kartáčky, ústní sprchy, péče o matky a děti). Druhým podstatným okruhem zájmu je produkce přehrávačů Blu-ray a DVD a počítačového příslušenství, případně televizorů. A v neposlední řadě musíme zmínit i výrobu velkých zdravotnických zařízení (EKG, CT, ultrazvuky, rentgeny), žárovek a světel.

Proč si pořídit sonický zubní kartáček Philips Sonicare?

Jelikož se Philips na oblast zdravotnické elektroniky vysloveně specializuje, je jasné, že má i vlastní divizi výzkumu a vývoje. Ta přináší nejrůznější revoluční technologie a zajímavá řešení pro vylepšení stávajících produktů. Sonické zubní kartáčky jsou jedním z výsledků těchto výzkumných aktivit.

Z cenového hlediska se většina výrobků Philips Sonicare pohybuje v kategorii od 1 200 Kč do 5 000 Kč. Dražší modely jsou výjimkou a obvykle se jedná o balení dvou kartáčků, z nichž jeden je určen pro mezizubní hygienu.

Samotná technologie sonického čištění pochází z chytrých hlav společnosti Philips. Rozkmitání hlavy je natolik svižné, že zvládne celkem 31 000 kmitů za minutu. Na rozdíl od oscilačního kartáčků není pohyb hlavice kruhový, ale zleva doprava. Tím je podobná klasickému manuálnímu mytí zubů a šetrnější k vašemu chrupu.

Zásadní funkcí je i časovač SmartTimer. Ten hlídá doporučený čas čištění, který činí 2 minuty. Dražší kartáčky mají dobu ještě rozdělenou na čtyři intervaly po 30 sekundách. Tolik času byste měli věnovat mytí jednoho zubního kvadrantu.

Někteří jedinci mohou mít s přechodem z manuálního na elektrický kartáček problém. Často obtížně snášejí vibrace, objevuje se bolest nebo dokonce krvácení. Tomu pomáhá zabránit funkce Easy-start, která prvních čtrnáct dnů „připravuje“ vaše dásně a zuby na nový způsob provádění ústní hygieny. Kartáček začíná na nižší intenzitě a postupně po dobu dvou týdnů zvyšuje otáčky až dosáhne standardní rychlosti.

Zatímco starší produkty měly pouze jeden základní režim s pevně danými rychlostmi, nové kartáčky přicházejí hned s trojicí způsobů. Jedná se o „Clean“ pro běžné každodenní užívání, „White“, při němž dochází k efektivnějšímu odstranění skvrn, čímž přispívá k bělení chrupu. Režim „Massage“ potom přináší uvolňující a osvěžující masáž zubů a dásní. Nové přístroje rovněž umožňují interval zkrátit na jednu minutu v případě časového presu nebo naopak prodloužit pro efektivnější masáž.

Komfort při cestování přináší cestovní pouzdro s nabíječkou nebo možnost propojení kartáčku s telefonem prostřednictvím sítě Bluetooth. Speciální aplikace potom monitoruje četnost čištění zubů, stejně jako techniku a nabízí užitečné tipy, jak se při péči o zuby ještě zlepšit.

Nejprodávanější elektrické zubní kartáčky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor článku

Lucie Šajnarová
Lucie Šajnarová

Lucie je vášnivá čtenářka a redaktorka, která se snaží přinášet zajímavosti a novinky prostřednictvím svých článků. Její práce zahrnuje širokou škálu témat, od elektroniky a beauty až po zdravý životní styl. Ve svých článcích se snaží nejen informovat, ale také inspirovat a povzbuzovat své čtenáře. Zkoumá nejnovější trendy ve světě a zároveň hledá inspiraci v každodenním životě. Protože vlastní zkušenost je vždy cennější. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář