ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší elektrické zubní kartáčky Philips Sonicare 2020

Datum 23.7.2019 Odborná redakce Odborná redakce

Uplynulé desetiletí zažilo revoluci na poli ústní hygieny. Klasické zubní kartáčky získaly alternativu v podobě elektrických přístrojů. Jejich výrobci navíc slibují mnohem vyšší efektivitu a snadnější čištění zubů, které navíc bez problémů zvládnou i děti. Jedním z významných aktérů pohybujících se na poli elektrických kartáčků je i nizozemská společnost Philips se svou řadou Sonicare.

Vzhledem k tomu, že Philips Sonicare jsou dlouhodobě považovány za jedny z nejlepších elektrických kartáčků na trhu, připravili jsme následující článek. V něm vám představíme trojici nejlepších výrobků a nabídneme krátký profil podniku, který za jejich vyvinutím a výrobou stojí. Na závěr popíšeme zajímavé technologie, jejichž služeb produkty Sonicare využívají.

Jestliže stále váháte, jakou technologii moderních kartáčků si vlastně vybrat, přečtěte si tento text. Kromě představení modelů, jež by měly upoutat vaši pozornost, vám poskytneme i cenná doporučení pro váš správný výběr.

1Nejlepší kartáčky Philips Sonicare

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 Philips Sonicare HealthyWhite+ HX8911/01 Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04
Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 Philips Sonicare HealthyWhite+ HX8911/01 Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04
Levný základ Zlatá střední cesta Pro náročné
KLADY Vysoká úroveň čištění
Časovač na dvě minuty
Snadná obsluha
Dlouhá výdrž baterie
Několik režimů a intenzit
Snadné dobíjení
Kvalita čištění
Jednoduchá manipulace
Přesné dělení času
Perfektní úroveň čištění
Dobře provedená ergonomická konstrukce
Cestovní pouzdro s nabíječkou
Několik čisticích režimů
ZÁPORY Drahé náhradní hlavice
Nutnost zvyknout si na vibrace
Absence pouzdra
Dražší náhradní hlavice
Není český návod
Vyšší cena
Nepříliš srozumitelný návod
Absence bluetooth
SHRNUTÍ Základní model sonického kartáčku, který vyniká perfektní kvalitou čištění. Žádné dodatečné funkce ovšem neočekávajte Zlatá střední cesta se vším všudy. Většina klíčových technologií je k dispozici, zamrzí však absence cestovního pouzdra s nabíječkou Špičkový model za poměrně dost peněz. Vynikající kvalita čištění, ergonomická konstrukce a praktické cestovní pouzdro s nabíječkou. Chybí snad jen mobilní aplikace
POROVNAT CENY POROVNAT CENY POROVNAT CENY

Recenze: Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

Napájení: akumulátorové | Hmotnost: 0,39 kg | Počet kmitů: 31 000 ot./min. | Výdrž baterie: až 2 týdny | Časovač: ano | Cena náhradních hlavic: od 400 Kč | Přibližná cena: 1 300 Kč

Klady
 • Vysoká úroveň čištění
 • Časovač na dvě minuty
 • Snadná obsluha
 • Dlouhá výdrž baterie
Zápory
 • Drahé náhradní hlavice
 • Nutnost zvyknout si na vibrace

Prvním modelem našeho přehledu je Philips Sonicare EasyClean HX6511/50. Ten nabízí vlastnosti, které zcela jistě uspokojí všechny zájemce o elektrické zubní kartáčky. Navíc se prodává za poměrně rozumnou cenu.

Největší devízou kartáčku je vysoká kvalita práce, která je mnohem vyšší než v případě klasické zubní hygieny. Časovač vám přesně odměří 2 minuty, během nichž si svůj chrup vyčistíte dokonale a po zaznění zvukového signálu můžete kartáček odložit. Ergonomická rukojeť zaručuje snadnou obsluhu a baterie vydrží až dva týdny provozu bez nutnosti dodatečného dobíjení.

Významným nedostatkem jsou drahé náhradní hlavice. Jejich cena se pohybuje okolo 400 Kč za kus. Jestliže s elektrickými kartáčky začínáte, musíte si nejprve zvyknout na vibrace, které vydává. Ale již po několika čištěních nepříjemný pocit odezní.

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 představuje vynikající volbu pro všechny, kteří vyžadují dokonalé vyčištění chrupu. Přesně to totiž tento kartáček nabízí.

Recenze: Philips Sonicare HealthyWhite+ HX8911/01

Napájení: akumulátorové | Hmotnost: 0,3 kg | Počet kmitů: 31 000 ot./min. | Výdrž baterie: až 3  týdny | Časovač: ano | Cena náhradních hlavic: od 400 Kč | Přibližná cena: 2 700 Kč

Klady
 • Několik režimů a intenzit
 • Snadné dobíjení
 • Kvalita čištění
 • Jednoduchá manipulace
 • Přesné dělení času
Zápory
 • Absence pouzdra
 • Dražší náhradní hlavice
 • Není český návod

Model Sonicare HealthyWhite+ HX8911/01 používá takřka shodných technologií jako jeho předchůdce. Jen je vylepšuje a přidává několik vlastních vychytávek, zvyšujících komfort při péči o chrup.

Za zmínku stojí zejména možnost nastavení intenzity čištění. To pomůže zejména pokud víte, že potřebujete citlivější přístup s ohledem na své dásně. Baterie vydrží velmi dlouho a snadno se dobijí. Stejně jako v předcházejícím případě platí, že manipulaci s kartáčkem bez problémů zvládne i starší dítě. 2minutový interval se navíc nyní dělí na 30 sekund, které byste měli věnovat každému zubnímu kvadrantu.

Největším nedostatkem tak zůstává absence cestovního pouzdra, jež by již za danou cenu mohlo být součástí balení. Náhradní hlavice jsou poměrně nákladné a v základním balíčku není ani jedna. Některým může chybět i český návod, ten je ovšem možné nalézt na internetu nebo si pomoci metodou pokus-omyl. Možnosti nastavení totiž až tak široké nejsou.

HealthyWhite+ HX8911/01 je zlatou střední cestou se vším všudy. Nabízí perfektní kvalitu mytí zubů a značný uživatelský komfort, jež uspokojí i náročnější zákazníky. Na samotný vrchol mu ovšem ještě něco chybí.

Recenze: Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

Napájení: akumulátorové | Hmotnost: 1,21 kg | Počet kmitů: 31 000 ot./min. | Výdrž baterie: až 3 týdny | Časovač: ano | Cena náhradních hlavic: od 400 Kč | Přibližná cena: 4 000 Kč

Klady
 • Perfektní úroveň čištění
 • Dobře provedená ergonomická konstrukce
 • Cestovní pouzdro s nabíječkou
 • Několik čisticích režimů
Zápory
 • Vyšší cena
 • Nepříliš srozumitelný návod
 • Absence bluetooth

Mezi absolutní špičku mezi sonickými kartáčky napříč všemi značkami bezpochyby patří model DiamondClean HX9332/04. Ten je určen všem zákazníkům, kteří se nechtějí při nákupu kartáčků ohlížet na cenu, ale na funkce a způsob provedení.

Největší devízou je perfektní úroveň čištění, přičemž zesvětlení zubů je dosaženo po několika týdnech. Jednoduchou manipulaci zaručuje dobře provedená ergonomická konstrukce. Potěší i přítomnost cestovního pouzdra s nabíječkou, jež skvěle poslouží milovníkům cestování. Několik čisticích režimů vám umožní zvolit intenzitu hygieny přesně podle potřeby.

Neznalým cizího jazyka neudělá radost nepříliš srozumitelná česká jazyková mutace návodu. Na některé věci si tak budou muset přijít metodou pokus-omyl. I přes všechny přítomné technologické vychytávky zamrzí absence možnosti propojit kartáček se smartphonem. Praktická aplikace by totiž dále zvýšila zákaznický komfort a umožnila zubní hygienu adekvátně monitorovat.

Závěrem musíme zmínit i vyšší finanční obnos, jež je nutné za pořízení kartáčku zaplatit. Ten je ovšem vzhledem k úrovni provedení výrobku ospravedlnitelný. Za své peníze totiž dostanete opravdovou kvalitu.

2Nejprodávanější elektrické zubní kartáčky podle Heureky

3O zubních kartáčcích Philips

Výhody elektrických zubních kartáčků jsou zjevné – jednodušší manipulace, vyšší efektivita čištění a v případě nákladnějších modelů i přehled o četnosti mytí a technice. Jelikož se jedná o hygienickou pomůcku, u níž je neustále dbát na častou výměnu hlavic, měla by ta být co nejjednodušší. Všechny výše zmíněné aspekty můžeme nalézt u kartáčku z dílny společnosti Philips. Ta se v posledních letech vypracovala mezi nejvýznamnější producenty hygienických pomůcek a zdravotnických zařízení obecně.

Důležitou roli při hledání efektivních technologií pro usnadnění zubní hygieny samozřejmě hraje i výzkum. Na specifické funkce a technologie sonických zubních kartáčků Philips se tedy podíváme blíže. Ještě předtím vám však musíme krátce představit samotný podnik a jeho historii.

O firmě

Dějiny firmy Philips se začaly psát již roku 1891, kdy byla v Eindhovenu založena Gerardem a Frederikem Philipsovými. Zpočátku se orientovala na výrobu elektrických lamp a dalších výrobků založených na elektrické energii. Ve 20. a 30. letech do svého portfolia zařadila i produkci vakuové elektroniky či hudebních nástrojů. Roku 1939 pak firma přišla s prvním elektrickým holicím strojkem.

Postupem času pronikala značka do dalších oblastí elektroniky, jako byla výroba rádií. Velký úspěch sklidil se svou kombinací přenosného rádia s kazetovým rekordérem. Toto řešení se udrželo na vrcholu po několik desítek let. Firma Philips je též spolu s japonským gigantem Sony původcem disků CD, DVD a Blu-ray, jejichž objev znamenal přelom v oblasti ukládání informací a dat.

V současné době se podnik soustředí na výrobu elektroniky pro zkrášlování a hygienu (holicí strojky, zubní kartáčky, péče o matky a děti). Druhým podstatným okruhem zájmu je produkce přehrávačů Blu-ray a DVD a počítačového příslušenství, případně televizorů. A v neposlední řadě musíme zmínit i výrobu velkých zdravotnických zařízení (EKG, CT, ultrazvuky, rentgeny), žárovek a světel.

Proč si pořídit sonický zubní kartáček Philips Sonicare?

Jelikož se Philips na oblast zdravotnické elektroniky vysloveně specializuje, je jasné, že má i vlastní divizi výzkumu a vývoje. Ta přináší nejrůznější revoluční technologie a zajímavá řešení pro vylepšení stávajících produktů. Sonické zubní kartáčky jsou jedním z výsledků těchto výzkumných aktivit.

Z cenového hlediska se většina výrobků Philips Sonicare pohybuje v kategorii od 1 200 Kč do 5 000 Kč. Dražší modely jsou výjimkou a obvykle se jedná o balení dvou kartáčků, z nichž jeden je určen pro mezizubní hygienu.

Samotná technologie sonického čištění pochází z chytrých hlav společnosti Philips. Rozkmitání hlavy je natolik svižné, že zvládne celkem 31 000 kmitů za minutu. Na rozdíl od oscilačního kartáčků není pohyb hlavice kruhový, ale zleva doprava. Tím je podobná klasickému manuálnímu mytí zubů a šetrnější k vašemu chrupu.

Zásadní funkcí je i časovač SmartTimer. Ten hlídá doporučený čas čištění, který činí 2 minuty. Dražší kartáčky mají dobu ještě rozdělenou na čtyři intervaly po 30 sekundách. Tolik času byste měli věnovat mytí jednoho zubního kvadrantu.

Někteří jedinci mohou mít s přechodem z manuálního na elektrický kartáček problém. Často obtížně snášejí vibrace, objevuje se bolest nebo dokonce krvácení. Tomu pomáhá zabránit funkce Easy-start, která prvních čtrnáct dnů „připravuje“ vaše dásně a zuby na nový způsob provádění ústní hygieny. Kartáček začíná na nižší intenzitě a postupně po dobu dvou týdnů zvyšuje otáčky až dosáhne standardní rychlosti.

Zatímco starší produkty měly pouze jeden základní režim s pevně danými rychlostmi, nové kartáčky přicházejí hned s trojicí způsobů. Jedná se o „Clean“ pro běžné každodenní užívání, „White“, při němž dochází k efektivnějšímu odstranění skvrn, čímž přispívá k bělení chrupu. Režim „Massage“ potom přináší uvolňující a osvěžující masáž zubů a dásní. Nové přístroje rovněž umožňují interval zkrátit na jednu minutu v případě časového presu nebo naopak prodloužit pro efektivnější masáž.

Komfort při cestování přináší cestovní pouzdro s nabíječkou nebo možnost propojení kartáčku s telefonem prostřednictvím sítě Bluetooth. Speciální aplikace potom monitoruje četnost čištění zubů, stejně jako techniku a nabízí užitečné tipy, jak se při péči o zuby ještě zlepšit.

Nejprodávanější elektrické zubní kartáčky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články